Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki SW - o jakosci kolowrotkow Shimano i Daiwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2011 - 01:40

Zarejestrowałem się ostatnio na anglojęzycznym forum thelureforum.com. Ogromna skarbnica wiedzy o łowieniu na przynęty sztuczne w morzu i nie tylko. Po kilku dniach przeglądania forum widzę, że wśród brytyjskich i irlandzkich wędkarzy bardzo popularne są użytkowane do połowów w słonej wodzie nowe Certate i Rarenium. Kołowrotki na których nie pozostawiono na naszym forum suchej nitki Dają radę te kołowrotki, czy wyspiarscy wędkarze są mniej wymagający?

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 październik 2011 - 07:46

Nowe Certate i (w miare) nowe Rarenium daja rade...pytanie przez jaki czas i podczas jakich zastosowan :D



#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 październik 2011 - 08:25

Pewnie slammer dłużej wytrzyma jak certate czy rarenium :D.
Każdy chwali co ma B).

#4 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 21 październik 2011 - 08:43

1) Zapewne wędkujący w morzu wyspiarze znacznie rzadziej niż my łowią na paproszki i smużaki, niuanse, nad którymi załamujemy tutaj ręce, typu ząbkująca przekładnia czy szumiąca oporówka są trudniejsze do wychwycenia

2) To są w miarę świeże kołowrotki; my je tutaj rozkręcamy i z dezaprobatą kręcimy głowami, że długo to nie wytrzyma... Zapewne ma wytrzymać tyle, ile trwa gwarancja; poczekajmy, aż kolegom z thelureforum gwarancje się pokończą, wtedy się ich przepyta...

#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 październik 2011 - 08:45

Pewnie będzie zgrzyt przekładni połączony ze zgrzytaniem zębami :lol: .

#6 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2011 - 10:15

Nowe Certate i (w miare) nowe Rarenium daja rade...pytanie przez jaki czas i podczas jakich zastosowan :D



Chłopaki łowią 15 cm chlapaczami i minnowami, gumy typu sandeel na 20g. główkach...Wszystko w granicach 15-25g.
Ale z drugiej strony Catana Tomaszka tez daje rady i to już 5 lat Moczy ją w solance, tytla w piachu, a ta dalej działa :lol:

#7 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 21 październik 2011 - 12:10

dodam od siebie ze kolowrotki rynek UK, Germany czy Holland to juz inna bajka, od 90 roku UK dostawało pierwszy sort ( najlepsze egzemplarze z fabryki z japoni (ciezko było trafić slaby egzemplarz) czy baitrunnery z malezji), naprawde nowy super x potrafił chodzić o niebo lepiej niż ten kupiony u nas w sklepie, niemcy do nie dawna mieli drugi sort jakości po UK, Holandia rozprowadza po całej Europie, normark dostaje ostatnią kupe

może to sie zdawać śmieszne ale niestety tak jest, kto w latach 90 dawał chleb japońskim pracowniką ano właśnie UK, niestety wypelnili luke w kolowrotkach z przednim hamulcem, anglik jak to anglik, maja rozne upodobania. no i jeszcze kwestia ceny, holding UK kupuje lub kupował mase kolowrotkow i shimano japan daje nie samowitą cene hurtową, no i w rzeczywistosci normark + nasi polscy sprzedawcy maja niesamowite żniwo troche zarabiaja na nas... raven jako magazyn z holandi zmiażdzył przez pewien czas normark i panowie z łomianek nieco sie poplakali.


wiec TP ma sporo racji,

to są rzetelne informacje od osoby która jest pracownikiem SHI.UK

powyzsza sytuacja dotyczała najbardziej lat 85-2004 teraz w UK jest nieco inaczej na rzecz daiwy.



#8 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 październik 2011 - 14:23

a jak to jest z tym super magnetycznym sosem w nowych ceratach?czy oni dają buteleczkę z tym smarem na zapas? no bo co jakiś czas trzeba smarować kręciek,co do cen to prawda shimano

#9 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2011 - 14:29

a jak to jest z tym super magnetycznym sosem w nowych ceratach?czy oni dają buteleczkę z tym smarem na zapas? no bo co jakiś czas trzeba smarować kręciek,co do cen to prawda shimano


Chyba nie, musisz do każdego przesmarowania wysyłać Ceratę do serwisu...

#10 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 październik 2011 - 14:44

?????? :lol: nie wyobrażam sobie wysyłania do serwisu i czekania nie wiadomo ile,a pewnie wlejesz coś innego i gwarancje stracisz, dla wielu to ważne ,czy praca bedzie taka sama na zwykłych smarowidłach hmmm :unsure: jak to nie problem to byś zerknął na swoim forum czy jest cos o tym :D

#11 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 21 październik 2011 - 18:06

żeby smarowac nowe certate nie trzeba przecie rozkręcać elemntów rotora gdzie jest tajniacki płyn :D widac to przecie na róznych filmach :D poza tym moge powiedziec, ze znajomego certatka po 1,5 rocznych ostrych testach na zaporówce chodzi jak nowa...więc twierdzenie, ze to kiepskiej jakości młynek pochodzi z ust teoretyków, którzy go oczywiście nie mieli okazji uzytkować a byc może nawet widzieć na oczy. To bardzo fajny i przyjemny kręcioł :D

#12 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 21 październik 2011 - 18:35

Ta rozmowa to tylko kwestia czasu jak dojdziemy do meritum sprawy,ze i tak jak sw to tylko stella,i zeby nie było ze nie mówiłem. :mellow:

#13 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 21 październik 2011 - 20:08

Ta rozmowa to tylko kwestia czasu jak dojdziemy do meritum sprawy,ze i tak jak sw to tylko stella,i zeby nie było ze nie mówiłem. :mellow:

Jak SW to tylko TO i żeby nie było, że nie mówiłem... :lol:

Załączone pliki



#14 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2011 - 21:47

żeby smarowac nowe certate nie trzeba przecie rozkręcać elemntów rotora gdzie jest tajniacki płyn :D widac to przecie na róznych filmach :D poza tym moge powiedziec, ze znajomego certatka po 1,5 rocznych ostrych testach na zaporówce chodzi jak nowa...więc twierdzenie, ze to kiepskiej jakości młynek pochodzi z ust teoretyków, którzy go oczywiście nie mieli okazji uzytkować a byc może nawet widzieć na oczy. To bardzo fajny i przyjemny kręcioł :D


Mefisto oranie w zaporówce nijak się ma się do orania w oceanie...Moja Ceratate padła po dwukrotnym zalaniu przez fale...Podejrzewam, że w Polskich warunkach ciągle chodziła by jak masełko.

I jeszcze jedna uwaga, najbardziej popularnym rozmiarem, którym posługują się łowiący w morzu to 2500 :huh: Tak dla Shimano jak i Daiwy.

#15 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 21 październik 2011 - 22:46

Gdzieś już to pisałem,miałem rarenium właśnie wielkości 2500 i z braku laku ciągałem nim sandaczowe gumy na 15-20g główkach i aglię w rozmiarze 4,nie robiło to na nim najmniejszego wrażenia i żadnego pisku z siebie nie wydał,moc też miał zadowalającą jak na tak mały kręciek,osobną sprawą jest poddawana różnej krytyce obudowa korpusu i rotora z CI4 o której tak naprawdę nic powiedzieć nie można bo jest w zastosowaniu od roku,ja złego słowa o tym młynku nie powiem bo zrobił na mnie dużo większe wrażenie niż te pseudo twin powery europejskie czy stradici nowe,spasowanie i wykonanie bardzo dobre jedyny minus jaki się doszukałem to brak polerowanej krawędzi szpuli ale to dla shimano norma w tym (nie małym!) przedziale cenowym.

Z tym stwierdzeniem że po gwarancji na śmietnik to bym mógł polemizować bo posiadacze np. stradica fc generalnie chwalą te kołowrotki a jak niektórym wiadomo to ten właśnie stradic ma pół korpusu z aluminium a pół z grafitu,więc jeśli obudowa rarenium miała by się wyrobić to w stradicu powinno być tak samo,ja jak dotąd nie wyczytałem takiej opinii że coś w stradicu fc komuś się wyrobiło. Kolejną sprawą jest przekładnia która w rarenium jest lepszej jakości niż w stradicu fc,jak dla mnie same plusy a czy CI4 będzie trwałe to trzeba po prostu swoje odczekać,ja troszkę żałuję że go sprzedałem ale nie lubię kolekcjonować zbędnego sprzętu,niech cieszy kogoś innego :D

#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 październik 2011 - 17:47

?????? :lol: nie wyobrażam sobie wysyłania do serwisu i czekania nie wiadomo ile,a pewnie wlejesz coś innego i gwarancje stracisz, dla wielu to ważne ,czy praca bedzie taka sama na zwykłych smarowidłach hmmm :unsure: jak to nie problem to byś zerknął na swoim forum czy jest cos o tym :D


Nowe Certatki zaczynają chłopakom stukać, pukać i świszczeć. Ale jak na razie ten model serwisuje tylko Daiwa Japan i Australia.
Podobno w przyszłym roku serwis będzie możliwy i w UK.

#17 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 25 październik 2011 - 18:22

No właśnie,zrobili i pewnie jak salony samochodowe i producenci drukarek będą ciąć kasę na obsłudze.no chyba że wlewać tam można jakieś oleje typu magnatec :unsure:
Ja dlatego wystrzegam się takich ciężkich do serwisowania zabawek
zwykły tournament myślę gorszy nie będzie niż te daiwy SW




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych