Skocz do zawartości

  •      Zaloguj się   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kit jest git

Napisane przez Sławek Oppeln Bronikowski , 28 luty 2023 · 963 Wyświetleń

O siódmej - 7.. Normalnego chleba w wsi nie będzie. Tylko plasterkowana gąbka w folii plus aromatyzowane fantazje z mrożonego ciasta, w standardzie marketowym. Lud tak chciał..

 

Nad Łaknarzem i Brudakami kołuje pierwszy bociek, choć nad Wolbórką jeszcze chłodno i głodno. Kosmopolita i patriota w jednym, na zimę wy....la do cieplejszych krajów, ale i nie sra we własne gniazdo. Las czarny i głuchy, choć przebiśniegi już bieleją po kątach, Przy karmiku obłęd; wysiadam i od razu są dwie sikorki, wysiada żona - przylatuje cała chmura. To zwykła koegzystencja - św. Franciszek, nicku Biedaczyna, potakująco kiwa do mnie głową. Pies urażony propozycją powrotu do miasta, pada na ziemię i natychmiast traci władzę w kończynach.. :)
Wrócił do mnie stary kubek. Skrył się w starych klamotach foto; pomiędzy obiektywami koreksami i powiększalnikiem. Węgiel na wierzchu waży chyba więcej od blachy, zacząłem w nim gotować w czasach peerelowskiej herbaty Madras. Ooo - to była prawdziwa siekiera, przebijała bukiet każdej rzeki. Na pierwszym wyjeździe zgniotłem go i na wieczną pamiątkę została mu pęknięta krawędź. Znów jestem bogaty..

 

Po okrągłym stole znacząco większej zmiany na plus nie było. Karty były rozdane dużo wcześnie. Z instytucjonalnego systemowego kłamstwa wyjątkowo gładko przeszliśmy w indywidualnie wyznawaną, i zbiorowo praktykowana fazę przyjemnego i wiele obiecującego samooszustwa. Trwającą do dziś.. bo bardzo staramy się nie wypaść z roli życiowych farciarzy. Chociaż tak fatalnie zdefiniowaliśmy nasze narodowe interesy..
Nie inaczej wędkarski świat. Nie było większej chęci powrotu do logiki, tradycji, i doświadczeń albo sposobu działania świetnie funkcjonującego w byłym ZSTW czy jeszcze wcześniejszych KTR-ach. Jeden jedyny Wiesław Dębicki przez czas jakiś próbował kijem tą ludową Wisłę zawrócić. Nie dało się ;) Dzieci chłoporobotników, masy pierwszego pokolenia awansu społecznego, cały ten świeżo wyzwolony proletariat miał już nowe sztandary. Konsumpcjonizm wyzwolił człowieków dosłownie ze wszystkiego, a karta Visa była mu w drodze ku szczęściu uniwersalnym kluczem :)

 

Skracając na maksa - skonformizowany "ja", może teraz, zgodnie z prawdą stwierdzić - to jest "moje" królestwo. Leżąc w nim i kwicząc z nieszczęścia :D
A najgłośniej dwaj kramarze - mayki i seba..


Kwiecień 2024

P W Ś C P S N
1234567
891011121314
1516 17 18192021
22232425262728
2930     

Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Przeszukaj mój blog