Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarz Polski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 listopad 2017 - 09:53

Byś miał pełen obraz sytuacji, to ja tobie polecam 1 numer wspomnianego ŚS, gdzie wspomniani redaktorzy szarpią sumy na zimowisku, pod mostem na Zegrzu. Cudowna lektura mówiąca o mentalności dzisiejszych mentorów.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "szarpali"? Dla mnie to określenie oznacza świadome podhaczanie  ryb na wszelkiego rodzaju kotwy i inne ustrojstwa. Warto tutaj dodać jednak, że owi redaktorzy byli w kolejnych latach orędownikami powstania w tej strefie chronionego zimowiska sumów (i innych ryb) ...i działali w tym temacie bardzo skutecznie pomimo oporów między innymi władz naszego kochanego PZW 


Użytkownik BOB1 edytował ten post 16 listopad 2017 - 09:53

  • c00per lubi to

#22 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 16 listopad 2017 - 10:07

Nie wiem co masz na myśli pisząc "szarpali"? Dla mnie to określenie oznacza świadome podhaczanie  ryb na wszelkiego rodzaju kotwy i inne ustrojstwa. Warto tutaj dodać jednak, że owi redaktorzy byli w kolejnych latach orędownikami powstania w tej strefie chronionego zimowiska sumów (i innych ryb) ...i działali w tym temacie bardzo skutecznie pomimo oporów między innymi władz naszego kochanego PZW 

 

Nie znam tego tematu ale podobny. Gość, który łowił i sprzedawał jeszcze 3 lata temu sandacze ponad wszelkie limity teraz współpracuje z SSR i poluje na kłusoli. Więc zdania i upodobań nie zmienia tylko krowa.

 

A wracając do tematu sam WP też na chwilę obecną by zmienił swoje artykuły tak aby nie kłuły nikogo w oczy. Kiedyś były konie teraz samochody. Postęp, odbywa się we wszystkich dziedzinach życia


  • russian80 lubi to

#23 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 16 listopad 2017 - 17:29

Fakt, że zdjęcia kuły w oczy ale merytorycznie WP chyba najlepszy. Choć i stare roczniki WŚ z połowy lat 90tych zawierały mnóstwo fajnych tekstów. Dziś już tego klimatu nie czuć, suche fakty podparte obowiązkowo firmami. Też się czasem głowie w którą stronę by WP poszedł :-)

#24 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 16 listopad 2017 - 19:34

Warto też dodać ,że reklam w nim zawartych była znikoma ilość. Wystarczy przewertować WŚ czy też WW i policzyć ćwiartki ,połówki i całe strony zawalone reklamami i policzyć ile stron mamy reklam a ile "ciekawego" tematu i porównać to z WP.
W chwili obecnej nie prenumeruje żadnego z pism wędkarskich bo po prostu nic ciekawego tam nie ma a jak już jest jakiś artykuł to w sumie jest on bardzo ogólnikowo napisany , żeby nie powiedzieć kopiuj wklej i coś tam zmień .

Redaktorzy WP jeździli po Polskich łowiskach i pisali artykuły prawdziwe i realne .W artykułach można było dowiedzieć się o różnych trikach ,sztuczkach i sposobach na wędkowanie.
Sam osobiście miałem okazję znaleźć się w takiej sytuacji nad wodą czego efektem było umieszczenie opisu i zdjęć mojego pomysłu.

Do dzisiaj pamiętam ten patent z łudką na dachu samochodu 😎
  • Grzesiek i M a r a s lubią to

#25 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 20:15

Jesli jest (wystarczajacy) popyt to kasa sie znajdzie. W dobie startup'ow zebrac srodki majac fanow jest latwo.
Slowo klucz https://pl.m.wikiped...ki/Crowdfunding
  • eRKa lubi to

#26 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 17 listopad 2017 - 07:18

Tylko ciekawe ile by trzeba było zebrać, by reaktywować WP. Jeśli by taki projekt crowdfundingu powstał, to poprę go w 100 % i wpłacę $. Ale pewnie musi to zostać zainicjowane przez Wiesława Dębickiego. Czy zna go ktoś osobiście, by mu taki pomysł podsunąć ?



#27 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 17 listopad 2017 - 08:51

Znam. Mogę mu podsunąć powyższy pomysł.

#28 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 19:25

Tylko pamietajcie ze potrzebna mini kampania - ludzie musza o tej zbiorce sie dowiedziec. Musi po FB, forach, blogach, YT latac news. Najlepiej tez zaangazowac kilku influencerow/youtuberow wedkarskich zeby puscili wici u siebie. Oczywiscie tez puscic oferty/zapytania do firm wedkarskich ze bedzie reaktywacja, szum, ze ludzie sami zbieraja, ze spolecznosc jest. Wzamian za okreslone podpromowanie akcji na wlasnych kanalach firm wedkarskich (jesli maja sensowne zasiegi fanow) beda dla nich okreslone reklamy w pierwszych numerach za free (taka oferta barterowa).

Użytkownik elmo edytował ten post 17 listopad 2017 - 19:37


#29 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 17 listopad 2017 - 19:29

Pismo zacne, pierwsze które pisałem. Jednak mało, który tekst mógłby się znaleźć na jb.pl  ze względu na tutejszy regulamin dotyczący C&R :)

Ooo!

Zaiste, wspaniali autorzy są na jerkbait.pl! A że tak zapytam - pisałeś pod swoim nazwiskiem, czy pod pseudonimem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;)  :D  :D


  • BOB lubi to

#30 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 17 listopad 2017 - 20:02

Sorki, literówka spora  :) Pisałem do różnych gazet, ale zawsze nazwisko było, czasem też i pseudo :) Do WP akurat nie, padło zanim mnie wena na pisanie wzięła :)

 

pozdrówka


Użytkownik Paweł nizinny edytował ten post 17 listopad 2017 - 20:02

  • tomi101 i woblery z Bielska lubią to

#31 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 20 listopad 2017 - 07:55

Znam. Mogę mu podsunąć powyższy pomysł.

Krzyśku, to pogadaj proszę z p. Wiesławem i daj znać co i jak.



#32 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 27 listopad 2017 - 11:16

Krzyśku "Krabie", czy masz jakieś wieści nt. WP ? Rozmawiałeś z p. Dębickim ?



#33 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 27 listopad 2017 - 22:04

Info przekazane. Poczekajmy aż Wiesiu sam się określi.

#34 OFFLINE   Mario41

Mario41

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMosty k.Lęborka
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 28 listopad 2017 - 19:15

Wędkarz Polski był bardzo lubianym miesięcznikiem, dlatego że opisywał prawdę i faktyczny stan polskiego wędkarstwa. Wiesiu redagował WP bez zbędnych ceregieli i zastanawiania się czy można coś pokazać czy nie. Bardzo lubiłem czytać to czasopismo. A teraz w większości gazet widzimy fan i ogrom reklam. No i zdjęcia ryb zrobione tak że 40 cm okoń wygląda na rekord świata.


  • eRKa lubi to

#35 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 28 listopad 2017 - 20:42

Panowie kiedy przestał istnieć ten miesięcznik?

Czy można gdzieś znaleźć elektroniczne wydanie tego czasopisma?

 

Sam chętnie bym zobaczył  jak redagowana była ta słynna gazeta. Szkoda, że bezgraniczne (jak czytam na stronie wędkarz.pl) zaufanie doprowadziło do upadku tego tytułu bo może miałbym co czytać - bo dziwne mam dość wrażenie, że treści gazet obecnych na rynku pomiędzy dajmy na to  : listopadem 2016 a listopadem 2017 niczym się nie różnią poza stylistyką i nowymi reklamami sprzętów, zamieszczanych przez producentów.



#36 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2017 - 21:40

Ukazywał się od 1991, ostatni numer 09.2010



#37 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 28 listopad 2017 - 21:58

No to „jego” narodziny w roku moich narodzin To musi być znak ;) może faktycznie jako Jerkbait.pl moglibyśmy poczynić jakieś starania o reaktywacje tego magazynu - chętnie i ja dołożyłbym swoją cegiełkę .
Ale ponowie pytanie : czy ktoś był kiedyś tak miły i zeskanował kiedyś jakiś numer tej gazety?


Tapatalkniete z iPhone 7

#38 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2017 - 22:04

Mam wszystkie bez 1 i chyba 9 z 1991 ... i jakoś nie przyszło mi to do głowy ;)



#39 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1750 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 09 grudzień 2017 - 17:25

No to „jego” narodziny w roku moich narodzin To musi być znak ;) może faktycznie jako Jerkbait.pl moglibyśmy poczynić jakieś starania o reaktywacje tego magazynu - chętnie i ja dołożyłbym swoją cegiełkę .
Ale ponowie pytanie : czy ktoś był kiedyś tak miły i zeskanował kiedyś jakiś numer tej gazety?


Tapatalkniete z iPhone 7

 

Cześć,

 

Jak będziesz miał możliwość odbioru z Łodzi, to dostaniesz ode mnie w gratisie 25 sztuk. :)


  • M a r a s lubi to

#40 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 09 grudzień 2017 - 17:52

Niestety ja z Mazur jestem więc ciężko , ale dzięki za chęci ale gdybys miał możliwość wysłać mi ze 2-3 egzemplarze z chęcią bym poczytał koszta wysyłki oczywiście pokryje .


Tapatalkniete z iPhone 7

Użytkownik puszek7 edytował ten post 09 grudzień 2017 - 17:53