Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2536 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 03 styczeń 2021 - 16:18

Ten patent u mnie funkcjonuje od 2019 http://jerkbait.pl/t...odzi/?p=2598714  , z tym,że po kilku testach  w trakcie wodowania - mam łódz podpartą na podwójnym pompowanym  kole manewrowym ,usztywnia to połaczenie samochód przyczepa pozwala mi to na pokonywanie dużych spadków terenu na slipach utwardzonych jak i nie utwardzonych i ułatwia manewrowanie przyczepą.


  • thug lubi to

#1402 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 03 styczeń 2021 - 18:21

Generalnie będę wodował się na znanych mi slipach, utwardzonych nie na bagnach. Moja łódka to nic wielkiego Wigry 355, do tego 9.9 Yamaha. Jak już wcześniej pisałem robię to na wszelki wypadek, bo nie mam auta 4x4 tylko Forda S-maxa, koszt modernizacji niewielki , więc postanowiłem to wykonać. Ale jak mówisz warto mieć parę złotych w schowku na traktorek :P

Mam troszkę większą łódkę, Romanę 420 z silnikiem 15km i od pewnego czasu korzystam z 10 metrowego pasa wyciągowego do 3,5 tony. Pas kosztował 70zł i daję radę wszędzie. Auto to C4 picasso, a 10m pasa daje mi większe szanse niż dodatkowy 3m dyszel.

#1403 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 03 styczeń 2021 - 18:58

Ten patent u mnie funkcjonuje od 2019 http://jerkbait.pl/t...odzi/?p=2598714  , z tym,że po kilku testach  w trakcie wodowania - mam łódz podpartą na podwójnym pompowanym  kole manewrowym ,usztywnia to połaczenie samochód przyczepa pozwala mi to na pokonywanie dużych spadków terenu na slipach utwardzonych jak i nie utwardzonych i ułatwia manewrowanie przyczepą.

Widziałem twój post, on również był inspiracją dla mnie do wykonania tej modyfikacji. Jeśli użytkujesz ten patent tyle czasu, to może jako praktyk podrzucisz swoje spostrzeżenia, nigdzie nie można znaleźć szczegółowych informacji z użytkowania. Czy są jakieś minusy, czy też coś na co należy zwrócić szczególną uwagę. Ja jak pisałem wykonałem to, bo odbieram za miesiąc swoją pierwsza łódkę i staram się zabezpieczyć przed wieloma ewentualnościami, które mogą wystąpić na slipach.



#1404 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:00

Mam troszkę większą łódkę, Romanę 420 z silnikiem 15km i od pewnego czasu korzystam z 10 metrowego pasa wyciągowego do 3,5 tony. Pas kosztował 70zł i daję radę wszędzie. Auto to C4 picasso, a 10m pasa daje mi większe szanse niż dodatkowy 3m dyszel.

czyli przyczepkę ręcznie wpychasz do wody czy pas używasz tylko do wyciągania z wody zestawu?



#1405 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 630 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:04

I to i to, używam pasa ponieważ praktycznie nie jeżdżę sam. Są jednak miejsca gdzie woduję sie samodzielnie i nie ma z tym problemów.

#1406 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:07

Widziałem twój post, on również był inspiracją dla mnie do wykonania tej modyfikacji. Jeśli użytkujesz ten patent tyle czasu, to może jako praktyk podrzucisz swoje spostrzeżenia, nigdzie nie można znaleźć szczegółowych informacji z użytkowania. Czy są jakieś minusy, czy też coś na co należy zwrócić szczególną uwagę. Ja jak pisałem wykonałem to, bo odbieram za miesiąc swoją pierwsza łódkę i staram się zabezpieczyć przed wieloma ewentualnościami, które mogą wystąpić na slipach.

Minus to konieczność rozpinania i  zapinania zestawu aby rozłożyć i złożyć dyszel. Zainwestuj w podwójne pompowane koło podporowe do przyczepy .



#1407 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:26

Minus to konieczność rozpinania i  zapinania zestawu aby rozłożyć i złożyć dyszel. Zainwestuj w podwójne pompowane koło podporowe do przyczepy .

oki kupię takie podwójne, a powiedz na takich stromych slipach jak przystań AZS w Toruniu nie ma problemu, nie występują jakieś duże naprężenie dyszla, kiedy to przyczepa zjeżdża po tym stromym slipie a samochód jest jeszcze na górze na chodniku, przed uskokiem?



#1408 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 styczeń 2021 - 08:42

Ja z moim zestawem nie miałem problemu
  • rafuss lubi to

#1409 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 12 styczeń 2021 - 19:51

Pływałem obiema , ilość miejsca zależy od zabudowy w środku. Jednakże sugerowalbym 390 , ta 370 przy pływaniu w jedną osobę i cięższym silniku wymaga już dobrego rozkładu obciążenia bo dziób podnosi na starcie w 390 jest trochę lepiej

Dzięki :good:,a jaką przyczepę z płozami poleciłbyś do tej łodzi, taką żeby samemu się lekko wodowało, no i na ledach, bez tylnej belki...?



#1410 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 styczeń 2021 - 20:04

Producent bremy maja tez przyczepy , zapytaj się ich , spasują Ci na miejscu. Ja zaluje ze nie wzielm jak bralem swoją 390
  • mancio lubi to

#1411 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 12 styczeń 2021 - 22:28

Dzięki :good:,a jaką przyczepę z płozami poleciłbyś do tej łodzi, taką żeby samemu się lekko wodowało, no i na ledach, bez tylnej belki...?

Miro Car Sidka s-1 zadzwoń do Bydgoszczy ... 

 

Załączony plik  IMG_20180526_083906.jpg   89,12 KB   66 Ilość pobrań


  • mancio lubi to

#1412 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 12 styczeń 2021 - 23:26

Dzięki :good:,a jaką przyczepę z płozami poleciłbyś do tej łodzi, taką żeby samemu się lekko wodowało, no i na ledach, bez tylnej belki...?


Suski z Radomia , w Bremie sprzedają takie same, porównaj sobie ceny ;)
  • mancio lubi to

#1413 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 22:03

Miro Car Sidka s-1 zadzwoń do Bydgoszczy ... 

 

attachicon.gif IMG_20180526_083906.jpg

No ta to już chyba taka na wypasie... :good:



#1414 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 22:13

Suski z Radomia , w Bremie sprzedają takie same, porównaj sobie ceny ;)

Jak rozmawiałem z właścicielem, to mówił, że oferują: przyczepa ocynkowana, malowana proszkowo, trepy, rolki kilowe i boczne gumowe, uchylna tablica,  resory i amortyzatory... 4900zł



#1415 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 styczeń 2021 - 22:21

Jak rozmawiałem z właścicielem, to mówił, że oferują: przyczepa ocynkowana, malowana proszkowo, trepy, rolki kilowe i boczne gumowe, uchylna tablica, resory i amortyzatory... 4900zł


A teraz zadzwoń sobie do Radomia do Suskiego ;)

#1416 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2324 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 13 styczeń 2021 - 22:59

Miro Car Sidka s-1 zadzwoń do Bydgoszczy ... 

 

attachicon.gif IMG_20180526_083906.jpg

Karol, jesteś zadowolony? Bo miałem, sprzedałem i niechętnie bym kupił znowu.
Uzytkowałem bardzo intensywnie przez dwa sezony - średnio 5x na tydzień wyjazd na ryby
Łożyska kompletne do wymiany raz na sezon. Poność później zmienili producenta łożysk i typ, ale nie ciągnąłem dalej tematu i nie wiem jak jest obecnie.
 



#1417 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 13 styczeń 2021 - 23:04

W 2020 kupiona w Radomiu 4200  zł zapłaciłem . Na jesień dołożyłem płyty aluminiowe 5 mm kupione na złomie za 50 zł , ale robią robotę bezpieczniej się chodzi . Ta przyczepa nie niszczy łodzi bo resor i amorek wszystko tłumi , nie reklamuje tej firmy choć zrobiona jest bardzo porządnie , ale takie rozwiązanie . Najgorsze co można zrobić to kupić bubel i potem się wkurzać 

Załączone pliki


  • mancio lubi to

#1418 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 13 styczeń 2021 - 23:35

Karol, jesteś zadowolony? Bo miałem, sprzedałem i niechętnie bym kupił znowu.
Uzytkowałem bardzo intensywnie przez dwa sezony - średnio 5x na tydzień wyjazd na ryby
Łożyska kompletne do wymiany raz na sezon. Poność później zmienili producenta łożysk i typ, ale nie ciągnąłem dalej tematu i nie wiem jak jest obecnie.
 

Danielu użytkowałem dwa sezony ...  dość intensywnie , złego słowa nie mogę powiedzieć ,,, zaliczyła kilka tras po 500 km w jedną stronę i problemów nie było żadnych... ani z elektryką ani z mechaniką. 

Obecnie mam czołg a nie przyczepkę ... w porównaniu do tej wyżej , tz nawet nie ma co porównywać ... sztywność , grubość profili itp... dla mnie pierwsza klasa
Chociaż kilka przeróbek wykonałem nim złamało mnie choróbsko.
Na fotkach tego nie widać ale dwie pierwsze rolki te najazdowe dałem poczwórne, płozy poszły w zapomnienie dzięki temu nie trzeba się topić po szyję żeby zwodować łodkę.

Przyczepka GALA BBG Syriusz.

 

Załączony plik  11.jpg   58,03 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  1.jpg   99,09 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  2.jpg   78,3 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   68,39 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20200821_155549.jpg   67,31 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  5.jpg   74,42 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  6.jpg   57,09 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  7.jpg   56,03 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  8.jpg   66,78 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  9.jpg   61,89 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  10.jpg   98,54 KB   19 Ilość pobrań


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 13 styczeń 2021 - 23:37


#1419 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 08:32

W 2020 kupiona w Radomiu 4200  zł zapłaciłem . Na jesień dołożyłem płyty aluminiowe 5 mm kupione na złomie za 50 zł , ale robią robotę bezpieczniej się chodzi . Ta przyczepa nie niszczy łodzi bo resor i amorek wszystko tłumi , nie reklamuje tej firmy choć zrobiona jest bardzo porządnie , ale takie rozwiązanie . Najgorsze co można zrobić to kupić bubel i potem się wkurzać 

Paweł, a to jest ta od Suskiego...?



#1420 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 14 styczeń 2021 - 08:37

Karol, jeżeli nie tajemnica to jaki koszt takiej przyczepy Gala?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych