Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   1flamaster

1flamaster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA
  • Imię:Karol

Napisano 28 czerwiec 2020 - 14:08

Cześć, odkopię może wątek nowym sprzętem. Mam Hook Reveal 5SS z opcją zapisu logów sonaru i tworzeniem map batymetrycznych. Można je uploadować do Genesis Social i teoretycznie po jakimś czasie jest gotowa, wygenerowana mapa do pobrania. Teoretycznie bo żaden z moich uploadów nie pojawił się na mapie. Dodatkowo, kiedy pobieram jakieś inne mapy z Social Map na kartę SD nic się nie pojawia na urządzeniu. Czy ktoś wie w jaki sposób można wykorzystać te logi które mam żeby wygenerować sobie mapę, ale nie używając Social Maps Lowrance'a? Pliki które mi zapisuje skanowanie są w formacie .sl2

 

Dzięki.



#642 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 28 czerwiec 2020 - 14:14

Dawniej był taki program jak Doctor Depth, obecnie używam ReefMaster.

Do formatu at5 (mapa na urządzenia lowreance) nie dokładałem podkladu satelitarnego, ale robiąc mapę na tablet dołożyłem openstreet map.



#643 OFFLINE   1flamaster

1flamaster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA
  • Imię:Karol

Napisano 28 czerwiec 2020 - 14:31

Dzięki, widzę że jest wersja testowa na 14 dni. Fajnie gdyby udało się wygenerować mapę, bo ta którą mam w urządzeniu, Basic, znika przy zbliżeniu do skali poniżej 5km i widzę tylko tę batymetrię którą sam zrobiłem, bez obrysów lądu. Szkoda że tak olali Europę, bo dla US wszystko widać do maksymalnego zbliżenia.



#644 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 czerwiec 2020 - 15:10

Hook reval I hook2 nie czytają map at5 - shaded relief. Tylko lcm/izobaty ma tle plamy. Ładne mapy są na hook1 oraz serii ti/hds. Ewentualnie tel/tablet

#645 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 czerwiec 2020 - 15:14

Dzięki, widzę że jest wersja testowa na 14 dni. Fajnie gdyby udało się wygenerować mapę, bo ta którą mam w urządzeniu, Basic, znika przy zbliżeniu do skali poniżej 5km i widzę tylko tę batymetrię którą sam zrobiłem, bez obrysów lądu. Szkoda że tak olali Europę, bo dla US wszystko widać do maksymalnego zbliżenia.

Nie wiem dokładnie, czy HR obsługuje At5. Jeżeli tak jest, to wyrzeźbisz mapę takową- działającą - w trialu Reefmastera 1.6 i tylko w nim. 2.0 nie generuje w trialu działającej w sonarze mapy. 



#646 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 czerwiec 2020 - 15:19

Hook reval I hook2 nie czytają map at5 - shaded relief. Tylko lcm/izobaty ma tle plamy. Ładne mapy są na hook1 oraz serii ti/hds. Ewentualnie tel/tablet

.....ale to już z pełną wersją RM 2.0- dla androida. 



#647 OFFLINE   1flamaster

1flamaster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA
  • Imię:Karol

Napisano 28 czerwiec 2020 - 16:25

.....ale to już z pełną wersją RM 2.0- dla androida. 

Aha, czyli z Reefmaster nie ma szans na wygenerowanie mapy na Hook Reveal :/



#648 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 czerwiec 2020 - 16:35

Nie shaded relief, tylko.izobaty

#649 OFFLINE   flyfisher33

flyfisher33

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 28 czerwiec 2020 - 17:05

Cześć, odkopię może wątek nowym sprzętem. Mam Hook Reveal 5SS z opcją zapisu logów sonaru i tworzeniem map batymetrycznych. Można je uploadować do Genesis Social i teoretycznie po jakimś czasie jest gotowa, wygenerowana mapa do pobrania. Teoretycznie bo żaden z moich uploadów nie pojawił się na mapie. Dodatkowo, kiedy pobieram jakieś inne mapy z Social Map na kartę SD nic się nie pojawia na urządzeniu. Czy ktoś wie w jaki sposób można wykorzystać te logi które mam żeby wygenerować sobie mapę, ale nie używając Social Maps Lowrance'a? Pliki które mi zapisuje skanowanie są w formacie .sl2

 

Mapy Genesis aktualizują się zazwyczaj po około tygodniu od wgrania logów, a widok na stronie raz na miesiąc. Zobacz czy poprawnie wpisałeś dane twojej echosondy przy rejestracji, bo to może być powód dlaczego nie widać ściągniętych map.


  • Syfon lubi to

#650 OFFLINE   1flamaster

1flamaster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA
  • Imię:Karol

Napisano 30 czerwiec 2020 - 11:02

Mapy Genesis aktualizują się zazwyczaj po około tygodniu od wgrania logów, a widok na stronie raz na miesiąc. Zobacz czy poprawnie wpisałeś dane twojej echosondy przy rejestracji, bo to może być powód dlaczego nie widać ściągniętych map.

Ok, sprawdziłem i jeszcze raz wprowadziłem dane z urządzenia. Zrobiłem też upload jednego z logów, zobaczymy czy się pojawi. Próbuję też ogarnąć mapkę na Reefmaster, może uda się ją wrzucić na kartę.


Użytkownik 1flamaster edytował ten post 30 czerwiec 2020 - 11:49


#651 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 12:34

Też mam Hook Reveal 7 i też mam problem z załadowaniem map społecznościowych. Wydaje mi się, że urządzenie jest z nimi kompatybilne, bo i na stronie C-Map Genesis można wybrać tę sondę. Numer seryjny i Content ID podałem wg. instrukcji. Nie wiem, może nad wodą pokaże się? Ale w liście map nie ma jej.



#652 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 09 wrzesień 2020 - 13:29

Też miałem taki problem. Okazało się, że problemem był błąd przy rejestracji na stronie, Musisz wpisać nr Content ID wtedy dopiero wygeneruje  odpowiednią ścieżkę do map.



#653 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 15:05

Też miałem taki problem. Okazało się, że problemem był błąd przy rejestracji na stronie, Musisz wpisać nr Content ID wtedy dopiero wygeneruje  odpowiednią ścieżkę do map.

Czy " Content ID" to jest to co sonda wyświetla mi jako "ID Podłączenia"? Mam polski język w sondzie.



#654 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 wrzesień 2020 - 15:08

Czy " Content ID" to jest to co sonda wyświetla mi jako "ID Podłączenia"? Mam polski język w sondzie.

Tak



#655 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 15:11

Czy w takim razie mogę tę mapę zobaczyć nie będąc nad wodą, której ona dotyczy? Bez sygnały GPS? "Na sucho"?



#656 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 wrzesień 2020 - 15:37

Ja odpalam echo w chacie, włączam źródło insight - czyli mapy bazowe, odnajduję z grubsza lokalizację wody, którą chcę dograć z socjalek i umieszczam kursor na tym miejscu. Wtedy po załadowaniu mapy przełączam źródło mapy na pozyskane dane i tak sprawdzam co jest grane- na sucho. Nie wiem czy masz opcję map insight w hooku. Jeżeli nie- wstaw waypointa w miejscu jeziora i dalej ładujesz mapkę i używasz opcji go to waypoint. 


  • Dziekon lubi to

#657 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 wrzesień 2020 - 15:40

sygnal GPS jest potrzebny do pozycji /lokalizacji a nie do wyswietlania map


  • Dziekon lubi to

#658 OFFLINE   Dziekon

Dziekon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 16:16

Ja odpalam echo w chacie, włączam źródło insight - czyli mapy bazowe, odnajduję z grubsza lokalizację wody, którą chcę dograć z socjalek i umieszczam kursor na tym miejscu. Wtedy po załadowaniu mapy przełączam źródło mapy na pozyskane dane i tak sprawdzam co jest grane- na sucho. Nie wiem czy masz opcję map insight w hooku. Jeżeli nie- wstaw waypointa w miejscu jeziora i dalej ładujesz mapkę i używasz opcji go to waypoint. 

Ja mam do wyboru: Mapa Lowrance lub Navionics. Żadna inna mi, póki co się nie pojawiła



#659 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 wrzesień 2020 - 16:35

Masz ustawić Lowrance ,navionics jest dla map oryginalnych. Społecznościowe musisz widziec a jak nie to zle zarejestrowales
  • Dziekon lubi to

#660 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 09 wrzesień 2020 - 17:19

Czy " Content ID" to jest to co sonda wyświetla mi jako "ID Podłączenia"? Mam polski język w sondzie.

Musisz założyć konto z tym nr ID (z twojego echa), jak już masz konto możesz uaktualnić o to ID i dopiero teraz ściągasz mapę jaka cię interesuje. Rozpakowujesz i przenosisz na kartę. Echo powinno ją widzieć. Mapa powinna być widoczna przy wyborze. Nie musisz mieć sygnału GPS do przeglądania map.


  • Dziekon lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych