Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3799 odpowiedzi w tym temacie

#2381 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 maj 2019 - 06:25

Ja stawiam na czucie.Czuły jestem :P

Narcyzm... :D  :D :D Chyba, że to opinie wyrażane przez kobiety, a Ty tylko cytujesz... :P  ;)  



#2382 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 maj 2019 - 07:06

Ty tu Aleks nie pierdacz tylko zdawaj relację o tej super lekkiej szpuli do tatuli :P Jakby była do alphasa to już bym pewnie przetestował  :D 



#2383 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 maj 2019 - 07:15

Sławku, jak pisałem, nie miałem czasu na przetestowanie, na dobitkę nawalił mi samochód i od tygodnia stoi w warsztacie. :(  Jeśli tylko pogoda pozwoli wybiorę się nad wodę choćby tylko po to, żeby sprawdzić tę szpulkę w ten weekend.


  • S.N. lubi to

#2384 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 16 maj 2019 - 08:14

Alex przed domem/blokiem kawałek trawnika się znajdzie ;) do testów wystarczy.
  • Alexspin lubi to

#2385 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 maj 2019 - 08:28

Nie ma takiej opcji. W okolicy jest strasznie dużo psów i wejście na trawnik to potencjalne wdepnięcie... Nie będę ryzykował... :(



#2386 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 16 maj 2019 - 08:46

To stój na chodniku i celuj między psi urobek, a tak bardziej poważnie to
rzeczywiście masakra z tym jest.
  • Alexspin lubi to

#2387 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 16 maj 2019 - 10:32

Robić zdjęcia, kręcić filmy i podpie.....ć do straży miejskiej, brutalne ale skuteczne. To tak na temat srania psami pod nie swoimi oknami.
  • PETEREK i marcin186 lubią to

#2388 OFFLINE   xls

xls

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Leszek
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 17 maj 2019 - 09:52

Witam trochę się boje zadawać pytania (bo jestem zniechęcony do wypowiedzi na forach, gdzie nowicjusz pyta i admin go banuje bo pytanie było), ale cóż zaryzykuje. Czy jesteście wstanie pomóc kompozycji streetfishingowego zestawu? Ja wiem że jest temat o tym zjawisku, jednak pragnął bym postawić na multiplikator, z prostego powodu, ot zawsze marzyłem od dziecka i nigdy nie było mnie stać. A street fishing bo teraz będę ojcem poraz drugi, nie mam czasu na wypraw, dwójka dzieciaków ciężka praca... Byłem po taki w sklepie... i to co sprzedał mi sprzedawca nijak nie zbliżało się do wymagań typy ultra lekki spinning. Kołowrotek za 200 zł, i byłem bardzo zniechęcony, do czasu założenia przynęt 60g... gdzie to jak to leciało to dla mnie był szok.

Budżet? do 2 tyś ale wolał bym taniej by kupić rzeczy dla malucha:) 

możę być nawet i ta wędka 

KUYING Teton jak widzę chwalona

Użytkownik xls edytował ten post 17 maj 2019 - 09:53


#2389 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 17 maj 2019 - 10:26

Witamy.

 

Na początek napiszę że bardzo dobrą rzeczą jest przeczytanie wątku pt. casting ultra light.

Myślę że po tej lekturze będziesz wiedział co kupić.

 

Za 200 zł to nie kupi się multika do ul / l 

Ewentualnie streeto cast R działa od 3-4g plus gumka.


  • Alexspin lubi to

#2390 OFFLINE   xls

xls

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Leszek
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 17 maj 2019 - 10:45

Hej, dzięki za odpowiedź i przepraszam za mój brak precyzji. Myślałem o kijach od 1-7 gram  do dłubania okonków albo i delikatniejsze. Bez specyficznych wymagań. Kiedyś łowiłem na spinning raz na 1-2 lata... teraz mam dylemat albo spinning albo nic. 



#2391 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2019 - 11:01

Jeśli mogę Ci coś doradzić to kij kup budżetowy spokojnie Aliexpres wynalazki się sprawdzają i jak cofniesz się w tym wątku to BOB czy ALEX testują tu kilka wynalazków...

Osobiście mam Dagger Royal Spirit UL 703 i drugi model 562  i są OK koszt 150 zł - zainwestuj resztę w multiplikator bo to jest tu najważniejsze...

 

... piszę ogólnie o zasadzie, bo wybór wędziska zależy też od łowiska, dostępności do wody itp. te konkretne modele to bardziej od 2,5 grama myślę...


Użytkownik amalker edytował ten post 17 maj 2019 - 11:07

  • Alexspin lubi to

#2392 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 17 maj 2019 - 11:16

Przy lekkim łowieniu ważny jest i kij (ładowanie się) jak i multiplikator. 

 

Jest dużo multiplikatorów które po lekkim tuningu obsłużą lekki przynęty.

 

z fabrycznych, bez grzebania w nich, abu revo lt, streeto cast R działają od 3-4 g.

 

Znów się powtórzę że czytanie tematów związanych z ul/l castingiem dużo pomaga.


  • BOB lubi to

#2393 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2019 - 11:42

oczywiście... pałką tego nie wyeksportujesz, chodziło mi tylko o to, że z racji dostępności cenowej czegoś co da radę nie jest to kłopot, a na odpowiedni multiplikator o ile nie trafisz na okazję forumową musisz wydać już odczuwalne pieniądze, więc na nim trzeba się skupić.

też sądzę, że najdzie tu kolega xls morze informacji ;)



#2394 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 18 maj 2019 - 05:45

Chińska wersja multika z systemem hamulcowy FTB.
https://s.click.alie....com/e/cqAY79Ou
  • Bułka lubi to

#2395 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4541 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 maj 2019 - 11:56

 

Witam trochę się boje zadawać pytania (bo jestem zniechęcony do wypowiedzi na forach, gdzie nowicjusz pyta i admin go banuje bo pytanie było), ale cóż zaryzykuje. Czy jesteście wstanie pomóc kompozycji streetfishingowego zestawu? Ja wiem że jest temat o tym zjawisku, jednak pragnął bym postawić na multiplikator, z prostego powodu, ot zawsze marzyłem od dziecka i nigdy nie było mnie stać. A street fishing bo teraz będę ojcem poraz drugi, nie mam czasu na wypraw, dwójka dzieciaków ciężka praca... Byłem po taki w sklepie... i to co sprzedał mi sprzedawca nijak nie zbliżało się do wymagań typy ultra lekki spinning. Kołowrotek za 200 zł, i byłem bardzo zniechęcony, do czasu założenia przynęt 60g... gdzie to jak to leciało to dla mnie był szok.

Budżet? do 2 tyś ale wolał bym taniej by kupić rzeczy dla malucha:) 

możę być nawet i ta wędka 

KUYING Teton jak widzę chwalona

 

 

Nikt Cię tutaj nie zbanuje za zadawanie pytań  :D Co najwyżej przeniesie pytanie do istniejącego wątku. Przy zakładanym budżecie to już można trochę poszaleć. Jako multiplikator na początek z wyższej półki propnuję ALC BF 7 albo aldebarana. Jak z niższej to tsurinoya XF50 naprawdę daje radę. Sam byłem zaskoczony na plus. Co do wędki to również dają radę te z Chin, a którą wybierzesz to już zależy od tego jaką pracę kija preferujesz. Napisz więcej szczegółów, a na pewno ktoś coś doradzi.



#2396 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 maj 2019 - 12:16

Chińska wersja multika z systemem hamulcowy FTB.
https://s.click.alie....com/e/cqAY79Ou

 

Taki Aldebaranowaty  :)


  • S.N. lubi to

#2397 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2019 - 18:08

Maykel dzisiaj złowił swoje pierwsze wzdręgi na ul casta. W czasie jednego z holi stwierdził że walczą lepiej jak okonie . W sumie było grubo ponad 50 sztuk ,o sprzęcie używanym Michał napisze sam.

Załączone pliki



#2398 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 maj 2019 - 18:17

Kijek Kraag 5lb XF + Steez w wersji KTF
Najwięcej moich padło na 1.5" czarnego twistera (potem bez ogonka), na niespełna 1. 5g czeburaszce. Działo się
  • drag i bob74 lubią to

#2399 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 maj 2019 - 06:10

 

Witam trochę się boje zadawać pytania (bo jestem zniechęcony do wypowiedzi na forach, gdzie nowicjusz pyta i admin go banuje bo pytanie było), ale cóż zaryzykuje. Czy jesteście wstanie pomóc kompozycji streetfishingowego zestawu? Ja wiem że jest temat o tym zjawisku, jednak pragnął bym postawić na multiplikator, z prostego powodu, ot zawsze marzyłem od dziecka i nigdy nie było mnie stać. A street fishing bo teraz będę ojcem poraz drugi, nie mam czasu na wypraw, dwójka dzieciaków ciężka praca... Byłem po taki w sklepie... i to co sprzedał mi sprzedawca nijak nie zbliżało się do wymagań typy ultra lekki spinning. Kołowrotek za 200 zł, i byłem bardzo zniechęcony, do czasu założenia przynęt 60g... gdzie to jak to leciało to dla mnie był szok.

Budżet? do 2 tyś ale wolał bym taniej by kupić rzeczy dla malucha:) 

możę być nawet i ta wędka 

KUYING Teton jak widzę chwalona

 

Dziś będę pisał conieco o UL-caście. Późnym wieczorem, albo jutro szukaj mnie w temacie http://Dagger Royal Spirit UL 703

 

Witamy.

 

Na początek napiszę że bardzo dobrą rzeczą jest przeczytanie wątku pt. casting ultra light.

Myślę że po tej lekturze będziesz wiedział co kupić.

 

Za 200 zł to nie kupi się multika do ul / l 

Ewentualnie streeto cast R działa od 3-4g plus gumka.

Za 200 zł nie kupi się w ogóle multiplikatora, jeśli już to co najwyżej pseudomultiplikator.

Kongerowy Streeto ma niestety zbyt ciężką szpulę (13g), żeby nadawał się do UL-casta. Startuje przyzwoicie dopiero od 5g. Mam, przetestowałem i używam go z wędziskiem STORM Adventure 3,5-7g/2-6lb, praktycznie 5-11g z linką 10lb.

 

Jeśli mogę Ci coś doradzić to kij kup budżetowy spokojnie Aliexpres wynalazki się sprawdzają i jak cofniesz się w tym wątku to BOB czy ALEX testują tu kilka wynalazków...

Osobiście mam Dagger Royal Spirit UL 703 i drugi model 562  i są OK koszt 150 zł - zainwestuj resztę w multiplikator bo to jest tu najważniejsze...

 

... piszę ogólnie o zasadzie, bo wybór wędziska zależy też od łowiska, dostępności do wody itp. te konkretne modele to bardziej od 2,5 grama myślę...

Potwierdzam - Royal Spirit UL703 to dobry wybór do budżetowego zestawu UL-cast, testowałem go przedwczoraj i wczoraj z Tatulą CT 100HSL z lekką szpulą (5,6g).


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 maj 2019 - 06:11


#2400 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2019 - 07:09

... a ja mogę odsprzedać Royal Spirit UL703 ;) . Oszczędność czasu na ściąganiu z Chin :D 


  • golsyl lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych