Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Przyczepa do łodzi


  • Please log in to reply
2540 replies to this topic

#1181 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 14 March 2020 - 20:50

zerknij na to mocowanie,według mnie to min

Teraz specjalnie zmierzyłem , śruby są  16 , a poprzeczka co przez rolkę gumową przechodzi to pęt fi 20 , czyli nie jest tak zile , gorzej jest z przesunięciem płozy do przodu mało naddatku  , ale za widoku obejrzę na fotki za ciemno żeby coś pokazać 



#1182 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Posted 15 March 2020 - 11:43

Na zdjęciach z 13.03 widać że połozy można jeszcze obniżyć, ale wydaje mi się że na foto z łódką są już najniżej jak można, prawda?
Przesunięcie płóz do przodu przyczepy wydaje się być koniecznością.
Ja znajduję dwa wyjścia, niestety żadnego nie zrobisz w 5 minut.

1. Odkręcić połozy od tych trzech pionowych profili na ktorych leży. Przesunąć płozy i przykręcić w nowych miejscach.
Czyli profili nie ruszamy, a same płozy wzgledem profili.

2. Przenosimy całą konstrukcję płóz. Czyli te mocowania które trzymają profile do przyczepy przenosimy.
Mocowanie ostatniego profila z ostatniej poprzeczki przenosimy na poprzeczkę bliżej przodu przyczepy. O ile odległości między poprzeczkami są takie same i rozmiar poprzeczek jest ten sam - powinno się udać.

Dodatkowe zagadnienie z moich doświadczeń:
Profile przy ostatnich mocowaniach - te które sterczą daleko pod przyczepą po obniżeniu płozy.
Nie wiem jakie masz slipy, ale mi się zdarzyło ryć nimi po ziemi, kiedy slip byl mocno stromy. Przyciąłem je żeby były krótsze i problemu już nie ma.


Nie zniechęcaj się tylko. Dużo kombinowania i trochę pracy przed Tobą, ale myślę że satysfakcja po zakonczeniu wynagrodzi całość.
Później łódka sama będzie wskakiwać na przyczepę :)
  • M a r a s likes this

#1183 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 15 March 2020 - 14:39

Pytanie zasadnicze i wielka niewiadoma to jest to na jakiej wysokości będzie się znajdowała jak będzie już w wodzie - IMO   



#1184 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 15 March 2020 - 18:32

Michał  tak jak napisałeś  ,  roboty i kombinowania ful . Płozy musiałem odkręcić przesunołem do końca  , ale jeszcze zrobiłem skosy bo kantówka była gruba  i rant musiałem obciąć . Ustawiania szerokości  i   podnoszenie rolek kilowych  ,  żeby lekko łódka toczyła się po rolkach to następne kilkukrotne wodowanie na opony . Myślałem że już koniec  ,  ale dostrzegłem na zdjęciach  ,  że są za długie kwadraty co trzymają płozy i któregoś dnia muszę je skrócić bo zaczepię  o przeszkody  na leśnej drodze czy  podczas wodowania  . Stelaż z rurek  na łódce jest żeby plandekę mieć na co założyć  , woda spływa jak po kaczce  ;)  Roboty dużo  , ale jest zadowolenie  jak na nią popatrzę   :D

Attached Files


  • Sławek77 and M a r a s like this

#1185 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 15 March 2020 - 18:46

Paweł, pas z grzechotką sobie przerób. I bez owijania za ramę a za ucho go zaczepisz.Zrezygnuj z tego krótkiego pasa co jest przy grzechotce na sam hak.


Edited by M a r a s, 15 March 2020 - 18:46.


#1186 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 15 March 2020 - 19:00

Paweł, pas z grzechotką sobie przerób. I bez owijania za ramę a za ucho go zaczepisz.Zrezygnuj z tego krótkiego pasa co jest przy grzechotce na sam hak.

Kupiłem taki 6m krótkiego nie znalazłem  , obciołem  ale ni jak go buło założyć to zawinołem  , jak był krótki ta taka cienizna  . Mówisz przerobić i co szpagatem poszywać  ? 



#1187 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 15 March 2020 - 19:15

Kupiłem taki 6m krótkiego nie znalazłem  , obciołem  ale ni jak go buło założyć to zawinołem  , jak był krótki ta taka cienizna  . Mówisz przerobić i co szpagatem poszywać  ? 

  

Ten krótki pas ,który jest na stałe z grzechotką zdemontuj 

Attached File  pastr.jpg   4.53KB   25 downloads 

 

a następnie załóż taki hak dedykowany do grzechotki. 

Attached File  passs.jpg   29.7KB   26 downloads

 

Nie martw się tym ,ze jest to tzw. jeden pazur. Wytrzymałość jest ok i nawet lepiej pasuje do zaczepu przy łódce. W drugiej części czyli w tej z długim pasem też mam taki hak założony



#1188 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 15 March 2020 - 19:29

Michał tak jak napisałeś , roboty i kombinowania ful . Płozy musiałem odkręcić przesunołem do końca , ale jeszcze zrobiłem skosy bo kantówka była gruba i rant musiałem obciąć . Ustawiania szerokości i podnoszenie rolek kilowych , żeby lekko łódka toczyła się po rolkach to następne kilkukrotne wodowanie na opony . Myślałem że już koniec , ale dostrzegłem na zdjęciach , że są za długie kwadraty co trzymają płozy i któregoś dnia muszę je skrócić bo zaczepię o przeszkody na leśnej drodze czy podczas wodowania . Stelaż z rurek na łódce jest żeby plandekę mieć na co założyć , woda spływa jak po kaczce ;) Roboty dużo , ale jest zadowolenie jak na nią popatrzę :D


Paweł a rejestracja Ci "luzem lata" czy na sztywno masz?

#1189 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 15 March 2020 - 19:36

Paweł a rejestracja Ci "luzem lata" czy na sztywno masz?

Luzem nie jest , trzeba lekko nacisnąć i jak ustawisz tak zostaje



#1190 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 15 March 2020 - 19:40

Luzem nie jest , trzeba lekko nacisnąć i jak ustawisz tak zostaje


Bo ja poluzowałem śruby żeby mi latała luzem jakbym o coś zachaczył...

#1191 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 15 March 2020 - 19:41

Ten krótki pas ,który jest na stałe z grzechotką zdemontuj 

attachicon.gif pastr.jpg

 

a następnie załóż taki hak dedykowany do grzechotki. 

attachicon.gif passs.jpg

 

Nie martw się tym ,ze jest to tzw. jeden pazur. Wytrzymałość jest ok i nawet lepiej pasuje do zaczepu przy łódce. W drugiej części czyli w tej z długim pasem też mam taki hak założony

Nie wiedziałem że taką końcówkę można dokupić , tylko muszę iść  z pasem bo są różnej szerokości . Zobaczę po marketach



#1192 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Posted 15 March 2020 - 19:47

Szerokości pasów są standard.
5cm i chyba 3,5 i jakieś inne.
Nie lataj z pasem.

No fajna ta przyczepa :)

#1193 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 15 March 2020 - 19:47

Bo ja poluzowałem śruby żeby mi latała luzem jakbym o coś zachaczył...

dzięki za podpowiedz , faktycznie cofając jak się ustawi w poziomie to można tablicę pogiąć  , same ciekawostki dzięki za podpowiedz  :)  zawsze początki trudne . 



#1194 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 posts
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Posted 15 March 2020 - 21:08

Michał tak jak napisałeś , roboty i kombinowania ful . Płozy musiałem odkręcić przesunołem do końca , ale jeszcze zrobiłem skosy bo kantówka była gruba i rant musiałem obciąć . Ustawiania szerokości i podnoszenie rolek kilowych , żeby lekko łódka toczyła się po rolkach to następne kilkukrotne wodowanie na opony . Myślałem że już koniec , ale dostrzegłem na zdjęciach , że są za długie kwadraty co trzymają płozy i któregoś dnia muszę je skrócić bo zaczepię o przeszkody na leśnej drodze czy podczas wodowania . Stelaż z rurek na łódce jest żeby plandekę mieć na co założyć , woda spływa jak po kaczce ;) Roboty dużo , ale jest zadowolenie jak na nią popatrzę :D



Z czego zrobiłeś zaczepy do stelarza pod plandekę? Te które kocujesz do relingow.

#1195 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 15 March 2020 - 21:22

Likwidowali pracownie chemiczną ,a to są uchwyty do kolb super się nadają nie rdzewieją z lat 70

#1196 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 16 March 2020 - 16:17

Kwadraty od płozy obcięte zabezpieczone ,teraz o nic nie za czepje podczas jazdy i wodowaniu . Mam wyciągarkę Knott , czy Wasze też mają takie luzy , wkurza mnie jak coś brzęczy

#1197 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,120 posts
  • LokalizacjaMazowsze

Posted 16 March 2020 - 18:57

No te tanie wyciągarki to taka trochę tandeta, ale moja działa kilka sezonów niezbyt intensywnego użytkowania. po zakupie dołożyłem jej kilka podkładek regulujących jak w zajechanym shimaniaku :D :ph34r:


Edited by thug, 16 March 2020 - 18:58.


#1198 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 970 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 17 March 2020 - 19:05

Wyciągarka Knott jaką dostałem straszni bżęczała podczas jazdy samochodem . Po rozebraniu okazało się że , nie ma tam grama smaru . Rolki , koło zębate nasmarowałem ,wszystko poskręcałem od nowa plus podkładki pod korbę i o dziwo wszystko ucichło , teraz chodzi aż miło . Jak Macie taki problem polecam taki sposób , na pewno nie zaszkodzi

#1199 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 17 March 2020 - 20:55

 

Mam wyciągarkę Knott , czy Wasze też mają takie luzy , wkurza mnie jak coś brzęczy

Potwierdzam jak Koledzy wyżej - rozkręcić, dać podkładki w celu skasowania luzów , nasmarować i jest Ok.



#1200 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 posts
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Posted 17 March 2020 - 23:37

Paweł, myślę że rolki na końcach płóz mogłyby ułatwić najazd łodzi...chyba gdzieś w tym wątku jest pokazane. A jakiś czas temu ktoś sprzedawał takie płozy z rolkami...