Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wiedźmin od Netflix


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#61 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 26 December 2019 - 18:52

Obejrzałem całość. Jeśli ktoś, bez czytania książki, przebrnął przez pierwsze dwa odcinki to powinien dostać medal. Odnoszę wrażenie, że te pierwsze 8 odcinków to służy jedynie zawiązaniu wątków. Dalej powinno być z górki. To czego mi brakuje to specyficzny humor, którego w książce jest dość sporo. W filmie jest raczej mocno ponuro. Grażyna Wolszczak bardziej pasowała mi jako Yen.
  • HaDe, Krzysiek P and SkiDivPL like this

#62 OFFLINE   Syfon

Syfon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 posts
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marek

Posted 26 December 2019 - 19:09

Nie nawiązałem wątku. Trup pada gęsto i krew się leje często. Tyle zrozumiałem. Reszta, to nowe technologie. Mój zestaw kina domowego wreszcie został prawidłowo wykorzystany. Dźwięk był bardzo zbliżony do kinowego. Reszta to jak Gessler, Cichopek, taniec z gwiazdami i Zenek Martyniuk. Jak najmniej myślenia. Wszystko jest możliwe.



#63 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 posts
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Posted 26 December 2019 - 23:03

Czarny elf...

#64 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 26 December 2019 - 23:49

Czarny elf...


Mi to akurat zwisa i powiewa, że tam są czarni elfowie. Byłem natomiast strasznie zawiedziony, że nie było sceny w której Gerald "imprezuje" z Teą i Veą. I wcale nie przeszkadzałoby mi to, że zerrikarianki są czarnoskóre.
  • Krzysiek P and Woytec like this

#65 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 posts
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Posted 26 December 2019 - 23:52

Obejrzałem wszystkie odcinki i nie jest źle ale d**y nie urywa. Serial poprawny.

Edited by Bułka, 26 December 2019 - 23:53.


#66 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 posts
  • LokalizacjaMesogeios

Posted 27 December 2019 - 14:53

Nie wszyscy pewnie kojarzą, autor "Wiedźmina" popełnił swego czasu opowiadanie wędkarskie.
Dotyczy połowu morskich pstrągów i chodź nie ma tam nic zawiązanego z muchą czy spinningiem, ani nawet z plażą, to magia polowania na stalogłowego odcisnęła na mnie piętno.d88f702759c8ce9ecd90c85e14640f25.jpg

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
  • tpe, mario, popper and 1 other like this

#67 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,591 posts
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Posted 27 December 2019 - 15:55

To i ja się może trochę po mądrze..

 

1. Jaskier wypada najlepiej

2. Laska co to ma grać Yen... bardziej pasuje do portali xxx,  tu spodziewałem się dojrzałej Kobiety nie dzierlatki, nasza graża lepsza była

3. Tris ehhh też mogło być lepiej

4. My mieliśmy gumowe smoki oni mają drewnianego Wiedźmina.

5. Słabe dialogi

6. Czym dalej w las tym lepiej, końcowe odcinki są ok

7. Serial trochę jak Herkules i Xena, mogli obejrzeć naszą produkcję i zobaczyć czego nie robić... smok to smok.. mać

8. cherlawy krasnolud i czarny elf .... grę o rasizm posądzano, serialu nie dało radę obronić

9. fabuła jest mocno okrojona, to nie ma być GoT ale jest z czego wybrać

10. polecieli z ta fabułą do przodu, zaraz 2 sezon i ? koniec Wieśka?

 

6/10 nie więcej i nie mniej

 

aaaa no i zjebali tą strzygę jak ........ 


  • Krzysiek P likes this

#68 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,591 posts
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Posted 27 December 2019 - 16:15

Mały OT.

@hvast87

odnośnie Pana Lodowego Ogrodu to obejrzyj https://www.filmweb....der-2008-237705

 

PS. 4 tom Jarek spierdzielił, nie jest to to czego ludzie oczekiwali, chłop wygasił wątki raz, dwa, trzy...

 

@jacekp29

ten tekst o tych padach i graniu słaby był, serio serio



#69 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 27 December 2019 - 16:56

Marcin,

 

ad 3. Najgorzej nie jest. Uroda może nie klasyczna, ale powiedzmy - intrygująca. Za to Koral mogłaby być obsadzona lepiej.

ad 10. Materiału to im jeszcze zostało na kilka serii- Geralt dopiero spotkał Ciri. W wątku "bitewnym"- Wzgórze Sodden.

 

Więcej krasnoludów poproszę! Uwielbiam ich rubaszne poczucie humoru.



#70 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,850 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 27 December 2019 - 17:25

Nie wszyscy pewnie kojarzą, autor "Wiedźmina" popełnił swego czasu opowiadanie wędkarskie.
Dotyczy połowu morskich pstrągów i chodź nie ma tam nic zawiązanego z muchą czy spinningiem, ani nawet z plażą, to magia polowania na stalogłowego odcisnęła na mnie piętno.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Autor Wiedźmina był bardzo aktywnym wędkarzem i muszkarzem. Nawiązań i opisów można znaleźć wiele poutykanych tu i ówdzie w Jego twórczości ;-)

Na żywo jest jeszcze lepszy i można zejść na skręt kiszek ze śmiechu przy wspólnym biesiadowaniu ;-)


  • Mysha, Maraky and ezehiel like this

#71 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 27 December 2019 - 17:26

Ad 1 Zamachowski był lepszy AD 4 nie ma tragedji mogło być gorzej😁 AD 5 zgoda ale niektóre im się udały szczególnie w wykonaniu Geralta, ad 8 nio krasnoludy zniewieściałe. Jak dla mnie 8/10 może trochę na wyrost ale liczę kolejny sezon utrzyma przynajmniej poziom 2 ostatnich

#72 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Posted 27 December 2019 - 20:04

Mi to akurat zwisa i powiewa, że tam są czarni elfowie. Byłem natomiast strasznie zawiedziony, że nie było sceny w której Gerald "imprezuje" z Teą i Veą. I wcale nie przeszkadzałoby mi to, że zerrikarianki są czarnoskóre.

Czarnoskóre Zerrikanki sa zdaje sie wierne wyobrażaeniom Andrzeja Sapkowskiego.
Zarzuty padają raczej w stronę "Driad z Brooklynu", czarnych elfów i innych takich...

Edited by Kmicic, 27 December 2019 - 20:05.

  • coma and Krzysiek P like this

#73 OFFLINE   SIRIUS

SIRIUS

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 227 posts
  • Lokalizacjawielkopolska

Posted 27 December 2019 - 20:23

Tragedii nie ma. Dawno to czytalem ale nie przypominam sobie zeby Yen byla swiniopasem  z chupa chupsem.

No i walke z pierwszego odcinka to trzy razy widzialem.



#74 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,402 posts
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Posted 28 December 2019 - 00:16

Tragedii nie ma. Dawno to czytałem ale nie przypominam sobie żeby Yen była świniopasem  z chupa chupsem.

No i walkę z pierwszego odcinka to trzy razy widziałem.

W którejś książce z cyklu jest(pamiętam to dość dobrze), że Gerlat po zażyciu odpowiednich środków, zobaczył ją taką jaka była przed transformacją czyli z garbem i bliznami.(!) Tego czy pasała świnki nie kojarzę.
 


  • wielkaryba likes this

#75 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 28 December 2019 - 01:50

Cóż, każdy ma ponoć wolną wolę. Nie mniej tak szmatławej platformy nie powinno się oglądać, to oczywiście tylko moje,  zdanie.



#76 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,654 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Posted 28 December 2019 - 14:33

Cóż, każdy ma ponoć wolną wolę. Nie mniej tak szmatławej platformy nie powinno się oglądać, to oczywiście tylko moje,  zdanie.

A która,Panie Januszu,jest nieszmatława?Pytam by wiedzieć.



#77 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 28 December 2019 - 20:41

Ta pewnie którą ogląda N... A i biznesmen z Torunia 😂
  • morrum likes this

#78 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,023 posts
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Posted 28 December 2019 - 20:55

Ciekawe czy netlix sprostuje w końcu kłamstwa odnośnie Polski, do których się przyznał i zobowiązał zareagować.


  • Sławek Oppeln Bronikowski likes this

#79 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 posts
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Posted 28 December 2019 - 21:39

Ciekawe czy netlix sprostuje w końcu kłamstwa odnośnie Polski, do których się przyznał i zobowiązał zareagować.


Powinien wplątać sprostowanie w jakiś wątek w kolejnej serii. I o wolnej woli powinni ze dwa odcinki nakręcić.
  • Artech, Mysha, godski and 1 other like this

#80 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 30 December 2019 - 11:42

Jako, że sagę przeczytałem kilka razy, jestem sympatykiem polskiego serialu (uważam, że Żebrowski dał radę, Zamachowski był fajnym Jaskrem, generalnie aktorzy byli trafieni i nie ich winą był marny budżet) i gier o wiedźminie, to muszę stwierdzić, że w serialu netflixa najmniej tego Sapkowskiego zostało uchwycone. Jak na razie bawię się dość dobrze, ale chyba bardziej jadąc na mieszance głodu spowodowanego oczekiwaniem i euforii wywołanej premierą. Jest kilka kwestii, które nie dają mi spokoju, na przykład ciężko mi przetrawić wizję przyszłego splecenia wątków Geralta i Yennefer, jakoś zupełnie ci aktorzy do siebie nie pasują. Mam też wrażenie, że kac scenki CD-projekt mają w sobie zdecydowanie więcej polotu niż dialogi z netflixa, a dość niefortunny dobór obsady nie pomaga w oswojeniu się z amerykańską produkcją. Nie chcę siebie ani nikogo negatywnie nastrajać. Dam mu szansę, nawet jak będzie tylko gorzej to oglądał będę wiernie do samego końca, ale potencjał sagi na razie zupełnie niewykorzystany. ,,Nie o takiego wiedźmina nic nie robiłem".

Może dzięki serialowi wzrośnie zainteresowanie polskim fantasy i doczekamy się ekranizacji Achai lub Pana Lodowego Ogrodu? :)


  • croock, jacekp29, Hesher and 1 other like this