Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

prologic baits


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 wrzesień 2006 - 10:30

have fun ;o)
http://www.prologicf...molt-action.wmv
http://www.prologicfishing.com/log/vids/rattle-swimmer-actio n.wmv

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 11 wrzesień 2006 - 10:42

SUPER FILMIKI PITT!

Przynety troche nie w moim stylu, ale filmiki b. udane :D

Guzu

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 wrzesień 2006 - 10:54

Pierwszy jest baaaardzo fajny. Gdybym miał taką miejscówkę ... strach pomyśleć.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 wrzesień 2006 - 11:18

ehhhhhhhh


rozmarzyc sie mozna :mellow:

#5 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 11 wrzesień 2006 - 11:25

Fajne filmy, tylko jedno mnie w nich razi.......ten facet nie ma zielonego pojęcia o holowaniu szczupaków, jego technika jest żenująca.....kij w górę i za każdym razem ryba robi świecę, albo dwie :huh: :huh: :huh: ........przy sztuce 15kg to by mu tylko kocia morda została !!!

pozd.

#6 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 11 wrzesień 2006 - 11:45

@Pitt zajebiste filmiki.

@Petrus33 nie zgodze się z Tobą. W takich krzunach, to musisz trzymać rybę krótko, bo inaczej skończysz hol na pierwszym krzaku. Fakt, że amerykanie nie mają pojecia co to hamulec i niemal zawsze mają go dokręconego na maksa, ale dla nich liczy sie Good Fun, a nie konieczne zaliczenie tej jednej , jedynej ryby wyprawy. Jak im jedna spadnie, to se zaraz złapią drugą.

#7 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 11 wrzesień 2006 - 11:57

Super filmiki.
Co do tych wyskoków nad wodę to podejżewam że robił to na potrzeby filmu. Takie wyskoki są bardzo efektowne :D A jak mu spadnie... to co napisał Baloo, złowi sobie następnego.

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 wrzesień 2006 - 12:49

filmiki wstawilem nie dla przynet tylko dla miejscowek - zwlaszcza tej pierwszej, bajka ;)

@baloo, ten gosciu to dunczyk z teamu prologic predator :D

ps. zobaczcie tutaj http://www.prologicfishing.com

#9 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 11 wrzesień 2006 - 12:58

@Pitt dzięki. :lol:

Spoko, Duńczyk, amerykaniec czy inny australijczyk. Podobnie było jak się oglądało poczynania niejakiego dziadka Rexa. Przecież dla polskiego łowcy, jego sposoby podbierania były wręcz niedozniesienia. tam jest tyle ryb, ze nikt na to nie zwraca uwagi. U nas każdy błąd może skończyć się tym, ze tego samego dnia nic już w rękach nie potrzymamy.

Miejscówka faktycznie bajkowa. Znam takie miejsce w Hiszpanii, ale tam królowały bassy. W Polsce tez kilka podobnych by się znalazło, ale szczupaków juz tam niet... :mellow: <_<

#10 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 11 wrzesień 2006 - 13:05

@Baloo

Zaraz, zaraz,.....takie szczupaczki jakie łowią na tym wideo to jest inna rozmowa, ale przy grubej sztuce to ten gość nie ma żadnych szans przy swojej kulawej technice.....wiem to bo kilka krokodyli powyżej 120cm już złowiłem.

#11 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 11 wrzesień 2006 - 13:17

@Petrus33

Nadal się z Tobą nie zgadzam. Gratuluję tych kilku wielkich zębaczy, ale widziałem hole ponad metrowych szczupaków i jeszcze więcej i większych muskie przez kompletnych laików, na totalnie dokręconym sprzęcie, gdzie ryba spędza więcej czasu nad wodą niż w niej, nawet scenki gdy muskie przelatuję dosłownie nad łódką i jakoś po kilkudziesięciu sekundach (tak hol nawet 130cm szczupaka/muskie może rwać tak krótko) ryba szczęśliwie lądowała w rękach łowcy. Także nie demonizował bym zbytnio holu metrowej ryby. Wszystko oczywiście zależy od sprzętu!

#12 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 11 wrzesień 2006 - 17:52

Witajcie

Jest możliwośćkupienia tych przynęt w Polsce przez internet lub są sklepy w których można to dostaćnp jerk ??
A co do technik holu to uważam tak samo jak Baloo że liczy się sprzęt.

Pozdrawiam


#13 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 11 wrzesień 2006 - 18:36

Ciekawe gdzie to nagrywali,bo fajne te lowisko. :D
Tam trzeba się wykazać przy holu ryby aby niewlazla w jakieś korzenie.
Fajne filmiki :D

#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 wrzesień 2006 - 19:39

@Pitt,

filmiki super.
Rewelacyjna jest ta miejscówka z pierwszego filmu. BAJKA! :mellow:

Hol, jak hol. Po prostu siłowy i tyle. Też lubię tego typu zapasy ze szczupłymi. :D


#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 wrzesień 2006 - 07:14

@Baloo

Zaraz, zaraz,.....takie szczupaczki jakie łowią na tym wideo to jest inna rozmowa, ale przy grubej sztuce to ten gość nie ma żadnych szans przy swojej kulawej technice.....wiem to bo kilka krokodyli powyżej 120cm już złowiłem.



Mogę powiedzieć, że nie mam osobistego doświadczenia w holach ryb powyżej 120 cm, jednak widziałem dzisiątki razy hole takich szczupaków i muskie na amerykańskich filmach. Hole prezentowali najwięksi znawcy tego tematu w US - Joe Butcher, Jim Saric, Pete Maina itd. i wszyscy holowali w ten sam sposób - ofensywny, energiczny i siłowy. Hol trwał kilkanaście sekund do ... powiedzmy dwóch minut (może krócej). Osobiście mój największy szczupak holowany był również w niecałą minutę, gdybyśmy się bardziej postarali to w rekach miałbym go po 20 sekundach. Szczupak po kilku zdjęciach wrócił w fantastycznej kondycji do wody, a my musieliśmy wycierać twarze przez następne 5 minut (po tym jak nas ochlapał płetwą ogonową).

Pozdrawiam
Remek


#16 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 wrzesień 2006 - 07:18

Otóż to. To chyba tylko większa część Polaków ma tendencję do wydłużania holu tak długo, aż ryba się położy i da podebrać bez walki. Reszta świata jest bardziej sportowa i może również w trosce o dobro ryby nie zwleka, tylko pełną parą daje czadu do łódki, szybkie fotki i do wody. Taki szczupłak ma największe szanse. Polska wymęczona do granic przyzwoitości dętka szanse ma już znacznie mniejsze...

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 wrzesień 2006 - 08:20

Otóż to. To chyba tylko większa część Polaków ma tendencję do wydłużania holu tak długo, aż ryba się położy i da podebrać bez walki. Reszta świata jest bardziej sportowa i może również w trosce o dobro ryby nie zwleka, tylko pełną parą daje czadu do łódki, szybkie fotki i do wody. Taki szczupłak ma największe szanse. Polska wymęczona do granic przyzwoitości dętka szanse ma już znacznie mniejsze...

jak sie lowi na paprochy wedeczka do 12 gram to nic innego nie pozostaje <_< <_< <_<

#18 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek

Napisano 12 wrzesień 2006 - 12:18

Ja holuję zupełnie inaczej, wędka do połowy w wodzie pod sporym kątem tak, zeby blank sprężynował, ryba wypływa na powierzchnię dopiero przy samej łódce, 120cm doprowadzam w maksimum 2-3minuty do ręki......żadnego chlapania po powierzchni, żadnych świec, żadnego stresu dla ryby.....tylko cisza !!!.....szczupak złowiony w środku gorącego lata po krótkim natlenieniu ma 100% szansę na przeżycie, natomiast wymęczony tak jak na tym video to tylko może nogami do przodu odpłynąć. Sum 48kg jaki trafił mi się kilka lat temu podczas trollingu został wyhaczony po 10min holu. Oczywiście jeśli ktoś trafi monstrum na UL to jest inna sprawa.

pozd.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych