Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Produkty muchowe Traper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
828 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 marzec 2019 - 16:09

Panowie, mamy już pierwszą dostawę modelu Traper Silence SW - wędki w klasach 7-12 AFTM, na dynamicznych, mocnych blankach.

Powiem szczerze, że robią wrażenie, a cenę 1349zł i 25 lat gwarancji pozostawię bez komentarza.

Mimo lekkich blanków czuć, że mają moc. Dychę sam będę testować już niedługo na szczupakach.

Rzućcie okiem:

 

https://salar.pl/produkt-2391-k-134

Te parametry wagowe na stronie są zweryfikowane? Jeśli tak, to #12 o masie 118g to prawdopodobnie najlżejsza 12tka na świecie.... Masy markowych kijów w tej klasie to przedział 130-150g...

 

12g różnicy to nie jest byle co w dobie dzisiejszych technologii, to jest przepaść....


Użytkownik mack edytował ten post 22 marzec 2019 - 16:14


#182 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 22 marzec 2019 - 16:31

Zyskasz to głównie na osprzęcie w dolniku. Potem tylko znaleźć bardzo ciężki kołowrotek :-)
  • Paweł Bugajski lubi to

#183 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 marzec 2019 - 16:36

Zyskasz to głównie na osprzęcie w dolniku. Potem tylko znaleźć bardzo ciężki kołowrotek :-)

to  nie jest problem, kołowrotki na ryby wymagające #12 to przedział wagowy 250g + … Gorzej jak oszczędność na masie jest kosztem lifting power. Kij strzeli jak zapałka przy próbie zatrzymania morskiej ryby. Tak było z serią TFO BVK, skądinąd bardzo udaną. Awaryjność 12tek była taka, że producent wycofał je z oferty...


  • Guzu lubi to

#184 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 14 kwiecień 2019 - 17:38

Co prawda to pytanie skierował em do Pumeksa na priv, ale niestety nie doczekałem się odpowiedzi więc może ktoś będzie potrafił pomóc?
Mieszkam za granicą, myślę nad topowa serią wędek silence SW. Problem polega na tym, że jestem pipka i nie umiem dobrze rzucać, a do tego łowię w wietrznych warunkach. Uwaliłem już jedną szczytowke i zastanawiam się czy można od razu dokupić sobie zapas. Szlag by mnie trafił jeśli musiałbym czekać nie wiadomo ile aż by do mnie dotarła zapasową część. Czy jest taka możliwość? I czy ta możliwość też kosztowałaby 80zł?

#185 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 14 kwiecień 2019 - 21:48

Nie mam pretensji. Ja też nie siedzę na necie cały czas. Czasami pytanie umyka, a tak ktoś inny może odpowiedzieć. Teraz czekam co uda się ustalić.
Pozdrawiam

#186 OFFLINE   mart123

mart123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 15 kwiecień 2019 - 06:44

Pytanko. Gdzie mogę znaleźć pełną informację nt. linek: jaki rdzeń, kształty i ciężary głowic, stopnie tonięcia itp i w którym sklepie jest największy wybór? Dzięki.



#187 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 15 kwiecień 2019 - 08:14

Grześ, jak już chwalisz się takim mocnym kijkiem czy mógłbyś go porównać z TFO TiCrX? Jeżeli zastanawia mnie jak wypada Traper vs TFO.



#188 OFFLINE   Mirosław Pieślak

Mirosław Pieślak

    Zaawansowany

  • Szkoła Wiązania Much
  • PipPipPip
  • 685 postów
  • LokalizacjaKraków, Polska
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Pieślak

Napisano 15 kwiecień 2019 - 18:45

Grześ, jak już chwalisz się takim mocnym kijkiem czy mógłbyś go porównać z TFO TiCrX? Jeżeli zastanawia mnie jak wypada Traper vs TFO.

Mogę porównać TFO TiCrX 9' AFTM 8 z modelem Traper Guide 9' AFTM 8 bo posiadam obydwie wędki. Właśnie zamieniłem TFO kilka miesięcy temu na Trapera Guide'a. Mocą Traper według mnie nie ustępuje TFO. Przebija go jakością komponentów (rękojeść, przelotki, grafitowa tuba). Dynamika i moc blanków podobna, ale Guide zdecydowanie lżejszy i lepiej mi leży w ręce. Z większych ryb wyholowałem na niego z belly boata łososia atlantyckiego ok. 7kg wagi. Bez problemu dał radę.


  • Pisarz.......ewski Piotr i ezehiel lubią to

#189 OFFLINE   Mirosław Pieślak

Mirosław Pieślak

    Zaawansowany

  • Szkoła Wiązania Much
  • PipPipPip
  • 685 postów
  • LokalizacjaKraków, Polska
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Pieślak

Napisano 15 kwiecień 2019 - 18:51

Model Silence SW 9' w klasie 10 AFTM właśnie przetestowałem na szwedzkich szczupakach. Ma moc i dynamikę do rzucania dużymi muchami. W holu dopiero metrowa ryba pokazała pełne ugięcie blanku. Na ryby do 70cm wręcz za mocna, ale szczupakowe i głowatkowe streamery nosi nawet pod wiatr aż miło. Używałem jej z linką RIO Outbound Short pływającą w klasie 10 i Airflo 40+ Cold Saltwater Fast Intermediate. Pod obydwoma wędka pracowała dobrze, choć przy rzucaniu największych much zdecydowanie RIO dawało przewagę. 


  • Jack__Daniels, Zielony i ezehiel lubią to

#190 OFFLINE   Mirosław Pieślak

Mirosław Pieślak

    Zaawansowany

  • Szkoła Wiązania Much
  • PipPipPip
  • 685 postów
  • LokalizacjaKraków, Polska
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Pieślak

Napisano 15 kwiecień 2019 - 18:55

Pytanko. Gdzie mogę znaleźć pełną informację nt. linek: jaki rdzeń, kształty i ciężary głowic, stopnie tonięcia itp i w którym sklepie jest największy wybór? Dzięki.

Większość informacji o linkach znajdziesz w katalogu Trapera. Są rozrysowane profile. Jak pewnie wiesz, linki dla firmy Traper produkuje Airflo w Wielkiej Brytanii, więc sporo odpowiedników z oferty Trapera znajdziesz w ofercie Airflo. Tylko, że w Traperze taniej :-)

 

https://issuu.com/ma..._c522cbe9cc3dcc


  • mart123, Zielony i ezehiel lubią to

#191 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 15 kwiecień 2019 - 19:04

Dzięki Mirku za odpowiedź, brakowało mi tych informacji.
Mało kiedy cię tu zastać można ale jak już się pojawisz to konkretne info prawisz.

Polecisz którąś z linek terapera pod klenie do suchara, klasa 5-6? Chodzi o ciskanie piankowców.

ta damm

#192 OFFLINE   Mirosław Pieślak

Mirosław Pieślak

    Zaawansowany

  • Szkoła Wiązania Much
  • PipPipPip
  • 685 postów
  • LokalizacjaKraków, Polska
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Pieślak

Napisano 15 kwiecień 2019 - 19:32

Pod piankowce z oferty Trapera to najprędzej Impulse WF6F. Głowica o długości 38ft, krótki front taper 6ft powinien dobrze podnosić i ciskać objętościowe suche.
  • Zielony, Pisarz.......ewski Piotr i ezehiel lubią to

#193 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 28 kwiecień 2019 - 09:42

https://salar.pl/produkt-1771-k-106

Jak mają sie te przypony np do produktów Hanak czy Sierra? Rozprostowuje się czy zostaje sprężyna jak w przyponach Taimena?

#194 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 28 kwiecień 2019 - 09:49

https://salar.pl/produkt-1771-k-106

Jak mają sie te przypony np do produktów Hanak czy Sierra? Rozprostowuje się czy zostaje sprężyna jak w przyponach Taimena?

Pasta kup i nam napisz :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#195 OFFLINE   kleniarz

kleniarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaPeterborough UK
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2019 - 09:39

O właśnie o takim przenośnym warsztacie myślałem bo żona mi narzeka, że bajzel a ze względu na ograniczoną przestrzeń nie chcę mieć wszystkiego na biurku:-D Gdzie dostanę?
Pozdrawiam
  • Grzegorz G. lubi to

#196 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 13 maj 2019 - 09:46

O właśnie o takim przenośnym warsztacie myślałem bo żona mi narzeka, że bajzel a ze względu na ograniczoną przestrzeń nie chcę mieć wszystkiego na biurku:-D Gdzie dostanę?
Pozdrawiam

Marcin, za mały na wszystkie nasze skarby. Patrząc rozwojowo, skrzynkę na narzędzia sobie kup:)


  • kleniarz i pawelHERP lubią to

#197 OFFLINE   kleniarz

kleniarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaPeterborough UK
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2019 - 14:12

Marcin, za mały na wszystkie nasze skarby. Patrząc rozwojowo, skrzynkę na narzędzia sobie kup:)


Haha :-D Ja bym się chyba zmieścił :-D Aktualnie kręcę same klasyki z racjonalnej ilości ,a jakieś kosmosy z nowej ery to kupuję:-D
  • Marszal lubi to

#198 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 13 maj 2019 - 17:49

https://allegro.pl/o...-3-4-8083210019

Korek w topowych wędkach jest szczerze mówiąc marny.

#199 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 13 maj 2019 - 21:10

Raczej wygląda to na uszkodzenie mechaniczne spowodowane z winy użytkownika, a nie na złą jakość korka.



No właśnie producent podaje,że korek jest AAAA,a na zdjęciach widać,że szpachli jest całkiem sporo.
Ubytek to inna sprawa.
Nie żebym się czepiał.Cieszę że jest ta marka na naszym rynku.

Użytkownik Radek79 edytował ten post 13 maj 2019 - 21:12


#200 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 maj 2019 - 21:37

Aukcja dotyczy używanego kija...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych