Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3808 odpowiedzi w tym temacie

#2361 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 29 kwiecień 2019 - 22:29

Tunning ale tym razem w strone high. Rozbebesze go. Wrzuce mu mocniejsze lozyska. Trwalsza przekladnie, szpulke z duzym lozyskiem. Nie musi byc gleboka. Potrzebuje 75 meteow plecki. Korba 90 lezy juz w pudle. Szpulka tez z na lozysku 11 mm. Chodzi o ergonomię. Pod moje male łapki bedzie idealny. Nie zmeczę nadgarstka.

Użytkownik Andan edytował ten post 29 kwiecień 2019 - 22:30

  • ManieQ, vastus i sebam3 lubią to

#2362 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 29 kwiecień 2019 - 23:05

A patyk? Jaki to? 😉
  • sebam3 lubi to

#2363 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 30 kwiecień 2019 - 06:10

Opisany jest 10 - 25 lb przy 3/8 do 1 oz ale jak to bywa przy 25 lb gorny zkres jest niedoszacowany. Po wstepnych testach okazuje się ze sweeper 14 cm spokojnie lata. Na szczupaki bedzie idealny.
  • dreadknight i Bułka lubią to

#2364 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 kwiecień 2019 - 06:56

Opisany jest 10 - 25 lb przy 3/8 do 1 oz ale jak to bywa przy 25 lb gorny zkres jest niedoszacowany. Po wstepnych testach okazuje się ze sweeper 14 cm spokojnie lata. Na szczupaki bedzie idealny.

 

I wszystko jasne :P


  • Andan lubi to

#2365 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 30 kwiecień 2019 - 07:53

Hehe dobre ✌💪😇

Użytkownik Andan edytował ten post 30 kwiecień 2019 - 08:26


#2366 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 kwiecień 2019 - 17:58

Casting UL w wersji "dziewczyńskiej".  :wub:

 

Załączony plik  aa2.jpg   107,66 KB   39 Ilość pobrańZałączony plik  aa1.jpg   67,48 KB   38 Ilość pobrań

 

Focił dumny ojciec.



#2367 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 kwiecień 2019 - 18:24

Wyrzut oburącz przy ul ? Noga wykroczna nie w te tylko w tamte 😀 Ojciec jak Ty dziecko uczysz ? 😉

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 30 kwiecień 2019 - 18:24

  • PILOT lubi to

#2368 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 kwiecień 2019 - 18:28

To tak jak z bieganiem - ma przede wszystkim sprawiać radochę  :good:



#2369 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 30 kwiecień 2019 - 20:12

Super, gratulacje. Czekam aż Uczeń przerośnie Mistrza  :highfive:


  • HaDe lubi to

#2370 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 03 maj 2019 - 14:32

Nowy kijek już u mnie, ULXF696-1N 6 lb obok suzuki 4 lb. Smukłość jak na deklarowane 6 lb jest zadziwiająca,czuć jednak że jest mocniejszy od suzuki .

No to po pierwszych połowach i napiszę że tego szukałem. Złowionych około 40 okoni i parę szczupłych, okonie w przedziale 10 do 38 cm, największy pike 76 cm. Żadna z ryb nie spadła ,moc opisana prawidłowo jest czym zatrzymać przyłów a okonie nie robią sobie zbyt długich spacerów. Kij jest na tyle czuły że atak 10 -12 cm okonka jest wyczuwalny, zielsko czy dno jest łatwo odróżnić. Rzutowo z dołu 1,5 grama bez problemu , górę ciężko określić ale jak dla mnie to 7 gram i smukłe 3 cale. Optimum to 2,5 do 7 gram całkowitej masy. Podpinałem na zmianę dwa multiki px 68l i morrum sx high speed, na obydwu plecionka #0,8 varivas .

#2371 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 09 maj 2019 - 19:29

Własnie dostałem podstawę do Alphasa HD Cutom. Zapowiada się ciekawie. Czekam na pozostałe części.  :rockon:

Załączony plik  Alphas HD Custom.jpg   67,79 KB   51 Ilość pobrań



#2372 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 09 maj 2019 - 19:34

Własnie dostałem podstawę do Alphasa HD Cutom. Zapowiada się ciekawie. Czekam na pozostałe części.  :rockon:

attachicon.gif Alphas HD Custom.jpg

To będzie ciekawy projekt :good:


  • Andan lubi to

#2373 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 maj 2019 - 21:41

Dziś casting UL w wersji...ciężarowej :)

Miały być szczupaki i okonie,i były.Tyle że w jakości takiej że nie ma się czym chwalić.

Coś tam gryzło od rana,po południu zrobiła się taka zupa że odgrzebałem w pudełku dawno nie uzywana klasykę-kopytko Relaxa 2",na główce 2,5g.

Trzeci czy czwarty rzut i bum.Klasyczne branie w opadzie,blisko dna.Długie chwile byłem lekko zły,myślałem że zdjąłem z gniazda naprawdę dużego sandacza.Okazało się że nie :P :D .

 

Załączony plik  karpik.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg   66,71 KB   31 Ilość pobrań

 

Pięknie wpiety,guma w środku pyska.Na karpiach się nie znam,zbyt czesto tak dużych ryb nie łowie ale jak go wypuszczałem to w rękach czułem dwucyfrówkę chyba.

Co to wszystko ma wspólnego z castem UL?Ano sprzęt.Po raz kolejny utwierdziłem sie w przekonaniu że Suzi 4lb 681PRO to po prostu genialne narzędzie.Kombinacja pięknego ugięcia i mocy w dolniku-bez podziału na kategorie wagowe,jestem przekonany że to najlepszy kij jaki miałem w życiu.Wybrany po testach wielu innych linek Sufix Nanobraid 6lb też po raz kolejny potwierdził że jest wart pochwały.Niech sobie będzie tasiemką,wazne że robi robotę.

Na koniec jeszcze spełniłem  dobry uczynek-świniak miał w pysku karpiowy(chyba?) hak z dobrym metrem linki-odkolczykowałem go,choć jak widać w żerowaniu mu nie przeszkadzał :) .

Cast UL rules-mogę takie niespodzianki zaliczac na każdej dniowce.

Ahoj :D

 



#2374 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 14 maj 2019 - 03:25

Emocje jak na porodówce...  ;)  :P

 

PS Dzięki Andrzeju za podsunięcie pomysłu na zakup Nanobraida. Życzyłbym sobie żeby wiele innych linek były takimi tasiemkami. Mało się o niej pisze na forum, a szkoda, bo mogłaby być niezłą konkurencją dla innych produktów. 


  • drag lubi to

#2375 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 maj 2019 - 07:04

@ Drag mógłbyś napisać jakie suzuki przynęty ogarnia? Chodz mi zarówno o możliwości rzutowe, jak i "sławetne" pokazywanie opadu


  • maykel i drag lubią to

#2376 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 14 maj 2019 - 09:04

I wszystkie niedogodności i bezrybie poszlo w niepamięć . Graty 💪💪💪
  • drag lubi to

#2377 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 maj 2019 - 11:54

@ Drag mógłbyś napisać jakie suzuki przynęty ogarnia? Chodz mi zarówno o możliwości rzutowe, jak i "sławetne" pokazywanie opadu.

Nie było kiedy odpisać.

Wiadomo że takie oceny są mocno subiektywne,i taka będzie moja.Jeśli chodzi o górę-jak dla mnie główka 5g.+3"smukłej gumki typu Keitech ES na przykład.Ja rzucałem tez 5g.+troche "tłustsze" 3"(takie jazgarkowate)i jak dla mnie można to ciskac bez obawy.

Jeśli chodzi o dół-najmniej co próbowałem z Alphasem K.T.F to jig jęteczka od kolegi @niedzieljig (chyba ok 1,2g)ale to trochę rzezba,poza tym ja cały czas dopiero się uczę obsługiwania takich gramatur. Mała gumeczka+1,5g.główki czy czeburaszki to taki moim zdaniem najfajniejszy od dołu ciężar pod którym kijek się dobrze załaduje.

Co do "sławetnego pokazywania opadu" jak to napisałeś :P -ciężko mi się odnieść.

Nigdy w zasadzie nie łowiłem i nie łowię na zasadzie obserwowania szczytówki.Dla mnie zestawienie plecionka+kij + multik jest na tyle czułe że nie odczuwam żadnej potrzeby aby obserwować szczytówkę.Tym bardziej że są jeszcze zmienne,takie jak długośc rzutu,czyli ilośc plecionki w wodzie,to w jaki sposób,pod jakim katem jest ułozona,czy balon z linki jest większy czy mniejszy itp.,itd.To wszystko może przecież "pokazywanie opadu" zakłamywać i zniekształcać.

Jeszcze co do przynęt-ja łowię głównie tym kijem gumkowo,w najróżniejszych konfiguracjach.Główki,czeburaszki,czasem trochę Carolina Rig jak mnie najdzie.Ale  woblerki twitchowe typu na przykład Duo Ryuki czy bardziej klasyczne, takie jak Gajosikowe konstrukcje moim zdaniem też bardzo dobrze ogarnia.

Zaznaczam że wszystko co powyżej napisałem dotyczy wody stojącej.Na rzece lowiłem tak niewiele że na temat łowienia w nurcie zadnych wniosków nie jestem w stanie wyciągnąć.

Pozdr :)


Użytkownik drag edytował ten post 15 maj 2019 - 12:33


#2378 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 15 maj 2019 - 12:53

Z moich własnych doświadczeń dużo lepiej widać brania obserwując plecionkę niż szczytówkę 🙂

#2379 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 maj 2019 - 12:56

Dokładnie, mam takie same spostrzeżenia.



#2380 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 maj 2019 - 12:56

Ja stawiam na czucie.Czuły jestem :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych