Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano '17 Exsence C 3000 M/HG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 luty 2018 - 15:39

Arek, a nie miałeś chęci dorzucić do tych dwóch omawianych kołowrotków nowej Stelli? :)

Jakoś nie... Nie ma w tym żadnego podtekstu, oceny obawy itp...

Poza tym jak już pisałem, cztery kołowrotki w jednym przedziale użytkowym to dla mnie już i tak zbytek, więc myślenie o piątym jest kompletnie nieracjonalne.

Ale jeśli Sephia i Exence okażą się niewypałem to kto wie, czy na ich miejsce nie zawita Stella'18 w wersji XG....

To jednak będę wiedział dopiero gdzieś za rok...


  • Guzu i vako lubią to

#42 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 luty 2018 - 21:57

Jakoś nie... Nie ma w tym żadnego podtekstu, oceny obawy itp...

Poza tym jak już pisałem, cztery kołowrotki w jednym przedziale użytkowym to dla mnie już i tak zbytek, więc myślenie o piątym jest kompletnie nieracjonalne.

Ale jeśli Sephia i Exence okażą się niewypałem to kto wie, czy na ich miejsce nie zawita Stella'18 w wersji XG....

To jednak będę wiedział dopiero gdzieś za rok...

Jeśli rozczaruje Cię :rolleyes: :rolleyes: Sephia. To za rok możesz pomyśleć o mnie.


  • Rheinangler lubi to

#43 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 03 marzec 2018 - 19:21

Jest już dostępna 'budżetowa' wersja - Shimano 18 Exsence CI4+

http://fishing.shima...oduct/reel/5278



#44 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 marzec 2018 - 19:25

Jest już dostępna 'budżetowa' wersja - Shimano 18 Exsence CI4+

http://fishing.shima...oduct/reel/5278

mefi już dawno ma w ofercie;p


  • G r e g lubi to

#45 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 marzec 2018 - 17:08

Dobrze, że wczoraj dzięki słońcu i 15 stopniach ciepła ptaki tak głośno śpiewały, że nie musiałem słuchać jęków wydostających się z mojego Exsence  :wacko:

Trochę to irytujące, szczególnie w zestawieniu z bardzo gładką i płynna pracą.

Może mnie ktoś oświeci i odpowie czemu służy tak oszczędne smarowanie nowych kołowrotków Shimano...

Domyślam się tylko że to kwestia smarowania bo jak wyżej napisałem praca mega płynna tylko te dźwięki...

Możliwe jest również, że to tylko w moim egzemplarzu tak się dzieje....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 05 marzec 2018 - 17:09


#46 OFFLINE   bogdan333

bogdan333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaPolska-Italia

Napisano 05 marzec 2018 - 18:54

Ten kołowrotek ma Dusze ;)


  • Guzu, popper i Tom Rob lubią to

#47 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 marzec 2018 - 19:43

No,- to mnie uspokoiłeś... Mam tylko nadzieję, że nie będzie chciał do spowiedzi prze Świętami Wielkanocnymi....



#48 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 marzec 2018 - 19:52

No,- to mnie uspokoiłeś... Mam tylko nadzieję, że nie będzie chciał do spowiedzi prze Świętami Wielkanocnymi....

Trzeba go uleczyć z tej przypadłości :) .


  • popper i Rheinangler lubią to

#49 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 marzec 2018 - 19:25

Z czego, do cholery ciężkiej, ten szum wynika? Nie do końca jrstem przekonany ze to wyłącznie oszczędne smarowanie. Z drugiej strony nie wszystkie egzemplarze szumią. Z tych nowych mam
m.in. 14 stelle c3000, duzego vańka 12 i malego 16 i te są ciche jak makiem zasial nawet przy kreceniu na fotelu w srodku nocy. Żaden nie byl rozbierany i smarowany. Z kolei stradic 15 1000hg ujada jak szalony. Moja opinia: głównie to oporówka.

#50 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 marzec 2018 - 19:48

No,- to mnie uspokoiłeś... Mam tylko nadzieję, że nie będzie chciał do spowiedzi prze Świętami Wielkanocnymi....

:lol:

Arek z tym sprzetem jestes jak dziecko, w poztywnym tego slowa znaczeniu. Czas leci, rodza nam sie dzieci a wedkarze nadal dziecmi :) . Mam podobnie jak mi sie zakup nie sprawdzi, przed zakupem meska decyzja, po zakupie tupanie nozkami, jakbym mial 10 lat. Z ta spowiedzia niezle poleciales :) :) :)



#51 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 18:28

Moze jest opetany demonem o imieniu Daiwa, trzeba wyswiecic zanurzajac na pol godziny w renskim nurcie...a pozniej okadzic nad dymem ogniska, kolejne pol godziny na roznie. Po takich zabiegach uciszy sie, warto jedynie przesmarowac rolke jakima swietym olejem sygnowanym Shimano 😏

Zarty zartami, ale faktem jest, ze co ktorys egzemplarz tych nowszych S jest ponadprzecietnie glosny, co nie odbiera zachwytu z idealnej pracy. Moze nawet im glosniej, tym maslaniej?

Użytkownik coloumb edytował ten post 07 marzec 2018 - 18:30


#52 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 07 marzec 2018 - 19:37

:lol:

Arek z tym sprzetem jestes jak dziecko, w poztywnym tego slowa znaczeniu. Czas leci, rodza nam sie dzieci a wedkarze nadal dziecmi :) . Mam podobnie jak mi sie zakup nie sprawdzi, przed zakupem meska decyzja, po zakupie tupanie nozkami, jakbym mial 10 lat. Z ta spowiedzia niezle poleciales :) :) :)

...mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jednak odróżniam mankamenty od wad. To czy się sprawdzi ten młynek czy nie będę wiedział,- może za rok, może za dwa?

Nie zmienia to faktu, ze przypadłość o której napisałem występuje i jest średnio pasująca to tej klasy młynka,- przynajmniej mnie nie pasuje...

Jakiś czas temu pisałem w odpowiednim wątku, że z moim TP XD, było tak samo a po smarowaniu,- no - Stella-Panie  ;)

Myślę, że i z tym modelem tak będzie, gdy wróci z serwisu :)

Co do "spowiedzi przedświątecznej",- mam nadzieję, że nie uraziłem niczyich uczuć religijnych i nie naruszyłem tym żartem regulaminu forum,- jeśli tak to przepraszam...


  • Negra lubi to

#53 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 marzec 2018 - 20:13

No i powrócił z niezawodnego serwisu  :)

Kręci bajecznie, gładko, zero luzów itd....

Szumi nadal, ale z tego szumu to go hole ryb uleczą  :lol:

Ciąg dalszy nastąpi po sezonie ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 19 marzec 2018 - 20:13


#54 OFFLINE   M-fish

M-fish

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 marzec 2018 - 20:55

Kurczę nie wiem czemu ale mnie ten wygląd odpycha od pięknie płynnego młynka :|



#55 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 marzec 2018 - 07:29

Kurczę nie wiem czemu ale mnie ten wygląd odpycha od pięknie płynnego młynka :|

Myślę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zamierza cię do tego namawiać,- bo i po co....

Jedyna refleksja jaka mi się nasuwa w tym momencie to niestety mój własny przykład.

Jakieś 20 lat temu poirytowany mankamentami TP odstawiłem całkowicie Shimano poza krąg swoich zainteresowań...

Czas mijał, na rynek wchodziły kolejne konstrukcje,- dziś uważane za niezwykle udane i żywotne a ja je po prostu olewałem, bo to było to - co mnie kiedyś tam rozczarowało... Shimano zaczęło oznaczać dla mnie, nie kołowrotek, tylko kolejny zawód...

Jak to się mówi na forum "przerzuciłem się na Daiwę"... 

Efekt końcowy jest taki, że dziś szukam i kupuję używki tych "odrzuconych" konstrukcji płacąc za nie często więcej niż kosztowały jako nowe, po czym jestem zmuszony, jak to się ostatnio stało, do zamawiania nowych części zamiennych w celu przywrócenia im świetności...

To cena niemądrego uporu, i dziecinnego myślenia na zasadzie "zabieram grabki i wiaderko z piaskownicy "S" i idę do innej piaskownicy "D"

Wstyd się przyznać, bo jest to wielka intelektualna porażka, że potrzebowałem aż 20 lat by o kołowrotku myśleć jedynie jak o kołowrotku....

Teraz sięgam z taką samą przyjemnością zarówno po Daiwę jak i Shimano, ale już tylko w kryterium tego,- co i jak zamierzam łowić...

Podoba mi się ten stan  :)

 

PS

Może nie trzeba na własnej skórze tego próbować? 


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 21 marzec 2018 - 07:37

  • homax, vako i bob74 lubią to

#56 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 15:47

Dylemat. Podoba mi się Exsence najbardziej. Idealnie pasować będzie, o ile go rzecz jasna kupię, do nowego projektu, czyli kija na blanku, którego nawet jeszcze nie wyprodukowano w formie innej niż projektowa :rolleyes: A że po zmianie chwytu na 5-0 przechodzę na coraz lżejsze kołowrotki, prawdopodobnie niedługo na giełdę polecą 11TPC3000 oraz 12V4000, leżą i tylko pudełka się kurzą. I co w to miejsce?

 

Gdyby Exsence C3000 z normalnym przełożeniem (albo 3000MHG), kosztował znacząco poniżej 2kPLN, pewnie byłoby łatwiej. Celuję więc z konieczności (cena!) w C3000MHG, to raptem 200 gramów, trochę się tego wysokiego przełożenia obawiam przy tym niewielkim i lekkim jak na planowane zastosowania body. Śmieję się trochę, że ten nowy spinning będzie kijem okoniowo-trociowym, ale jest ziarnko prawdy w tej przesadzie. Tak więc i kołowrotek będzie musiał spełniać minimum uniwersalności.

 

Może zaważyliście (trochę miesięcy od ostatniego wpisu minęło) jakieś mankamenty modelu C3000MHG (pomijam szum, to nieistotne), wynikające z wysokiego przełożenia właśnie? Ciężki start czy nadprogramowy opór przy ściąganiu wirówek, woblerów? Nie przepadam za HG/XG, ale np. w TP4000XD zupełnie mi nie przeszkadza.

 

A może rzucić Exsence w diabły i kupić po prostu Stellę C3000FJ? Tyle że ona nie jest tak zimno piękna B)



#57 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:27

Ja ich Krzyśku nie zauważyłem (mankamentów) ale faktem jest, że od wiosny może kilkanaście razy nim łowiłem,- więc niewiele...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 09 grudzień 2018 - 21:27

  • cristovo lubi to

#58 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:29

 

 

Gdyby Exsence C3000 z normalnym przełożeniem (albo 3000MHG), kosztował znacząco poniżej 2kPLN, pewnie byłoby łatwiej

https://www.angelzen...=RAUBFISCH SHOP


  • cristovo lubi to

#59 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:38

Używam 3000 MHG od wiosny przy łowieniu kleni, okoni, boleni w zestawie z Silverado 5-20g i kołowrotek spisuje się bez zarzutu. Stelli nigdy nie miałem, tak więc nie porównam. A tutaj w niezłej cenie:
http://www.sklep-wod...-hg-p-1061.html
  • cristovo lubi to

#60 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 10 grudzień 2018 - 08:39

Nie mogę już edytować, więc napiszę w nowym poście:

pojawiły się opinie o skromnym smarowaniu. W moim egzemplarzu smarowanie było baaardzo solidne. Po zakupie aż się zdziwiłem, że są ślady smarowidła na body i rolce. Kupowałem w rodzimej dystrybucji. Nie rozbierałem go i nie zaglądałem do środka.

Najciężej łowiłem obrotówkami Abu chyba nr 3 waga około 18g i nie robiło to na kołowrotku wrażenia. Po pierwszym sezonie jestem mega zadowolony z zakupu.


  • cristovo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych