Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator lifepo4 - zakup, użytkowanie, konserwacja / naprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2277 odpowiedzi w tym temacie

#2261 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 kwiecień 2024 - 11:09

Mój też, ale zwróć uwagę że wyposażeniem z foto dysponujesz od jesieni 2023 roku, a wcześniej wszytko szło na handel gotowe z Chin..


A Ty byles kiedys u Adama i widziałes na własne oczy jak on to przepakowuje z chinskich kartonow, pakuje w swoje i sprzedaje jako zrobione w Polsce ?

Pytam, bo ja bylem, widziałem, że sam wszystko składa. Widziałem też jakie ma podejscie do klienta, mialem okazje sie przekonać jak podchodzi do ewentualnych zmian w baterii po gwarancji, mialem okazje sie przekonać, ze jak trzeba to i akumulator pod konkretny wymiar zrobi.
I to nie w tym ani w ubieglym roku, tylko juz kilka lat temu.
I jestem pewien, ze jak sie cos stanie z moimi akumulatorami za kilka lat to nie schowa glowy w piasek tylko je naprawi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2262 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 kwiecień 2024 - 12:29

Krzysztof on wie lepiej oddemnie kiedy zacząłem składać , na czym i czym… szkoda pary w gwizdek . NIK mówi sam za siebie


  • Maciek_7 lubi to

#2263 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Imię:Krz

Napisano 01 kwiecień 2024 - 12:34

A nie można zrobić dodatkowa klemę - i ominąć bms do odpalania silnika a reszta elektroniki podłączyć przez bms.


BMS to jedno, ale najistotniejsze jest to jaki prąd podadzą ogniwa, to nie jest tak że mają one nieskończony prąd max.

#2264 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 kwiecień 2024 - 15:45

Siarq w najbliżym czasie niestety nie, ale będę pamiętał. Podam wynik.

Ok , czas nie gra roli . Jak byś pamiętał i spróbował to daj znać na forum



#2265 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 01 kwiecień 2024 - 21:17

Odpalałem dla testu   Honda bf 50  na Headway 15 ah + bms Daly 60a  i  Mercury 60 EFI  ale bez bms, bo odcinał. Jak silniki zaskakiwały to zaraz gasiłem w obawie o układ  ładowania.


  • GroPerch lubi to

#2266 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 kwiecień 2024 - 21:33

Odpalałem dla testu   Honda bf 50  na Headway 15 ah + bms Daly 60a  i  Mercury 60 EFI  ale bez bms, bo odcinał. Jak silniki zaskakiwały to zaraz gasiłem w obawie o układ  ładowania.

Pakiet 4s1p na hedway 40152  rozumiem próbowałeś ?bms z daly juz długo nie używam i nie zamierzam do nich wracać nigdy



#2267 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 11 kwiecień 2024 - 17:58

Pakiet 4s1p na hedway 40152 , kupiony od Ciebie, kilka lat temu ...



#2268 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 kwiecień 2024 - 18:40

Hedway drogi , ale mocne ogniwa :)



#2269 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 17 kwiecień 2024 - 08:31

Czy ktoś może używa akumulatora firmy Lanpwr? 100ah można kupić za 215 euro https://lanpwr.com/p...lifepo4-battery

#2270 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 kwiecień 2024 - 08:35

Panowie, wpadłem przypadkiem na Ali na akumulatory Sodowo-Jonowe. Co to za technologia? Ktoś się spotkał?



#2271 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 kwiecień 2024 - 09:44

Jeszcze mało popularne , gdy cena litu poszybuje w ten czas będą mieć szansę na rynku


  • rower26 lubi to

#2272 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 kwiecień 2024 - 10:53

Są cięższe niż lifepo4 100 ah ok 15 kg i deklarują ok 4000 cykli czyli mniej niż lifepo4. Pitolą coś o ekologii.  



#2273 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Imię:Krz

Napisano 17 kwiecień 2024 - 11:52

Panowie, wpadłem przypadkiem na Ali na akumulatory Sodowo-Jonowe. Co to za technologia? Ktoś się spotkał?


Widziałem te ogniwa w ofercie sprzedającego przy moim zamówieniu ostatnim. One mają niższa choć i tak bardzo dużą żywotność 4000 cykli , ja się nie zdecydowałem wziąłem standardowe droższe lifepo. Ale myślę że te też by dobrze działały

#2274 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 kwiecień 2024 - 14:09

Są cięższe niż lifepo4 100 ah ok 15 kg i deklarują ok 4000 cykli czyli mniej niż lifepo4. Pitolą coś o ekologii.  

Chodzi o to,ze pozyskiwanie Litu wiaze z duzymi zanieczyczeniami , poza tym popyt na lit ciagle rosnie a zloza rudy litu nie, stad tez szukanie alternatywy dla litu , do tego jeszcze dochodzi raczkujacy recykling litu. Te ilosci cykli z testow laboratoryjnych to czas pokaze jak sie ma do rzeczywistosci . Bo zadne pakiety , banki energi nie pracuja w warunkach laboratoryjnych , do tego dochdzi jeszcze kwestia wad produkcyjnych,montazowych itd.



#2275 OFFLINE   Faja

Faja

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 18 kwiecień 2024 - 09:26

Czy ktoś może używa akumulatora firmy Lanpwr? 100ah można kupić za 215 euro https://lanpwr.com/p...lifepo4-battery

Dobra cena bo to sprzedaż bezpośrednia, jak miałby służyć na ponton czy łódkę to lepiej sprawdzi się wersja bez miernika lcd lub z bluetooth.W takiej samej cenie można kupić jedną sztukę w Polsce, bezpośrednio od przedstawicielek z Chin ogłaszających się na grupach Fb.


  • Kozi lubi to

#2276 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 kwiecień 2024 - 21:46

Co do lifepo4 z aliex... przeczytajcie opinie.https://pl.aliexpres...!PL!4321771155!

#2277 OFFLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Imię:Krz

Napisano 18 kwiecień 2024 - 21:57

Co do lifepo4 z aliex... przeczytajcie opinie.https://pl.aliexpres...!PL!4321771155!


To nie kupujesz takiej gdzie są negatywne opinie i tyle. Nie kupuje się też po zbyt niskiej cenie do standardowej.
A i tak najlepszym rozwiązaniem jest złożyć sobie samemu wtedy wiesz co masz. To są tylko klocki do poskładania w dodatku bardzo proste. Ogniwa , bms i pudełko , ogarnięty gimnazjalista to zrobi

#2278 OFFLINE   pajczi

pajczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 kwiecień 2024 - 20:38

Zrobiłem aplikacje - tylko Android (do pobrania tu: AcuSensor), gdzie jest symulacja wielkości akumulatora (4S litowo-jonowy), prędkości łodzi (poboru prądu/mocy) - dane są wzięte z różnych typów silników, ale referencyjnym jest BLDC - Haibo M150.

Symulacja bazuje na realnych pomiarach zrobionych przeze mnie na łodzi ważącej 80 kg (Laminex Olivia) opisanych też w tym wątku.

Na podstawie symulacji można zobaczyć mniej więcej jaki akumulator potrzebujemy (żeby nie przepłacać za zbyt dużą pojemność i wagę).

 

Żeby poruszać się na wybranym akwenie (można użyć aplikacji Lockito do symulowania przemieszczania się po danej trajektorii na danym jeziorze).

 

Załączony plik  AcuSensor1.jpg   34,14 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  AcuSensor2.jpg   41,91 KB   11 Ilość pobrań

 

O samym urządzeniu można przeczytać w tym wątku:
https://jerkbait.pl/...-7#entry3203683

 


  • thug lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych