Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   fox mulder

fox mulder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 16:05

Chyba wirus jest już w odwrocie o ile to nie propaganda: https://wiadomosci.o...w-wuhan/eeb3rxb


  • vako lubi to

#402 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 02 marzec 2020 - 18:18



#403 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 02 marzec 2020 - 18:27

Wirus nie będzie w odwrocie to puki go globalnie nie opanujemy. Nie jest zjadliwy tak jak hiszpanka więc jest ok.Oby nie mutował w złym kierunku a będzie dobrze. Więcej higieny, izolacja zakażonych a z czasem wygaśnie. Może to potrwać rok lub dłużej jak w większości tego typu zjawisk.Liczba ofiar i tak do końca nie będzie znana nigdy,tylko szacunkowe dane.

Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 02 marzec 2020 - 18:27


#404 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 02 marzec 2020 - 18:55

Nie wiem czy ktoś to poruszył wyżej, bo nie czytałem. 

 

Niemniej dziś rozmawiałem z moją mamą, mieszka w małej miejscowości pod Poznaniem. Mówi, że była na spacerze i w miejscowej Biedronce ludzie wyjeżdżają z koszykami pełnymi butelkowanej wody albo zwykłego papieru toaletowego. 

 

Kupiłem dziś dwa opakowania papieru toaletowego, nie z poczucia zagrożenia, ale rozsądku. Jak inni wykupią, to ja czym będę tyłek podcierał. Tragedia. Wir histerii wciąga każdego czy się z nim zgadzasz czy nie. 

 

Miało nas zabić globalne ocieplenie, atom, dziura ozonowa, broń biologiczna... a wzruszyła globalną gospodarkę... plotka. 


  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#405 OFFLINE   bogdan333

bogdan333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaPolska-Italia

Napisano 02 marzec 2020 - 18:56

Znalezione

"KORONAWIRUS"

Z nosa mi się leje, gorączka nie spada,
Czy Koronawirus już się do mnie skrada.
We Włoszech nie byłem choć to bardzo blisko,
Chiny są daleko ale z Chin mam wszystko.
Codzień myję ręce, licznik wodę bije,
Szybciej mnie za wodę rachunek zabije.
W informacjach mówią niech każdy unika,
Tam gdzie ktoś zakaszle albo ktoś zakicha.
A skąd mogę wiedzieć kto jest zarażony,
Przecież nikt wirusem nie jest oznaczony.
Straszą Nas codziennie, wszystkich ostrzegają,
A sami codziennie wszędzie wyjeżdżają.
Od kiedy pamiętam co roku jest nowy,
Czy to Ptasia grypa, czy Szalone krowy.
Ale ten jest inny bo Made in China,
Jak z elektroniką żniwo swe zaczyna.
Jestem w izolatce schowany w łazience,
Co mi ręce wyschną to znowu je myję.
Nagle mnie olśniło, dało do myślenia,
Kiedy wierszyk piszę, trzymam Huawei'a.
Znalazłem lekarstwo leżało na stole,
Wirus nagle znikną wraz z telewizorem.
Taki zwykły pilot a tyle dobrego,
Jednym wyłączeniem zrobił mnie zdrowego.
Woda się nie leje, maska w koszu leży,
Gorączka mi spadła bom w nic nie uwierzył.
Apetyt mi wrócił, głodu nie oszuka,
Przychodzę do kuchni a tam Chińska zupa..."



#406 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 marzec 2020 - 19:03

Nie wiem czy ktoś to poruszył wyżej, bo nie czytałem.

Niemniej dziś rozmawiałem z moją mamą, mieszka w małej miejscowości pod Poznaniem. Mówi, że była na spacerze i w miejscowej Biedronce ludzie wyjeżdżają z koszykami pełnymi butelkowanej wody albo zwykłego papieru toaletowego.

Kupiłem dziś dwa opakowania papieru toaletowego, nie z poczucia zagrożenia, ale rozsądku. Jak inni wykupią, to ja czym będę tyłek podcierał ?


Żwirem
Jak Beduini od stuleci
  • krzysiek, AdasCzeski i venom_666 lubią to

#407 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 02 marzec 2020 - 19:09

Mieszkam w Meolo , do Treviso gdzie jest 43 chorych i jedna osoba zmarła mam 21 km , do Wenecji 30 km a tam 24 chorych. Z pracy mam jeszcze bliżej. Zakupy robiłem w tamtym tygodniu i w tym . Niczego nie brakuje i wszyscy, powtarzam wszyscy robią bieżące zakupy. Większa panika jest w Polsce gdzie podobno nie ma wirusa niż na obszarze realnie zagrożonym? 



#408 OFFLINE   bogdan333

bogdan333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaPolska-Italia

Napisano 02 marzec 2020 - 19:24

Ja też w czerwonej strefie mieszkam.



#409 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 marzec 2020 - 19:28

Mieszkam w Meolo , do Treviso gdzie jest 43 chorych i jedna osoba zmarła mam 21 km , do Wenecji 30 km a tam 24 chorych. Z pracy mam jeszcze bliżej. Zakupy robiłem w tamtym tygodniu i w tym . Niczego nie brakuje i wszyscy, powtarzam wszyscy robią bieżące zakupy. Większa panika jest w Polsce gdzie podobno nie ma wirusa niż na obszarze realnie zagrożonym?


Jarku, myślę że w Treviso nikt nie pamięta potopu szwedzkiego, a w Poznaniu i okolicach nie tylko najstarsi...

#410 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2246 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 marzec 2020 - 19:29

Bo my zapobiegliwi :)
Mamy większe doświadczenie w różnego rodzaju niedoborach. Ludzie pamiętają, jak to jest.

Tak już całkiem na swoim przykładzie. Wole kupić więcej i ewentualnie w przyszłości nie iść na zakupy (pieluchy, czy tam słoiczki mi się nie zepsują..), niż w przyszłości latać jak głupi po sklepach, bo akurat wybuchła panika i nic nie ma. To się nazywa zarządzanie ryzykiem.
W tym momencie jestem obkupiony i mam spokój. Jak się nic nie stanie, zużyje zapasy, tyle.


Użytkownik korol edytował ten post 02 marzec 2020 - 19:29

  • S.N. lubi to

#411 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 marzec 2020 - 19:34

Bo u nas panika zawsze będzie. Wystarczy plotka że cukier za tydzień zdrożeje o złotówkę i wykupią całe zapasy sklepowe...


  • Guzu, DeepRunner i woblery L.E. lubią to

#412 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 marzec 2020 - 19:44

Żwirem
Jak Beduini od stuleci

:o Keine masochismus !


  • Guzu lubi to

#413 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 02 marzec 2020 - 19:59

Nieufność w stosunku do władzy i oficjalnych komunikatów wysysamy z mlekiem matki. I nie jest to bezpodstawne. Być może śmiesznie to brzmi dzisiaj. Jak się cofnąć i poszperać w naszej historii jakoś specjalnie mnie to jednak nie dziwi. Byliśmy robieni bez mydełka i przez naszych i przez nie naszych, przez sojuszników i nie sojuszników.

Zupełnie czym innym jest rzeczywiste zagrożenie a czym innym skutki które mogą nastąpić jeżeli wirus u nas zainfekuje większą grupę ludzi.

Spójrzcie szerzej zobaczcie jak reagują giełdy, złoto, rynki ile zostało odwołanych wystaw, targów. Część firm stoi a zapewnienia pojawiające się w sieci służą gaszeniu paniki inwestorów bo inaczej długa czerwona świeca w dół. To już nawet nie o samą śmiertelność czy zjadliwość się rozchodzi.

Nawet jeżeli będzie szkodliwy jak zwykły katar. Ludzie spanikują. Tym bardziej że nasza służba zdrowia nie jest na to gotowa. Pisałem już o tym. Wyobraźcie sobie 50tys osób które trzeba hospitalizować na zakaźnych. No ja nie... To nie panika to fakty. Fakty bez napinki. Grypę wygrzewa się w domu. Coronavirus każdy zdiagnozowany przypadek będzie izolowany, chyba nikt nie liczy że po potwierdzeniu wirusa pozwolą mu pójść do domu i wygrzewać pod kołderką. A jeżeli zachoruje na coronavirus tyle co na grypę, a nawet 1/10 tego jesteśmy gotowi? Oby tak i oby ludzie czuli się bezpiekcznie. Inaczej bardziej niż wirus, zaszkodzi nam panika.

Zupełnie nie rozumiem smieszkiwania. I twierdzeń że nic się nie stanie są jeszcze bardziej szkodliwe niż panikarze.

Czy zwyczajnie na spokojnie nie można się przygotować? Nikt nikomu nie każe kupować tonę ryżu. Wystarczy art niezbędne. Dla mnie to są pampersy mleko dla dzieciaków i tyle. Po co mam płacić 6zl za karton jak Janusze będą biegać między regałami z pełnymi portkami kiedy mogę teraz kupić w normalnej cenie zapas na 6 tygodni który i tak wykorzystamy bo termin przydatności ma do sierpnia. Najwyżej w przyszłym miesiącu nie będę musiał kupować. A tak mam głowę spokojna. Czy to jest panika? Dla mnie to zwykły rozsądek i zapobiegliwość.


Ja nie oceniam jeżeli ktoś potrzebuje tonę leków, 5 ton ryżu i fasolki i do tego bunkier żeby czyc się bezpiecznie niech to kupi i zbuduje byle odpowiednio wcześniej żeby mi później z pełnymi gaciami między regałami nie latał jak pójdę po piwo bo akurat tego zapasów nie robiłem.

Najlepszy lek na panikę to się przygotowac. Ja mam wywalone na to co się stanie. Mleko mam pampersy mam. Jeść też będziemy mieli co. Dzieciaki przechodzą najlżej. Ja i żona też jeszcze nie w grupie największego ryzyka. Więc czym tu się przejmować. Jak będzie kwarantanna będzie okazja nareszcie częściej na rybki pojeździć😂

Użytkownik gajosik edytował ten post 02 marzec 2020 - 20:06


#414 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 marzec 2020 - 20:24

"Drodzy rodacy,

zanim wykupicie mi cały makaron - a ja bardzo lubię makaron - żeby uchronić się przed końcem świata, weźcie pod uwagę że w Polsce:
- rocznie na raka umiera ponad 100 tys. osób, czyli ponad 270 dziennie,
- choroby układu krążenia wysyłają do piachu ponad 170 tys osób na rok - niemal 485 dziennie,
- samobójstwo popełnia każdego dnia ok. 15 osób - ponad 5 tys rocznie,
- w wypadkach drogowych ginie co roku ok. 3 tys. ludzi.

Czy z tego powodu badacie się częściej na serduszko, wpieprzacie mniej toksycznej paszy, palicie mniej papierosów albo śmieci w piecu, wykazujecie troskę o zdrowie psychiczne swoje i ludzi w waszym otoczeniu albo chociaż może nie jeździcie jak popierdoleni? Dużo podróżuję samochodem i jakoś tego ostatniego nie zauważyłem.

Ale nie, ukatrupi was nie rak, nie pikawa, nie depresja i stres, nawet nie kierowca-kretyn, tylko koronawirus, więc trzeba wykupić cały makaron z Biedry."



#415 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2020 - 20:26

Kogo cytujesz?



#416 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 marzec 2020 - 20:32

Załączony plik  wg.jpg   64,83 KB   19 Ilość pobrań



#417 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2020 - 20:42

Ufff co za ulga. Jak czytam "drodzy rodacy" to już cierpnę ... :o  ;)


  • Bułka i M a r a s lubią to

#418 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 marzec 2020 - 20:48

Najbardziej to rozwala mnie te klepane wciąż zdanie. „Rząd nie potwierdził żadnego przypadku” Rząd !!! Nasza wyrocznia! Złapiesz ich za rękę to powiedzą , że to nie ich ręka. Błagam! najważniejsze są wybory!!!kto im na wiece przyjdzie? Jak już głos oddamy , wtedy możemy zdychać...

#419 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2246 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 marzec 2020 - 20:52

W Biedronce zakupów nie robię. Tego sklepu nie mogę zdzierżyć...
Jeszcze mam awersje do Lidla (przy kasie nie ma podstawki na torbę na zakupy, taśma krótka), ale w Lidlu chociaż alkohol tani, kupiłem kiedyś absoluty na swoje wesele. I środki czystości ok.



#420 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 20:53

Jeśli ktoś ma ochotę na fake wiadomości i filmiki, jego wybór. Jednak bardzo proszę o powstrzymanie się przed kopiowaniem ich na jerkbaicie






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych