Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Condor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 22 październik 2011 - 00:14

Czy ktoś z Was już używa echosondy tej marki? Dziś się dowiedziałem, że coś takiego weszło na rynek.

http://www.e-sonar.p...facturer/condor

#2 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 22 październik 2011 - 15:58

Tak wygląda seria 200 Condora


#3 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2011 - 11:48

Nikt z Pań i Panów nie używa jeszcze Condora?

#4 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 24 październik 2011 - 15:20

wyślij maila z kontaktem priv-a

#5 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 24 październik 2011 - 18:46

czyżby subtelna reklama???

#6 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2011 - 21:23

czyżby subtelna reklama???


Mnie zarzucić możesz co najwyżej subtelną reklamę Salmo (bo z czapką z ich logo się nie rozstaję) i Shimano (bo praktycznie tylko na kołowrotki tej firmy łowię).
W przyszłym roku chcę kupić echo i dlatego zamieściłem tego posta.

P.S. Dzięki Cezary za konkretną rozmowę.

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 październik 2011 - 21:27

wyślij maila z kontaktem priv-a


Forum to forum Czarku. Tu piszemy na ogólnym - tak już od 6 lat budujemy bazę wiedzy na tej stronie :D Tak więc w imieniu własnym i wszystkich forumowiczów poprosimy o .... wiedzę. A tak poza tym - super, że do nas dołączyłeś. Jest mi bardzo miło i bardzo liczę na Twoje regularne wsparcie w tym dziale.

Pozdrawiam
Remek

#8 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 24 październik 2011 - 22:26

I właśnie dlatego raczej się nie udzielam na forach choć o echosondach wiedzę mam sporą.
Często niestety bywa tak, że trudno oddzielić informację od reklamy. Jeśli ktoś poczuł się niekomfortowo wypada tylko powiedzieć sorry. Oczywiście jeśli admin wyrazi zgodę jestem do dyspozycji w ramach konsultacji :D

#9 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 październik 2011 - 11:17

Fajnie, więc moze powiesz jak to jest z tym Dsi - jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 październik 2011 - 19:40

Myślę Czarku, że to forum jest inne a mój wpis tylko prowokował do tego byś z nami tutaj trochę pogaworzył.

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 26 październik 2011 - 22:42

Dzięki Remek, w głębi duszy też to tak odebrałem :D
Jeśli chcecie to oczywiście będę się starał pomagać.
Mam taki pomysł - napisałem już tak dużo o elektronice, że chyba nie ma ogólnego tematu którego bym kiedyś nie poruszył. Mam spory zbiór artykułów które pisałem w Wędkarskim Świecie i Wiadomościach Wędkarskich. Obiecałem już, że sukcesywnie będę je wznawiał w bazie wiedzy na best-sonar.pl. NP o echosondach DSI napisałem dwa obszerne teksty w WW. Jeśli ktoś będzie miał problem np z DSI, na początek dostanie link do tych tekstów i na ich bazie będziemy dalej dyskutować i wyjaśniać oraz dodawać rzeczy które np nie zmieściły się w gazecie. Generalnie wolałbym Was naprowadzać na wiedzę pokazywać gdzie jest, bo jest jej naprawdę sporo, niż pisać tutaj elaboraty. Myślę, że to jest rozsądne. Czekam na wasze sugestie.

#12 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 październik 2011 - 08:22

Więc czekam na link z góry dzięki, na razie z tego co w wyszperałem to podstawowa wersja czyli mark 5 DSi nie powala efektami jak na nowość na rynku.

#13 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 27 październik 2011 - 18:48

Tutaj znajdziecie pierwszy artykuł o DSI
http://www.e-sonar.p...ologia-dsi.html

Sorry ze trzeba się zalogować ale informatyk na urlopie i zdejmie to po powrocie.

W weekend wrzucę też więcej grafik z interpretacją co się na nich znajduje.

#14 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 27 październik 2011 - 20:28

Wygląda ciekawie, ale osobiście miałbym problem ze znalezieniem ryb na obrazach z echosondy DSI. A jak wygląda sprawa twardości dna? Tu na tych obrazach nie widzę grey-line co jest kluczowe w łowieniu sandaczy.

#15 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 27 październik 2011 - 22:11

Masz rację tutaj nie ma klasycznej grayline. To co mocniej odbija jest jaśniejsze. To co słabiej ciemniejsze. Moim zdaniem DSI lepiej się nadaje do obserwacji dna i podglądania jak wyglądają obiekty na dnie. Często to wystarcza bo w ich pobliżu zazwyczaj są również ryby.

#16 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 październik 2011 - 08:13

Własnie wygrzebałem w necie dyskusję na forum sumowym. Goście opowiadają że sppotkali się z Francuzami kiedyś i oni im odrzekli ze DSi dopiero dobrze działa w serii Elite. Co prawda ich doświadczenia są specyficzne bo narzekali, ze nie widzą żywca i podnoszących się sumów z dna ( na mark 5 DSI) na elite natomiast wszystko było ok. Sorry ale do obserwacji samego dna można kupić dużo tańsze echo niż DSi mark 5X.
PRoszę do odniesienie się do tego problemu. MNie zależy akurat na lokalizacji ławic drobnicy ( zresztą przecież nie tylko mnie)

#17 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 28 październik 2011 - 09:42

Bassy, ławice to zobaczysz nawet na Cuda 168. Zwróć uwagę ile osób pozbywa się modeli z serii DSI. Nowość była i się nie zaaklimatyzowała. Osobiście uważam, że twardość dna, ukształtowanie i temp. to najważniejsze rzeczy. Na DSI twardości nie poznam, co jest kluczowe w połowie sandaczy. Problem polega również na odpowiedniej interpretacji obrazów z echa- jest zbyt mało materiałów na necie i zbyt mała liczba osób posiada te modele. Echo byłoby super, gdybyśmy mogli równolegle oglądać obrazy DSI i normalne. W przypadku tego modelu jest to niemożliwe- pozostaje zatem podpięcie 2 echosond na łodzi, a to już przesada...

#18 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 październik 2011 - 09:49

są już nawet promocje na x5 dsi. W elite 5 dsi nie są przypadkiem pogodzene te 2 funkcje?
P.S> jakiego echa uzywasz?

#19 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 28 październik 2011 - 09:55

Używam Cuda 168, ale szukam Lowrance LMS 480 żeby móc robić mapki moich jezior. Ma ona opcje zapisywania danych GPS i głębokości (oraz twardości dna) na karty SD. Ceny Elite bez DSI poszły lekko w górę a DSI spadły ( to co piszesz, pojawiły się promocje B) ). Dobrym rozwiązaniem jest HDS, ale cena odstrasza i to porządnie odstrasza...Czym Ty sondujesz dno jezior na których pływasz?

#20 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 28 październik 2011 - 10:02

Czy znacie może inne modele zdolne zapisywać dane GPS i głębokości na karty SD? Nie musi to być Lowrance... Proszę również o informację, czy kupując echo dostaję jakiś program do obróbki i tworzenia map z posiadanego modelu?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych