Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SIMRAD Go XSE - czy ktoś używa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
346 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 listopad 2020 - 11:05

Generalnie tylko sonar sieć będe kupować na wiosnę wraz z silnikiem mgxi3 ale gniazdo w echo sieci jest.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#322 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 listopad 2020 - 11:16

Generalnie tylko sonar sieć będe kupować na wiosnę wraz z silnikiem mgxi3 ale gniazdo w echo sieci jest.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Mój evo też czasem się rebotuje na wodzie, ale to jest randomowe, Ja pływam na 19.1 chyba i nie widzę potrzeby zmian. Z silnikiem to się wstrzymaj, póki MG nie ogarnie się z softem do gatewaya. Nie działa póki co i koniec. No chyba ,że masz na oku używany silnik z 2018 lub starszy, wtedy będzie najprawdopodobniej działał w sieci. 



#323 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 listopad 2020 - 18:05

U mnie na początku zdarzało się to rzadko raz na dzień ale ostatnio wyłącza się coraz częściej ostatnio 5razy w ciągu jednego dnia, wyrzuciłem wszystkie logi bo myślałem że próbuje coś wysyłać, nic nie pomogło przwrócenie ustawień fabrycznych zostaje tylko serwis na szczęście jest jeszcze gwarancja.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#324 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 listopad 2020 - 18:43

U mnie na początku zdarzało się to rzadko raz na dzień ale ostatnio wyłącza się coraz częściej ostatnio 5razy w ciągu jednego dnia, wyrzuciłem wszystkie logi bo myślałem że próbuje coś wysyłać, nic nie pomogło przwrócenie ustawień fabrycznych zostaje tylko serwis na szczęście jest jeszcze gwarancja.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Czy używałeś przy podłączeniu do aku żółtego kabla z przewodu zasilającego?



#325 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 listopad 2020 - 19:50

Nie tylko plus i minus. A do czego służy żółty, to nie jest podtrzymanie pamięci ? Kiedyś tłumaczyłem instrukcie ale już nie pamiętam do czego służą pozostałe dwa kable a gdybym przez przypadek użył tego kabla to co by się stało

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mariusz1976 edytował ten post 15 listopad 2020 - 19:56


#326 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 listopad 2020 - 21:24

Nie tylko plus i minus. A do czego służy żółty, to nie jest podtrzymanie pamięci ? Kiedyś tłumaczyłem instrukcie ale już nie pamiętam do czego służą pozostałe dwa kable a gdybym przez przypadek użył tego kabla to co by się stało

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Zalecało się mostkowanie go z czerwonym, można na nim zrobić włącznik mechaniczny dla urządzenia.



#327 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 listopad 2020 - 21:45

Spróbuje, ale nie sądze żeby to był powód restartu. Ciekawe jest to że sonda cały czas pracuje i robi zapis śladu i mapy podczas restartu. Nawet cały czas sonduje tylko wyłącza się wyświetlacz.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • nurek28 lubi to

#328 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 17 listopad 2020 - 15:51

A do czego służy żółty, to nie jest podtrzymanie pamięci

Do automatycznego włączania echosondy, gdy pojawi się na nim napięcie. Możesz np. podpiąć pod + za heblem i jak włączysz hebel, to echo też się włączy, pod stacyjkię itp.



#329 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 listopad 2020 - 19:05

Po podłączeniu żółtego przewodu sonda robiła restart uruchomiając sìe z błędami, także klops. Ale wczoraj przełom, pływając na jez śniardwy wyłączyłem sonarchart i sonda przestała restartować się i ot cały problem rozwiązał się sam. W aktualizacji 20.0 simrad dołożył mapowanie sonarchart w kooperacji z navionicsem i od tej pory można mapować bez konieczności wykupienia nowej subskrypcji, super. Okazuje się jednak że nie ma nic za darmo, ostatnio przeglądając na stronie navionics zauważyłem bardzo dużą ilość nowych map są to głównie małe jeziorka takie do 80ha ale to już coś. Mój wniosek jest taki że zakombinowali coś z simradem i sonda po zmapowaniu zaczyna wysyłać coś na zasadzie logów z tąd biorą się restarty sondy i duża ilość map w ofercie navioncs. Coś za coś.
Czy mogę mieć rację?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#330 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 listopad 2020 - 19:59

Po podłączeniu żółtego przewodu sonda robiła restart uruchomiając sìe z błędami, także klops. Ale wczoraj przełom, pływając na jez śniardwy wyłączyłem sonarchart i sonda przestała restartować się i ot cały problem rozwiązał się sam. W aktualizacji 20.0 simrad dołożył mapowanie sonarchart w kooperacji z navionicsem i od tej pory można mapować bez konieczności wykupienia nowej subskrypcji, super. Okazuje się jednak że nie ma nic za darmo, ostatnio przeglądając na stronie navionics zauważyłem bardzo dużą ilość nowych map są to głównie małe jeziorka takie do 80ha ale to już coś. Mój wniosek jest taki że zakombinowali coś z simradem i sonda po zmapowaniu zaczyna wysyłać coś na zasadzie logów z tąd biorą się restarty sondy i duża ilość map w ofercie navioncs. Coś za coś.
Czy mogę mieć rację?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Nie chcesz wysyłać- nie łącz się z Internetem. Potem z opcji transfery wyczyść listę i nic nie wyjdzie od ciebie z ekranu. 

