Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Edukacyjny offtop z jerkbait się śmieje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 09 listopad 2018 - 10:18



#2 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 11:05

@ seiken - dojechałem do 4 minuty, więcej nie zdzierżyłem. Żenada. 


  • sacha lubi to

#3 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 listopad 2018 - 11:15

Ja to się wkurzyłem już w pierwszych sekundach kiedy pomyliły Pana Jezusa wskazującego na krzyż ... z Krzysztofem  Kolumbem  :o  :unsure:  ;)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 09 listopad 2018 - 11:15


#4 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 listopad 2018 - 21:18

https://www.youtube....h?v=oYfBvFlQoRQ


Smieszne az straszne.. nie wiem. Ale czy oni weryfikuja ich w ogole czy maja mature..?
  • popek lubi to

#5 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 09 listopad 2018 - 22:19

@ seiken - dojechałem do 4 minuty, więcej nie zdzierżyłem. Żenada. 

Dzielny jesteś :) , 2m45sek . Jeśli to nie jest ustawione to tylko siąść i płakać nad wiedzą młodzieży.



#6 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 09 listopad 2018 - 22:44

Tak naprawdę to nie jest wina młodzieży, ale raczej nauczycieli i rodziców. 

Aby odstresować się po tym filmie proponuję coś bardziej radosnego, czyli dowód na to, że jako Polacy nie mamy czego się wstydzić:



#7 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 10 listopad 2018 - 19:40

Tak naprawdę to nie jest wina młodzieży, ale raczej nauczycieli i rodziców.

 

Dokładnie rzecz biorąc to wina rządzących, którzy to ustalają czego Ci nauczyciele uczyć mają. Rodzicie przynajmniej Ci, którym na pociechach zależy widzą co mają przekazać bez względu na piątą kolumnę.


  • Voldemort, Pisarz.......ewski Piotr, HaDe i 4 innych osób lubią to

#8 OFFLINE   4kristo

4kristo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaBremen / Toruń
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 listopad 2018 - 22:52

Gdybyśmy mieli taki system szkolnictwa jak np. w Finlandii, to być może byłoby lepiej...

 

Swoją drogą...

Jak ktoś kończy szkołę lub studia z dobrym wynikiem, to mówi się, że zdolny i ciężko pracował... jego sukces...

Gdy wychodzi tak, jak na filmie - wina nauczycieli...

Jakie to proste...


  • Woytec i konopaa lubią to

#9 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 listopad 2018 - 23:24

Przesadzasz.

Na tym samym filmie jest jednak młodzieniec, który zna podstawy naszej historii. Super zdolny? Nie sądzę. Trochę lepiej wykształcony. Może trafił na nauczycieli, którym się chciało, a może rodzice uzupełniali jego wiedzę... Nie ważne z jakiego powodu, ten młody człowiek wyraźnie znał odpowiedzi. A to dobitnie świadczy, że da się. Wystarczy chcieć. Jeśli nie chce się ani nauczycielom, ani rodzicom, to efekt jest żałosny. Jak na filmie...

 

 

A teraz mam prośbę, byśmy zakończyli to "marudzenie" ;) i wrócili do tematu, czyli do żartów.


  • morrum lubi to

#10 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 11 listopad 2018 - 07:26

Tak naprawdę to nie jest wina młodzieży, ale raczej nauczycieli i rodziców.

Aby odstresować się po tym filmie proponuję coś bardziej radosnego, czyli dowód na to, że jako Polacy nie mamy czego się wstydzić:

 

 

 

Przesadzasz.

Na tym samym filmie jest jednak młodzieniec, który zna podstawy naszej historii. Super zdolny? Nie sądzę. Trochę lepiej wykształcony. Może trafił na nauczycieli, którym się chciało, a może rodzice uzupełniali jego wiedzę... Nie ważne z jakiego powodu, ten młody człowiek wyraźnie znał odpowiedzi. A to dobitnie świadczy, że da się. Wystarczy chcieć. Jeśli nie chce się ani nauczycielom, ani rodzicom, to efekt jest żałosny. Jak na filmie...

 

 

A teraz mam prośbę, byśmy zakończyli to "marudzenie" ;) i wrócili do tematu, czyli do żartów.

Wybacz Janusz, ale ja jeszcze pozwolę sobie troszeczkę "pomarudzić" Tak jak irytuje Cię jak ktoś źle pisze o Polakach, jak walczysz z uogólnieniami nt. naszego Narodu, tak proszę nie powielaj stereotypu nauczyciela nieroba i obiboka. Nie wiem, może w Twoich stronach jest taka tendencja. Ale takimi wpisami obrażasz zdecydowaną większość moich Koleżanek i Kolegów, z którymi mam okazję pracować. Część wędkarzy zapewne wykorzysta dzisiejszą niedzielę i pojedzie na ryby. Ja idę z grupą uczniów i sztandarem uczcić 100-lecie niepodległości. 

 

Na temat chęci do nauki i priorytetów kierujących edukacją młodych ludzi można by napisać pracę naukową. Drugą o mediach oddziałujących na młode umysły.

 

Za "naszych czasów" też znalazłyby się takie kfiatki, tylko nie było tak łatwo dostępnych kamer, mikrofonów, etc... 

 

Szedł garbaty ulicą, przewrócił się, pokołysał i zasnął...


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 11 listopad 2018 - 07:38


#11 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 11 listopad 2018 - 10:02

Skoro już edukacyjnie offtopujemy, to może ktoś wyjaśniłby mi jedną rzecz. Od dłuższego czasu (powiedzmy -nastu lat) jak dziecko w przedszkolu nie uczy się kilku języków obcych, tańca, jogi, rytmiki, aktorstwa, garncarstwa, śpiewu, gry na pianinie i można wymieniać jeszcze długo, to rodzice lamentują, że w ogóle startu w życiu nie będzie miało. Zajęcia dodatkowe w okresie szkolnym rozrastają się jeszcze bardziej, do jakiś absurdalnych rozmiarów, że dzieciak ledwo daje radę wrócić do domu się przespać.

To jak to jest, że nastolatek kształcony w ten sposób olbrzymim nakładem sił i środków, nie ma podstawowej wiedzy, a co gorsza nie potrafi się zachować, załatwić najprostszych spraw - do lekarza nastoletniego chłopa prowadzi mamusia, do dziekanatu uczelni przychodzą rodzice, lub dziadkowie.........?


  • strary i Krzysiek P lubią to

#12 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 11 listopad 2018 - 10:19

Bo liczy się jakość a nie ilość ...,a jedno z drugim nie bardzo idzie w parze w dzisiejszym systemie edukacyjnym i dotyczy to wszystkich szczebli edukacji. Szkoda ,że ludzi mających pasję do przekazywania wiedzy innym jest tak mało i zostają ludzie którzy wymagają wkuwania regułek których sami nie rozumieją nie mówiąc o wytłumaczeniu ich laikowi.Dzieciaki nauczyły się ,że jeżeli nauczyciel idzie najprostszą drogą to one mogą to wykorzystać i mieć testy wcześniej nie zaprzątając sobie głowy wiedzą na dłużej. Z,Z,Z obowiązuje coraz wcześniej .



#13 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 11 listopad 2018 - 11:35

1541929674_0yqnex_600.jpg



#14 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 11 listopad 2018 - 12:40

No na 2 bym poległ 😆. Ale reszta prosta.

Troszkę w życiu się uczyłem. Nauczycieli, którym się i chciało i potrafili miałem ... z 5. Na studiach już jakby lepiej, ale większość jednak nie miała tego czegoś.
Ogólnie rzecz biorąc o nauczycielach mam złe zdanie, ale rozumiem to, że gdyby nauczać miały wyłącznie osoby, które i potrafią zaciekawić i wiedzę przekazać a jednocześnie traktują swoją pracę jak misję, naprawdę chcą, to byłoby gorzej niż jest, bo na nauczyciela przypadałoby kilka tysięcy uczniów.
Uważam że rola rodziców jest dużo większa. Gdyby nie mój tata i dziadek pewnie z historii, biologii, fizyki czy chemii byłbym głąbem do kwadratu. Ale też jako już nieco starszy uczeń sam sięgałem po źródła pozaszkolne - przez ciekawość do wiedzy 😉

Użytkownik MZieli10 edytował ten post 11 listopad 2018 - 12:41

  • Tom_S lubi to

#15 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 11 listopad 2018 - 17:50

https://www.cda.pl/video/1268760

 

http://www.perspekty...d=24&Itemid=119


  • BOB lubi to

#16 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 listopad 2018 - 18:03

To może tutaj, ktoś mi wreszcie powie, jak się powinno prawidłowo mówić: Iran? czy Irak??? :rolleyes:  :unsure:


  • sacha, Marcin Rafalski, woblery z Bielska i 5 innych osób lubią to

#17 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 listopad 2018 - 18:34

Iran, czy Irak...

Nawiązując do tych dwóch państw, oraz edukacji, to pamiętam wojnę Iracko Irańską. Wojska obu stron, zgodnie z codziennymi komunikatami, parły naprzód i zdobywały kolejne kilometry terytorium przeciwnika. Są tylko dwa w miarę rozsądne wytłumaczenia tego faktu.Albo minęli się już dawno i zagubili we mgle, albo też oba fronty chodziły w kółko :D Jakakolwiek była przyczyna, naszym dowódcom, nawet najsłabiej wykształconym, taka wpadka by się nie przytrafiła ;)

 

Oczywiście jest jeszcze inne wytłumaczenie - propaganda. Jest to jednak wytłumaczenie zakładające, że rządy obu państw okłamywały swoich obywateli, a takie historie się nie zdarzają i są to wyłącznie ohydne spiskowe teorie.

 

;)  :lol:  :P


  • sacha i BOB lubią to

#18 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 11 listopad 2018 - 18:57

To może tutaj, ktoś mi wreszcie powie, jak się powinno prawidłowo mówić: Iran? czy Irak??? :rolleyes:  :unsure:

Mów Bliski Wschód.


  • BOB lubi to

#19 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 listopad 2018 - 19:03

Aha i na dworcu centralnym mam poprosić o bilet do Bliskiego Wschodu? ...coś mi tutaj nie pasuje :(


  • sacha lubi to

#20 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 11 listopad 2018 - 19:09

Jako, że dosyć młody jestem...chyba jeszcze jestem...wypowiem się.

 

Skąd się bierze taki stan "wiedzy" jaki prezentują, bohaterzy owego filmiku ?

 

1. Szkoła

2. Wychowanie przez rodziców, a raczej jego brak.

3. Rozrywki i styl życia poza szkolnego pozbawiony konieczności myślenia, sięgania po wiedzę szkolną o ile udało ją się zdobyć.

 

ad1. Dlaczego winna szkoła ? Wielu nauczycieli to ludzie którzy wcale uczelni żadnych nie skończyli, albo skończyli je bo byli dziećmi wpływowych ludzi w PRL'u albo szli po linii PZPR'u.

Wielu nauczycieli robiło potężne błędy prowadząc lekcje na podstawie podręcznika. Nie potrafili nawet bezbłędnie  przekazać treści z podręczników które czasem nawet chwaliły armię czerwoną ;)

Ile razy zarobiłem "ndst" za to, że wykonałem zadanie, znalazłem odpowiedź na pytanie...dotarłem do poprawnej odpowiedzi ale inaczej niż nauczyciel sobie życzył.

Tak uczyła Polska szkoła. Nie masz myśleć samodzielnie tylko jak nauczyciel. Każdy nauczyciel który, odbiegał choć trochę od treści podręczników i mówił "jak jest" raczej był odsuwany na boczny tor...także Ci nauczyciele co tak chętnie uczą "po linii" startowali dwa tygodnie temu z list tych, którym marksizm, multi-kulti i wszystko co "ojro-wspólne" po drodze :)

A i nie ma żadnych narodowości...wszystko jest tylko "ojro".

 

Chwała tym nielicznym patriotycznym, nauczycielom...

 

ad.2 Rodzicie...jakże często karierowicze. Ich kontakt z własnymi dziećmi ogranicza się jedynie do pójścia czasami na wywiadówkę, do śniadania na stojąco i nawet podczas tego nie pogadają o czymś życiowym, normalnym, o czymś wykaże wiedzę dzieciaka lub jej brak. Tylko oczywiście nawet podczas krótkiego spotkania w kuchni przed wyjściem oboje rodziców przeżywa czekający ich dzień w pracy...i nie ma innego tematu przed pracą, nie ma innego tematu po pracy...

Weekend ? Ooo, jakże rodzinny. Dzieciakom daje się parę groszy niech pobujają się ze znajomymi po centrach handlowych, salonach gier itp. A starzy chleją ze znajomymi do odciny, wychodzą na miasto itp. a w niedziele to już nikt się nie nadaje to czegokolwiek - ani starzy, ani dzieciaki... ;)

Ile razy jak dzieciak o coś zapyta odpowiadacie - "Wpisz w google, a wikipedia nie wie" ? :)

 

ad.3 Rodzicie w ogóle nie zwracają uwagi na to czym i w jakim wieku dzieciak się interesuje, co go kręci, czemu poświęca ile czasu. Czy jego rozrywki cokolwiek rozwijają w młodym człowieku.

Po co czytać książki ? Są Audiobooki, są filmy z "haliłud" są gry co raz to bardziej na świecie brane na poważnie...już nawet można grać zawodowo :)

Po co robić cokolwiek manualnie ? Lepiej na ekranie "mabuka" tableta czy innego urządzenia.

Po co robić coś kreatywnego, twórczego ? Rozwijać jakieś hobby które może przerodzi w jakiś fach ? Lepiej założyć durny kanał na "Jutubje" i z tego żyć bo się nic ie potrafi robić...o trzymaniu łopaty to strach wspominać. A jak się nie ma kontentu na swój kanał...to się prowadzi vlogi w których spowiada się ze swojego życia codziennego, a gawiedź nie mająca co robić łyka to jak bocian żaby...

Na każdym kroku w każdym aspekcie życia spotykamy odmóżdżanie...pod pretekstem ułatwiania Nam życia. A młodzi chłoną obecne doktryny najszybciej...

No bo chcą dorównywać co raz to głupszym omamionym "postępem" rówieśnikom z całego globu...no wiecie, te trendy globalne itp...

 

Dorze, że mnie się udało obejść bezpiecznym łukiem od tego "postępu"...

 

  Ja przepraszam, że polityką zalatuje ale nie dało się inaczej.

  Żeby nie mącić za mocno wody już nie będę pisał w tym wątku ;)


  • Paweł J i Woytec lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych