Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Produkty muchowe Traper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
828 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 26 listopad 2023 - 12:19

Niestety nastały takie czasy :( Nie ważne czy Traper czy Scierra czy Jaxon czy gacie z Alli. 2 lata i trzeba szukać nowych. Ja wybrałem teraz Vision bo serwis gwarancyjny i po mają świetny, pan Adam i cała ekipa z Church robią na prawdę dobrą robotę i ze swojej strony mocno polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#822 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 listopad 2023 - 12:36

Do serwisu Adama mam blisko ale nie po to kupuję śpiochy żeby leżały na serwisie a coś wiem na ten temat bo kilku znajomych użytkuje lub użytkowało te produkty :)

#823 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 listopad 2023 - 13:04

Niestety nastały takie czasy :( Nie ważne czy Traper czy Scierra czy Jaxon czy gacie z Alli. 2 lata i trzeba szukać nowych. Ja wybrałem teraz Vision bo serwis gwarancyjny i po mają świetny, pan Adam i cała ekipa z Church robią na prawdę dobrą robotę i ze swojej strony mocno polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiedyś namiętnie nurkowałem. Miałem buty nurkowe, które były ciorane na skałkach Chorwacji i służyły mi również jako buty ochronne przy pływaniu (wiadomo, jeżowce i itp). Mają już 20 lat i jak na razie nie chcą iść do piachu. Wydaje się, że temat jest technologicznie prosty ale chyba księgowym firm produkujących śpiochy to się nie zgadza ;).

P.S. naprawa nogawek jest stosunkowo prosta (aquasure), największe problemy są z tymi nieszczęsnymi skarpetami z neoprenu

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

#824 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 listopad 2023 - 15:53

Do serwisu Adama mam blisko ale nie po to kupuję śpiochy żeby leżały na serwisie a coś wiem na ten temat bo kilku znajomych użytkuje lub użytkowało te produkty :)


Dokładnie. Temat był już wałkowany tutaj kilka razy. Co z tego, że serwis jest rzeczywiście super i z nastawieniem na klienta skoro użytkowane intensywnie wodery musiałyby być tam wysyłane na klejenie średnio raz na 2 tygodnie lub miesiąc. Sam miałem kiedyś taką parę Visionów. Wysyłanie gaci co kilka tygodni naprawdę nie ma sensu i jest bardzo uciążliwe. W takiej sytuacji świetny serwis nie jest w stanie skompensować jakości produktów. Żeby wszystko działało tak jak trzeba musi być zarówno ekstra produkt jak i świetny serwis - wtedy faktycznie nawet nie byłoby sensu patrzeć w inną stronę niż Vision. Mam jedynie nadzieję, że Panowie z Hurch przekazują do centrali w Finlandii informację zwrotną z rynku na temat jakości produktów i, że ktoś tam bierze to pod uwagę.
  • marian-56 lubi to

#825 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 26 listopad 2023 - 16:07

Doskonale was rozumiem ale poza Simms chyba żaden z producentów nie ma jakości. W związku z tym Hurch przekonał mnie do siebie serwisem i podejściem do klienta. W Traperze bez dowodu zakupu nawet odpłatnie nie chcieli się podjąć naprawy gaci 🫡


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#826 OFFLINE   cranberr

cranberr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKęty
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 17 styczeń 2024 - 14:46

Koledzy,

 

może ktoś z Was coś powiedzieć o kijkach z serii Stream Fiberglass? Pan Mirek Pieślak w filmie o szklakach wspomniał o tej serii, że jest nieco szybsza od Elite, ale jednak potrzebowałbym bardziej szczegółowych informacji, w sensie użytkowym - jak się rzuca, itd.. Szczególnie podoba mi się wersja 8FT #5, ze względu na fighting butt, który staram się mieć, o ile to możliwe w każdym kijku, z bardzo prostej przyczyny - nie lubię rysowania metalowej końcówki dolnika o kamienie, np. podczas przeciągania linki przez przelotki na początku łowienia. Przy fighting butt tego problemu nie ma - najwyżej korek / korkoguma się nieco przybrudzi.

 

Klasa 5, może zbyt mocna do suchej muszki, ale myślę, że z odpowiednią linką WT z przedłużoną głowicą (a'la RIO TT) będzie się nieźle sprawować. Po za tym wydaje mi się ten kij dość uniwersalny. MIałem w ręku EGO Innovative Glass 8FT #5 i łowiło mi się nim bardzo przyjemnie i wszechstronnie. 


Użytkownik cranberr edytował ten post 17 styczeń 2024 - 14:47


#827 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 styczeń 2024 - 14:52

Mogę tylko stwierdzić, że przy "macaniu" dla mnie przyjemniejszy był elite. Ale każda sroczka... Jeden lubi ogórki a inny aptekarza córki.

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

#828 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 17 styczeń 2024 - 17:40

Cześć

Użytkuję Stream"a #5 8' od około dwóch lat na małych, zakrzaczonych rzeczkach lubuskiego i okolic do łowienie na piankowce ( klenie i pstrągi "jętkowe" ) i streamery. Mogę rzec : innego kija do takiego łowienia nie chcę ! Na dalsze odległości zakładam kopię Rio Gold w 5 klasie, przy krzaczorach i krótkich rzutach + roll cast linkę #6 z krótką głowicą ( ok 7 m ) Na wielki plus dla tego kija jest jego wytrzymałość przy walce z kleniami 45+ i kropkami na "krótkim dyszlu" Zarekomendowałem ww patyka koledze do typowo pstrągowych łowów ( jętka + streamer ) i jest baardzo zadowolony  :D Czyli z czystym sumieniem mogę polecić ten kijek od Trapera  :good:



#829 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 17 styczeń 2024 - 17:46

Witam.

Jestem od niedawna posiadczem ww. wędki. Jedyna rzecz in minus to nieco za cieńka (do mojej ręki) rękojeść korkowa.

Poza tym to świetna wędka - model 8'#5 to dla mnie kijek idealny do piankowców i dużej mokrej. Poza tym do puchowców, małych i lekkich streamerków, lekkiej nimfy bez kasków.

Kij nie nie jest szybszy w porównaniu do poprzedniej serii Elite. Ma inną akcję blanku. Elite wcale nie są wolnymi szklakami, wręcz przeciwnie - mają szybki szczyt i pracują z początku od 1/2 kija, dopiero przy holu uruchamia się dolnik. Są dla mnie o klasę za nisko opisywane. W kiju #5 ewidentnie brakuje rękojeści full wells i zakończenia fighting butt. Gdyby ten kij to posadał, to był by idealnym szklakiem pod streamera i cięższe muchy, głowice skagit, itp. zastosowanie.

Szkło Stream to praca już pod linką w 2/3 blanku - nie każdy to lubi, ale mnie osobiście bardziej odpowiada. Jest lżejszy w ręce niż #5 Elite. No i poprawiono w klasie #5 rękojeść - dlatego się na niego skusiłem.

Do sucharka niekoniecznie, chyba że do duuużych jętek. Lżejszy model #4 już jak najbardziej.

Generalnie bardzo udane szkło - polecam. 

Widzę że w mędzyczasie Jarek napisał post - to w sumie przez jego zdjęcia ( ;) ) skusiłem się na tę #5 i kolejnego szklaka, pomimo że posadam ich już ... no dużo  :lol:

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 17 styczeń 2024 - 17:47

  • szymanek69 i Richi55 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych