Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiedźmin od Netflix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 grudzień 2019 - 12:17

Obejrzałem całość.

W gry nie grałem, ale widziałem kiedyś wszystkie filmy, ze wszystkich części,
Książki przeczytałem wszystkie. Zawsze je traktowałem jako polityczne fantasy.

Na początku słabo. Mniej więcej od połowy serial się rozkręca. Ostatnie odcinki nawet fajne. Podobał mi się finał.
Gerald daje radę, na plus. Vilgefortz w ogóle mi nie pasuje, jakiś taki chłystkowaty. Yennefer, wybaczcie, ale oczekiwałem ładniejszej aktorki ;p Ta ma fajną figurę, ale nie powała, raczej słońca swoim uśmiechem by nie przyćmiła. Triss za mało hmmm iskry.

 


Użytkownik korol edytował ten post 22 grudzień 2019 - 12:20

  • coma lubi to

#42 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 22 grudzień 2019 - 13:24

jestem na etapie 6 odcinka...

Konkluzja?? Miałem inne oczekiwania i inne wyobrażenie. Zamiast oddania klimatu ksiązki jest tak... Netflixowo...

Jaskrowi to tej jego bałałajki, to brak tylko przystawek Fendera i piecyka Marshala 4x100W i mógłby na wyborach męża księzniczki walnąć jakiegoś Heavy Metala (tak przynajmniej się zbierał do zagrania z kapelą... Raz dwa trzy i jedziemyyyyy!!!!!

No i na siłe zgodnie z poprawnością polityczną MultiKulti... Ciemnoskóre Elfy...

 

Tak w ramach offtopa w nawiązaniu do ostatniego zdania - Zauwazyliście że we Władcy Pierścienia że Ci dobrz są biali, a Orkowie czarni pod władzą białego?? Ciekawe kiedy jakiś oszołom się do tego przyczepi...


  • coma i Krzysiek P lubią to

#43 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 grudzień 2019 - 13:56

"Wiele jest sposobów, jakimi może posłużyć się wróg dla upokorzenia naszego, rozwijającego się w duchu współzawodnictwa pracy kraju. Oto angielski pisarz J.R.R. Tolkien opublikował jakiś czas temu książkę, atakującą w zakamuflowany sposób nasz sprzyjający człowiekowi ustrój. Tytułowy "Władca Pierścieni" - Sauron jest przywódca biednego kraju, w którym rozwinięty kolektyw posiada autentyczna władzę, sprawowana przez wybranych na dożywotnią kadencję Nazgulów (zwanych w powieści, o ironio, upiorami). Orkowie - klasa robotnicza Mordoru są opisani jako postacie ohydnego wyglądu i obyczajów (jakże mógł dostrzec piękno ludzi pracy wymuskany angielski panicz - potomek narodu imperialistów?). {...} świetnej organizacji, pracy i porządkowi w Mordorze, kraju przedstawionym jako "spopielona pustynia" (czyżby nutka zazdrości?), przeciwstawia się obraz krain żyznych, "mlekiem i miodem płynących", w których wszelkich dobra konsumpcyjne rosną nieomal "na drzewach". Jednak skąd biorą się w rzeczywistości, ciężko stwierdzić - może pomoc istoty nadprzyrodzonej, tzw. boga? Ha ha! {...} Podczas, gdy w pracującym dzień i noc Mordorze brak jest podstawowych produktów żywnościowych i wody, kraje sąsiednie opływają w dostatki. Jak to mało subtelne odniesienie do naszej rzeczywistości, w której wybujały kapitalizm mami nas obrazkami dobrobytu, którego źródeł nie sposób się dopatrzyć (czary Gandalfa i elfów?), a chłopi i robotnicy naszego obozu pracują rzetelnie i uczciwie, dorabiając się bez krzywdy ludzkiej, dochodząc do wszystkiego praca własnych rąk {...}. Elfy, hobbici i tzw. szlachetni duzi ludzie symbolizują grupę próżniaczej arystokracji i burżuazji, próbującej przeciwstawić się globalnej rewolucji, podczas gdy orkowie i trolle, ukazani jako stwory ciemności, kryją się pod ziemia i niby górnicy w pocie czoła harują na kawałek suchego chleba (nie dla nich lembasy ani miruvor!) Organizujący ich w związki, dokarmiający i walczący o prawa mniejszości, czarodziej Saruman, zostaje napiętnowany i nazwany zdrajca, jego siedziba zniszczona przez zawsze gotową do chuligańskich wybryków reakcyjną, bikiniarską alternatywę. {...} Szerząc socjalizm w Shire, Saruman zostaje schwytany i ukarany bez sadu przez hobbitów, wspomaganych (i opłacanych) przez kapitalistyczne mocarstwo Gondoru. {...} "Siły dobra" w książce Tolkiena są złożone z indywidualistów, których ręce nigdy nie skalały się ciężką praca. I to dyskryminuje Froda, Aragorna, Boromira oraz szerzyciela zabobonów i guseł czarodzieja Gandalfa. A Tom Bombadil to w jednej osobie przedstawiciel bananowej młodzieży i satrapa we własnym kraiku, utracjusz i tyran, dysponujący nieograniczona władzą - jakim prawem? {...} Jeszcze Faramir, zawsze elegancki, inteligentny i czarujący niczym James Bond, sabotujący wszelkie przejawy internacjonalizmu. Galeria postaci bez ideologicznego kręgosłupa, poderwanych do walki na zasadzie "przeciw inności". Jakie to szczęście, ze rewolucji socjalistycznej nie da się powstrzymać przez wrzucenie jakiejkolwiek, choćby i najcenniejszej elikwii do ognia. Trzymaj się Mordorze, otoczony przez wrogich reakcyjnych sąsiadów! {...}"

Władysław Oczeret (Czerwony Sztandar 24 maja 1971)

#44 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 grudzień 2019 - 14:38

Nie przemawia to do mnie. Takie na siłę i nie trafione. Ale to nie ten temat, aby się rozpisywać o bogactwie narodów.



#45 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 18:52

Obejrzalem pierwszy odcinek i powiem, ze dam narazie 7/10 :). Nie czekalem na premiere, ani nie jestem fanem takich klimatow. No nic ogladam dalej moze sie rozkreci :)
  • Artech i Bułka lubią to

#46 OFFLINE   Piotrekdk

Piotrekdk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Piotr

Napisano 23 grudzień 2019 - 00:35

Astral niewiele Ci tego oglądania zostało 😜

Użytkownik Piotrekdk edytował ten post 23 grudzień 2019 - 00:36


#47 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 23 grudzień 2019 - 07:28

Obejrzałem 2 odcinki, i jako fanowi "papierowego" Wiedźmina, zadka nie urwało.

Ładnie, ale jakoś bez klimatu.

Szczerze to już ten polski serial miał go wiele więcej.


  • HaDe i venom_666 lubią to

#48 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 grudzień 2019 - 08:58

Postacie Yenefer i Triss kiepściutkie. Choć ta pierwsza ma dwa spore atuty ;) Ale to wszystko niestety. Ciri taka sobie. Czarnoskórzy aktorzy zupełnie tutaj nie pasują. Poprawność polityczna psuje kolejny serial. Zobaczymy jaki będzie następny sezon.

#49 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 23 grudzień 2019 - 09:40

Ja po pierwszym odcinku mam nadzieję, że się rozkręci...

#50 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 23 grudzień 2019 - 10:00

Rozkręci. Jestem po 4-tym odcinku i jest juz lepiej.

#51 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 23 grudzień 2019 - 11:30

To czego mi naprawdę brakuje u supermena w stosunku do naszego Żebrowskiego, to całej mimiki... Cały czas wygląda jakby był spiety i wqrwiony...

Mistrz kamiennej twarzy i taki jakiś... nijaki... Do kompletu zawsze z zerwikapturem zamiast lekkiego miecza na plecach.

Jakos mi sie to wszystko kojarzy z Hollywodzką wersją Quo Vadis... Z rozmachem, ale gdzieś klimat zginął...


  • drag i Krzysiek P lubią to

#52 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 13:20

Obejrzalem caly w pracy, bez klimatu. Zostane przy naciaganej ocenie 7/10

#53 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 grudzień 2019 - 16:58

To czego mi naprawdę brakuje u supermena w stosunku do naszego Żebrowskiego, to całej mimiki... Cały czas wygląda jakby był spiety i wqrwiony...

Mistrz kamiennej twarzy i taki jakiś... nijaki... Do kompletu zawsze z zerwikapturem zamiast lekkiego miecza na plecach.

Jakos mi sie to wszystko kojarzy z Hollywodzką wersją Quo Vadis... Z rozmachem, ale gdzieś klimat zginął...

Bo,tak naprawdę,Żebrowskiego w roli wiedżmina nikt nie docenił tak jak należało.Ja uważam że zagrał tą rolę DOSKONALE.Mimo całej biedy naszych ekranizacji.

Co do serialu na razie zdążyłem obejrzeć 4 odcinki.Szczerze-jest lepiej niż się spodziewałem,może dlatego że wolałem być sceptyczny.Wątek przeszłości Yennefer moim zdaniem za mocno rozbudowany i zabiera czas innym dla których go zabraknie.


  • jacekp29 i HaDe lubią to

#54 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 grudzień 2019 - 18:22

Załączony plik  1.jpg   86,14 KB   14 Ilość pobrań


  • nalewator i Dano. lubią to

#55 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 23 grudzień 2019 - 23:23

jestem na etapie 6 odcinka...

Konkluzja?? Miałem inne oczekiwania i inne wyobrażenie. Zamiast oddania klimatu ksiązki jest tak... Netflixowo...

Jaskrowi to tej jego bałałajki, to brak tylko przystawek Fendera i piecyka Marshala 4x100W i mógłby na wyborach męża księzniczki walnąć jakiegoś Heavy Metala (tak przynajmniej się zbierał do zagrania z kapelą... Raz dwa trzy i jedziemyyyyy!!!!!

No i na siłe zgodnie z poprawnością polityczną MultiKulti... Ciemnoskóre Elfy...

 

Tak w ramach offtopa w nawiązaniu do ostatniego zdania - Zauwazyliście że we Władcy Pierścienia że Ci dobrz są biali, a Orkowie czarni pod władzą białego?? Ciekawe kiedy jakiś oszołom się do tego przyczepi...

 

Krasnolud też hebanowy się trafił ;-)
 


  • Grzesiek88 lubi to

#56 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 grudzień 2019 - 00:01

Driady, Driady jak w książkach napisano, czarne nie były na pewno - zielone były. Ale to Netfilx.

I jakoś tak, najmniej w serialu Wiedźmin, było Geralta. Dużo za to silnych kobiet, i czarnych. 

Dokładnie jak oczekiwałem po Netfilxie.

Podsumowując, szału nie było, póki co. Może sezon 2 będzie nieco choćby lepszy. Póki co, jestem rozczarowany.


Użytkownik ~30 edytował ten post 24 grudzień 2019 - 00:23

  • nalewator, HaDe i coma lubią to

#57 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 24 grudzień 2019 - 07:48

Bo,tak naprawdę,Żebrowskiego w roli wiedżmina nikt nie docenił tak jak należało.Ja uważam że zagrał tą rolę DOSKONALE.Mimo całej biedy naszych ekranizacji.

Co do serialu na razie zdążyłem obejrzeć 4 odcinki.Szczerze-jest lepiej niż się spodziewałem,może dlatego że wolałem być sceptyczny.Wątek przeszłości Yennefer moim zdaniem za mocno rozbudowany i zabiera czas innym dla których go zabraknie.

 

Ja też doceniam Żebrowskiego. Nasza produkcja była tak niskobudżetowa, że ciężko zestawiać resztę, zwłaszcza efekty :)
Co prawda wizualnie mi zupełnie nie pasuje, ale wydaje mi się, że Charlotta jest lepsza aktorką niż Wolszczak. Polka, pomimo wieku bardziej pod książkowy wizerunek.
 


  • Bułka lubi to

#58 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 grudzień 2019 - 12:58

Z tego co słyszałem, to podobno budżet na 1 sezon to 6-8 milionów zielonych, więc nie za dużo.

Jeżeli to prawda, to za tą kasę wyszło im super moim zdaniem, chociaż też jestem zdania, że np driady z Brooklinu (:P) średnio pasują, ale wiadomo Netflix.

Ja tam czekam na kolejny/e sezony, będzie więcej kasy będą lepsze efekty itp. :) 

Wesołych Świąt przy okazji :)



#59 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 24 grudzień 2019 - 21:31

Jakby mnie ktoś zapytał do której adaptacji Wiedźmina powrócę, to odpowiem, że zdecydowanie do polskiej.

 

Nowy kolor amerykański: "zielona czerń Brokilonu".

 

Edit: acha 

 

 

a po angielsku to tak 


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 24 grudzień 2019 - 22:17


#60 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 grudzień 2019 - 23:05

Vader "żondzi" :)
  • wicher_dziki_koń, ezehiel i HaDe lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych