Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningowy no kill Skawy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 11 marzec 2019 - 21:47

Janusz a będzie dorybiony ten odcinek? Bo rozmawiałem dziś ze znajomym, który ma sporą wiedzę na ten temat i pierwsze słyszy..... No chyba, że pstragiem w innego koloru kropki...

Tak z czystej ciekawości jak to jest w waszym okręgu z tymi zarybieniami,dorybieniami.Czy nie obowiązują was żadne operaty,wolno sypać ile i czego się tylko zachce byle by kasa  na towar była.



#62 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 marzec 2019 - 21:51

:)

Bez złośliwości Romku, ale postaraj się czytać ze zrozumieniem. Kolega @dalton pisze wyraźnie i jednoznacznie "technologia", a Ty raczysz przeinaczać Jego słowa pisząc "wynalazki". Trudno się w ten sposób porozumieć... 

Mam nadzieję, że rozróżniasz postęp technologiczny od wynalazków?

 To który wynalazek został technologicznie przez wojsko rozwinięty?

 

Toć nawet dynamit został przez cywila wynaleziony...

 

Janusz - dla mnie sama zasada, że wojsku zawdzięczamy to czy tamto jest fałszywa. Może jakiś tam nikły procent współczesnych wynalazków i oczywiście co za tym idzie technologii przywędrowało z wojska, ale porównując nakłady gospodarki "cywilnej" i nakładów na wojsko to inaczej być nie może.


Użytkownik eRKa edytował ten post 11 marzec 2019 - 22:02


#63 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 marzec 2019 - 22:47

Tak z czystej ciekawości jak to jest w waszym okręgu z tymi zarybieniami,dorybieniami.Czy nie obowiązują was żadne operaty,wolno sypać ile i czego się tylko zachce byle by kasa  na towar była.

Oczywiście, że obowiązują nas operaty. Absolutnie nie wolno sypać ile i czego się chce. 

Choć chciałoby się sypać więcej,. jeśli tylko kasa jest :rolleyes:



#64 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 marzec 2019 - 23:19

 To który wynalazek został technologicznie przez wojsko rozwinięty?

 

(...)

Każdy. 

Od środków łączności, poprzez chemię medyczną, po technikę lotniczą. Nie kompromituj  się Romku.

 

Toć nawet dynamit został przez cywila wynaleziony...

 

 

Dynamit tak. Ale już tzw. plastik (semtex, C-4) to czysto wojskowy wynalazek. Że o energii atomowej nie wspomnę. Jedyny sens budowy elektrowni atomowych to produkcja plutonu, który zastosowań cywilnych żadnych nie posiada. 

 

Jednym z powszechnie używanych (nawet przez Ciebie) produktów, który wprost wywodzi się z wojska i dla potrzeb wojska powstał, jest klej cyjanoakrylowy, szerzej znany jako super glue. Jednak rozwój technologii nie polega na tym, by wymyślić coś nowego, ale by ulepszyć istniejące. Postęp w telefonii komórkowej nie polega na tym, by wymyślić inny, nowy sposób komunikacji, tylko by coraz taniej dostarczać coraz lepsze produkty. Dziś flagowe słuchawki telefoniczne z przed dziesięciu lat (powszechnie zwane telefonami) działają równie dobrze, jak wcześniej. Można z nich dodzwonić się, SMS-a wysłać, ba, niektóre z nich nawet umożliwiają połączenie z internetem. Jednak pomiędzy nimi a dzisiejszymi średniej klasy, a nawet i tanimi modelami jest przepaść. I to jest właśnie postęp technologiczny. Mam nadzieję, że to zrozumiałeś, bo ja już bardziej łopatologicznie przekazać tego nie potrafię.


  • coma lubi to

#65 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 marzec 2019 - 00:02

Janusz - daruj sobie wtręty typu , nie kompromituj się, łopatologicznie...

Zbędne...

 

A pluton to paliwo w elektrowniach jądrowych.Oczywiście bardziej popularny jest uran ale i pluton jest w tym celu wykorzystywany.

 

Byłoby dziwne, gdyby cywile wymyślali dla wojaków materiały wybuchowe...



#66 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 12 marzec 2019 - 05:54

Romku, dzięki wojskowym masz między innymi internet i możesz się w nim kompromitować do woli :)
  • Adrian Tałocha i olo86 lubią to

#67 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 12 marzec 2019 - 06:46

Tak z czystej ciekawości jak to jest w waszym okręgu z tymi zarybieniami,dorybieniami.Czy nie obowiązują was żadne operaty,wolno sypać ile i czego się tylko zachce byle by kasa  na towar była.

Zimą kormorany rządziły na Skawie, pytaj ich szefa...



#68 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 marzec 2019 - 07:57

Romku, dzięki wojskowym masz między innymi internet i możesz się w nim kompromitować do woli :)

Ale już system operacyjny w którym Ty się kompromitujesz cywile stworzyli.

A internet jako taki też nie powstał w labolatoriach wojskowych. Powstał w cywilnych.Na potrzeby wojska, ale jak widać to cywilbanda z niego częsciej korzysta.

Tak sobie myślę, że dzisiejszy świat bez wojska mógłby spokojnie istnieć i funkcjonować, ale wojsko bez cywilnej części długo by nie pociągnęło.



#69 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 12 marzec 2019 - 08:55

A wydawało by się, że ten temat miał dotyczyć rzeki Skawy :huh:


  • eRKa lubi to

#70 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 12 marzec 2019 - 11:13

tak tylko sie leciutko wtrącę w offtopa kolegów...

99% wynalazków i rozwiązań powstaje w cywilnych instytutach, uczelniach, pracowniach...

Wojsko je tylko przejmuje jesli istnieje jakiekolwiek ich militarne zastosowanie. Często utajnia już w fazie projektów i pomysłów, byleby tylko byc przed konkurencja i potencjalnymi wrogami.

Czasami też armia była jedynymi lub też pierwszymi którzy podejmowali sie finansowania niektórych badań, dla własnych zresztą korzyści.

Tak więc nie rozwój zawdzięczamy armii, a raczej jego opóźnienie w stosunku do czasu opracowania...


  • marienty, Little Wing i eRKa lubią to

#71 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 13 marzec 2019 - 08:47

chciałem się dowiedzieć jak wygląda sprawa uzbrojenia woblera na tym odcinku chodzi mi czy wolno łowić woblerem uzbrojonym w dwie kotwiczki z przygiętymi zadziorami ??? szukałem na pzw bielsko biała ale nie mogłem odkryć gdzie tą wiadomość ukryli



#72 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 13 marzec 2019 - 09:22

Wolno.

Choć uprzejmiej, skuteczniej i z mniejszą szkodą dla ryb, byłoby z pojedynczymi hakami.

 

Nie znalazłeś odpowiedniego zapisu, gdyż nie mamy tego zapisanego. Chyba nie mamy, przynajmniej ja sobie takiego zapisu nie przypominam. Dyskutowaliśmy tylko o jednym - konieczności dogięcia zadziorów (lub zastosowania haków, ew. kotwiczek bezzadziorowych). Ogólnie jestem zdania, że lepiej jest dawać dobry przykład, niż zmuszać przepisem, lecz moje poglądy są (niestety) często przez życie weryfikowane :huh: i wielu potrzebuje jasnej wykładni. Nie mam tu na myśli Twojego pytania, "piję" do dyskusji o tym, jak mierzyć przynętę 5 cm. Żaden znany mi etyczny wędkarz nie miałby z tym problemu, żaden znany mi strażnik wędkarski również i z suwmiarką nad wodę nikt przy zdrowych zmysłach chodził nie będzie. 

Pojedyncze bezzadziorowe haki może i o ileś tam procent rzadziej się wpinają w pysk pstrąga, za to później lepiej trzymają i dochodzi do mniejszej ilości spadów, więc warto jest zastosować haki dla skuteczniejszego łowienia. Tak wygląda moje wieloletnie doświadczenie z muszki, potwierdzone przy spinningu. Powtórzę więc - wolno. W czwartek będę w okręgu i potwierdzę tą informację.


  • spidi i Woytec lubią to

#73 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 23 marzec 2019 - 17:33

Jakieś wieści z zawodów? , bo niestety mi się nie udalo dojechać

#74 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 marzec 2019 - 19:19

Przy przepięknej, wiosennej pogodzie odbyły się zapowiadane wcześniej zawody. Naprawdę warto było przyjechać i zobaczyć w akcji takie tuzy, jak dwukrotny Mistrz Świata w łowieniu pstrągów, aktualny Mistrz Świata w łowieniu pstrągów, czy aktualny Mistrz Polski w tej samej kategorii. Mam sporo przemyśleń, sporo zdjęć i niemałą satysfakcję z tego, że mój kolega z klubu któremu aktywnie pomagałem radami w zakresie taktyki i strategii rozgrywania tych zawodów, wylądował na "pudle" z drugim wynikiem zawodów. Uff, działo się :)

Jak tylko przejrzę zdjęcia (oraz notatki), przygotuję dla Was w miarę rzetelną relację B)



#75 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 23 marzec 2019 - 19:29

Czekam niecierpliwie, bo nastawiałem się okrutnie. Niestety życie zweryfikowało...

#76 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 23 marzec 2019 - 20:10

Czekam niecierpliwie, bo nastawiałem się okrutnie. Niestety życie zweryfikowało...

niestety  :ph34r:  , pech to pech , wszystko przygotowane , opłaty zrobione,  również nie dojechałem  :wacko: a żałuję niesamowicie   :(



#77 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 marzec 2019 - 15:00

Pierwszy Spinningowy Puchar Skawy

Od bieżącego, 2019 roku, na Skawie został utworzony nowy odcinek "no kill", tym razem nie tylko dla muszkarzy. W celu jego popularyzacji padła propozycja, by rozegrać zawody spinningowe. Dzięki znakomitej organizacji wędkarzy z Wadowic, przy wsparciu okręgu bielskiego, zawody doszły do skutku.

 

Przywitała nas chłodna, wiosenna pogoda. Rześkie powietrze sprawiło, że ognisko rozpalone przez organizatorów zostało z ulgą przyjęte przez co bardziej zmarzniętych uczestników imprezy,

post-52580-0-29124500-1553430890.jpg

 

Sporą popularnością cieszył się też pyszny żurek, który bardzo hojnie był serwowany na miejscu.

post-52580-0-57063800-1553430902.jpg

 

Miejsce zbiórki zostało wytypowane w takim miejscu, że mogło pomieścić - gdyby zaszła taka potrzeba - nawet setkę samochodów. A gdyby ciaśniej parkować, to może nawet i ze dwie setki ;)

,post-52580-0-47460300-1553430911.jpg

 

Jeszcze ostatnie, pospieszne zakupy u przedstawiciela firmy Crazy Fish,

post-52580-0-93338500-1553430935.jpg

 

szybka fotka  fotka grupki przyjaciół, którzy postanowili sędziować te zawody (dla dodania im prestiżu dokooptowano Prezesa ZO B-B ;)

post-52580-0-67605900-1553430920.jpg

 

i do dzieła. Zawody czas zacząć :)

post-52580-0-37318100-1553430949.jpg

 

post-52580-0-46150800-1553430958.jpg

 

post-52580-0-51808000-1553430967.jpg

 

post-52580-0-67602800-1553430978.jpg

 

post-52580-0-78562900-1553430990.jpg

 

post-52580-0-87095600-1553431004.jpg

 

post-52580-0-77994300-1553431016.jpg

 

Pierwsze ryby zostały złowione bardzo szybko. W miarę upływu czasu coraz więcej pozytywnych wieści, niektórzy mają już po kilka ryb "na koncie", inni zmieniają swoje miejscówko w poszukiwaniu nowych, nieobłowionych wcześniej rewirów. 

post-52580-0-73494500-1553431027.jpg

 

Czasem te poszukiwania kończyły się pozytywnym efektem, a czasem nie - jak to w życiu ;)

post-52580-0-09074300-1553431044.jpg

 

Na poczynania niektórych mistrzów wędkarskich warto było patrzeć, podziwiając taktykę obławiania miejscówek, czy sposób prowadzenia zestawów. Perfekcja i celowość każdego rzutu. Z mojej strony wyrazy szacunku!

post-52580-0-93741500-1553431055.jpg

 

post-52580-0-19716200-1553431076.jpg

 

Jak widać, były miejsca cieszące się większą presją, ale były też odcinki, gdzie można było sobie połowić wręcz w samotności :)

post-52580-0-34877900-1553431066.jpg

 

post-52580-0-00181600-1553431085.jpg

 

Koniec pierwszej tury zawodów, dla wszystkich głodnych posiłek regeneracyjny, dla spragnionych napoje, a przede wszystkim rozmowy, analizy , obieranie strategii na drugą turę. Gdzie pójść, jakie przynęty zastosować, co "działało", a co nie koniecznie. Podsłuchiwanie sekretów tych, co połowili, dopytywanie się o miejscówki - cały ten "folklor" zawodów :)

post-52580-0-65595900-1553431095.jpg

 

Całą uwagę w drugiej turze poświęciłem jednemu zawodnikowi. Jak się później okazało - warto było :D

post-52580-0-11010300-1553431115.jpg

 

W drugiej części o rybę było już trudniej i trzeba było się nieźle nakombinować, by połowić. Część zawodników wyciągnęła właściwe wnioski z pierwszej tury i ci osiągnęli znakomite efekty. W sumie po zakończeniu zawodów okazało się, że ci, który dobrze połowili w pierwszej części, w drugiej dali się wyprzedzić innym i o końcowej klasyfikacji decydowała forma w całych zawodach. Piąte, ósme, a nawet jedenaste miejsce po pierwszej części nie przekreślało szans na "pudło". 

post-52580-0-52276500-1553431142.jpg

 

Organizatorzy zapewnili liczne grono szczodrych sponsorów, dwa stoły wręcz uginały się od hojnych darów. Nikt, kto złowił choć jedną rybkę nie odszedł z pustymi rękami :)

post-52580-0-18526000-1553431153.jpg

 

Ważni byli oczywiście mistrzowie tych zawodów:

post-52580-0-14606400-1553431172.jpg

 

post-52580-0-72938800-1553431182.jpg

 

post-52580-0-97539500-1553431191.jpg

 

ale tak naprawdę wygrani byli wszyscy. Organizatorzy, gdyż zawody zostały przeprowadzone wzorowo, zawodnicy, którzy mieli okazję powędkować w równych warunkach i w sportowej, ale i pełnej przyjaźni atmosferze, a także zwykli wędkarze, którzy mieli możliwości obserwować zawody na światowym poziomie. Dwóch Mistrzów Świata, aktualny Mistrz Polski, to obsada rzadko  spotykana na wodach naszego okręgu. I ostatnia, lecz super ważna sprawa - wszystkie złowione ryby w dobrej kondycji wróciły do wody i będą mogły cieszyć kolejnych łowców :)

 

post-52580-0-54337100-1553431201.jpg

 

Na koniec, z dziennikarskiego obowiązku kilka podsumowujących spotkanie liczb:

Na liście startowej było 40 zawodników. Pięciu, z różnych przyczyn, nie dojechało, więc startowało 35 osób (w tym dwie kobiety), z Polski i ze Słowacji. W obu turach złowiono łącznie 175 ryb.

Najlepszy wynik z jednej tury to 16 ryb.

Najdłuższa zmierzona ryba to 37,7 cm. 

Dwóch wędkarzy przez obie tury nie wyholowało żadnej ryby.

Sponsorami zawodów byli:

Stepanow Fishnig
Fishing Madness

Vanfook
Crazy Fish
Favourite
Mikado
Abu Garcia
Berkley
Keitech
FishUp
Fishingstock
Jaxon Andrzej Podeszwa
Maspex
WadoVet Adam Zielinski
Mirko Brukarstwo Miroslaw Chlebicki
Konger
Sport Fish Stanisław Guzdek

Lista zwycięzców prezentuje się następująco:

post-52580-0-37222200-1553431579.jpg

 

Kolejny Puchar - być może jeszcze w tym roku!

Ale na razie o tym sza ;)



#78 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 marzec 2019 - 15:36

Dzięki za fotoreportaż. I gdybyś tak jeszcze ze dwa zdania o tym jak i na co Twój podopieczny połowił.

Dla mnie łowienie pstrągów to zupełnie nieznany temat...



#79 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 24 marzec 2019 - 15:48

Dzięki za fotoreportaż. I gdybyś tak jeszcze ze dwa zdania o tym jak i na co Twój podopieczny połowił.
Dla mnie łowienie pstrągów to zupełnie nieznany temat...

To musimy się wybrać ;)
Może Janusza namówimy na lekcję :)

PS.
Obwoźmy handel trochę passe...

#80 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 24 marzec 2019 - 15:54

Część techniczna za chwilę. Dajcie napisać.

 

 

(...)

PS.
Obwoźmy handel trochę passe...

Ty widzisz handel obwoźny, a startujący widzą możliwość uzupełnienia zapasów w super cenach, na miejscu, mogąc porozmawiać z przedstawicielem sporej firmy o nowościach i planach. Każdy ma swój punkt widzenia. Ja jestem bardzo zadowolony, ze była taka szansa :)


  • eRKa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych