Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarz Polski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 15 listopad 2017 - 14:12

Koledzy, czy wiecie może czy planowana jest jakaś reaktywacja tegoż pisma w formie papierowej? Było ono wg mnie najlepszym czasopismem wędkarskim na rynku i niestety upadło :( Ich strona www jeszcze jakoś dycha, niestety na maila mi nie odpisali :(



#2 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 15 listopad 2017 - 15:14

Pismo zacne, pierwsze które pisałem. Jednak mało, który tekst mógłby się znaleźć na jb.pl  ze względu na tutejszy regulamin dotyczący C&R :)



#3 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 15 listopad 2017 - 16:06

Moje ulubione ,które czytałem od deski do deski .Mało tego, na kolejny numer czekałem z niecierpliwością .

Gdyby wróciło to w ciemno robię prenumeratę na rok .


Użytkownik M a r a s edytował ten post 15 listopad 2017 - 16:07


#4 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 listopad 2017 - 16:26

Niestety brak mi pierwszego numeru :( ... wszystkie pozostałe przeczytane i poukładane w pudełka ;)  :)


  • Franc i mathew.stepnicki lubią to

#5 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3547 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 15 listopad 2017 - 16:27

Pismo zacne, pierwsze które pisałem. Jednak mało, który tekst mógłby się znaleźć na jb.pl  ze względu na tutejszy regulamin dotyczący C&R :)

 

Większość periodyków wędkarskich z tamtych czasów można było bardzo obrazowo nazwać, w stylu 'Mięsiarz Polski czy 'Wiadomości Mięsiarskie' B)


  • Friko, godski i Mazur lubią to

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2017 - 17:31

Tak, faktycznie - te urocze zdjęcia na ostatniej stronie z rybami w sraczach, w kuchniach albo w garażach. Osobiście wspominam bez sentymentu.


  • Filip14 lubi to

#7 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 listopad 2017 - 17:37

Ostatnio siedzac na lotnisku w BCN zauwazylem mezczyzne, powiedzialbym sobowtora Johna Willsona.

Z czasow, gdy byl popularyzowany w Polsce - czyli lata 90te.

I od razu przypomnialy mi sie historyjki typu John Willson vs Tymkowski na Siemianowce.

I reportaze o "bohaterskim" Januszu Tymkowskim.

Tu trzeba oddac redakcji WW, ze potem, gdy wyszlo ze szarpie itd. zamiescili rowniez raporty z interwencji policji rzecznej z Warszawy.

 

Z czasopismem pana Debickiego kojarzy mi sie inny bohater tamtych czasow. Niejaki p. Kondracki. Lowca sandaczy na nyskich zbiornikach zaporowych.

Podobno byl super skutecznym wedkarzem .

A moze wciaz jest...

 

Prasa branzowa jest obrazem swiadomosci czytelnikow, poza wyjatkowymi przykladami artykulow pisanych przez Marka Szymanskiego czy Jacka Jozwiaka w czasach SPiM i na poczatku WS. 

To byl doslownie materialy otwierajace oczy czytelnikom (w tym mi). To wtedy prasa ksztaltowala czytelnikow.

Ale to wyjatki. 

:)

Pozdrawiam



#8 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 listopad 2017 - 18:15

Nie oceniajmy tylko tak jednostronnie prasy z tamtych czasów jako informatorów o tłuczeniu ryb. Na prawdę owa prasa, zawierała sporo informacji a dla większości była jedynym źródłem wiadomości o metodach wędkarskich a wręcz "oknem na nieosiągalne łowiska na całym świecie"



#9 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1688 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 15 listopad 2017 - 18:40

epigoni Rednacza :lol: :lol: :P



#10 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 listopad 2017 - 19:00

Jacek Jóźwiak (niestety już nieżyjący...) w latach mojej młodości ze swoim barwnym językiem był moim idolem !  Trzymam cały czas w bilbiteczce jego "Sztukę łowienia ryb w rzece" i czasami podczytuję z nostalgią dziś już konfrontując ze swoimi doświadczeniami ..
P.S. stoi oczywiście obok Marka Szymańskiego "Wędkarstwa rzecznego", Danielu  ;)  :)  :)  :)



#11 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2017 - 19:00

Czyli wszyscy z Was to od początków kariery wędkarskiej jesteście super etyczni?. Nie chce wbijać kija w mrowisko ale nie bądźcie bardziej święci niż Papież

#12 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 15 listopad 2017 - 20:17

Koledzy, czy wiecie może czy planowana jest jakaś reaktywacja tegoż pisma w formie papierowej? Było ono wg mnie najlepszym czasopismem wędkarskim na rynku i niestety upadło :( Ich strona www jeszcze jakoś dycha, niestety na maila mi nie odpisali :(

 

 

Odnosząc się do pierwszej wypowiedzi w tym wątku obawiam się, że raczej będzie ciężko o reaktywację tego czasopisma.

http://www.wedkarz.p...pp/article/4004

Zwłaszcza, że w tego typu sprawach najrozsądniejszym posunięciem ze strony pokrzywdzonego byłoby ustanowienie profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego, który reprezentowałby go już od początku postępowania, a z artykułu nie wynika, aby Pan Dębicki zdecydował się na to. Nie wiem jak się potoczyły losy tej petycji, ale pisanie petycji do ministra sprawiedliwości na etapie, gdy postępowanie zostało już prawomocnie zakończone i pokrzywdzony ma już zamkniętą drogę do składania środków odwoławczych nie jest rozwiązaniem, które dawałoby szanse na pomyślne zakończenie sprawy.



#13 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 15 listopad 2017 - 21:17

Za czasów trzech pism, WP, WW, WŚ (czytałem wszystkie) do czasu zamknięcia WP jeśli chodzi o podchodzenie do idei C&R przodował WŚ. Jeśli miało by się reaktywować, to niestety sukces widzę tylko w podtrzymaniu wcześniejszej narracji, ponieważ większość wędkarzy tak patrzy na ryby i wędkarstwo jak WP dawniej. Nie ma szans walczyć w dzisiejszych czasach o czytelnika prześcigając się w tekstach o "wpływie haka bezzadziorowego na przeżywalność łowionych ryb" .....


  • Jopek1971 lubi to

#14 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2017 - 23:03

Paweł a mi się wydaje, że jednak WP miał lepsze artykuły niż inne gazety. I nie chodzi mi o zdjęcia zabitych ryb. Na chwilę obecną w takim np. WŚ poza reklamami ma krótkie nic nie wnoszące artykuły. Poza tym, że np. "w listopadzie warto", "w grudniu warto" itd.. I co roku to samo tylko innymi słowami pisane można przeczytać. Sam posiadałem sporą kolekcję starszych prenumerat gazet, którą z dobrego serca pożyczyłem młodemu adeptowi a ten je po miesiącu wywalił na śmieci. Teraz tego żałuję i mam nauczkę na przyszłość
  • Grzesiek i TomekSudety lubią to

#15 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 16 listopad 2017 - 07:42

Odnosząc się do pierwszej wypowiedzi w tym wątku obawiam się, że raczej będzie ciężko o reaktywację tego czasopisma.

http://www.wedkarz.p...pp/article/4004

Zwłaszcza, że w tego typu sprawach najrozsądniejszym posunięciem ze strony pokrzywdzonego byłoby ustanowienie profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego, który reprezentowałby go już od początku postępowania, a z artykułu nie wynika, aby Pan Dębicki zdecydował się na to. Nie wiem jak się potoczyły losy tej petycji, ale pisanie petycji do ministra sprawiedliwości na etapie, gdy postępowanie zostało już prawomocnie zakończone i pokrzywdzony ma już zamkniętą drogę do składania środków odwoławczych nie jest rozwiązaniem, które dawałoby szanse na pomyślne zakończenie sprawy.

Krzyśku, sam tą petycję jakiś czas temu podpisałem... Ale nic nie słychać co dalej. Czy odniosła ona jakikolwiek skutek, czy pismo będzie reaktywowane, itp. Szkoda, wielka szkoda mi WP. Była to jedyna gazeta, którą prenumerowałem...



#16 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 16 listopad 2017 - 07:44

Moje ulubione ,które czytałem od deski do deski .Mało tego, na kolejny numer czekałem z niecierpliwością .

Gdyby wróciło to w ciemno robię prenumeratę na rok .

Miałem tak samo...2 razy dziennie do skrzynki chodziłem, gdy zbliżał się dzień dostarczenia pisma :) I gdyby tak wróciło, to zamówiłbym prenumeratę dożywotnią :)



#17 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 16 listopad 2017 - 08:05

Paweł a mi się wydaje, że jednak WP miał lepsze artykuły niż inne gazety. I nie chodzi mi o zdjęcia zabitych ryb. Na chwilę obecną w takim np. WŚ poza reklamami ma krótkie nic nie wnoszące artykuły. Poza tym, że np. "w listopadzie warto", "w grudniu warto" itd.. I co roku to samo tylko innymi słowami pisane można przeczytać. Sam posiadałem sporą kolekcję starszych prenumerat gazet, którą z dobrego serca pożyczyłem młodemu adeptowi a ten je po miesiącu wywalił na śmieci. Teraz tego żałuję i mam nauczkę na przyszłość

Kamilu, pełna zgoda. Artykuły z WP o kilka klas przewyższały teksty w WŚ czy w WW, które kupowałem okazjonalnie (a na WP miałem prenumeratę). Oczywiście wszystkie kupione gazety trzymam w kartonach i co jakiś czas do nich sięgam, by poczytać coś "do obiadu" :)

W WW było i jest nadal za dużo związku PZW, a w WŚ za dużo reklam, łowisk zagranicznych (w tym aspekcie nie do przebicia był jednak "Essox") i niejednokrotnie propagowane było wędkarstwo wymagające kupę kasy (drogie wędki, kołowrotki, łodzie, echa,itp). Tymczasem WP był dla zwykłych wędkarzy. Były tam teksty zarówno dla wędkarzy ze sprzętem za kilka tysięcy złotych, jak i dla takich z wędką i kołowrotkiem z bazaru, którzy łowią na skórkę od chleba, dżdżownicę czy konika polnego. I opisywane były przede wszystkim łowiska polskie oraz sprzęt będący w zasięgu niemalże każdego. Wiesław Dębicki w swoim piśmie patrzył na wędkarstwo oczami Pana Józka z Trzemeszna czy Pana Jaśka z Głubczyc. Natomiast WW czy WŚ patrzyło na łowienie z perspektywy "warszawki".

Co do ubijania ryb, to niech pierwszy z nas rzuci kamień, kto nigdy przenigdy żadnej ryby nie uśmiercił... Zresztą, nie bez przyczyny WP było najpoczytniejszym pismem w czasach swojego ukazywania się. I myślę, że gdyby tak się reaktywował, to po pewnym czasie ponownie stałby się numerem 1.

Wracając jednak do tematu.... Czy ktoś coś wie, co słychać w sprawie WP ? Czy ktoś zna osobiście Wiesława Dębickiego i ma informacje z pierwszej ręki nt. ewentualnej reaktywacji ?



#18 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 listopad 2017 - 08:32


Prasa branzowa jest obrazem swiadomosci czytelnikow, poza wyjatkowymi przykladami artykulow pisanych przez Marka Szymanskiego czy Jacka Jozwiaka w czasach SPiM i na poczatku WS. 

To byl doslownie materialy otwierajace oczy czytelnikom (w tym mi). To wtedy prasa ksztaltowala czytelnikow.

Ale to wyjatki. 

:)

Pozdrawiam

Byś miał pełen obraz sytuacji, to ja tobie polecam 1 numer wspomnianego ŚS, gdzie wspomniani redaktorzy szarpią sumy na zimowisku, pod mostem na Zegrzu. Cudowna lektura mówiąca o mentalności dzisiejszych mentorów.


  • Tiur lubi to

#19 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 16 listopad 2017 - 08:44

Warto też dodać ,że reklam w nim zawartych była znikoma ilość. Wystarczy przewertować WŚ czy też WW i policzyć ćwiartki ,połówki i całe strony zawalone reklamami i policzyć ile stron mamy  reklam a ile  "ciekawego" tematu i porównać to z WP. 

W chwili obecnej nie prenumeruje żadnego z pism wędkarskich  bo po prostu nic ciekawego tam nie ma a jak już jest jakiś artykuł to w sumie jest on bardzo ogólnikowo  napisany , żeby nie powiedzieć kopiuj wklej i coś tam zmień .

 

Redaktorzy WP jeździli po Polskich łowiskach i pisali artykuły prawdziwe i realne .W artykułach można było dowiedzieć się o różnych trikach ,sztuczkach i sposobach na wędkowanie. 

Sam osobiście miałem okazję znaleźć się w takiej sytuacji nad wodą czego efektem było umieszczenie opisu i zdjęć mojego pomysłu.     


Użytkownik M a r a s edytował ten post 16 listopad 2017 - 09:08


#20 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 listopad 2017 - 09:18

Byś miał pełen obraz sytuacji, to ja tobie polecam 1 numer wspomnianego ŚS, gdzie wspomniani redaktorzy szarpią sumy na zimowisku, pod mostem na Zegrzu. Cudowna lektura mówiąca o mentalności dzisiejszych mentorów.


Nie bylem świadom tego
Dzięki za informacje