Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka pod szczupaka pod przynęty do 50 gr? wasze typy... pracownia ? seryjna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1857 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 czerwiec 2010 - 10:57

Polecam
Byłem szczęśliwym użytkownikiem tego kijka od 09.2006 do 05.2010, i złego słowa nie powiem.
Fajna akcja, odpowiednia moc, czułość idealny do jesiennego wędkowania na rzece, pod gumy (max 20g) oraz wobki i wszelakie żelazo.
Obecnie służy mojemu kumplowi, w nowym wcieleniu, został przeroniony na dalekosiężnego casta do łowienia z brzegu, i muszę powiedzieć że sprawuje się extra.
Pozdrawiam.

#22 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 26 czerwiec 2010 - 21:48

Ja własnie szukam kijka pod szczupaka do łowienia dość dużymi przynętami w rzece. Duże rippery i twistery na głowkach około 20 gram, obrotówki numer 5 i duze woblery np salmo perch 12. A więc kij musi być pałowaty zeby wyrzucić taka gume czy woblera z pod siebie z mocno zarosnietego brzegu . I żeby nie wyginał sie w litere U przy prowadzeniu duzej obrotówki. Czy milenium pike bedzie dobry do takiego łowienia. Jak nie bardzo to który kij od Dragona powinien być dobry pod takie łowienie? Szukam kija do cięzkiego łowienia w ciezkich warunkach nie bede go oszczędzał więć szukam czegoś taniego.

#23 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1857 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 czerwiec 2010 - 13:46

Pike moim zdaniem to max 15g główki z gumą4-5 cali, powyżej tego kijek traci, do woblerów i obrotówek o których piszesz raczej średnio się nada.
Sam szukam jakiegoś kijka pod takie łowienie, zastanawiam się nad Millenium Seatrout, tylko wcześniej muszę go pomacać.
  • Bolesław lubi to

#24 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 27 czerwiec 2010 - 16:54

czesc
Zgadzam sie z Hubertusem ( o ile chodzi o wersje do 35g :D) Uzywam go na Warcie w Poznaniu. O ile obrotowke 5 jeszcze pociagnie w srednim nurcie, to przy Perchu 12 nie da rady. Co do gum 20g + kopyto 4cale jeszcze daje rade, chociaz ostrego opadu raczej sie nie uzyska.

#25 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 02 lipiec 2010 - 22:01

Hey Hubertus i jak macałes ten kijek Seatrout. Mi by podpasował Mystery XT Pike Spinn 2,7m 15-50g ale tez w reku nie mialem i nie mam takiej mozliwosci a w ciemno nie wezme. Albo Mystery Camou Pike Spinn 2.70m 15-50g cena jak za czerwony barszcz. Miał ktoś albo tego seatrout ? Chodzi mi o kijek o duzej mocy z bardzo sztywnym tipem.

#26 OFFLINE   wonton

wonton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaMasuren

Napisano 03 lipiec 2010 - 19:59

MIałem obydwa kije. jednym nawet łowiłem rok czasu. Bardzo dobre kije w waruki trudne np. skały w podgórskich rzekach oraz mazurskie lasy i zwały. Niestety brakuje im tej finezyjnej mocy jakie mają kije z seri Team D.. no i oczywiście wyższych lotów.

#27 OFFLINE   pociemu

pociemu

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 20 październik 2011 - 16:18

Witam.

Zastanawiam się nad zbudowaniem własnej wędki na szczupaki do łapania na gumy. Zamierzam łowić na 7-15 gramowe główki + guma 3, w sumie 21 gram max. Wędka ma być mieć 2 do 2,15 m. Jedno lub dwuczęściowa. Mam kilka pytań.

1. Czy blank pod szczupaka daje się taki sam jak do sandacza na gumę ?

2. Jak dobrać blank aby jak najlepiej przenosił sygnały? Im wyższy rodzaj grafitu tym lepiej?

#28 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Robert

Napisano 20 październik 2011 - 19:15

Cześć,

#1 wędzisko pod szczupaka nieco różni się od tego sandaczowego akcją i pracą pod rybą. Szczupakowy kij powinien mieć bardziej spolegliwą szczytówkę, oczywiście blank powinien być b. szybki ale nie o tak dużej sztywności (pałowatości)co pod zanderki.

Akcja fast lub mod-fast wystarczy, bo prowadzenie gum raczej wolniejsze od sandaczowego, ale beton w dolniku do zacięcia musowo.

Ugięcie pod rybką też musi mieć progresywne i pracować prawie cały
pod rybą...szczupak dużo bardziej pokazuje rogi podczas holu niż sandacz ( odjazdy i świece to normalka) więc aby uniknąć wielu spadów kij musi pomóc zmęczyć rybkę

Pytanie do jakich głębokościach chcesz prowadzić gumy, (im większa gł. tym większy opór np. w podbiciu przynęty. Pytam, bo do górnego cw się przyda.

#2 niech się wypowiedzą fachowcy, pojęcie wyższy rodzaj grafitu to raczej pojęcie względne i nieaktualne po tym co dragon zaprezentował... sorki za Off top

Pzdr

#29 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4927 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 październik 2011 - 19:36

Ja mogę polecić blanki popping-owe MHX, konstrukcje są mocno niedoszacowane i na Twoje potrzeby wystarczą patyki opisane do 14g. Będziesz w 100% zadowolony z mocy i czułości a właściwości związane z eksplozją wabika potrafią pozbawić szpulę całej linki.

#30 OFFLINE   pociemu

pociemu

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 20 październik 2011 - 19:36

Głębokość łowienia to 4-6 m.
Po czy można poznać w opisie że blank jest szybki? Co w budowie wędki sprawia że dobrze (najlepiej) przenosi sygnały?

#31 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 październik 2011 - 19:52

Batson IP 844F z RX7 7-21g 8-17g.Bęzie najlepszy wybór na szczupłego a i sandacza też obsłuży/Do Pana Matuszewskiego Fishing Center to Ci powie czy będzie dobry.

#32 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 20 październik 2011 - 20:24

Ja nie nazywam się Matuszewski ;) , ale powiem, że będzie dobry. Bardzo sympatyczny i fajnie gumy obsługujący patyk. Do tego może trochę więcej, niż te oficjalne 21g.

Pzdr,
Fatso

#33 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 21 październik 2011 - 00:17

Batson i Batson ;)

Od dwóch dni jestem szczęśliwym właścicielem St.Croix Legend Tournament 6'6 10-17 lb.

Idealny kij do Twoich zastosowań. Główki 7-15? Jasne, a jak będzie potrzeba to i 20 gram zbierze.

Ideał na szczupaka, sandacze też obsłuży.

#34 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 październik 2011 - 05:21

Batson bo kolega szuka pod szczupaka.Jak zauważyłeś dostał propozycję Z RX7 a nie RX8 lub jeszcze z plusem.Szuka kija głęboko pracującego więc ja uznałem, że druga generacja węgla będzie lepszym rozwiązaniem i zarazem tańszym a i na koguty sandała połowi :D .
|Miałeb batsona i st.croixy i uważam, że stricte pod szczupaka batson jest zdecydowanie lepszy, ba na batsonie 2,13m 7-18g 8-14lb poległ największy mój zębaty (93cm) :D .Kij pracował po samą rękojeść więc to koledze poleciłem a z avida bardziej się szczupaki odbijały.

#35 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 21 październik 2011 - 06:23

A ja bym nie skreślał RX8. Mam XCW70MHM. Kij o akcji mod-fast , pięknie amortyzuje w czasie holu i jest bardzo czuły.

#36 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 październik 2011 - 07:20

Ja napisałem swoje doświadczenie i absolutnie RX8 nie wykluczam.Właśnie kupiłem koledze kijek z RX8 i też spokojnie może być pod szczupłego-takie pierwsze testy rzutowe i ugięcia kija.

#37 OFFLINE   pociemu

pociemu

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 21 październik 2011 - 15:02

Dziękuję za odpowiedzi. Skłaniam się raczej w kierunku Batsona.
Zastanawiam się tylko jaka jest różnica między RX7 a RX8? RX8 jest droższy - ale dlaczego?

#38 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 21 październik 2011 - 16:44

RX8 droższy - bo wyższy moduł grafity, kij szybszy, bardziej cięty.

Przemyśl St.Croix. Naprawdę warto.
I wcale nie uważam, żeby kijek mf był jakoś wybitnie sztywny i miał powodować spady. Po moich wcześniejszych doświadczeniach z grafitami i średnim module, uważam że do gumy high modulus robi naprawdę dużą różnicę.

http://www.tackletou...erkbaitpg3.html

test patyka

#39 OFFLINE   pociemu

pociemu

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 21 październik 2011 - 18:29

St.Croix - ma wadę - cena :(

RX8 droższy - bo wyższy moduł grafity, kij szybszy, bardziej cięty.


Nie do końca to rozumiem :mellow:

Czyli RX8 lepszy pod szczupaka czy RX7 będzie bardziej odpowiedni?

RX8 lepiej wyczuwalne brania?




#40 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 21 październik 2011 - 18:36

Zawsze można poszukać czegoś z drugiej ręki :D