O ile pamięć mnie nie myli, to po wbiciu 20.0 może być problem z powrotem do starszych wersji softu. 

A system Navionicsa na podobnej zasadzie działa i w Raymarine. 

Ciekawa hipoteza z tym sonarchartem. 



#331 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 listopad 2020 - 20:10

Mapy spolecznosciowe , chyba podobnie jak hand made sa robione jako zbiorniki pojedyncze. Spraktykowalem sam , ze jesli na karcie znajduje sie wiecej niz jedna mapa , a tym bardziej duza to sprzet zaczyna zmulac. Najbardziej widoczne to bylo po wyjeciu karty ze slotu - echo ozywalo , niemialo co zmulac... Napewno mapy obciazaja sprzet wydajnoscia, a im nizszy tier , tym ogolna wydajnosc mniejsza



#332 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 listopad 2020 - 20:44

Panowie teraz sobie przypominam że przed restartem sonda zatrzymuje się na chwile i następuje restart. Czy może być tak że nowa zrobiona mapa zostaje zapisana do pamięci urządzenia a nie na kartę sd navionics? Może więc pamięć echa jest już prawie zapełniona i sonda zaczyna nie przerabiać. Może jest opcja w urządzeniu do przełączenia źródła pamięci tak jak w smartfonach? Nie sprawdzałem pod tym kątem ale chyba trzeba to zrobić.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#333 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 18:32

Czy ktoś mógł by mi pomóc rozwiązać problem z mapami C-MAP, bo coś u mnie nie zadziałało jak należy. Oczywiście mam konto,  ustawione urządzenie GO9XSE, pobrałem mapę. Nie wiem gdzie jest błąd, mapa się nie wyświetla jak się zbliżę do jeziora. Na tej samej karcie mam inną mapę zrobioną przez siebie. Nową wrzuciłem w jej oryginalnym folderze, po rozpakowaniu na ten samo "poziom", na którym jest moja mapa. Moja się wyświetla pięknie,a ta pobrana nie. Może na karcie musi być jakaś specjalna struktura folderów? może te mapy muszą być na innej karcie w drugim slocie? Może ktoś coś ostatnio pobierał? Z góry dzięki za pomoc.



#334 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 styczeń 2021 - 18:37

nie, tu chodzi o zoom mapy . jak sie bawisz w IMC tam sie ustawia parametr , od ktorego zalezy widocznosc mapy , im jest on mnienszyy  tym wieksze przyblizenie musi zostac zrobione aby wyswietlic mape



#335 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 18:39

a mógłbyś doprecyzować w którym momencie ten parametr się ustawia? potrzebuję mapę Szwedzkiego jeziora, jakąkolwiek jako punkt zaczepienia.



#336 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 18:41

dla pewności zrobiłem punkt na tym jeziorze, aby do niego się przybliżać, żeby zakresu nie zgubić.



#337 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 styczeń 2021 - 18:43

niebawilem sie w IMC juz lata... przed samym momentem generacji mapy na dole bylo takie okienko gdzie sie ustawialo parametr o 0,5 bodajze do 64 chyba, i ta tabelka wlasnie ograniala zblizenie zarowno z dali jak i z bliska. Bo przy zbyt duzym zakresie to np jak zblizles sie na 5 czy 10m to kolory tez potrafily zniknac



#338 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 20:53

bez sukcesu ;-(. Nie pojawia mi się opcja o której piszesz. Pobiera sie bardzo mała ilość danych, ok 250Kb czy to normalne czy jednak mapa niedużego jeziorka powinna być większa? Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?



#339 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 kwiecień 2021 - 19:01

Update 20.2 do Simradów wyszło, sporo zmian ale głównie w nawigacyjnych kwestiach, dla NSS evo3 i wyżej Active Target jest już obsługiwany. Co ciekawe dla dużych Go12 nie ma opcji wpięcia ss3d, choć sonarhub też po ehternecie latający- już tak. 

20.2 Simrad Software Release Notes External (navico.com)



#340 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 12 czerwiec 2021 - 10:33

Jako że za miesiąc,dwa będę miał taką maszynkę prosiłbym jeśli ktoś posiada o opinie.

Z góry dziękują za informacje.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych