Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
310 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 23:30

Wygląda jak to
https://en.m.wikiped...iki/Tiger_trout


  • grisza-78 lubi to

#262 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 15 lipiec 2020 - 06:20

Północna Anglia. Tiger trout.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 24 lipiec 2020 - 12:23


#263 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 16 lipiec 2020 - 19:02

Zródlak.

Załączone pliki



#264 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 19 lipiec 2020 - 23:56

 

Krotki filmik z wczorajszego wypadu na pstragi. Byly dwa plus jedna "niespodzianka"



#265 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 20 lipiec 2020 - 15:25

Lipiec to nie jest mój ulubiony miesiąc pstrągowy. Na moich wodach jest ciepła woda. W związku z tym mały remanent. Ryba spinningowa jeszcze przedjętkowa. Przynęta to 11 cm Rapala Orginal. Muchowy złowiony w okresie jętki. Jedyny przyzwoity. Rójka bardzo u mnie dziwaczna. Spóźniona, rozwleczona i kapryśna.

Załączone pliki


Użytkownik Mysha edytował ten post 20 lipiec 2020 - 15:26


#266 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 lipiec 2020 - 10:12

Czekałem na jakieś załamanie pogody żeby ruszyć na świtańca. Wczoraj wygrał sen  :) , dzisiaj się udało.

 

Załączony plik  DSC05578_Easy-Resize.com.jpg   62,55 KB   20 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC05546_Easy-Resize.com.jpg   58,39 KB   20 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC05562_Easy-Resize.com.jpg   66,17 KB   21 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC05567_Easy-Resize.com.jpg   52,99 KB   21 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC05571.jpg   83,71 KB   22 Ilość pobrań

 

 


Użytkownik Piotr Gołąb edytował ten post 24 lipiec 2020 - 10:14


#267 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 lipiec 2020 - 18:43

Pstrągi brały na 4-5 cm jigi mojej produkcji, na 5 mm wolframowych główkach. Jakoś lepiej reagują na mniejsze przynęty póki co.

Pewnie w drugiej połowie sierpnia wrócę do "kotletów" :)  


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 lipiec 2020 - 21:08

  • Guzu, malinabar i Mateo1989 lubią to

#268 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 24 lipiec 2020 - 20:20

Dzisiejsze 51 cm na pożegnanie ze Słowenią. Niestety te większe demolowały zestaw.

Załączone pliki


Użytkownik Pawgas edytował ten post 24 lipiec 2020 - 20:20


#269 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 26 lipiec 2020 - 20:11

 

I taki jeszcze jeden krociutki filmik z pstragowania z poczatku lipca. 



#270 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 27 lipiec 2020 - 13:25

Kilka rybek z wczoraj

Załączone pliki



#271 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 27 lipiec 2020 - 13:52

Moje dwa zestawy to MC Benkei + Aldebaran BFS XG z Availem, linka YGK 6lb, Isuzu Try Angle + Calcutta Conquest BFS HG, linka Sunline  6 lb. Trzeci zestaw kumpla - Tsurinoya c472 UL + Alphas Air TW, linka MC Dangan 6 lb.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 lipiec 2020 - 21:09

  • Alexspin lubi to

#272 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 lipiec 2020 - 15:16

Taki fajny grubasek stał razem z kleniem w jednym dołku. c940495f3574870fc9184ac66c984550.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

#273 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 13 sierpień 2020 - 20:24

*
Popularny

Bieszczady. San i wreszcie mała woda. Postanowiłem połazić za głowacicą z muchówką jednakże kilka poranków i wieczorów nie przyniosło oczekiwanego efektu. Zero nie licząc pięknych widoków i kilku pstrągów(wpuszczaków). Ostatni dzień i wreszcie mam upragnione branie. Ryba długo nie daje się wyholować, aż w końcu mam ją w podbieraku. Dopiero teraz widzę, ze to nie głowacica. Wielki na 73cm. pstrąg. Przypomina trochę troć ale skąd troć w Bieszczadach?

Nowiutka wędka Traper GST w klasie &AFTM, ładnie ochrzczona.

Pozdrawiam serdecznie

c1c6f1564d184865med.jpg



#274 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 sierpień 2020 - 09:13

*
Popularny

Tym razem z wątku Ciurki, Siurki i Strumyki przeskakuję do Pstrągów 2020. Rzeczka bowiem większa, nawet pomimo niżówki nie pasująca do siurkowego wątku, ryby takowoż.

 

Pochłonięty ostatnio ciurkowymi podchodami zaniedbałem klasyczne pstrągowe łowienie. Rzekę, z którą znamy się od dziesięcioleci, trzeba  było w końcu też trochę dopieścić. Jest to miłość dozgonna, mimo że  trudna, gdyż ostatnio mimo moich starań woda nie odwzajemniała się szczególnie, dużymi kropkami darząc nadzwyczaj oszczędnie, a jej dawny urok trochę przyblakł. Jednak ukochany odcinek kilka razy w sezonie czuję się w obowiązku nawiedzić.

 

Zatem wczoraj stawiłem się tam jeszcze przed świtem. Poranne opary unoszące się na bystrym potokiem wywołały nostalgiczne wspomnienia dawnych czasów, kiedy gnałem tam kilka kilometrów od autobusowego przystanku, brodziłem do wieczora w dresie i trampkach ze szklakiem z Polspingu i zdezelowanym Relaxem 3, za wszystkie przynęty mając niekiedy dwie obrotówki. Ale mimo to tych wspomnień nic już chyba nie przebije.

 

O dziwo zaczynając przy drewnianym moście już w pierwszych rzutach łowię kilka niewielkich pstrągów, klenika i okonka (niestety). Poluję tu na lipienia, ale tego nie udaje mi się nawet namierzyć. Nic to. Woda marzenie, czysta, bystra, o specyficznym, przemiłym wędkarskiemu sercu zapachu rzeki.

 

Maluchy wychodzą co chwila, miło je widzieć, znak że rzeka jeszcze nie umarła. Na kilku niższych odcinkach, gdzie 20 lat temu pstrąg królował, dziś jest jedynie bardzo sporadycznym przyłowem wśród szczupaków, okoni i kleni. Zabrałem dziś lekki zestaw. Phenix SP72L, pięknie ukręcony przez Shavta, idealny do takich zastosowań, kołowrotek z żyłką (bardzo dobra Owner Blue Eye 0,18), bo mam ostatnio awersję do plecionek. Zamiast ciurkowych gumeczek planuję tu połowić małymi i średnimi wobkami. Dostałem kilka perełek od kolegi Szpiega, czas się nimi nacieszyć. Poza tym genialne cierniki i bączki Marka Jaryczewskiego z Pokrzydowa.

 

Dochodzę do miejsca, w którym wczesną wiosną kolega podczas wspólnego łowienia wyjął okazałego kropa. Zrobiliśmy wtedy parę fotek, nawet nie mierząc ryby, ale oceniliśmy go na lekko 45+. Wówczas znowu podsyciło to moja wiarę w to łowisko i było poniekąd też powodem wczorajszego wyjazdu. Miejscówka przepiękna, choć trudna. Bardzo szybki prąd wyżłobił głęboką rynnę po jednym brzegiem, na zakolu tworząc potężny dół. Rosnące ponad nim rozłożyste krzewy skutecznie osłaniają go jednak przed wrzuceniem tam bezpośrednio wabika, trzeba go ewentualnie wypuścić z prądem, pod zwalonym drzewem. Tak też czynię małym pływającym wobkiem od Marka Jaryczewskiego (MKJ). Woblerek w nurcie drży bardziej, niż zamiata, odskakując co chwila na boki. Nagle potężna uderzenie, kij w pałąk i wizg hamulca! Przycinam i staram się w ogóle utrzymać rybę. Nurt jest potężny, pstrąg jakieś 3-4 m poniżej mnie, w dole pod krzakiem, żyłka przechodzi pod zwalonym drzewem. Opanowuję go jednak , udaje mi się go nawet trochę przyciągnąć. Teraz dylemat: przekładać kij pod drzewem czy próbować go ciągnąć dalej pod prąd aż za ten pień. Wybieram to drugie, nie będę w stanie przełożyć wędki pod pniem jakieś 30 cm nad wodą, gdy na końcu żyłki szaleje wielka ryba. Jakoś się udaje po kilku próbach! Teraz pstrąg kołuje w głębokim napływie, co chwila robiąc gwałtowne odjazdy w górę rzeki. Staram się go utrzymać i nie pozwolić spłynąć z nurtem pod drzewem. Podejmuję bezskutecznie próby podebrania ryby. Podbierak wydaje się jakiś strasznie mały… Nie jestem w stanie zagarnąć nim ryby, a o wciągnięciu jej do siatki nie ma nawet mowy. Poza tym staram się nie zamęczyć tego pstrąga przedłużaniem holu. W końcu jednak udaje się, łeb wystaje, zakrywam ręką podbierak i wybiegam na znajdującą się poniżej trawiasto-kamienistą półkę. Najpierw odczepienie, potem biegnę rybę trochę odpić w podbieraku. Jest dobrze, nie była głęboko wpięta, kotwiczka bezzadziorowa, szybko odzyskuje siły i zaczyna miotać się w siatce. Króciutka sesja zdjęciowa smartfonem (a miałem wziąć wczoraj aparat!), ciężko idzie, parę fotek, przykładam orientacyjnie tylko miarkę – jest grubo ponad 50! – i do wody. Nie wykłada się, szybciutko odzyskuje siły, wraca majestatycznie do dołka i znika mi z oczu. Ależ wrażenia, ręce się jeszcze trzęsą, siadam na chwilę odpocząć.

 

Później w domu analizuję zdjęcia ze wspominanymi z wiosennego połowu. To samo miejsce, podobna wielkość ryby (z pewnością urosła trochę) już prawie dają pewność. Porównuję kropki – to ta sama ryba!!!

No kill działa! Mówię to w kontekście pojawiających się z coraz większa mocą głosów o bezsensie, czy wręcz szkodliwości takich działań. Że ryby i tak zwykle padają, najczęściej w męczarniach po wielkim strasie i zakwaszeniu mięśni, że tracą zachowania agresywne, przestają żerować i padają z głodu… Że najlepiej dla ryb zabierać wszystko co złowione. Wszystko podparte rzekomo badaniami naukowymi. Ryby fascynują mnie od dziecka, wiem obecnie na ich temat sporo, ale że najzdrowiej dla nich jak dostają w łeb??? Sorki, pozostaję co do tego wielkim sceptykiem.

 

Wróćmy lepiej nad wodę.  Łowię już dalej na totalnym luzie. Swoje złowiłem na dziś, cieszę się samym wędkowaniem, pięknem przełomowego fragmentu dzikiej rzeki, wspaniała pogodą. Robię jeszcze kilka zdjęć, może cos tym razem na nich wyjdzie. Zmieniam często przynęty, spaceruję. Odpoczywam. Kilka brań jeszcze, trzydziestaki.

 

Wracam powoli do auta. Wiem, że jak od lat jeszcze tu wrócę na zakończenie sezonu. Ale w tamtym miejscu nawet nie rzucę. Już cię złowiłem, mieszkaj tam sobie spokojnie jak najdłużej.

 

Załączony plik  1.jpg   100,8 KB   26 Ilość pobrań Załączony plik  2.jpg   109,22 KB   26 Ilość pobrań Załączony plik  3.jpg   127,05 KB   28 Ilość pobrań Załączony plik  4.jpg   130,43 KB   27 Ilość pobrań Załączony plik  5.jpg   124,02 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  6.jpg   115,46 KB   27 Ilość pobrań Załączony plik  7.jpg   124,87 KB   28 Ilość pobrań Załączony plik  8.jpg   116,97 KB   29 Ilość pobrań Załączony plik  9.jpg   117,03 KB   29 Ilość pobrań Załączony plik  10.jpg   127,5 KB   28 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                    :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 17 sierpień 2020 - 09:44


#275 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 16 sierpień 2020 - 09:06

Krótki spacer nad rzeką, kilka wyjść i jedna sensowna ryba w podbieraku. 

 

Załączony plik  IMG_20200816_065927_Easy-Resize.com.jpg   118,43 KB   32 Ilość pobrań



#276 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 17 sierpień 2020 - 07:11

Pstrąg wieczorową porą 😜
Załączony plik  IMG_20200815_193432471 (1).jpg   128,1 KB   32 Ilość pobrań

#277 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 18 sierpień 2020 - 04:31

Potokowiec, bass malogebowy i klen amerykanski....

 

 

 



#278 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 sierpień 2020 - 12:51

Dzisiaj deszczowo i o dziwo pusto nad moją rzeką; straszny deficyt wody przez co ryby czujne, więcej wyjść niż ataków.

 

Załączony plik  DSC05672_Easy-Resize.com.jpg   78,81 KB   23 Ilość pobrań 



#279 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 sierpień 2020 - 11:35

Jeszcze kilka dni i tegoroczny sezon pstrągowy dobiegnie końca. Nieustannie od wielu lat ta końcówka sierpnia powoduje u mnie jakąś dziwną choć w gruncie rzeczy pozytywną mieszankę uczuć. W głowie przewijam "rejestr" miejsc gdzie jeszcze warto spróbować, bo kilka wyjść konkretnych ryb w tym roku udało się zanotować. 

Sporo przed wschodem słońca zabieram kolegę i ruszamy nad rzekę. Od kilku dni noce są wyraźnie chłodniejsze a to znak, że ryby powinny wykazywać już właściwą dla tego okresu aktywność. Niespiesznie montuję kijek, na końcu ląduje szaro bury jig na lekkim wolframie. Żeby nie wchodzić sobie na głowę i nie płoszyć czujnych pstrągów rozdzielamy się, ja niezmiennie wybieram trasę " pod prąd " . Kilka minut i jest pierwsze wyjście, nie duży choć pięknie ubarwiony kropek zgarnia sierściucha spod samych nóg. Kilkanaście metrów powyżej pod nawisem gałęzi wierzby widzę ładną zbiórkę. Ustawiam się bardzo powoli i posyłam nieco wyżej lekkiego jiga. Reakcja jest natychmiastowa jednak pstrąg tylko musnął delikatnie sprawdzając z czym ma do czynienia. Poprawiam podbijając nieco agresywniej, złoty błysk i woda zaczyna się gotować. Wchodzę szybko do wody, pięknie wybarwiony samczur targa mocno łbem i po szamotaninie na krótkim dyszlu jest mój. Przynęta tkwi głęboko w podniebieniu. Kolega jest jeszcze blisko mnie, pstryka kilka fotek i potok wraca do wody. Jeden z piękniejszych kolorystycznie w tym sezonie bez wątpienia. Krótka gawęda i rozchodzimy się łowić, bo ewidentnie są na chodzie. Łowię na płytkim odcinku łąkowym gdzie wcześnie rano pstrągi najczęściej ustawiają się na wodzie po kostki, są przy tym ostrożne do granic i płoszy je każdy nieostrożny krok. Na płytkim garbie porośniętym moczarką widzę uciekającą pod drugi brzeg pokaźną smugę. Niestety za bardzo wychyliłem się zza traw i zmarnowałem szansę na piękną rybę. 

Co jakiś czas jiga zjadają różnej wielkości ryby; to jeden z takich dni kiedy łowi się w pełnym "napięciu" bo w każdej chwili jest szansa trafić konkretnego kropa. 

Zmieniamy na koniec odcinek rzeki, niestety gubi mnie zapominalstwo bo po dobrych dwóch godzinach łowienia i szarpania się z zaczepami wypadało by przewiązać zestaw. Nie zrobiłem tego jednak i po atomowym braniu może dwa metry od szczytówki gruby, być może życiowy pstrąg rwie świeżą i stosunkowo grubą żyłkę.

Szkolny błąd, jedyny pozytyw to muchowy bezzadziorowy hak którego ryba powinna bez większych problemów się pozbyć. 

Jeszcze kilka dni, po cichu liczę na małą dogrywkę ... .

 

Załączony plik  DSC05678_Easy-Resize.com.jpg   90,85 KB   18 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC05689_Easy-Resize.com.jpg   60,28 KB   19 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC05690_Easy-Resize.com.jpg   70,52 KB   19 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                     :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 26 sierpień 2020 - 13:17


#280 OFFLINE   Mateusz95s

Mateusz95s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 sierpień 2020 - 11:46

Sezon niestety się kończy :( , taki czterdziestaczek

Załączony plik  IMG_1744.jpeg   84,77 KB   22 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1693.jpeg   132,7 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_1646.jpeg   118,51 KB   26 Ilość pobrań


Użytkownik Mateusz95s edytował ten post 26 sierpień 2020 - 11:48





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych