Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#621 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:35

Czy  ktos moze potwierdzuc ze c-map Social Map ma dzis jakis problem nie moge sciagnac mapy a mi na niej zalezy.  

Jak wciskam download to dostanie info :

 

"An exception occurred while generating this Social Map. If the issue persists, contact customer support. "



#622 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 08 sierpień 2019 - 18:47

Koledzy potrzebuje wgrac do Elite 7 Ti2 obrys jeziorka mam gotowy pllik jaziorko.KMZ kiedys robilem dla 5HDi  nie mam starych plikow wiec nic innego nie znajde. Czy z tego pliku coś uda sie zrobic, aby nowe cacko widzialo jeziorko ?



#623 OFFLINE   KWin

KWin

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:09

Czy ktoś może posiada mapę Siemianówki i może mi podesłać? Ewentualnie poradzić, jak przerobić mapę Garmina na Lowrance, ponieważ Siemianówka jest zmapowana na Garmina.,


  • Piotrek Milupa lubi to

#624 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 wrzesień 2019 - 21:02

Mapy dla lowrance / simrad uzyskasz tylko z: logów tych urządzeń,danych zebranych w pliku gpx bądź plik mbtiles /kml/kmz. Może macicy że wschodu są wstanie coś wskurac z garmina, ale.to podejrzewam że i tak pliki logów są potrzebne , bądź jakiś qgis który ogarnia format map garmina

#625 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 wrzesień 2019 - 07:14

Czy ktoś może posiada mapę Siemianówki i może mi podesłać? Ewentualnie poradzić, jak przerobić mapę Garmina na Lowrance, ponieważ Siemianówka jest zmapowana na Garmina.,

Siemianówka jest też zrobiona na Navionicsa, z tym że wyświetla się ( z niewiadomych dla mnie przyczyn) na Humminbirdach i Raymarinach. Na Lowrance nie udało się jej odpalić ale podejrzewam, że może to być kwestia jakiś ustawień mapy



#626 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 wrzesień 2019 - 10:39

Czy ktoś może posiada mapę Siemianówki i może mi podesłać? Ewentualnie poradzić, jak przerobić mapę Garmina na Lowrance, ponieważ Siemianówka jest zmapowana na Garmina.,

Trzeba by podpytać Pana Karpińskiego czy nie jest już gotowa Siemianówka do Maximapy. Rozmawiałem z nim jak uaktualniła się maximapa północ i Siemianówka była w planach.  



#627 ONLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 30 wrzesień 2019 - 17:10

Witam wszystkich.

 

Poczytałem troche wątek I doszedłem do wniosku, że za słaby w tym jestem chyba:-(

Zakupiłem Eliteke 7ke z all in one licząc na to, że mapki się będą robiły jak na filmikach.

A tu niestety wtopa. Pojechałem na Kozłową gore a tu na mapie nie widać zbiornika. Uruchomiłem nagrywanie, ale niestety nie widać efektów I w zasadzie tylko waypointy I trasę jaką pokonałem.

Czy można w jakiś prosty sposób sobie z tym poradzić? Tak troche jak chłop krowie.....:-)

 

Pozdrawiam I z gory dzięki.



#628 OFFLINE   Dir601

Dir601

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaRadzymin

Napisano 30 wrzesień 2019 - 17:21

Witam Panowie dużo trochę tego do czytania z  braku czasu zadam pytanie bezpośrednio, czy ktoś ma batymetryczne mapy zbiorników takich jak: Zegrze Czorsztyn Otmuchów Turawa ,do udostępnienia ewentualnie odsprzedania ? (do Lowrance Elit ti)



#629 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 wrzesień 2019 - 17:47

Sprawdź Maximapę- coś powinno z tych wód być. 



#630 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3541 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 wrzesień 2019 - 18:21

Witam Panowie dużo trochę tego do czytania z  braku czasu zadam pytanie bezpośrednio, czy ktoś ma batymetryczne mapy zbiorników takich jak: Zegrze Czorsztyn Otmuchów Turawa ,do udostępnienia ewentualnie odsprzedania ? (do Lowrance Elit ti)

 

Zegrze, znaczną część Czorsztyna, kawałek Turawy znajdziesz na: http://www.genesismaps.com/SocialMap



#631 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 30 wrzesień 2019 - 18:38

No jasna sprawa, ale wiekszość to nie wszystko:-)

Chętnie porobię sam mapkę Kozłowej Gory I Pławniowic np. Tylko muszę wiedzieć jak:-)

Zgrywam logi do genesis, ale pewnie I tak zanim coś jeśli wogóle się pojawi minie kupa czasu.

mam już ten programik zumibuddy, ale zupełnie nie mam pojęcia jak zrzucić do niego mapę no I co dalej...

Może jakoś krok po kroku wskazówki ktoś napisze dla mniej zorientowanych?



#632 ONLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 wrzesień 2019 - 19:55

No jasna sprawa, ale wiekszość to nie wszystko:-)

Chętnie porobię sam mapkę Kozłowej Gory I Pławniowic np. Tylko muszę wiedzieć jak:-)

Zgrywam logi do genesis, ale pewnie I tak zanim coś jeśli wogóle się pojawi minie kupa czasu.

mam już ten programik zumibuddy, ale zupełnie nie mam pojęcia jak zrzucić do niego mapę no I co dalej...

Może jakoś krok po kroku wskazówki ktoś napisze dla mniej zorientowanych?

Po zgraniu logów do genesis social maps po ok tygodniu system sam wypluwa gotową mapę. Pojawi się po prostu mapa z batymetrią danego zbiornika  na mapie Polski. Oczywiście tylko te miejsca z których logi pobrałeś. Ważne żeby interesujący cię obszar opływać dość dokładnie.  Żeby tworzyć mapy "na żywo" musisz wsadzić kartę z byle jaką mapą pobraną z genesis social maps i jako nakładanie danych wybrać genesis live,. Będzie rysowała się mapa na żywo.


Użytkownik rower26 edytował ten post 30 wrzesień 2019 - 19:56


#633 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 30 wrzesień 2019 - 20:59

Włożyłem czystą kartę I się zapisywały logi.

Tylko rozszerzenie pliku jest sl np. taki ....KOZLOWA1.sl2....

A jak ściągnąłem mape Turawy dostałem katalog z kilkoma plikami :

at5.xml

NOS_Large.at5

NOS_Medium.at5

NOS_Small.at5

permits.txt

no I najlepsze jest to, że tej turawy nie widzę na echo. Tzn. jest zbiornik, ale nie ma batymetrii ani tego co ktoś wcześniej opływał



#634 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5493 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 wrzesień 2019 - 21:20

Logi to format : slg,sl2,sl3,gpx
A mapy to .at5 bądź stare formaty lcm już nieużywane w nowych urządzeniach.
Najprawdopodobniej błędnie zarejestrowałeś nr seryjny echa i stąd ten efekt
Włącz cieniowanie

#635 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 30 wrzesień 2019 - 21:24

zarejestrowałem błednie gdzie? w c-map? wydawało mi się, że wszystko poszło ok.

Właśnie jak ściągnąłem mapę dla przykładu Turawy to dostałem at5, ale moje echo chyba tego nie widzi. Jak wchodzę na mapę widzę zbiornik, ale bez niczego.

Mapy są zapisane w katalogu tym co ściągnąłem LakeTurawskie



#636 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 grudzień 2019 - 06:11

Korekcja głębokości w Reefmaster realizowana jest tutaj:

 

Załączony plik  RM_water level offset.jpg   43,04 KB   16 Ilość pobrań

 

Czyli posiadając dwa logi z różnych stanów wód na danym zbiorniku jesteśmy w stanie skorygować głębokość na jednym z nich względem drugiego, warunek- muszą się przecinać w jednym miejscu, by móc sprawdzić głębokość w tym samym miejscu. 

 

Najdokładniejsze dane będą pochodziły od przetworników z wąskim "stożkiem", ponieważ zminimalizuje się wtedy utrata części danych jako efekt "martwej strefy". Chodzi w tym o to, że sygnał wraca do echa po odbiciu się od dna- jego najwyższego punktu. Jeżeli jedziemy szerokim stożkiem, to może on nie pokazać/wypingować  danego wzniesienia/uskoku tak, jak ono wygląda w realu, echo go nie zobrazuje. 

Dlatego mocno polecam użycie 200khz/ DI jako trybów pracy przetwornika. Profesjonalni mapbuliderzy używają przetworników Airmar- np. P66, który generuje stożek 10stopni o ile pamiętam.

W fazie testów są inne rozwiązania, ale to może innym razem. 



#637 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 04 grudzień 2019 - 06:33

Korekcja głębokości w Reefmaster realizowana jest tutaj:

 

attachicon.gif RM_water level offset.jpg

 

Czyli posiadając dwa logi z różnych stanów wód na danym zbiorniku jesteśmy w stanie skorygować głębokość na jednym z nich względem drugiego, warunek- muszą się przecinać w jednym miejscu, by móc sprawdzić głębokość w tym samym miejscu. 

 

Najdokładniejsze dane będą pochodziły od przetworników z wąskim "stożkiem", ponieważ zminimalizuje się wtedy utrata części danych jako efekt "martwej strefy". Chodzi w tym o to, że sygnał wraca do echa po odbiciu się od dna- jego najwyższego punktu. Jeżeli jedziemy szerokim stożkiem, to może on nie pokazać/wypingować  danego wzniesienia/uskoku tak, jak ono wygląda w realu, echo go nie zobrazuje. 

Dlatego mocno polecam użycie 200khz/ DI jako trybów pracy przetwornika. Profesjonalni mapbuliderzy używają przetworników Airmar- np. P66, który generuje stożek 10stopni o ile pamiętam.

W fazie testów są inne rozwiązania, ale to może innym razem. 

 

Profesjonalni mapbuilderzy (hydrografowie, geodeci) to używają sond jednowiązkowych + GPS RTK z dokładnością centymetrową. Używają też sondy wielowiązkowe, nie mylić ze stożkowymi. 

Taką sondę "wielowiązkową", w przypadku Lowrance, daje nam StructureScan3D i zapis śladu w formacie "sl3".

Czy z przetwornika 3in1 da radę wyciągnąć "sl3" tego nie wiem bo jeszcze go nie mam :P 

Tu jest ładnie pokazane jakie są możliwości z z logiem sl3

 

https://teamcolibri....xpUEUC9KnthybIg

 

Oczywiscie, przydałoby się podłączyć w tym momencie do lowrance GPS RTK (niby można, ale informacje na ten temat są szczątkowe) , co eliminowałoby nam błędy wynikające z nakładania się śladów przy słabej precyzji pozycjonowania. ( jest coś o tym w artykule )

 

ps. 

A co do Twoich rozważań o różnicach poziomów, warto byłoby znaleźć jakiś wodowskaz na zbiorniku i względem niego korygować. 



#638 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 grudzień 2019 - 06:40

Profesjonalni mapbuilderzy (hydrografowie, geodeci) to używają sond jednowiązkowych + GPS RTK z dokładnością centymetrową. Używają też sondy wielowiązkowe, nie mylić ze stożkowymi. 

Taką sondę "wielowiązkową", w przypadku Lowrance, daje nam StructureScan3D i zapis śladu w formacie "sl3".

Czy z przetwornika 3in1 da radę wyciągnąć "sl3" tego nie wiem bo jeszcze go nie mam :P

Tu jest ładnie pokazane jakie są możliwości z z logiem sl3

 

https://teamcolibri....xpUEUC9KnthybIg

 

Oczywiscie, przydałoby się podłączyć w tym momencie do lowrance GPS RTK (niby można, ale informacje na ten temat są szczątkowe) , co eliminowałoby nam błędy wynikające z nakładania się śladów przy słabej precyzji pozycjonowania. ( jest coś o tym w artykule )

 

ps. 

A co do Twoich rozważań o różnicach poziomów, warto byłoby znaleźć jakiś wodowskaz na zbiorniku i względem niego korygować. 

 

Gdyby takie wodowskazy były normatywem dla każdego jeziora, w kilku jego miejscach dostępne,  być może ma to sens. 

Wygodniejsze jest po prostu przesuwanie zakresu głębokości w tracku, jeszcze wygodniejsze jest zrobienie w krótkim czasie danej wody- nie musisz nic zmieniać. 

 

 Pisząc profesjonalni mapbulilderzy - miałem na myśli mapy wędkarskie i ich autorów. Nie interesują mnie mapy morskie, sonary holowane, sysemy 3D Furuno,  z prostej przyczyny- nieosiągalności finansowej. 

Rozwiązanie, o którym piszesz jest dopiero w fazie testów, dopracowywania. Nie jest sztuką zrobić nim jedną trasę, a kilka tras zachodzących na siebie, by pokrycie danymi  było pełne. 

Korekcja kątowa na dzień dzisiejszy realizowana jest na zasadzie pływania w różnych kierunkach, nagrywania kilku ścieżek .sl3, by narzędziem programowym dopasować kąt nachylenia wiązki dla wcześniejszych punktów odniesienia. 

Także to nie jest takie proste, poza tym trzeba filtrować ilość danych, odcinać skrajne zakresy- porażająca jest ilość danych zebranych w ten sposób. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 04 grudzień 2019 - 06:48


#639 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 04 grudzień 2019 - 06:51

Gdyby takie wodowskazy były normatywem dla każdego jeziora, w kilku jego miejscach dostępne,  być może ma to sens. 

Wygodniejsze jest po prostu przesuwanie zakresu głębokości w tracku, jeszcze wygodniejsze jest zrobienie w krótkim czasie danej wody- nie musisz nic zmieniać. 

 

A to sorry. Myślałem, że pisząc zbiornik masz na myśli jakąś zaporówkę, tam wodowskaz powinien być.  

Zawsze można sobie skonstruować roboczy wodowskaz, kawałek miarki przybić do pomostu i odniesienie jakieś jest :) 



#640 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4671 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 grudzień 2019 - 06:54

A to sorry. Myślałem, że pisząc zbiornik masz na myśli jakąś zaporówkę, tam wodowskaz powinien być.  

Zawsze można sobie skonstruować roboczy wodowskaz, kawałek miarki przybić do pomostu i odniesienie jakieś jest :)

 

Spoko, a z tym pomostem, to nie chce mi się kombinować- raz że nie zawsze jest pod ręką, dwa, że trzeba grzebać w offsecie echa no i można się zdziwić na innym jeziorze- nie zmieniwszy ustawień. 

 

A co do danych 3d dla .sl3- tylko SS3D to daje na chwilę obecną. Być może w przyszlości niedalekiej wyjdzie AI3D, ale cicho coś w temacie póki co. 

Jeżeli chcesz iść tą drogą- szukaj w USA, widywałem nowe zestawy modułu+czujnik za 450$, używane można było wyjąć za 300$


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 04 grudzień 2019 - 07:19





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych