Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiedźmin od Netflix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 20 grudzień 2019 - 23:21

Książek nie czytałem, nie lubię fantasy. Gra mi się podobała, mówię o 3 części i po 4 odcinkach w porównaniu do gry serial jest co najwyżej średni. Nie ma klimatu, humoru, postacie nie trafione w mojej opinii, kiepska muzyka i o ile nie mam nic do czarnoskórych to oni tu nie pasują.

Jeżeli książek nie czytałeś , a na tej podstawie powstał serial , to powiedz nam o czym ty piszesz. Bzdury i tylko bzdury na podstawie gry o takim samym tytule. Weź pada i dalej se pstrykaj zabijając potwory

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#22 OFFLINE   algeroth82

algeroth82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 grudzień 2019 - 07:31

Jeżeli książek nie czytałeś , a na tej podstawie powstał serial , to powiedz nam o czym ty piszesz. Bzdury i tylko bzdury na podstawie gry o takim samym tytule. Weź pada i dalej se pstrykaj zabijając potwory

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Według naszej ambasady w USA serial powstał na podstawie gry...

https://www.onet.pl/...esqjm0,ddf42670

Ja osobiście w grę nie grałem, ale za to serię przeczytałem kilka razy i jakoś czegoś mi brakuje i dla mnie to nie to. Natomiast to konkluzja po oglądnięciu pierwszego odcinka.

#23 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2019 - 09:31

Ja na razie obejrzałem 4 odcinki 3 i 4 już lepiej wyglądają od 2 pierwszych 😁wiadomo oczekiwania były dużo większe niż to co widziałem do tej pory lecz jest nadzieja źe kolejne będą leprze😁zresztą zamiast narzekać lepiej się cieszyć tym co mamy bo tak naprawdę mogło być dużo gorzej od tego co jest bo plusów przynajmniej dla mnie jest więcej od minusów

#24 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 grudzień 2019 - 10:03

Jeżeli książek nie czytałeś , a na tej podstawie powstał serial , to powiedz nam o czym ty piszesz. Bzdury i tylko bzdury na podstawie gry o takim samym tytule. Weź pada i dalej se pstrykaj zabijając potwory

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Wiem że serial jest na podstawie książek ale myślałem że mogę wyrazić swoją opinię o serialu. Granie w gry to takie samo hobby jak wędkarstwo, czytanie książek, oglądanie filmów czy cokolwiek innego. Gdyby nie ta gra, książki Sapkowskiego nie miałyby takiego marketingu a Netflix nigdy nie zabrałby się za adaptację książki. To że wyśmiewasz moje hobby bo uważasz że twoje jest lepsze to dziecinada.
Zachowujesz się dokładnie jak ci ludzie którzy śmieją się z wędkowania skoro wypuszczam.
  • nalewator i trolinka666 lubią to

#25 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5826 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 grudzień 2019 - 10:11

Czytałem że pierwszy sezon może być taki sobie, ale netflix zamówił kolejne w związku z czym jeśli oglądalność będzie to będzie rósł budżet. Myślę że coś sensownego będzie można powiedzieć po wszystkich sezonach czy sukces czy klapa.

#26 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2019 - 10:20

Kolego spokojnie nie zrozumiałeś chyba tego co kolega napisał gra to jak serial na podstawie książek tylko że jeszcze bardziej spłycone ich odbicie i kolega się tylko oburzył jak można poruwnać serial do gry😁ja tam żadnego wyśmiewania z twego "hobby" nie znalazłem
  • jacekp29 lubi to

#27 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 grudzień 2019 - 10:30

"Weź pada i dalej se pstrykaj zabijając potwory" zabrzmiało jak zabrzmiało i do tego się odniosłem. Porównywałem do gry bo tylko takie mam odniesienie i póki co gra górą, fantasy nie lubię oprócz 4 tomów Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza, dużo bardziej wolę SF np Dukaja albo Lema. Nie czytałem wielu książek i komiksów a wiele takich filmów czy seriali oglądałem i jedne mi się podobały inne nie. Dla serialu chciałbym jak najlepiej ale dla mnie jest średni.

#28 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6251 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 grudzień 2019 - 10:34

Pocisnąłem całość :) po 4 odcinku jest trochę lepiej i da się oglądać ale nic nie urywa. Trochę za bardzo jak dla mnie rozrzucona fabuła na pierdyliard wątków i mocno spłycone tło, część scen ogląda się jak trailer trailera :) Widać, że intryga dopiero się zawiązuje i mam nadzieję, że kolejny sezon będzie bardziej uporządkowany. Z resztą Wikingowie i GOT też mieli dwa sezony ze skakaniem od wątku do wątku i efekt był identyczny. Na plus bardzo podobają mi się sceny walk i aktorzy nie kłują w oczy tak żeby trzeba było się do nich przekonywać na siłę. Moim zdaniem się to ładnie rozbuja w kolejnych sezonach.

Więcej piekła! Więcej siarki!

Użytkownik Hesher edytował ten post 21 grudzień 2019 - 10:38

  • Guzu, jacekp29 i Bułka lubią to

#29 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 21 grudzień 2019 - 11:39

"Weź pada i dalej se pstrykaj zabijając potwory" zabrzmiało jak zabrzmiało i do tego się odniosłem. Porównywałem do gry bo tylko takie mam odniesienie i póki co gra górą, fantasy nie lubię oprócz 4 tomów Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza, dużo bardziej wolę SF np Dukaja albo Lema. Nie czytałem wielu książek i komiksów a wiele takich filmów czy seriali oglądałem i jedne mi się podobały inne nie. Dla serialu chciałbym jak najlepiej ale dla mnie jest średni.

Nie miałem zamiaru wyśmiewać się z Twojego hobby , jako miłośnik książek fantasy zwróciłem uwagę na porównanie do gry jako zupełnie nietrafione . Może trochę za bardzo dobitnie. Jak poczułeś się urażony to przepraszam

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • wicher_dziki_koń lubi to

#30 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 21 grudzień 2019 - 12:27

Hvast87, jeśli Grzędowicz przypadł Ci do gustu, to i Sapkowski powinien.
W grę nie grałem, a serial obejżę jak dzieciak dorośnie i pozwoli, choć pewnie po spojlerach będę wiedzieć co i jak 😁
  • Bułka lubi to

#31 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2019 - 12:40

Piekara też w ten deseń razem z Ziemiańskim😁

#32 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 21 grudzień 2019 - 12:55

Ja polecam Felixa W. Kresa.
Wymiata

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • kristofer232 lubi to

#33 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 21 grudzień 2019 - 13:21

Swoją drogą nie obraziłbym się jakby zekranizowali " Pan Lodowego Ogrodu"


  • FanAtyk, wicher_dziki_koń i Bułka lubią to

#34 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 21 grudzień 2019 - 14:13

Piekara też w ten deseń razem z Ziemiańskim😁


Piekara to dla mnie ten deseń, ale liga jednak inna 😉

#35 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2019 - 15:06

Jeżeli Ci chodzi poziom (kunszt) autorów to moim zdaniem podobny tak samo prawie dobrze czyta mi się przygody poczciwego zawsze mają emu pod gurkę inkwizytorka jak i białego wilka 😁

#36 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 grudzień 2019 - 20:53

Hvast87, jeśli Grzędowicz przypadł Ci do gustu, to i Sapkowski powinien.
W grę nie grałem, a serial obejżę jak dzieciak dorośnie i pozwoli, choć pewnie po spojlerach będę wiedzieć co i jak

Jak będę miał dłuższy urlop pożyczę od znajomego. Czytałem jeszcze wszystkie Achaje oprócz pomnika cesarzowej i ze 2 książki Kossakowskiej ale nic z tych książek nie równało się z Panem Lodowego Ogrodu.
Wracając do serialu znalazłem cytat z książki dotyczący Yen "Mnóstwo czarnych loków, blada trójkątna twarz, fiołkowe oczy, lekko skrzywione wargi, ładne ramiona, zgrabna szyja, na szyi czarna aksamitka z gwiaździstym, skrzącym się od brylantów klejnotem." Gra poszła bardziej w pierwowzór niż serial niestety, tu dostajemy jakąś 23 letnią romke. Gdzie jej do dostojnej Yennefer, za młoda dla mnie a to gadanie o dziecku, jakoś do niej nie pasuje. Ten pocałunek w czasie walki i użycie znaku aż parchłem z żenady. Henry do tego śmiesznie mówi, jak Batman w książkach jest jakiś opis że ma taki niski ton głosu?
I jest coś o czarnych elfach albo ludziach?

Użytkownik hvast87 edytował ten post 21 grudzień 2019 - 20:55

  • nalewator lubi to

#37 OFFLINE   Piotrekdk

Piotrekdk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Piotr

Napisano 22 grudzień 2019 - 02:10

Czytałem,oglądałem, gralem, teraz też obejrzałem serial netflixa. Serial taki średniak, z odcinka na odcinek poprawia się i jest szansa że następny sezon będzie lepszy. Kto czyta książki ten powinien wiedzieć, że nie ma i nigdy nie będzie filmu który wiernie odda książkę. To po prostu nie możliwe, myślę że za duże mamy oczekiwania wobec tego serialu.
Zwykły zjadacz seriali obejrzy sobie i będzie zadowolony.
  • vako lubi to

#38 ONLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 22 grudzień 2019 - 11:29

Nie czytałem, nie grałem, a serial bez wielkich oczekiwań sobie obejrzę.

Oglądałem naszą ekranizację... Gorzej raczej nie będzie 😉
  • Bułka lubi to

#39 OFFLINE   Wilku82

Wilku82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 11:39

Mi się podoba. To dopiero pierwszy sezon musieli jakieś tło dorobić do wydarzeń z sagi na podstawie opowiadań żeby laik też mniej więcej zorientował się w histori. Troche przekombinowali z tymi przeskokami w czasie. Geralt, Ciri i Jaskier wg mnie dobrze dobrani. Natomiast Yenefer i Triss są po prostu słabe. Powinny być olśniewające a są nijakie. Cahir jest spoko chociaż czytając ksiązki troche inaczej  go sobie wyobrażałem. Polski dubbing zawsze był kiepski ale tutaj jest perfekcyjny. No i "Grosza daj wiedźminowi....." - Super!!!

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
  • coma lubi to

#40 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 22 grudzień 2019 - 12:08

Też odniosłem takie wrażenie, że jest to średniak a pierwszy sezon buduje tylko postacie do kolejnego sezonu.