Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Shimano '17 Exsence C 3000 M/HG


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
115 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 23 luty 2018 - 15:39

Arek, a nie mia艂e艣 ch臋ci dorzuci膰 do tych dw贸ch omawianych ko艂owrotk贸w nowej Stelli? :)

Jako艣 nie... Nie ma w tym 偶adnego podtekstu, oceny obawy itp...

Poza tym jak ju偶 pisa艂em, cztery ko艂owrotki w jednym przedziale u偶ytkowym to dla mnie ju偶 i tak zbytek, wi臋c my艣lenie o pi膮tym jest kompletnie nieracjonalne.

Ale je艣li Sephia i Exence oka偶膮 si臋 niewypa艂em to kto wie, czy na ich miejsce nie zawita Stella'18 w wersji XG....

To jednak b臋d臋 wiedzia艂 dopiero gdzie艣 za rok...


  • Guzu i vako lubi膮 to

#42 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 post贸w
  • LokalizacjaLo偶a Szyderc贸w
  • Imi臋:Mariusz

Napisano 23 luty 2018 - 21:57

Jako艣 nie... Nie ma w tym 偶adnego podtekstu, oceny obawy itp...

Poza tym jak ju偶 pisa艂em, cztery ko艂owrotki w jednym przedziale u偶ytkowym to dla mnie ju偶 i tak zbytek, wi臋c my艣lenie o pi膮tym jest kompletnie nieracjonalne.

Ale je艣li Sephia i Exence oka偶膮 si臋 niewypa艂em to kto wie, czy na ich miejsce nie zawita Stella'18 w wersji XG....

To jednak b臋d臋 wiedzia艂 dopiero gdzie艣 za rok...

Je艣li rozczaruje Ci臋 :rolleyes: :rolleyes: Sephia. To za rok mo偶esz pomy艣le膰 o mnie.


  • Rheinangler lubi to

#43 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 post贸w
  • LokalizacjaP L

Napisano 03 marzec 2018 - 19:21

Jest ju偶 dost臋pna 'bud偶etowa' wersja - Shimano 18 Exsence CI4+

http://fishing.shima...oduct/reel/5278



#44 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw
  • Imi臋:Radek

Napisano 03 marzec 2018 - 19:25

Jest ju偶 dost臋pna 'bud偶etowa' wersja - Shimano 18 Exsence CI4+

http://fishing.shima...oduct/reel/5278

mefi ju偶 dawno ma w ofercie;p


  • G r e g lubi to

#45 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 05 marzec 2018 - 17:08

Dobrze, 偶e wczoraj dzi臋ki s艂o艅cu i 15 stopniach ciep艂a ptaki tak g艂o艣no 艣piewa艂y, 偶e nie musia艂em s艂ucha膰 j臋k贸w wydostaj膮cych si臋 z mojego Exsence  :wacko:

Troch臋 to irytuj膮ce, szczeg贸lnie w zestawieniu z bardzo g艂adk膮 i p艂ynna prac膮.

Mo偶e mnie kto艣 o艣wieci i odpowie czemu s艂u偶y tak oszcz臋dne smarowanie nowych ko艂owrotk贸w Shimano...

Domy艣lam si臋 tylko 偶e to kwestia smarowania bo jak wy偶ej napisa艂em praca mega p艂ynna tylko te d藕wi臋ki...

Mo偶liwe jest r贸wnie偶, 偶e to tylko w moim egzemplarzu tak si臋 dzieje....


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 05 marzec 2018 - 17:09


#46 OFFLINE   bogdan333

bogdan333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 post贸w
  • LokalizacjaPolska-Italia

Napisano 05 marzec 2018 - 18:54

Ten ko艂owrotek ma Dusze ;)


  • Guzu, popper i Tom Rob lubi膮 to

#47 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 05 marzec 2018 - 19:43

No,- to mnie uspokoi艂e艣... Mam tylko nadziej臋, 偶e nie b臋dzie chcia艂 do spowiedzi prze 艢wi臋tami Wielkanocnymi....



#48 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 05 marzec 2018 - 19:52

No,- to mnie uspokoi艂e艣... Mam tylko nadziej臋, 偶e nie b臋dzie chcia艂 do spowiedzi prze 艢wi臋tami Wielkanocnymi....

Trzeba go uleczy膰 z tej przypad艂o艣ci :) .


  • popper i Rheinangler lubi膮 to

#49 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 post贸w
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 06 marzec 2018 - 19:25

Z czego, do cholery ci臋偶kiej, ten szum wynika? Nie do ko艅ca jrstem przekonany ze to wy艂膮cznie oszcz臋dne smarowanie. Z drugiej strony nie wszystkie egzemplarze szumi膮. Z tych nowych mam
m.in. 14 stelle c3000, duzego va艅ka 12 i malego 16 i te s膮 ciche jak makiem zasial nawet przy kreceniu na fotelu w srodku nocy. 呕aden nie byl rozbierany i smarowany. Z kolei stradic 15 1000hg ujada jak szalony. Moja opinia: g艂贸wnie to opor贸wka.

#50 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 marzec 2018 - 19:48

No,- to mnie uspokoi艂e艣... Mam tylko nadziej臋, 偶e nie b臋dzie chcia艂 do spowiedzi prze 艢wi臋tami Wielkanocnymi....

:lol:

Arek z tym sprzetem jestes jak dziecko, w poztywnym tego slowa znaczeniu. Czas leci, rodza nam sie dzieci a wedkarze nadal dziecmi :) . Mam podobnie jak mi sie zakup nie sprawdzi, przed zakupem meska decyzja, po zakupie tupanie nozkami, jakbym mial 10 lat. Z ta spowiedzia niezle poleciales :) :) :)



#51 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 post贸w

Napisano 07 marzec 2018 - 18:28

Moze jest opetany demonem o imieniu Daiwa, trzeba wyswiecic zanurzajac na pol godziny w renskim nurcie...a pozniej okadzic nad dymem ogniska, kolejne pol godziny na roznie. Po takich zabiegach uciszy sie, warto jedynie przesmarowac rolke jakima swietym olejem sygnowanym Shimano 馃槒

Zarty zartami, ale faktem jest, ze co ktorys egzemplarz tych nowszych S jest ponadprzecietnie glosny, co nie odbiera zachwytu z idealnej pracy. Moze nawet im glosniej, tym maslaniej?

U偶ytkownik coloumb edytowa艂 ten post 07 marzec 2018 - 18:30


#52 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 07 marzec 2018 - 19:37

:lol:

Arek z tym sprzetem jestes jak dziecko, w poztywnym tego slowa znaczeniu. Czas leci, rodza nam sie dzieci a wedkarze nadal dziecmi :) . Mam podobnie jak mi sie zakup nie sprawdzi, przed zakupem meska decyzja, po zakupie tupanie nozkami, jakbym mial 10 lat. Z ta spowiedzia niezle poleciales :) :) :)

...mog臋 si臋 myli膰, ale wydaje mi si臋, 偶e jednak odr贸偶niam mankamenty od wad. To czy si臋 sprawdzi ten m艂ynek czy nie b臋d臋 wiedzia艂,- mo偶e za rok, mo偶e za dwa?

Nie zmienia to faktu, ze przypad艂o艣膰 o kt贸rej napisa艂em wyst臋puje i jest 艣rednio pasuj膮ca to tej klasy m艂ynka,- przynajmniej mnie nie pasuje...

Jaki艣 czas temu pisa艂em w odpowiednim w膮tku, 偶e z moim TP XD, by艂o tak samo a po smarowaniu,- no - Stella-Panie  ;)

My艣l臋, 偶e i z tym modelem tak b臋dzie, gdy wr贸ci z serwisu :)

Co do "spowiedzi przed艣wi膮tecznej",- mam nadziej臋, 偶e nie urazi艂em niczyich uczu膰 religijnych i nie naruszy艂em tym 偶artem regulaminu forum,- je艣li tak to przepraszam...


  • Negra lubi to

#53 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 19 marzec 2018 - 20:13

No i powr贸ci艂 z niezawodnego serwisu  :)

Kr臋ci bajecznie, g艂adko, zero luz贸w itd....

Szumi nadal, ale z tego szumu to go hole ryb ulecz膮  :lol:

Ci膮g dalszy nast膮pi po sezonie ;)


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 19 marzec 2018 - 20:13


#54 OFFLINE   M-fish

M-fish

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 19 marzec 2018 - 20:55

Kurcz臋 nie wiem czemu ale mnie ten wygl膮d odpycha od pi臋knie p艂ynnego m艂ynka :|



#55 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 21 marzec 2018 - 07:29

Kurcz臋 nie wiem czemu ale mnie ten wygl膮d odpycha od pi臋knie p艂ynnego m艂ynka :|

My艣l臋, 偶e nikt przy zdrowych zmys艂ach nie zamierza ci臋 do tego namawia膰,- bo i po co....

Jedyna refleksja jaka mi si臋 nasuwa w tym momencie to niestety m贸j w艂asny przyk艂ad.

Jakie艣 20 lat temu poirytowany mankamentami TP odstawi艂em ca艂kowicie Shimano poza kr膮g swoich zainteresowa艅...

Czas mija艂, na rynek wchodzi艂y kolejne konstrukcje,- dzi艣 uwa偶ane za niezwykle udane i 偶ywotne a ja je po prostu olewa艂em, bo to by艂o to - co mnie kiedy艣 tam rozczarowa艂o... Shimano zacz臋艂o oznacza膰 dla mnie, nie ko艂owrotek, tylko kolejny zaw贸d...

Jak to si臋 m贸wi na forum "przerzuci艂em si臋 na Daiw臋"... 

Efekt ko艅cowy jest taki, 偶e dzi艣 szukam i kupuj臋 u偶ywki tych "odrzuconych" konstrukcji p艂ac膮c za nie cz臋sto wi臋cej ni偶 kosztowa艂y jako nowe, po czym jestem zmuszony, jak to si臋 ostatnio sta艂o, do zamawiania nowych cz臋艣ci zamiennych w celu przywr贸cenia im 艣wietno艣ci...

To cena niem膮drego uporu, i dziecinnego my艣lenia na zasadzie "zabieram grabki i wiaderko z piaskownicy "S" i id臋 do innej piaskownicy "D"

Wstyd si臋 przyzna膰, bo jest to wielka intelektualna pora偶ka, 偶e potrzebowa艂em a偶 20 lat by o ko艂owrotku my艣le膰 jedynie jak o ko艂owrotku....

Teraz si臋gam z tak膮 sam膮 przyjemno艣ci膮 zar贸wno po Daiw臋 jak i Shimano, ale ju偶 tylko w kryterium tego,- co i jak zamierzam 艂owi膰...

Podoba mi si臋 ten stan  :)

 

PS

Mo偶e nie trzeba na w艂asnej sk贸rze tego pr贸bowa膰? 


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 21 marzec 2018 - 07:37

  • homax, vako i bob74 lubi膮 to

#56 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 post贸w

Napisano 09 grudzie艅 2018 - 15:47

Dylemat. Podoba mi si臋 Exsence najbardziej. Idealnie pasowa膰 b臋dzie, o ile go rzecz jasna kupi臋, do nowego projektu, czyli kija na blanku, kt贸rego nawet jeszcze nie wyprodukowano w formie innej ni偶 projektowa :rolleyes: A 偶e po zmianie chwytu na 5-0 przechodz臋 na coraz l偶ejsze ko艂owrotki, prawdopodobnie nied艂ugo na gie艂d臋 polec膮 11TPC3000 oraz 12V4000, le偶膮 i tylko pude艂ka si臋 kurz膮. I co w to miejsce?

 

Gdyby Exsence C3000 z normalnym prze艂o偶eniem (albo 3000MHG), kosztowa艂 znacz膮co poni偶ej 2kPLN, pewnie by艂oby 艂atwiej. Celuj臋 wi臋c z konieczno艣ci (cena!) w C3000MHG, to raptem 200 gram贸w, troch臋 si臋 tego wysokiego prze艂o偶enia obawiam przy tym niewielkim i lekkim jak na planowane zastosowania body. 艢miej臋 si臋 troch臋, 偶e ten nowy spinning b臋dzie kijem okoniowo-trociowym, ale jest ziarnko prawdy w tej przesadzie. Tak wi臋c i ko艂owrotek b臋dzie musia艂 spe艂nia膰 minimum uniwersalno艣ci.

 

Mo偶e zawa偶yli艣cie (troch臋 miesi臋cy od ostatniego wpisu min臋艂o) jakie艣 mankamenty modelu C3000MHG (pomijam szum, to nieistotne), wynikaj膮ce z wysokiego prze艂o偶enia w艂a艣nie? Ci臋偶ki start czy nadprogramowy op贸r przy 艣ci膮ganiu wir贸wek, wobler贸w? Nie przepadam za HG/XG, ale np. w TP4000XD zupe艂nie mi nie przeszkadza.

 

A mo偶e rzuci膰 Exsence w diab艂y i kupi膰 po prostu Stell臋 C3000FJ? Tyle 偶e ona nie jest tak zimno pi臋kna B)



#57 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 09 grudzie艅 2018 - 21:27

Ja ich Krzy艣ku nie zauwa偶y艂em (mankament贸w) ale faktem jest, 偶e od wiosny mo偶e kilkana艣cie razy nim 艂owi艂em,- wi臋c niewiele...


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 09 grudzie艅 2018 - 21:27

  • cristovo lubi to

#58 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 post贸w
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 09 grudzie艅 2018 - 21:29

 

 

Gdyby Exsence C3000 z normalnym prze艂o偶eniem (albo 3000MHG), kosztowa艂 znacz膮co poni偶ej 2kPLN, pewnie by艂oby 艂atwiej

https://www.angelzen...=RAUBFISCH SHOP


  • cristovo lubi to

#59 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 post贸w
  • LokalizacjaE艂k

Napisano 09 grudzie艅 2018 - 21:38

U偶ywam 3000 MHG od wiosny przy 艂owieniu kleni, okoni, boleni w zestawie z Silverado 5-20g i ko艂owrotek spisuje si臋 bez zarzutu. Stelli nigdy nie mia艂em, tak wi臋c nie por贸wnam. A tutaj w niez艂ej cenie:
http://www.sklep-wod...-hg-p-1061.html
  • cristovo lubi to

#60 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 post贸w
  • LokalizacjaE艂k

Napisano 10 grudzie艅 2018 - 08:39

Nie mog臋 ju偶 edytowa膰, wi臋c napisz臋 w nowym po艣cie:

pojawi艂y si臋 opinie o skromnym smarowaniu. W moim egzemplarzu smarowanie by艂o baaardzo solidne. Po zakupie a偶 si臋 zdziwi艂em, 偶e s膮 艣lady smarowid艂a na body i rolce. Kupowa艂em w rodzimej dystrybucji. Nie rozbiera艂em go i nie zagl膮da艂em do 艣rodka.

Najci臋偶ej 艂owi艂em obrot贸wkami Abu chyba nr 3 waga oko艂o 18g i nie robi艂o to na ko艂owrotku wra偶enia. Po pierwszym sezonie jestem mega zadowolony z zakupu.


  • cristovo lubi to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych