Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator lifepo4 - zakup, użytkowanie, konserwacja / naprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2276 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 kwiecień 2019 - 18:39

Raczej 200zł nie kosztował.



#702 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 13 kwiecień 2019 - 20:26

Przyszły kilka dni temu do mnie 2 aku z bms 100 AH lifepo4 A123, ponoć do montażu bezpośrednio w samochodzie. Waga aku 11 kg. Po wadze nie wiem , czy mają po 100 ah.

Tak jak pisałem wcześniej - zakup w formie testu, a że cena atrakcyjna dlatego kupiłem 2 szt. Jak się jedna rozpadnie podczas ładowania bezpośrednio z silnika to trudno. Drugą szt. w razie czego będę ładował dedykowaną ładowarką do Lifepo4.

A tak to wygląda.

Możesz dać namiary gdzie to zdobyć ?



#703 OFFLINE   Carlos*

Carlos*

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:20

Koledzy w związku ze sporą ilością zapytań o źródło zakupu oraz parametry podaję link do sprzedawcy:

Oferuje on dużo wariantów tych aku do różnego typu zastosowań. Ja wybrałem model 100-20.

 

https://www.alibaba....2066205832.html

 

U mnie temat wyglądał tak.

Zadałem zapytanie odnośnie zakupu 2 szt. model 100-20.

Dostałem odpowiedź, że oczywiście takie mają, ale przepraszają bardzo i informują ,że cena podana na stronie jest nieaktualna i przesłali aktualny cennik.

cena za szt. 328 $ + koszt przesyłki

 

Załączony plik  Cennik.jpg   59,5 KB   26 Ilość pobrań

 

Oczywiście po akceptacji kosztów łącznie z ceną transportu potwierdziłem chęć zakupu, przelałem kasę i grzecznie czekałem.

Dostałem oczywiście zdjęcia z przygotowania towaru do wysyłki i nr listu przewozowego , aby monitorować status przesyłki.Załączony plik  2.jpg   77,87 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   33,8 KB   25 Ilość pobrań

Załączony plik  5.jpg   38,79 KB   23 Ilość pobrań

 

No i odebrałem, ale jakiej to jest jakości to na prawdę nie wiem - tak jak pisałem zakup w formie testu.

Przywiozła mi to firma UPS i co najważniejsze bez żadnych dodatkowych opłat celnych.

Towar do mnie wysłany z EU dokładnie Węgry.

Za przesyłkę skasowali mnie 192 $ za 2 szt. Za 1 szt chcieli 141 $. Zapewne przy większej ilości  przesyłka w przeliczeniu na 1 szt. była by dużo niższa. Można również skorzystać z drogi morskiej  zapewne dużo tańszej. Rodzaj transportu jestem pewien idzie ustalić bezpośrednio ze sprzedawcą.

Jeśli jeszcze jakieś pytania i niejasności proszę pisać, postaram się odpowiedzieć.

 

 

A i zapomniałem dodać występują jeszcze na ebay.

 

https://www.ebay.com...GQAAOSw8PJcFKaf


Użytkownik Carlos* edytował ten post 14 kwiecień 2019 - 11:27


#704 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 kwiecień 2019 - 11:49

przy wiekszej ilosci  cena transportu zacznie szybowac , trafi na sklad celny i zacznie sie przygoda :) vat , clo i cala papierologia. 328+96=424$ = 1611 zl bez ladowarki i pod warunkiem ze podatkow brak. przy 1 szt cena bedzie 328+141 = 469$= ~1800zl takze dalej dobra cena . jak trafi na otoczke prawna to dojdzie +3% +23% co juz zrobi cena krajowa.



#705 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 14 kwiecień 2019 - 12:05

 

Towar do mnie wysłany z EU dokładnie Węgry.

. Zapewne przy większej ilości  przesyłka w przeliczeniu na 1 szt. była by dużo niższa. Można również skorzystać z drogi morskiej  zapewne dużo tańszej.

 

droga morska z Węgier?


  • Pietruk lubi to

#706 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 14 kwiecień 2019 - 12:55

Po pierwszych testach, Minnkota Terrova 55 akumulator 120, pięć dni używany jako kotwica (a wiało w zeszłym tygodniu) i do przepływania na krótkich odcinkach.



#707 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 kwiecień 2019 - 13:04

Niezly wynik - 5dni :)

#708 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 14 kwiecień 2019 - 22:44

W weekend testowałem mój 40ah.
Silnik Yamaha M-26 e drive, łódka wiosłowa 4m i małe jezioro. Wystarczył na 10 godzin wędkowania w 20% troliing a reszta to przemieszczanie się po 100 - 150m z miejscówki na miejscówkę

Dla mnie wynik rewelacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Czechofil edytował ten post 14 kwiecień 2019 - 22:45

  • siarq lubi to

#709 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 kwiecień 2019 - 06:32

Próbowałeś płynąć pełną mocą?

#710 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 15 kwiecień 2019 - 07:19

A jeszcze jednostka 5m, szerokość 2,1   waga całości 1 000 kg



#711 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 15 kwiecień 2019 - 07:27

Próbowałeś płynąć pełną mocą?


Tak, bez problemu - prędkość 5KM/h ale nie dłużej niż 300-400m bo woda była mała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#712 OFFLINE   Carlos*

Carlos*

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 kwiecień 2019 - 22:18

przy wiekszej ilosci  cena transportu zacznie szybowac , trafi na sklad celny i zacznie sie przygoda :) vat , clo i cala papierologia. 328+96=424$ = 1611 zl bez ladowarki i pod warunkiem ze podatkow brak. przy 1 szt cena bedzie 328+141 = 469$= ~1800zl takze dalej dobra cena . jak trafi na otoczke prawna to dojdzie +3% +23% co juz zrobi cena krajowa.

 

Adam, cła raczej nie będzie bynajmniej tą drogą transportu. Nie wiem jak oni to robią, bo nie jest to moim źródłem zainteresowania ,ale zapewne wysyłają towar z Chin po mocno zaniżonych kwotach do zaprzyjaźnionej firmy "x" w EU , firma "x" odprawia towar i dalej jedzie do docelowego klienta już bez podatków i żadnych odpraw, lub w cenę transportu doliczona jest już kwota odprawy i podatków, ale odprawę nadal musi robić firma "x" - innej opcji nie ma.

 

droga morska z Węgier?

 

Kolego towar wysyłany jest z Chin, opcji transportu jest kilka, to zapewne wiesz. Ja opisałem skąd niby oficjalnie do mnie towar został wysłany.



#713 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 kwiecień 2019 - 00:10

Jak mogli mieć admirała bez morza, to i droga morska z Węgier się znajdzie :P . Anegdota - jak Węgry wypowiadały wojnę USA:

 

Ambasador Węgier: Szanowny panie prezydencie, z największą przykrością muszę pana poinformować, że z dniem dzisiejszym Węgry wypowiadają wojnę Stanom Zjednoczonym.

Roosevelt: Węgry? Co to za kraj?

Ambasador: To jest królestwo, panie prezydencie.

Roosevelt: Królestwo? A kto jest tam królem?

Ambasador: Nie mamy króla, panie prezydencie.

Roosevelt: To kto tam rządzi?

Ambasador: Admirał Miklós Horthy.

Roosevelt: Admirał? Ach, więc będziemy mieli przeciwko sobie kolejną flotę!

Ambasador: Niestety, panie prezydencie, Węgry nie mają dostępu do morza i w związku z tym nie mają floty.

Roosevelt: O co więc wam chodzi? Macie z nami jakiś konflikt terytorialny?

Ambasador: Nie, panie prezydencie, Węgry nie mają roszczeń terytorialnych wobec USA. Mamy konflikt terytorialny z Rumunią.

Roosevelt: A więc prowadzicie także wojnę z Rumunią?

Ambasador: Nie, panie prezydencie, Rumunia jest naszym sojusznikiem…

 

Za: Krzysztof Varga, "Gulasz z turula"


Użytkownik psulek edytował ten post 16 kwiecień 2019 - 00:13

  • malinabar i Tom Rob lubią to

#714 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 kwiecień 2019 - 05:21

Zajefajny jazz :lol:  :lol: :lol:  :lol: .Przyznaję się,  tego to nie znałem :)  :)  :) . 


Użytkownik Jozi edytował ten post 16 kwiecień 2019 - 05:22


#715 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 kwiecień 2019 - 06:27

@Carlos

Nie będę bil piany odnośnie importu baterii i otoczki prawnej towarzyszącej. Powiem tak, urząd celny i import to nie aliexpres gdzie na paczce ktoś napisał.wartosc 50$. Jeśli firma importuje za grube $ to idzie droga legalna ..A tam jest czarno na białym. Skąd, dokąd za ile, kwity przelewow itd. Nikt chyba nie ryzykuje tysiecy czy dziesiątki tysięcy $ aby zaoszczędzić na VAT i cło..., które i tak finalnie zapłaci konsument. Tam nie ma zmiluj, wstrzymaja , postawią w składzie gdzie doba kosztuje naście €/1m3 netto I będzie czekać do wyjaśnienia :) A licznik bije.
Kupiłeś w ok cenie, pomineli podatki jest super. Jednak Twój przypadek nie jest reguła.

#716 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2019 - 07:47

Koledzy w związku ze sporą ilością zapytań o źródło zakupu oraz parametry podaję link do sprzedawcy:

Oferuje on dużo wariantów tych aku do różnego typu zastosowań. Ja wybrałem model 100-20.

 

https://www.alibaba....2066205832.html

 

U mnie temat wyglądał tak.

Zadałem zapytanie odnośnie zakupu 2 szt. model 100-20.

Dostałem odpowiedź, że oczywiście takie mają, ale przepraszają bardzo i informują ,że cena podana na stronie jest nieaktualna i przesłali aktualny cennik.

cena za szt. 328 $ + koszt przesyłki

 

attachicon.gif Cennik.jpg

 

Oczywiście po akceptacji kosztów łącznie z ceną transportu potwierdziłem chęć zakupu, przelałem kasę i grzecznie czekałem.

Dostałem oczywiście zdjęcia z przygotowania towaru do wysyłki i nr listu przewozowego , aby monitorować status przesyłki.attachicon.gif 2.jpg

attachicon.gif 3.jpg

attachicon.gif 5.jpg

 

No i odebrałem, ale jakiej to jest jakości to na prawdę nie wiem - tak jak pisałem zakup w formie testu.

Przywiozła mi to firma UPS i co najważniejsze bez żadnych dodatkowych opłat celnych.

Towar do mnie wysłany z EU dokładnie Węgry.

Za przesyłkę skasowali mnie 192 $ za 2 szt. Za 1 szt chcieli 141 $. Zapewne przy większej ilości  przesyłka w przeliczeniu na 1 szt. była by dużo niższa. Można również skorzystać z drogi morskiej  zapewne dużo tańszej. Rodzaj transportu jestem pewien idzie ustalić bezpośrednio ze sprzedawcą.

Jeśli jeszcze jakieś pytania i niejasności proszę pisać, postaram się odpowiedzieć.

 

 

A i zapomniałem dodać występują jeszcze na ebay.

 

https://www.ebay.com...GQAAOSw8PJcFKaf

Jaka ładowarka do tego pójdzie?



#717 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 kwiecień 2019 - 15:47

szybki test dzis polecial, nie mialem zbytnio czasu ani warunkow , ale wynik nastepujacy:

1.zmiana bms-ow i spiecie szeregowoe 2x12v jako jeden pakiet 24V poszlo bez niczego , trzeba spinac dwa rownomiernie naladowane pakiety

2. mozna laczyc , przy zwarciu zachowan sprawdzac nie bede , mozliwe ze ktorys bms , badz dwa, poszly by psu na bude. z tad tez lepiej brac monobloki z elektronika dedykowana pod 24V

3. kolejny test ladowania prostownikiem telwin doctor charage 25. na nowych bms. bateria sie naladowala w 80% tym samym tracimy 20% pojemnosci aku automatycznie przy dluzszej ekploatacji ,nie jestem w stanie powiedziec jakie beda skutki przy dlugotrwalym uzytkowaniu niededykowanych ladowarek.

4. odnosnie alternatorow roznej masci silnikow zaburotwych , kamperow itd. Pewne niedoladowanie akumulatorow , falujace napiecie oraz prad ( w zlaeznosci od obrotow) niekorzytsnie wplywa na ogniwa. czy sie da ladowac  - tak da sie , jednak za nastepstwa odpowiada uzytkownik

Załączone pliki

  • Załączony plik  prad.jpg   60,79 KB   27 Ilość pobrań
  • Załączony plik  napiecie.jpg   36,85 KB   27 Ilość pobrań
  • Załączony plik  24v.jpg   49,62 KB   26 Ilość pobrań


#718 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2019 - 13:56

Czy ładowarką do LiPo można ładować tradycyjne aku ?

Teoretycznie chyba tak, przy napięciu około 14,6 V odetnie ładowanie. 



#719 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 24 kwiecień 2019 - 14:10

Czy ładowarką do LiPo można ładować tradycyjne aku ?

Teoretycznie chyba tak, przy napięciu około 14,6 V odetnie ładowanie. 

Zależy jaka ładowarka - ja korzystam z iCharger 360Duo i ma ona wbudowane programy do ładowania każdego z możliwych typów baterii - ładowałem z niej też kwasa.



#720 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 kwiecień 2019 - 14:19

teoretycznie mozna wszytsko ... jesli nie przekraczy napiecia powinno byc ok , jak przekroczy teoretycznie zadziala bms, a faktycznie zastanawia mnie inna kwestia.... skoro kupujecie ladowarki c-teki i inne bajery za pieniadze nie wieksze niz dedykowane ladowarki do danych akumulatorow , to po co kombinowac? mozna Jak marMilo kupic modelarska z funckja ladowania prawie wszytskich aku na rynku + logi+ ch-ki . tylko ona jest dosc droga i wymaga osobnego zasilacza. nadrabia mozliwosciami - duze prady i zakres napieciowy do 2x24V






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych