Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
301 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   LOLO

LOLO

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaBieruń
  • Imię:Aleksander

Napisano 17 kwiecień 2020 - 12:17

Na swojaczka cieszy podwójnie ;)

Załączone pliki



#122 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 17 kwiecień 2020 - 12:37

*
Popularny

Było w tym sezonie już 56,...,54,53... i w dniu dzisiejszym luka została zapełniona :D Weteran 55cm  :)

 

Załączony plik  P1070214.JPG   123,05 KB   45 Ilość pobrań

 

 

 

 

Załączone pliki



#123 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 17 kwiecień 2020 - 13:47

Sucha mucha :)
  • Maciek Rożniata lubi to

#124 OFFLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 17 kwiecień 2020 - 18:05

50+   B)  B)  B) Jaxon Stream do 7 gr.
I filmik: https://www.youtube....h?v=g80DAHzgkmM
 

dgDaLRu.jpg

 

 

 

 



#125 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 18 kwiecień 2020 - 16:32

Dzisiaj nieco skromniej i z małym niedosytem ale może następnym razem będzie lepiej ;) pozdrawiam

 

Załączony plik  P1070223.JPG   115,72 KB   41 Ilość pobrań

 

 

Załączone pliki



#126 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 18 kwiecień 2020 - 23:01

Braciszkowie nr 43 i 44
Ryby wzięły na spowolnieniu, w rynnie z prawie stojącą wodą.
Obie na Hunter Insect 3 cm.

Rzeki nie podaję, bo zadepczą i wyjedzą. ;)

 

Załączony plik  Fotoram.io (2).jpg   115,03 KB   40 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Fotoram.io(1).jpg   102,15 KB   40 Ilość pobrań



#127 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2020 - 06:45

Takie czasy... 

 

1OZlRJG.jpg

 



#128 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 20 kwiecień 2020 - 09:45

Taki forumowy stykacz🙂

Załączony plik  IMG_20200420_095620.jpg   118,32 KB   43 Ilość pobrań

#129 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2020 - 12:17

Dzisiaj gryzą jak wściekłe 

 

Załączone pliki



#130 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 kwiecień 2020 - 17:42

Ryba fajna, ale ten suchy beton jakoś do niej nie pasuje... :unsure:



#131 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 23 kwiecień 2020 - 16:37

Kolejny, dzisiejszy 55cm i średniaczek z ostatniego wypadu. :)

 

Załączony plik  P1070244.JPG   112,83 KB   41 Ilość pobrań

 

Załączony plik  P1070235.JPG   112,65 KB   40 Ilość pobrań

Załączone pliki



#132 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3216 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 18:12

Piękne klenie Panowie! ;) 

Ja byłem dzisiaj zwiedzić nową rzeczkę i woda fajna, ale przeraźliwie czysta i niska. 

Ryby były, ale nie na wędce :D wygrzewały się na płyciznach. 

Tak czy inaczej po dwóch miesiącach w Krakowie miło było się wyrwać wreszcie nad dziką rzekę na południ i poobcować nieco z przyrodą. 

 

Załączony plik  94629822_221105669198684_3795983063612129280_n.jpg   146,79 KB   35 Ilość pobrań



#133 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 25 kwiecień 2020 - 13:48

Wreszcie się wyrwałem:

 

 

Załączone pliki



#134 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 25 kwiecień 2020 - 15:44

Na 5  :)

 

qvHxmjp.jpg

 

UcRKxYC.jpg

 



#135 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 kwiecień 2020 - 16:01

I mnie też dziś szczęście dopisało i udało mi się złowić dwie piękne rybki  :)

 

 


Użytkownik Voiteh edytował ten post 25 kwiecień 2020 - 16:02


#136 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 kwiecień 2020 - 18:23

Brawo gratuluję Panowie 👏👏👏

#137 OFFLINE   Robert91

Robert91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • Lokalizacjagdzieś w dorzeczu górnej Wisły

Napisano 25 kwiecień 2020 - 20:12

Piękne ryby gratuluję. Biała Tarnowska przoduje w tym wątku, widać że rzeka ma potencjał. Z tego co słyszę jest też dobrze pilnowana, oby tak dalej :)



#138 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 25 kwiecień 2020 - 20:33

Piękne ryby gratuluję. Biała Tarnowska przoduje w tym wątku, widać że rzeka ma potencjał. Z tego co słyszę jest też dobrze pilnowana, oby tak dalej :)

Rzeka piękna z potencjałem, ale nie jest tak kolorowo  :mellow:

 Owszem, o ile chłopaki  z Grybowa i Bobowej odwalają kawał dobrej roboty na odcinku NS, to na odcinku Tarnowskim wygląda to bardzo słabo  (mam na myśli kontrole)  :(  :(  :(

Siatki zdarzają się tu i tu, "oczyszczalnie" też robią "swoje"    :(  :(  :(  


Użytkownik TOMI803 edytował ten post 25 kwiecień 2020 - 20:35

  • jerzy6 lubi to

#139 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2299 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 26 kwiecień 2020 - 12:10

*
Popularny

Pierwsze promienie słońca , które zaczynają przyjemnie grzać przez szybę mimo mroźnego jeszcze powietrza . Pierwsze ptasie trele nieśmiało przerywające martwą ciszę nad rzeczką . Dzień , który wreszcie trwa dłużej niż tylko kilka godzin . I pierwsze kolory , przełamujące szarą monotonię zeschłych traw i trzcin pierwszą plamką zieleni , bieli , żółci i fioletu czasami ... Do tego to , co najbardziej urzekające . Ten nieokreślony , acz wyraźny zapach , pojawiający się coraz częściej z cieplejszymi podmuchami południowego wiatru , zwiastujący rychłe nadejście tego , co wyczekiwane tęsknie przez całą zimę nadejść musi ...

Dziwna i nietypowa ta wiosna . Z jednej strony piękna i jedyna w swoim rodzaju jak co roku . Z drugiej strony wszystko to , co zaczęło się dziać w naszej rzeczywistości z jej początkiem i co położyło się głębokim cieniem na nasze życie codzienne . Jednak to wiosenne podniecenie panujące w przyrodzie jak zwykle udzieliło mi się w pełni . I byłem i jestem w rozkroku , który obejmuje śledzenie serwisów wszelakich i informacji bieżących z przejęciem pełnym z jednej strony , a planowaniem wyjazdów bliższych najpierw , a później dalszych z drugiej . 

Zacząłem dosyć wcześnie . Bo i poziom wód w mojej okolicy zrobił się jak na tę porę roku dosyć zachęcający . Małe ciurki i rzeczułki wypełnione dziarsko płynącą wodą , do tego całkiem chętne do współpracy rybki . Małe co prawda lub co najwyżej średnie , ale pierwsze kleniki zawsze urzekają swoim czystym srebrem . Choć inna sprawa , że nie byłem aż tak wyposzczony i żądny wrażeń z racji wcześnie całkiem łowionych okonków na rozlewisku mojej przydomowej rzeczki . Jednak wiosna to dla mnie nieodmiennie woblerowy białoryb , nic tego nie zmieni  :) .

Nad "dużą" moją kleniową rzekę wybrałem się w moje urodziny , tuż przed zakazem przemieszczania się w celach innych niż życiowe i bytowe . A więc niewędkarskich ... "Duża" to oczywiście przymiotnik bardzo względny, zwłaszcza dla wszystkich wielkorzecznych wędkarzy . Dla mnie to rzeka , której nie przerzucę czterogramowym woblerem  :D . Rzeka , która ma bystry i górski nieomal nurt , duże i małe kamienie w korycie , w której mogę brodzić stojąc czasami na jej środku i patrzeć na majaczące w oddali góry . Jest piękna . Robiłem sukcesywnie wszystkie obiecujące miejscówki , skupiając się głównie na tych nieco głębszych i spokojniejszych z racji pory roku i temperatury wody . Kolejne miejsca , kilometry w nogach i przejmująca pustka na końcu zestawu nie były w stanie zaburzyć szczęścia z tego co tu i teraz . Tchnienia wiosny . Było ciepło i cudownie ...

To miejsce pozwalało na idealne podanie wabika . Główny nurt i rynna biegły pod drugim brzegiem , następnie załamane krzakiem odbijały ku środkowi rzeki , żeby rozlać się i spowolnić nieco wchodząc w spokojną  i głębszą zatokę poniżej mnie . Bzykiem sięgałem drugiego brzegu,  pozwalałem mu spłynąć nieco i tak od wysokości przeciwległego krzaczka wachlarzem sprowadzałem wobka w dryfie do siebie . Ryba palnęła nieco poniżej , już na zwolnieniu . Chyba w miejscu , w którym przechodziłem przez krawędź rynny po mojej stronie . Piękne walnięcie kleniowe na długim dystansie , całkiem dynamiczna walka i pełnia szczęścia ze zdjęciowej nareszcie ryby . Dobre czterdzieści kilka centów , sfotografowane po raz pierwszy mobilnym zestawem na selfie stick'u . 

Załączony plik  288 (800x600).jpg   436,86 KB   25 Ilość pobrań

W tym miejscu mam jeszcze ze dwa , może trzy kontakty po czym wszystko zamiera . 

Kolejne spotkanie z kleniami już na zdecydowanie małej rzeczułce , czyli w środowisku dla mnie absolutnie naturalnym  ;) . Mam mało czasu i nad ciurek trafiam późnym popołudniem , tuż przed zachodem . Po bardzo ciepłym dniu wieczór już potrafi liznąć chłodem po plecach . Znam tę rzeczkę i jej miejscówki z tego odcinka z zeszłorocznych wyjazdów , więc ustawiam się od razu w najbardziej obiecującym rejonie . Nurt wlewa się w mini rozszerzenie i jamkę , ciągnąc najpierw przeciwległą stroną by po kilkunastu metrach zejść w głębszą rynnę pod moim brzegiem , najeżoną gdzieniegdzie kołkami faszyny . Cała sztuka polega na odpaleniu spływającego woblerka w odpowiednich miejscach dla uzyskania optymalnego toru przecięcia głęboczka i uniknięcia zaczepów . Byłem już tutaj w tym sezonie kilkanaście razy i bez efektów niestety , choć miejsce dawało piękne ryby rok temu i teraz też pachniało sukcesem  :) . Dujący od kilku dni mocny wiatr ucichł był nieco i mogłem dorzucić lekką przynętą do miejsca , z którego zaczęła spływać tak , jak chciałem . Po odpaleniu głębokiej oski od razu wkręciła się w wodę , telegrafując drobniutko szczytówką . Pierwszy kontakt tuż po osiągnięciu roboczej głębokości . Tak , jakby gruba ryba powąchała wobka i gwałtownie zawróciła . Po jakichś dwóch metrach powtórka . Tym razem delikatne przytrzymanie , po którym sekunda przerwy i podwójne , kleniowe babaam , elektryzujące po czubek głowy niczym sandaczowe sieknięcie  :D . Coś pięknego ! Ryba chodzi dłuższą chwilę w jamie , walcząc mocno i dynamicznie zakosami całą szerokością strumyka . Na szczęście nie włazi w kołki , co już się tutaj zdarzało . Jeszcze tylko wyprowadzam ją w nurtowe wypłycenie , na którym stoję i po nerwowych kilku nawrotach przy podbieraku wreszcie szczęśliwie w nim ląduje . Woblerek zostaje w siatce ... Dobre grube pięćdziesiąt plus w znakomitej kondycji .

Załączony plik  347 (800x600).jpg   413,38 KB   27 Ilość pobrańZałączony plik  346 (800x600).jpg   406,99 KB   31 Ilość pobrań

Wieczór po tych wrażeniach absolutnie zjawiskowy ...

Załączony plik  352 (1024x768).jpg   107,58 KB   29 Ilość pobrań

 

Sprzętowo FX 902-2 od Dąbka , Exsence Ci4+ C3000M , jakiś mikadowski tani monofil 0,16 i różne sieki w kolorach naturalnych  :) .


Użytkownik malinabar edytował ten post 26 kwiecień 2020 - 12:17


#140 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 26 kwiecień 2020 - 12:19

Bartku, pierwsza relacja w tym roku i z takim przytupem :) Gratulacje!
  • malinabar lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych