Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
512 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 17 październik 2019 - 16:03

    Kiedyś kolega fascynujący się motoryzacją zadał mi pytanie, czy kupuję prasę wędkarską, żeby się czegoś dowiedzieć. Musiałem mu wytłumaczyć jak to działa. Więc tłumaczenie było takie, że jak jest  nowy model fury to w prasie motoryzacyjnej jest się czym pochwalić. A odnośnie wędkarskiej, to mu powiedziałem, że nie kupuję tylko z półki przeglądam przedostatnią stronę, bo tam jest pokazane kto  co gdzie łowi. W kraju pod znakiem orła niestety mamy mało ryb. Dlatego inwigilacja jest pociągnięta do granic możliwości. Więc Patu to, że z Regalicy jest wstawiane ileś tam ryb rocznie nie działa na Twoją korzyść. Możesz to bagatelizować i pisać- to przyjedzcie połowić, ale to nie prawda. Jesteś niewolnikiem tego co robisz, bo pokazujesz. Ja tak samo, co się w tym sezonie czkawką odbiło. Tylko trzeba sobie zadać pytanie po co to wszystko. I tak przeszliśmy ewolucję od ryby na tle łazienki do foty która ma mieć w sobie to "coś" a ryba wraca do wody. To  jest naturalne, że chcemy się pochwalić trofeum, które nie jest już mięsem, a materiałem na fajne ujęcie. Prowadzi to wszystko do lekkiej paranoi bo każdego można namierzyć gdzie łowi. W lutym pewna grupa celebrities pojechała łowić okonie do Holandii. Że sam jeżdżę z ekipą to się zastanawialiśmy gdzie. Wyczajenie zajęło mi może z 5 minut. Wystarczył ich film, jeden charakterystyczny pomost, później google earth i street view- wszystko.  Z fotkami jest to samo. Wiadomo tła są mazane, odwracane foty o 180, ale tak na prawdę jeżeli chcesz zrobić zdjęcie z krajobrazem w tle to się nie schowasz trzeba się z tym liczyć. Alternatywa to pokazywanie ryb na miarce na ziemi. Ale wtedy nie ma poklasku i lajków. Pewnych rzeczy się nie oszuka. Siedząc przed kompem widzisz kto ma dobre łowisko z rybami. Racja, czy nie?



#462 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 październik 2019 - 17:10

Tyle że tu łowisz na zbiorniku, a "my" na plus minus 100km odcinku rzeki😉. Można się namierzać, można googlowac, można wynająć Rutkowskiego aby zaszył się w bakiscie łodzi lub przykleił pluskwę lub podwiesić drona nad głową 😉🙂...tylko po co. Wody i ryb jest wystarczająco, każdy ma lub znajdzie swoją mekkę i to motywuje.. a Ci co szpiegują pokazują brak wiedzy i sumienia wędkarskiego .

#463 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 17 październik 2019 - 17:29

Co do statystyk.

W poprzednim sezonie łowiąc na pewnej mało urokliwej mecie na slaskim odcinku Odry, statystycznie na 10 ryb, 9 miała 7 z przodu..

Masa przebijały wszystkie moje tegoroczne zaporowkowe ryby, były piekne :rolleyes:

Niestety na dalszych odcinkach Odry nie było juz tak kolorowo i czasem trzeba było przerzucić po 20 sztuk ze wyłuskać jakaś marna 7meczke.

Ale nie ma co tego porównywać do dolnej Odry która o tej porze roku potrafi bardzo hojnie obdarzyć, na fb już od miesiąca trwa wielki spam rybami, patrząc na to z boku można by pomyśleć ze jest to jesienne eldorado na skala europejska, pewnie nie ma tam łatwo, ale ryba sa, a to najważniejsze.

Domyślam sie również ze pewnie nie połowiłbym sobie tam za bardzo, bo przy głębszym łowieniu po prostu sie gubię, na całe szczęście zawsze trafiam na jakiegoś desperata smigajacego bliżej powierzchni  B)

Jak juz przy tych statystykach, przy odorobinie szczescia mozna trafic nad czarodziejskie jeziorko gdzie na 11 wypadów można złowić 50+ ryb, z czego 23 widziało 7 na miarce a 4 z nich sięgały troszkę dalej - nie ma zle.

 

Jak już sie tak rozpisałem, dorzucę jakaś fote.

 

Wrześniowa widokówka.

Zdjecie pstrykniete zoom`em z dużej odległości dlatego tez ryba wygląda dosc zwyczajnie - natrualnie...
Biorac pod uwage ze to jedna z lepszych 7mek z tego sezonu

 

2m3Wo2s.jpg


Użytkownik MichałAspiusFishing edytował ten post 17 październik 2019 - 17:36


#464 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 17 październik 2019 - 18:33

Tyle że tu łowisz na zbiorniku, a "my" na plus minus 100km odcinku rzeki. Można się namierzać, można googlowac, można wynająć Rutkowskiego aby zaszył się w bakiscie łodzi lub przykleił pluskwę lub podwiesić drona nad głową ...tylko po co. Wody i ryb jest wystarczająco, każdy ma lub znajdzie swoją mekkę i to motywuje.. a Ci co szpiegują pokazują brak wiedzy i sumienia wędkarskiego .

 

Dodałbym do tego również truizm... rzeka się zmienia ciągle, a wraz z tym "zmieniają" się ryby. Miejsce, w którym często coś się działo rok, dwa wcześniej potrafi się wyjałowić. Na dolnej Odrze znam tylko jedno, w którym od lat są ryby... ale ja znam się mało. 

 

Poza tym nie byłbym tak hurraoptymistyczny, Odra potrafi nauczyć pokory. :)

 

Jeszcze jedna obserwacja mi się nasunęła, na sporo złowionych ryb moich i nie tylko, ja nie zauważyłem nigdy śladów poprzedniego złowienia. Zakładam, że być może spory procent był już kiedyś złowiony, bo populacja może być duża, ale nie jest nieskończona, a do tego z tego co mi jest wiadomo to przeważająca większość ryby wypuszcza. 


Użytkownik AdasCzeski edytował ten post 17 październik 2019 - 18:47

  • patu i Remicki lubią to

#465 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 17 październik 2019 - 18:51

Wiadomo, każde lowisko trzeba rozpracowac. Nawet slynne Ebro. Ale dobra woda ma to do siebie, że po przepracowaniu X rybogodzin zaczynają się żniwa.
Sam potrzebuje 2 dni, aby wiedzieć co i jak na swoim "rodzinnym" odcinku Bugu. A niby znam wszystkie miejscówki, fajne dolki, kamienie. Przed kazdym przyjazdem dzwonie do kolegów , co i jak. Co dopiero na nowej.
Z drugiej strony ciężko jest mi sobie wyobrazić, że jadę na 3 dni na bolenie na nowy odcinek jednej z kilku rzek na których lowie i schodzę bez ryby...zawsze któreś książkowe stanowisko darzy. Szczerze, zwykle to kwestia godzin i to nie za wielu.

#466 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 październik 2019 - 21:41

To jest jeszcze kwestia dostępnych narzędzi. Pływadło zdecydowanie ułatwia szybsze rozpoznanie nowej wody. 3 dniówki na pontonie x 12-16 godzin łowienia dziennie pozwala już na niezłe rozpoznanie terenu. Gdybym miał jechać przez pół Polski żeby porzucać z brzegu, to bym na pewno odpuścił. Nigdzie jednak przyjezdny partyzant nie przebije lokalnego mistrza :)



#467 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 19 październik 2019 - 10:25

Grube spasione 70+. Więcej zrobić nie zdążyłem 3f15a877bada0e1a3c41faff33f37375.jpgfd581a96b8a57532f23f6f516e8d9ce5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#468 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 20 październik 2019 - 17:28

Ostre słonce, mocny mroźny wiatr i wody jakby troszkę więcej...

 

I2o2Cfh.jpg



#469 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 20 październik 2019 - 18:41

*
Popularny

Nad wodą grało dzis wszystko. Pogoda, towarzystwo, brały mega ryby, nawet nie zrywalem przynet. No po prostu sztos :)
Zaczęliśmy Po sandaczowemu, herringshad 11cm, główka 30 gram, kolor fire tiger i... mega bolen. Piękne branie najpierw uderzenie, nie zaciął się i powtórzył takim walnieciem, że mało nie wyrwał mi kija z ręki.
Załączony plik  2019_1020_06330300-01-01-3387x2094.jpeg   51,87 KB   40 Ilość pobrań
To była wskazówka, aby postawić na bolenie. W pewnym momencie były w takim amoku że na łodzi mieliśmy dublet ryb około 70siecio centyntrowych, masakra.
Znacie takie dni, że lowiac czuję się że kolejny rzut może przenieść następnego kabana, że gruba ryba po prostu wisi w powietrzu,ja tak dzisiaj miałem. Ostatnia ryba była największa :)
Załączony plik  2019_1020_14302600-01-01-2832x1823.jpeg   70,66 KB   40 Ilość pobrań
Mega dzień, życzę wszystkim i sobie;) 😆 jak najwięcej takich dni nad wodą :)

Użytkownik DAWIDspinn edytował ten post 20 październik 2019 - 18:45


#470 OFFLINE   Jodła

Jodła

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Jodłowski

Napisano 21 październik 2019 - 17:13

*
Popularny

Jesienne ryby są mega grube ale ten to już konkretny prosiak ;p walnął z powierzchni na Asprouta , branie poezją 😍

Załączone pliki


Użytkownik Jodła edytował ten post 21 październik 2019 - 17:17


#471 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 23 październik 2019 - 16:59

Spontaniczny wypad, wyjazd o 16, na ulubionej miejscówce melduje sie chwile po 19, po 15 minutach siada bardzo fajny bolo..
Zadanie wykonane, kolejna runda nad ranem... :rolleyes:

 

WMLdp30.jpg



#472 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 24 październik 2019 - 08:49

W sumie przyłów ale jednak boleń i to bardzo konkretny :D

 

Sprzętowo:Crazy fish freedom force 2.1 m do 5 gr, Daiwa revros 2004h-DH, nanofil 0,08 z fluorocarbonem 0,20 i na końcu jaskółka 6,5 cm na 2 gramach i jakieś 5 minut holu ;)

 

Załączony plik  20191023_080347_Easy-Resize.com.jpg   149,89 KB   39 Ilość pobrań



#473 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 październik 2019 - 18:46

Na tego typu wyjazd umawialem sie od lat.

Ale sa rozne zawsze okolicznosci, odleglosci, listy obecnosci...

Nie udawalo sie, do wczoraj. Czyli 24.10.

Na ten bowiem dzien udalo sie, dzieki uprzejmosci Patryka, umowic na szczesliwa jednostke, na ktorej to w lipcu zlapalem zyciowego bolenia 80 cm.

To byl pierwszy dzien na pokladzie i zyciowka.

Wczoraj byl dzien drugi. 

Rano, podczas wodowania, Patryk pyta, jaki cel na dzisiaj. Czy wystarczy poprawic zyciowke 0.5 cm, czy moze o 1 cm. Jak Sergiej Bubka :)

 

PPR_jbVEUMXkRbMkt9LO-lUG7AoFknlbn6hgk7KE

 

 

Pierwszy kontakt z ryba mam 5 godzinach prob. Branie na krotkim dyszlu polegajace na przewaleniu sie srebrnego cielska i skutecznym trafieniu w woblerek...

I nie bylo z nami ukrainskiego mistrza tyczki. 

Rekord pobity o 2 cm :D :D :D

 

Ryba z tych niewygladajacych na dluga, bo dosc obla w profilu i ksztalcie .

 

G1VzFf33HEujT1qaOb_5ATGGzQRoDtgYBnbq0C16

 

Ale pokazana do fotki wygladala, na tyle co mierzyla :)

 

xp_vR5h_Z0NHbfW3GNnlwnSmJwuOqcLQjp8KGOSS

 

Czyli druga zyciowka podczas drugiego dnia na pokladzie ! 

Okazuje sie, ze sie da. Ale potrzebna jest odpowiednia ofiara, zlozona przez Kapitana :)

 

Pierwsze branie przynioslo nowy rekord.

Potem bylo nieskuteczne drugie branie.

A potem bylo naplyniecie na inna miejscowke.

Pierwsza wrzutka gumy na naplyw i branie w polowie trasy prowadzenia przynety.

W zasadzie nie branie, a takie bezlitosne JEB.

Od razu kociol na wodzie. Odjazd na hamulcu. :D

Hol nieco potrwal, ale jak ryba wyladowala w kasarku, to glowa tejze ryby lekko wystawala z podbieraczka.

 

Oczywiscie trafiaja sie grubsze, szczegolnie na wodzie stojacej. Czytalem o tym.

 

uWDI-mvLF-JCdJl_ZJ9GSYOYFcUQxrKncElBysJT

 

Nawet nie jestem poczatkujacym boleniarzem, jestem po prostu czasami gosciem na pokladzie jednostek Kolegow :)

 

Ale od wczoraj mam nowy, juz trzeci w tym sezonie, rekord zyciowy w boleniu. Ktory wyglada mniej wiecej tak .

 

MZQfiYGqc3UKqP1bqkC-EkBAej83eblpI0b6JtMs

 

 

W tym miejscu pozostaje mi jeszcze raz podziekowac Patrykowi za mozliwosc spedzenia tego drugiego dnia razem w tym sezonie .

W moim wykonaniu to byl ostatni dzien z wedka w 2019. 

Ale mam cicha nadzieje, ze w 2020 bedzie okazja poplywac z Kapitanem Patrykiem :)

 

GwYUSS6hKioEKTnIg3A55UYRBvKxIa_9krs3NZkW

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                           :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 29 październik 2019 - 14:44


#474 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2019 - 08:18

Zdjęcia są w udostępnionym albumie google fotos i wszystkie zdjęcia, jakie wrzucam na forum, czy na bloga, są właśnie na takiej zasadzie publikowane.

Tutaj dla niemogących zobaczyc, zdjęcie bolenia, mojego aktualnego PB.

Pozdrawiam

Załączony plik  IMG-20191024-WA0062.jpg   42,22 KB   34 Ilość pobrań


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 05 listopad 2019 - 10:34


#475 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 październik 2019 - 15:30

..to jest lepsze...death angel🤘🤘🤘



Załączony plik  PSX_20191026_162959.jpg   48,01 KB   32 Ilość pobrań

#476 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 październik 2019 - 15:46

Jakoś tak wyszło mi w tym roku z tymi boleniami :)

Zapewne historia nie do powtórzenia w moim wykonaniu.

Tu ten 82, którego niektórzy Koledzy nie mogli zobaczyć we wpisie z relacją.

Załączony plik  IMG-20191024-WA0022.jpg   48,14 KB   31 Ilość pobrań

I żeby formalnościom stało się zadość.
Sprzętowo to :
Batson cb76mh ( crankbait 230 cm, 20 lb) + Stella 3000 hgm + plecionka PE 1.2 ( morethan) i przynęty sztuczne ukierunkowane pod bolenia, polskich producentów.

Pozdrawiam


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 05 listopad 2019 - 10:35


#477 OFFLINE   XKRZYSIEK100

XKRZYSIEK100

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 październik 2019 - 20:08

Gratulacje dla wszystkich łowców boleni  :)

Poniżej kilka moich rybek z ostatnich zmagań boleniowych.

Rapy z Odry i Warty.

 

 72872642_2522595474641523_83767834310481

 

 

74364238_2093814907385114_36242799047296

 

73090720_2999792933382669_76862437904026

 

74444813_443070439673606_363291617342888



#478 OFFLINE   koziol1006

koziol1006

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 27 październik 2019 - 14:49

Mam i ja... c4aaf9c4e61f52103c203c7229a51c77.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#479 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 27 październik 2019 - 18:03

Przechodzący front przyniósł wiatr i deszcz.Chwile przed coś się działo, miałem fajne 3 bolki. 72, 78 , i nakokszony byczek 83cm.Otarł się o 6kg

Załączone pliki



#480 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 29 październik 2019 - 13:42

Czy ktoś z boleniarzy łowi na Focusy od Bielika ? Przynęta dość dobra, jednak niesamowicie plączą się kotwice o żyłkę/ster/krętlik podczas zarzucania. Jak temu zaradzić ?


  • Maro1947 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych