Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawy i przebudowy wędek - kto i gdzie?

wędka naprawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
420 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 24 sierpień 2016 - 14:02

To moment naszej nieuwagi i pośpiechu nad wodą .Po prostu jak rozkładałeś wędkę nie docisnąłeś do końca .Tez tak miałem ale byłem na łódce i podpłynąłem w trzciny i wyciągnąłem...Zdarza się .

 

.Nie tylko nie dociśnięcie...wędki wskutek ugięcia i wibracji ulegają samo-rozsuwaniu(skutecznie wykorzystuje to zjawisko do rozpinania zbyt mocno dociśniętych złączek w muchówkach dwuręcznych) i dlatego co jakiś czas warto sprawdzić i ew. docisnąć.Nieco przeciwdziała temu zjawisku przesmarowanie świeczką znacznie mniej zaklejanie taśmą.

 

P.Sławek to unikalna postać fachowca rzeczywiście godzien polecenia.

 

Zalakierowana omotka trzyma rozwarstwiony blank rzeczywista naprawa wymagałaby wymiany szczytówki,ale w tym miejscu można  to zlekceważyć...zwykle wędka nawet przy złamaniu strzeli w innym miejscu.



#322 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 sierpień 2016 - 14:19

Też stosuję świeczkę do złączy. Dość często też czyszcze i daje nową warstwe, bo cieniutka warstwa świeczki lubi zbierać paprochy i rysować złącza.

#323 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 sierpień 2016 - 15:29

.Nie tylko nie dociśnięcie...wędki wskutek ugięcia i wibracji ulegają samo-rozsuwaniu(skutecznie wykorzystuje to zjawisko do rozpinania zbyt mocno dociśniętych złączek w muchówkach dwuręcznych) i dlatego co jakiś czas warto sprawdzić i ew. docisnąć.Nieco przeciwdziała temu zjawisku przesmarowanie świeczką znacznie mniej zaklejanie taśmą.

 

P.Sławek to unikalna postać fachowca rzeczywiście godzien polecenia.

 

Zalakierowana omotka trzyma rozwarstwiony blank rzeczywista naprawa wymagałaby wymiany szczytówki,ale w tym miejscu można  to zlekceważyć...zwykle wędka nawet przy złamaniu strzeli w innym miejscu.

 

Blank nie był rozwarstwiony. Wydaje mi się, że przy rozłożeniu uderzył w omotkę wobler. Szczytówka też jest cała. Takie dziwne zjawisko;)



#324 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 24 sierpień 2016 - 20:20

Kilka szczytówek mi spadło(niestety) i pęknięty lakier to efekt rozciągnięcia blanku od wewnątrz przez mniejszą średnicę złączki-dźwignia jak cholera...ale po dogłębnym przeanalizowaniu nie naprawiałem i wytrzymywały nawet forsowne przeciążenia.Omotka trzyma okrągły/eliptyczny przekrój blanku... ;)  :)


Użytkownik darek1 edytował ten post 24 sierpień 2016 - 20:22


#325 OFFLINE   rapa10

rapa10

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 grudzień 2016 - 18:20

Witam panowie koledzy mam pytanie czy znacie może kogoś z woj.mazowieckiego co podjąłby się przeróbki wędki żeby była lżejsza zmiana rękojeści na dzieloną lżejsze przelotki czy w ogóle takie coś się opłaca.Nie wiem czy temat był już poruszany jak tak to z góry przepraszam.



#326 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 07 grudzień 2016 - 18:41

Oplaca się zawsze gdy lubisz swój kij i jesteś pewny , że bedziesz na niego jeszcze dlugo łowil. W innym przypadku nie warto zawracać sobie tym d....za dużo roboty i kosztów.
Pzdr
  • trout master lubi to

#327 OFFLINE   I W

I W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKarczew
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Wyszomirski

Napisano 07 grudzień 2016 - 19:38

Dobra rada kolegi Pawła. Jeżeli jest to wędka dobrej marki do której masz sentyment, pasują ci jej właściwości (akcja, ugięcie), chcesz poprawić balans, właściwości rzutowe, estetykę i masz kilka stówek do wydania to moim zdaniem warto. Przerabianie kija masowej produkcji, który nie zalicza się do wyjątkowej grupy  "stara dobra seria", mija się z celem. Lepiej poszukać czegoś dla siebie z szerokiej oferty blanków, w dostępnym dla siebie przedziale cenowym i zrobić nową wędkę.  



#328 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 07 grudzień 2016 - 19:44

http://jerkbait.pl/t...er-rodbuilding/



#329 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 grudzień 2016 - 20:02

Piotrka mogę polecić przerabiałem u niego kijaszek, solidna firma.I nie trzeba dzwonić do bociana.Tylko jak koledzy pisali, jeśli kijek jest z tych tańszych to przeróbka przekroczy kwotę którą zapłaciliśmy za niego.
  • tom3 i grzegorzyk lubią to

#330 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 08 grudzień 2016 - 15:52

Ja również ze swojej strony Piotra polecam.Tuningował dwie moje wędki i jestem mega zadowolony .POLECAM !



#331 OFFLINE   tom3

tom3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Tomek

Napisano 08 grudzień 2016 - 19:10

Też polecam @filsera. Przerabiałem u niego dwie wędki  :) .Pełna profeska  :good:


  • toked1971 lubi to

#332 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 grudzień 2016 - 19:20

Przerabiałem, ściślej, zlecałem przeróbki kilku wędzisk. Nie zawsze jest to rzecz opłacalna.

Zwykle, to takie wędki "na dożywocie". Inaczej są straty.



#333 OFFLINE   rapa10

rapa10

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 08 grudzień 2016 - 19:27

Mam już kontakt z panem Piotrem dziękuje.



#334 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 17 grudzień 2016 - 21:25

Witam
Podczepię się pod temat,złamałem dzisiaj kija przez swoją głupotę kijek był już wcześniej latany,złamał się centralnie za łączeniem na części szczytowej i złamana cześć popłynęła sobie w dal rzeką,kijek to mikado nihonto light spin do 18g,dało by radę dokupić szczytówkę lub górna cześć blanku o podobnych parametrach?

#335 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 21:39

Witam
Podczepię się pod temat,złamałem dzisiaj kija przez swoją głupotę kijek był już wcześniej latany,złamał się centralnie za łączeniem na części szczytowej i złamana cześć popłynęła sobie w dal rzeką,kijek to mikado nihonto light spin do 18g,dało by radę dokupić szczytówkę lub górna cześć blanku o podobnych parametrach?

Napisz do serwisu Mikado i powinni miec na sprzedaz oryginalne elementy.

#336 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 07 styczeń 2017 - 22:01

Witam mam pytanie m jak wkleić przelotki rowno , sa jakies sprawdzone metody czy na oko hehe



#337 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 styczeń 2017 - 22:21

Na oko to nie da rady.Ale są tutaj bardziej kompetentni w tym temacie i pewnie coś podpowiedzą.

#338 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 styczeń 2017 - 13:46

Na oko to nie da rady.Ale są tutaj bardziej kompetentni w tym temacie i pewnie coś podpowiedzą.

 

Czemu nie da? Wiekszosc pewnie na oko ustawia. Trzeba pamietac ze blanki to idealnie proste nie sa ;)



#339 OFFLINE   kaszub

kaszub

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 09:45

Mój AETOS strzelił przy zarzucaniu 7 g + kopyto 3 - do tej pory spisywał się perfekcyjnie i był moją ulubioną wędką na szczupaki. Mam nadzieję, że serwis stanie na wysokości zadania i przyzna mi nową taką samą. Ma cztery Fenwicki ale 631MXFS najlepszy. Czekam na decyzję, napewno napiszę jaki będzie finał.



#340 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 30 styczeń 2017 - 17:17

To się podepnę :P  Panowie sezon podlodowy powoli dobiega końca , choć mam jeszcze nadzieję że w lutym chociaż zaliczę z jeden weekend :) Na następny sezon jednak chciałbym trochę pod tuningować moją wędkę na okonia a jest to Mikado Red Under Ice60cm. taniocha za 18zł  ;)  ale wędka fajna , pokazująca najlżejsze brania bez kiwoka  :wub:  Przeszkadza mi w niej tylko długość transportowa , chciałbym ją przerobić na dwu skład , tak aby mieściła się do skrzynki , wprawdzie mam przy skrzynce ''rurki transportowe'' ale np. druga taka sama wędka pod mormyszkę trochę przeszkadza podczas siedzenia , no i podczas przenoszenia na plecach nie raz zaczepiłem się o przynęty, dlatego też staram się je odpinać ,co w blaszce nie ma problemu bo stosuję agrafkę , ale przy mormyszce już nie bardzo :(  A więc z czego najlepiej by było zrobić ten łącznik? z jakiejś rurki miedzianej czy może węglowej? Może macie jakieś pomysły?  







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wędka, naprawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych