Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblerki i robaczki ala Druciarz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 10 październik 2017 - 20:57

Przepraszam za ortografię ale na telefonie nie umiem włączyć poprawiania błędów ortograficznych.

#62 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 październik 2017 - 21:11

Korzystaj z podpowiedzi(słownika)



#63 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 11 październik 2017 - 07:07

Cześć . kupujesz korpusy ??? mogę z ciekawości wiedzieć za ile taki korpusik kupujesz . Nie zrozum nie źle, ale zrobić samemu korpus nie jest ciężko ( szkoda kasy nawet  1 zł za korpus, kilka korpusów = kilka zł a za te kilka zł masz farbkę :) ) przyjmując ,że kilkanaście/ dziesiąt na początku odwiedzi śmietnik to już się robi ładna sumka. W google - grafika wyszukaj obrazy ryb , skopiuj, wklej do Worda  , pomniejsz/ powiększ , wydrukuj i już masz kształt woblera , nanieś to na listewkę , wytnij brzeszczotem i masz już swój własny korpus :). Kształty robisz jakie chcesz  :rolleyes: 



#64 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 11 październik 2017 - 10:00

Cześć . kupujesz korpusy ??? mogę z ciekawości wiedzieć za ile taki korpusik kupujesz . Nie zrozum nie źle, ale zrobić samemu korpus nie jest ciężko ( szkoda kasy nawet 1 zł za korpus, kilka korpusów = kilka zł a za te kilka zł masz farbkę :) ) przyjmując ,że kilkanaście/ dziesiąt na początku odwiedzi śmietnik to już się robi ładna sumka. W google - grafika wyszukaj obrazy ryb , skopiuj, wklej do Worda , pomniejsz/ powiększ , wydrukuj i już masz kształt woblera , nanieś to na listewkę , wytnij brzeszczotem i masz już swój własny korpus :). Kształty robisz jakie chcesz :rolleyes:


Korpusy kupiłem od kolegi za 80gr z drutem oraz gratis obciążenie te drugie na które czekam są wycinane w drzewie I dostane gotowy wyciety korpus do wykończenia kształt wysłałem skan jaki chcę a reszte muszę ogarniać Sam oszczędzam czas na wucinaniu to tyle.

#65 OFFLINE   ugly-hml

ugly-hml

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Kłosowski

Napisano 11 październik 2017 - 11:42

Oszczędzasz czas... Gdzieś się spieszysz? Wobleroza to nie wyścigi, a w niektórych przypadkach trzeba wręcz zwolnić ;) Wycinanie korpusów własnoręcznie daje sporo możliwości i wielką frajdę, więc ogromnie Cię do tego zachęcam ;)



#66 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 11 październik 2017 - 11:55

Oszczędzasz czas... Gdzieś się spieszysz? Wobleroza to nie wyścigi, a w niektórych przypadkach trzeba wręcz zwolnić ;) Wycinanie korpusów własnoręcznie daje sporo możliwości i wielką frajdę, więc ogromnie Cię do tego zachęcam ;)


Wyciąłem już kilka własnych korpusów I nie jest to takie trudne lecz mieszkam w bloku I nie bardzo mam gdzie szaleć wyżynarką dlatego zamawiam od kolegi z forum wycięte. Oszczednosci czasu przy wycinaniu poświęcam na dopracowywanie moich woblerów do następnego sezonu oraz robieniu kilku różnych długości woblerów oraz różnej ich pracy aby były na każdą rybę którą chcę wędkować pozdrawiam. No I wcale nie robię nic na wyścigi bo czasu nie za wiele.

#67 OFFLINE   ugly-hml

ugly-hml

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Kłosowski

Napisano 11 październik 2017 - 12:00

Widać, że nie dasz się przekonać ;) nadmienię tylko, że ja również mieszkam w bloku i wyrzynarki nie używam, nie ma takiej potrzeby.

 

Trochę chaosu masz w swoich wypowiedziach, nie bardzo część z nim rozumiem, ale cóż, widocznie taki styl pisania ;)

Pozdrawiam


  • peekol i cyprys19 lubią to

#68 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisano 11 październik 2017 - 13:04

Jeśli obawiasz się wyrzynarki to zawsze pozostaje struganie nożykiem od podstaw ;) z czasem idzie to coraz sprawniej.

 

Tutaj masz podglądowy filmik przedstawiający jedną z technik wycinania takich kształtek:

 

 

Darmowy tutorial profesjonalnego i szanowanego hendmejdowca, znanego nie tylko w Polsce ale i na całym świecie.  :lol:  :lol:  :lol:

Ponoć ukrywa się gdzieś na tym forum bo chwilowo zawiesił nożyk na kołku i wstyd mu się ujawniać  :D  :D  :D

 

 

ps. woblerki wychodzą Ci coraz lepsze ;) 


  • woblery z Bielska, cyprys19, Darek K i 1 inna osoba lubią to

#69 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 11 październik 2017 - 15:38

Widać, że nie dasz się przekonać ;) nadmienię tylko, że ja również mieszkam w bloku i wyrzynarki nie używam, nie ma takiej potrzeby.

Trochę chaosu masz w swoich wypowiedziach, nie bardzo część z nim rozumiem, ale cóż, widocznie taki styl pisania ;)
Pozdrawiam


Sorki za chaos, Co do strugania nie powiedziałem nie.Na pewno będę miał kawałki balsy lub innego drzewa aby sobie wystrugać niepowtarzalny dla siebie wobler, gotowe korpusy będą sobie czekać na swoją kolej to tyle Dzięki za motywacje.

#70 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 11 październik 2017 - 18:28

No I do mnie przyleciały takie robaczki zostało wkleić stery. Jedna gąsienica
Kuprówka złotnica.
65b286f065fd8c6fmed.jpg
  • woblery z Bielska lubi to

#71 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3943 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 11 październik 2017 - 19:59

Chwytasz wszystkie sroki za jeden ogon,a to nie jest dobra droga...

Jeden lub dwa modele korpusów,różnie umiejscowione oczka do mocowania żyłki,różnie rozmieszczone obciążenie,różnej wielkości i kształtu stery i testy...testy i jeszcze raz testy! Jak poznasz wszelkie zależności dzięki którym uzyskasz pracę jakiej oczekujesz,będziesz mógł zabrać się za inne modele woblerów,ale na początku dopracuj jeden model.

Inaczej nie wiele osiągniesz i nie będziesz wiedział,jak zrobić trzy wobki o takiej samej pracy.

Wytrwałości życzę.



#72 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 październik 2017 - 20:15

Marcinie, oczywiście masz rację. Doświadczenie, analiza, testy - to daje wiedzę i umiejętności. 

A żywioł, który reprezentuje Damian - daje dobrą zabawę :D

Kiedyś być może siądzie do testów, będzie analizował i wiedzę zdobywał. Albo i nie. A co się wcześniej ubawi, eksperymentując i tworząc konstrukcje z kosmosu wzięte, to jego ;)  :D Nie każdy musi iść tą samą ścieżką. Najważniejsze, by pasja tworzenia była większa, niż chęć siedzenia na tyłku przed telewizorem B)



#73 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3943 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 11 październik 2017 - 20:30

Januszu,oczywiście masz rację...Ale jakież będzie rozczarowanie jak kolega z 50szt. woblerów zostawi sobie tylko 4 szt. bo reszta pójdzie do kosza,a wśród tych 4szt znajdzie się łowny killerek,który nie wiadomo jak został zrobiony? Będzie chciał go odtworzyć i co? Wystruga kolejne 50szt?

Próbowałem tylko wskazać kierunek, a jaką drogę kolega obierze ...jego sprawa.



#74 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 11 październik 2017 - 20:40

Woblerki wrzystkie zrobione tak Samo tylko tu jeszcze oczka nie oczyszczone przednie oczka muszę tylko do dołu dogiąć ster wkleić I będą pracować jak narazie każdy wobler który zrobiłem pracuje poprawnie a czy będzie łowił to powiem od stycznia jak kupię licencje.

#75 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3943 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 11 październik 2017 - 20:48

Woblerki wrzystkie zrobione tak Samo tylko tu jeszcze oczka nie oczyszczone przednie oczka muszę tylko do dołu dogiąć ster wkleić I będą pracować jak narazie każdy wobler który zrobiłem pracuje poprawnie a czy będzie łowił to powiem od stycznia jak kupię licencje.

Tylko się Tobie wydaje,że zrobione tak samo...

Ale już kończę,bo chyba to nie ma sensu skoro nie zrozumiałeś o czym pisałem, kiedyś dojdziesz do tego sam.

Powodzenia i wytrwałości.



#76 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 październik 2017 - 20:49

To czy wobler "łowny" czy nie, zależy od wędkarza.

Na smużaka 2 cm szczupłego raczej nie trafimy,a na Slidera 10 jazia.

Chociaż i ten i ten po powierzchni pływają...

 

A jak się prześledzi wątki autorskie to samo nasuwa się pytanie.

 

Czy są przynęty "niełowne" ?????


  • cyprys19 i Damian83 lubią to

#77 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 11 październik 2017 - 21:20

Tylko się Tobie wydaje,że zrobione tak samo...
Ale już kończę,bo chyba to nie ma sensu skoro nie zrozumiałeś o czym pisałem, kiedyś dojdziesz do tego sam.
Powodzenia i wytrwałości.


Rozumię o Co ci chodzi ale zobacz sobie na pracę woblerów z moich filmów tyle Ile ich wykonałem to obciazenia, ster itd. Wszystko w jednym miejscu, owszem mogę zmienić pracę woblera zmieniając ster oraz miejsce I ilość obciążenia wykonałem narazie woblery na jednym korpusie więc potrafię zrobić kilkanaście takich samych. Fachowcem jak wy nie jestem ale rady biorę pod uwagę pozdrawiam.

#78 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 11 październik 2017 - 21:33

Słuchaj Damian, ja zacząłem struganie w wieku 16 lat obecnie mam 19. Na początku wzorowałem się gotowymi woblerami itd żeby coś podrobić, żeby pracowało itd ale z biegiem czasu najlepszym wzorem ukazała się natura, znajomość paru zagadnień z fizyki i do roboty (bardzo polecam artykul o budowie przynęt na jb). Miałem o wiele gorzej bo korpusiki strugałem z lipy i każdy wobler w kosz był nożem w plecy ale niestety. W głowie miałem zawsze zamierzoną pracę w korpusach rózne rozmieszczenie obciązenia i śmigałem nad wodę. Jak coś wychodziło w miarę ok dopasowywałem jeszcze odpowiedni kształt steru. Co lepsze, dalej tak robię i nie wyobrażam sobie jak można to ominąć. W woli ścisłości nie uważam się za jakiegoś wielkiego "Twórcę" bo jest wiele osób do których nawet nie dorastam ale po prostu robię jak umie i staram sobie podnosić poprzeczkę :) A że rybki się trafiają to już inna sprawa.


Użytkownik patzaw26 edytował ten post 11 październik 2017 - 21:33

  • cyprys19 i Damian83 lubią to

#79 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 12 październik 2017 - 19:28

No to panowie przekonaliście mnie więc te maleństwa 4cm idą na testy gdy będę miał wobka 5lub6 cm wtedy będę wiedział jak obciążyć no I jeszcze zostaje kwestia umiejscowienia steru I wielkości ale to na nastepnych będę testować poligon testowy akwarium 200 litrów potem po wstępnych oględzinach testy Nad wodą pozdrawiam.
8fc3e5d2e4e7c2cdmed.jpg

#80 OFFLINE   kooper82

kooper82

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • LokalizacjaMoryń/ Mieszkowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Kopczyński

Napisano 12 październik 2017 - 20:21

1 z lewej strony / góra , obciążenie daleś na samym końcu ?? Wg mnie nic z tego nie bedzie :( , 2 - na dole daj troszeczke bliżej oczka brzusznego i będzie ok:) , 3 na dole prawa strona - bedzie bardzo ciężko wymusic prace :( . Ja przyjmuje , że przody woblerów są u góry :) a korpusy z piany ???. Na jb na artykułach jest bardzo ładnie opisane gdzie dajemy ołów aby wymusić pracę jaka nas intrersuje . Poczytaj naprawdę ciekawa lektura :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych