Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2536 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 22 luty 2020 - 20:22

te bez kół zazwyczaj sa troche nizsze :)



#1142 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2020 - 20:25

Coby "ruda"za bardzo nie wpływała na wysokość punktu siedzenia :P

Załączone pliki


  • Piotrek Milupa i Karol Krause lubią to

#1143 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 23 luty 2020 - 02:35

Fajnie to wygląda!
  • gaweł lubi to

#1144 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 26 luty 2020 - 16:51

Witam.Właśnie staję przed dylematem wyboru przyczepy i mam pytanie : czy mieliście doczynienia z przyczepką f-my Nachtman.Wydaje się być solidną konstrukcją  z grubego profilu i co ważne niską jeśli nie najniższą.



#1145 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 26 luty 2020 - 20:18

Witam.Właśnie staję przed dylematem wyboru przyczepy i mam pytanie : czy mieliście doczynienia z przyczepką f-my Nachtman.Wydaje się być solidną konstrukcją  z grubego profilu i co ważne niską jeśli nie najniższą.

Jest tu bardzo dużo materiału o przyczepkach pod łodziowych , są zdjęcia  jak wyglądają i możesz dopiero porównać  , oczywiście inna jakość inna cena  ;)  . Swoją powinienem na dniach odebrać to wstawię  fotki 



#1146 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 27 luty 2020 - 09:18

Dostałem prywatne pytanie o budżetowe rozwiązania na mojej przyczepie, ale opiszę je publicznie dla potomnych.

 

1. Światła LED - Fristom z dynamicznym kierunkowskazem(jak w aucie, wygląda świetnie) i oświetleniem tablicy.

Zdemontowałem oryginalną belkę, do profilów które pozostały przykręciłem profile kupione w budowlanym markecie, do nich światła. Dwa przewody poprowadziłem wewnątrz profili, łączą się w skrzynce na przodzie. Połączenie przewodów zabezpieczyłem rurką termokurczliwą z klejem. Z lewej strony jest tablica, która ma oświetlenie, a przykręcona jest do takiego samego profilu jak światła, ale dłuższego. Jeśli chodzi o widoczność - jeśli zatrzyma mnie policja to odkręcę fabryczną śrubkę i światła już jadą mi do tyłu na sam koniec przyczepy. Wymagane trójkąty są na błotnikach.

Całość mam już podłączone do przewodu 13 żyłowego (mam światło cofania). Przewód ten daje też w mojej ocenie dwie fajne możliwości (para przewodów stałego napięcia i para przewodów z napięciem po zapłonie). Po pierwsze, jeśli masz wyciągarkę elektryczną to możesz sobie od nich ładować ten akumulator, lub na przykład bez akumulatora zrobić sobie skrzynkę z prądem, światłem LED ułatwiającym wyciąganie wieczorem itp. Dodatkowo mam pomysł na pociągnięcie kabli na dziób łodzi i zrobienie gniazda, od strony przyczepy przewód z napięciem po zapłonie i w trakcie jazdy można ładować łódź.

 

2. Najazdy na rolkę. To nic innego jak rura stalowa ocynkowana gwintowana calowa. Od zewnątrz zaczyna się to długą rurą, chyba 1m, która wychodzi z profilu na chyba 50 cm, po tym kształtki, kolanka, krótsze rurki, na środku mocowanie cybantem. Matematyka się przydaje przy obliczaniu długości rurek - geometria. U mnie jest dokładnie tak: 1m, kolanko 90, ~20 cm, kolanko 45, ~50 cm, kolanko 45, 20 cm. Po tych 20 cm mam redukcję na 3/4 cala, krótkie odcinki, czwórniki - wszystko oczywiście podwójnie. Czwórniki robią u mnie za prowadzenie osi, mam dwie pary kółek pneumatycznych - nie są super podparte, ale jako prowadzenie się sprawdzają, chociaż chodziłem po tej konstrukcji i mocno się nie uginała. Na najazdy naciągnąłem takie makarony piankowe dla dzieci do pływania, niestety to nie jest trwałe rozwiązanie, chociaż już kilkadziesiąt razy łódź wodowałem, popękały. Polecam raczej gruby wąż ogrodowy. Jak widać mam dość wysoki profil w przyczepie i bez problemy wszedł mi profil od świateł, rura ocynk do najazdu, a jeszcze dodatkowo wsadziłem kawałek trzeciego profilu, który usztywnia całość. Wszystko od góry jest przykręcone oryginalną śrubą.

Na płytkich slipach świetnie się sprawdza, na głębokie mam inne rozwiązanie.

 

3. Rogi najazdowe. Dwie rury gwintowane calowe jak wyżej, po metrze i kolanko 90. Mocno skręcone, bo lubi się przekręcić i do tego lekko złapane spawem. Przymocowane do przyczepy cybantami - nie polecam oszczędzać, tak jak ja, bo użyłem takich do mocowania anten do uchwytów. Na pionową rurę założyłem rurkę kanalizacyjną 42 mm zakończoną kapturkiem, która się po prostu kręci po gwintowanej rurze metalowej. Jak slip jest głęboki to wystarczy trafić łodzią pomiędzy rogi, a przodem na rolkę, pięknie się wyciąga.

 

Trap to 3 stopnie wema, połączone dedykowanymi łącznikami i przykręcone dedykowanymi mocowaniami w nagwintowane otwory.

 

Co mi zostało do zrobienia? Wspomniane wyżej ładowanie łodzi, akumulatora, wciągarka elektryczna, włączane oświetlenie do łatwiejszego wyciągania łodzi po ciemku i chyba będę miał już kompletną przyczepkę.

 

Koszty z tego co pamiętam:
- Światła z przewodami, wtykami itp 400 pln

- Najazd i rogi - bez kółek - 300?
- Trap 3,6 metra 300 zł.

 

Załączony plik  IMG_20200205_142511.jpg   108,44 KB   31 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20200218_113701.jpg   63,61 KB   33 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20200218_113728.jpg   92,15 KB   34 Ilość pobrań


Użytkownik karkoszek edytował ten post 27 luty 2020 - 09:23


#1147 OFFLINE   grzesiu

grzesiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 29 luty 2020 - 14:21

Mam pytanie czy ktoś ma przyczepę firmy Svela i może się wypowiedzieć na temat jej użytkowania?39db38f396d64c4fd1966b6b4d2e0aac.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1148 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 04 marzec 2020 - 21:38

Sama praktycznie zjeżdża do wody , obawiałem się wyciągania ale idzie elegancko, wracałem prawie 300 km do domu , 100 km po totalnych dziurach i byłem pozytywnie zaskoczony , poprzednio miałem riverfoxa f420 tez na suskim to nieraz zapominałem ze mam coś z tylu

Dzięki za odpowiedz ,  mam Suskiego duże towarowe i są b. dobre  , ale pod łodziowa to będzie pierwsza  taka  z którą będę wieżdzał do wody  :lol:  . Fajnie że jesteś zadowolony z przyczepy  , moja Lakefox 320 też będzie z takiej korzystać   :) . Życzę udanego pływania  , zestaw jest bardzo fajny 



#1149 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 04 marzec 2020 - 22:33

Dzięki za odpowiedz ,  mam Suskiego duże towarowe i są b. dobre  , ale pod łodziowa to będzie pierwsza  taka  z którą będę wieżdzał do wody  :lol:  . Fajnie że jesteś zadowolony z przyczepy  , moja Lakefox 320 też będzie z takiej korzystać   :) . Życzę udanego pływania  , zestaw jest bardzo fajny 

 

Mam Foxa 320 i przyczepkę Suskiego KTS1 skróconą o 40cm i uważam, że jest zdecydowanie za duża i za ciężka do 320-tki



#1150 OFFLINE   w.czajczynski

w.czajczynski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 marzec 2020 - 22:36

Dzięki za odpowiedz ,  mam Suskiego duże towarowe i są b. dobre  , ale pod łodziowa to będzie pierwsza  taka  z którą będę wieżdzał do wody  :lol:  . Fajnie że jesteś zadowolony z przyczepy  , moja Lakefox 320 też będzie z takiej korzystać   :) . Życzę udanego pływania  , zestaw jest bardzo fajny

Kilka lat temu miałem niewiadow przyczepę podlodziowa - tragedia na dziurach podskakiwała wyżej niż dach w suvie

#1151 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 05 marzec 2020 - 21:05

Mam Foxa 320 i przyczepkę Suskiego KTS1 skróconą o 40cm i uważam, że jest zdecydowanie za duża i za ciężka do 320-tki

KTS1 taki symbol ma moja przyczepa na papierze , Mówisz że za duża ,   zobaczę jak ta łódka będzie mi pasować do wędkarstwa  poprzednia była sporo mniejsza . Tylko że ,   łódkę mogę  kupić większą  na 390 i to byłby max do moich potrzeb i w tedy przyczepkę  jak znalazł   ;)  . Jak Masz jakąś fotkę jak taki zestaw wygląda to podrzuć ,  będę widział jak to wszystko po ustawiać w swojej  :)   ,  ja czekam na telefon kiedy mam jechać po swoją   . Na razie cisza 



#1152 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 05 marzec 2020 - 22:39

370 skromnie wygląda na tej przyczepce ;)
Załączony plik  IMG_20200305_224042.jpg   155,81 KB   32 Ilość pobrań

Użytkownik crizz100 edytował ten post 05 marzec 2020 - 22:41


#1153 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 05 marzec 2020 - 23:08

Łaaał   , aż o tyle przesadziłem   :doh:  , jeszcze nie za czołem pływać  a tu  potrzebna większa łódka    :( . W planach spalina 6 ,  po targach w Poznaniu  dowiemy się o cenę nowego modelu silnika jaki wyszedł   i  na ten rok limit wyczerpałem 



#1154 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 06 marzec 2020 - 09:16

A ja myślałem,że tą markę łodzi produkuje Stephan z Niemiec... ;)

Dopiero jak przeczytałem ten wątek to ,, jestem w domu ,, .



#1155 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 06 marzec 2020 - 09:52

KTS1 taki symbol ma moja przyczepa na papierze , Mówisz że za duża , zobaczę jak ta łódka będzie mi pasować do wędkarstwa poprzednia była sporo mniejsza . Tylko że , łódkę mogę kupić większą na 390 i to byłby max do moich potrzeb i w tedy przyczepkę jak znalazł ;) . Jak Masz jakąś fotkę jak taki zestaw wygląda to podrzuć , będę widział jak to wszystko po ustawiać w swojej :) , ja czekam na telefon kiedy mam jechać po swoją . Na razie cisza


Moja to KTS1 ale jak już pisałem dodatkowo skrócona o 40cm i tak jest za duża. Finalnie zdecydowałem się, że na nią wrzucę 420-tkę a 320-tkę wrzuciłem na Wiolę W-600
Na zdjęciu widać samą skróconą przyczepę KTS1 i łodki odpowiednio na swoich przyczepach.

KTS1 na pewno jest idealna do Tangiri 460 i jest ok na 400-tki

3556cd7e570f975d30e4210d051f4f6d.jpg

477b06ccc86b0151b956fe8215fb105c.jpg

63f17c8203a0ded3a073bf6ad445d41a.jpg

Użytkownik Czechofil edytował ten post 06 marzec 2020 - 09:55


#1156 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 06 marzec 2020 - 11:28

Dzięki za fotki  , to jest tak jak się zamawia przyczepę a nie przystawi się do niej łódki  . Teraz to jest po herbacie  , mogłem kazać o metr krótszą zrobić i było by OK  .  Dziś dzwoniłem odbiór w połowie tygodnia  , myślę że ostateczny . Wstawię fotki jak moja łódka znikła w tle przyczepki . Widzę że masz same rolki  , moja ma płozy zobaczę jak będzie się przesuwać po nich łódka .



#1157 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 06 marzec 2020 - 15:02

Dzięki za fotki , to jest tak jak się zamawia przyczepę a nie przystawi się do niej łódki . Teraz to jest po herbacie , mogłem kazać o metr krótszą zrobić i było by OK . Dziś dzwoniłem odbiór w połowie tygodnia , myślę że ostateczny . Wstawię fotki jak moja łódka znikła w tle przyczepki . Widzę że masz same rolki , moja ma płozy zobaczę jak będzie się przesuwać po nich łódka .


Na mojej jest Wigry 355 i tak źle nie wygląda😉jakby co szybciej sprzedasz...

#1158 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 06 marzec 2020 - 17:22

Gdzie można dostać takie podpory jak na pierwszym zdjeciu przyczepki ?

#1159 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 13 marzec 2020 - 21:07

Mam i ja przyczepkę   :clappinghands:  . Wrażenia z jazdy pustą przyczepą są takie ,  przyczepa jedzie jak przyklejona do asfaltu  spoglądałem w lusterka prowadziła się super . Droga z Radomia do Łodzi przez Tomaszów na Kurowice fatalna ,, roboty drogowe , dziura na dziurze " też super się prowadziła  nie podskakiwała na boki  co innego przyczepa z obciążeniem  , a ta była pusta , resory plus amorek zrobiły swoje .  Teraz fotki jak ona wygląda , na razie bez łódki , trzeba najpierw wszystko ustawić pod łódkę 

Załączone pliki



#1160 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 13 marzec 2020 - 21:09

Przepraszam na raz się nie zmieściły 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych