Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WĘDKARSTWO 360


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
329 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 marzec 2019 - 22:37

Panowie, czy ktoś mógłby mi wysłać W360 do Ire? Oczywiście pokrywam wszelkie koszty. Najlepiej PayPal'em....



#22 OFFLINE   P.Rozbiecki

P.Rozbiecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 marzec 2019 - 23:24

Kupiłem. Z wielką ciekawością i potrzebą nowości.

I ...

  • Wspólniczka, rzucając szybko okiem na design stwierdziła, że nareszcie jakaś gazeta wędkarska dla kobiet: dużo zdjęć, mało treści, w ch(olerę) reklam kosmetyków, sic, ozdób dla facetów
  • pismo obrazkowe - mało treści dużo zdjęć. Treść do zmieszczenia na 50 stronach spokojnie, bo i kolumny wąskie, i czcionka duża. Fajnie, bo i osoby niedowidzące / starsze poczytają
  • artykuły mocno wyprzedzające czas / sezon, albo opisujące przeszłość. Fajnie, że podobnie, jak czynią to co spostrzegawczy bardziej wędkarze z FB, publikując zdjęcia sumów z lipca w lutym, w marcu pojawiają się artykuły o sumach, podnoszące tematykę ich łowienia. Że nie wspomnę o szczupakach, boleniach, etc. Widać, że o tematy coraz ciężej. Nie, to nie tylko krytyka. Może rozwój, może ... wypełnienie treścią stron ponad 120. Ale wydaje mi się, że nieco nad wyraz. Ale to też może moja "konserwa" tu wyłazi i rację miał vice pisząc kiedyś o patencie przemycania art o sumach w styczniu. By w lipcu nikt o nich nie pamiętał...
  • reklamy - WŚ i WW mają pod górę ... Fajnie, że z okładki W360 nie bije reklama Design Fishing, jak w nowym WŚ, ale podejrzewam, że to kwestia czasu. Bo i Savage czeka, i DF, i Eventur i ...
  • miło też, że wstępniaków nie pisze nowy naczelny WŚ - bo czytelnicy mogą chcieć od razu przyznać mu Nobla. Byle tylko przestał nudzić
  • dużo artykułów, mało treści - szkoda, że nowy miesięcznik jest tak rozdmuchany. Efekt marketingowy / objętościowy zachowany, można się pochwalić liczą stron. Niekoniecznie przekłada się to na treść. Której jest b. mało. Niby art na 2-3 strony, ale zanim zacznie się czytać, już jest podpis autora. To też znak rozpoznawczy wydawcy grupy, by nie katować czytelników znakami za wieloma
  • martwi mnie, że zarówno WŚ, jak i W360 idą mocno w stronę dużych artykułów, kosztem małej ilości treści. Trend rozumiem, ale by poczytać, niekoniecznie się dowiedzieć, muszę ... dużo czytać małej treści.


    Pierwsze wrażenie: gazeta, jak paw. Kolorowa, ale napuszona. Napompowana. Rozdmuchana. Po oskubaniu zostaje niewiele mięsa. Nie dla czytelników Larsona, Bondy, etc ;-)


#23 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 26 marzec 2019 - 09:58

witam

 

wczoraj też  zakupiłem  z chęci  zapoznania  się  z  nowością  ... Fajnie  wydane  i  kolorowe   jednak  rzeczywiście  artykuły   nieco  krótkie  ,   tematy  ledwo   napoczęte  , najbardziej  interesowały mnie te  pstrągowe  ,  jest

 

kilka  , ale  króciutkie  takie  pobieżne  ....Trochę  mi to  przypomina  niemieckie  wydawnictwa  typu Fisch & Fang   i  Raubfisch w tych  jednak  bywają  artykuły  kilkustronicowe  , albo też dodatkowo   zeszyty  tematyczne...

 

Ale  w tym kierunku  to  wygląda  jeśli  chodzi  o  szatę graficzną  , zdjęcia  itd ..oby  artykuły  nie były  tak pobieżne   , a może   taki  jest  zamiar  wydawcy ..? Zobaczymy jak się   to  rozwinie  , a może  pozostali  WW I  WŚ  mając

 

nowego  konkurenta  na  rynku  trochę  się  sprężą  .. ;)  ...


  • Guzu i BOB lubią to

#24 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 26 marzec 2019 - 17:34

Przejrzałem na szybko w kiosku i uratowałem parę złotych ,nie kupię kolejnego reklamidła z mnóstwem kolorów i małą ilością treści. Życzę powodzenia ale do mnie to nie trafia.
  • BOB lubi to

#25 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 marzec 2019 - 18:16

Reklama tegoż periodyka dopiero chyba rusza ... bo właśnie widziałem tę reklamę wspomaganą twarzami redaktorów w telewizorni na kanale tvn turbo.

 

Znów była :D Chiba całkiem poważne finanse za tym czasopismem idą  :)


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 26 marzec 2019 - 18:18


#26 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 marzec 2019 - 20:27

Dzisiaj miałem w rękach gazetę.

 

Rozsiadłem się w fotelu, licząc na ciekawą lekturę i zabicie czasu. Otwieram, przeglądam, kartkuję. Ładne zdjęcia, koledzy z branży, reklamy i perfumki, te to chyba na zasiadki dla karpiarzy, albo dla streetfishingowców, wszak coraz więcej Pań chwyta za wędki ( widać, że na nie atraktor fish XXL nie działa ... ).

Dobra coś przeczytajmy, czytam... kilka linijek czegoś sensownego i znowu reklama. Po 30 minutach na mojej twarzy widnieje nietęga mina, lektura się skończyła...

 

 

Pozdrawiam


  • BOB lubi to

#27 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 07:19

To szybko się skończy czas świstaka w takim razie.

#28 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14824 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 marzec 2019 - 07:26

Powodowany opiniami postanowiłem zrobić przyjemność mojej ciekawości.
Przy okazji pobytu na dworcu centralnym w Warszawie udałem się do dwóch punktów z prasa...
Niestety tego nowego czasopisma nie mieli ?
Tak szybko schodzi? :)
Ciekawość pozostanie niezaspokojona zatem :)

Miłej lektury

#29 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 marzec 2019 - 14:04

Artykuły sztampowe, nie odnoszące się do pory roku - czasu, w którym się pojawiają. Kolejne tematy w sylu: jaka kurtka ? jakie okulary ? To ja sobie bez trudu odszukam w sieci. Słabe to jest do szpiku kości. Mnóstwo reklamy i kryptoreklamy. Zdecydowanie za dużo zdjęć, za mało treści. Jakieś zdjęcia z facebooka, które dawno gdzieś już widziałem. Jak dla mnie to mogę śmiało powiedzieć ... Alllleeeee to już WSZYSTKO byłooooooo. Było rok temu, pięć, osiem .... Powiem tak. Dziś ja wymagam zgłębienia konkretnych tematów i pytań, których masę łatwo znaleźć tak samo w sieci jak i nad wodą a, na które warto byłoby odpowiedzieć bo często padają w próżnię. Mniej porównywania sprzętu a więcej czasu poświęcić porównaniu metody lub stylu łowienia. Pomijam fakt, że dziś w dobie wszelakiej specjalizacji należy skupić się na byciu fachowcem w konkretnej dziedzinie i tak jak wyżej napisałem skupić się bardziej na szczegółach a nie mielić te karpie, leszcze , szczupaki i płotki do wyrzygania. Sam spinning dostarcza dziesiątki pytań i tematów tygodniowo. Jak można ocenić to pismo po pierwszym numerze ? " KurŁa, tak myślałem ... "



#30 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 14:40

Tak z ciekawości zapytam, bo prasę wędkarską kupiłem ostatni raz może 20 lat temu, już wtedy zauważyłem nadreprezentację reklam i cosezonowe odświeżanie (rybnych) kotletów - czego Wy, starzy wyjadacze, szukacie w tego typu wydawnictwach? Czego oczekujecie? Kiedy uznalibyście dany tytuł za wart prenumeraty?

 

Młodych bym zrozumiał, ale oni mają internet i słaby to target :rolleyes:


  • Paweł nizinny i wojciiech lubią to

#31 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 marzec 2019 - 14:52

Kupując tego typu gazety od 25 lat zaliczę się do grupy tych starszych. Przede wszystkim dziś pismo powinno być dedykowane konkretnej dziedzinie. Albo karpiowanie albo spinning albo dłubanie sportowe ukleji ...


  • Marcelino i pomidor babinicz lubią to

#32 ONLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 27 marzec 2019 - 14:54

Dokadnie! Czego wy szukacie w gazecie? Jak 90procent z Was uważa sie za mądrzejszych.
Prasa w dzisiejszych czasach nie ma lekko. Kazdy ma internet gdzie roznych forów ,filmików i artykułów jest od groma. W cale sie nie dziwie komentarzom ze duzo reklam-tak wy byście zrobili bez reklam i sprzedawali po 5 pln.
Dogodzić wędkarzowi cieżka sprawa,dogodzić większość z JB nie możliwe 🤔
Ps. Mi sie nowa gazetka podoba bo nie liczylem na cuda oraz wiedzialem ze reklamy w niej będa i to sporo 😉

#33 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 marzec 2019 - 14:58

ja już nie kupuje takich wydawnictw od prawie 20 lat... od czasu jak zacząłem korzystać z Internetu :rolleyes:

(wtedy, jak mawiał Stanisław Lem, przekonałem się o innych kwestiach, ale to już zupełnie inna bajka...)



#34 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 marzec 2019 - 15:02

Dokadnie! Czego wy szukacie w gazecie? Jak 90procent z Was uważa sie za mądrzejszych.
Prasa w dzisiejszych czasach nie ma lekko. Kazdy ma internet gdzie roznych forów ,filmików i artykułów jest od groma. W cale sie nie dziwie komentarzom ze duzo reklam-tak wy byście zrobili bez reklam i sprzedawali po 5 pln.
Dogodzić wędkarzowi cieżka sprawa,dogodzić większość z JB nie możliwe
Ps. Mi sie nowa gazetka podoba bo nie liczylem na cuda oraz wiedzialem ze reklamy w niej będa i to sporo

a teraz poprosimy merytorycznie ...



#35 ONLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 27 marzec 2019 - 15:59

Wystarczą twoje merytoryczne komentarze i to w kazdej dziedzinie 😎
  • marekD lubi to

#36 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 27 marzec 2019 - 16:14

Dziękuję Krzysztofie więc witam w klubie a co do W360 to para uszła już na starcie ...



#37 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4890 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 marzec 2019 - 17:34

A ja będę bronił nowego pomysłu kultowych kultrednaczy.. :)  Magazyn typu life style to nie jest medialna publikacja typu fanzin, wyspecjalizowany poradnik czy też tabloid. Są już takie.. Z założenia ma to być wydawnictwo wysmakowane ale i stonowane, adresowane do dużo szerszej grupy czytelniczej. Szersze tematycznie - takie jak Playboy, Auto Moto, Żagle, Glamour albo Foto..

Jeszcze nie całkiem takie jest  :)   


  • Maciej W., BOB i Krzysiek P lubią to

#38 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 marzec 2019 - 19:42

Świat zadrżał! Ziemia się zatrzymała! Słońce ruszyło na wycieczkę po ziemskiej orbicie! ... zgadzam się z Panem Sławomirem :blink:  :huh:  B)  :D



#39 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 marzec 2019 - 19:44

Co do zdjęć to faktycznie, również miałem wrażenie, że już je widziałem. Mnie rozbawiło jak Radkowi wyczyścili logo na fioletowej czapeczce.Gazetę tak jak inne będę kupował bo trzeba coś w łazience robić;)
  • BOB i szczupak1 lubią to

#40 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 27 marzec 2019 - 19:54

Świat zadrżał! Ziemia się zatrzymała! Słońce ruszyło na wycieczkę po ziemskiej orbicie! ... zgadzam się z Panem Sławomirem :blink:  :huh:  B)  :D

Robert,  przełam się - daj Sławkowi lajka  :D  :D  :D
P.S. w tej samej sekundzie  ;)


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 27 marzec 2019 - 19:55

  • Baars i BOB lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych