Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3818 odpowiedzi w tym temacie

#2401 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 maj 2019 - 08:33

W sobotę i niedzielę przetestowałem UL-casta w zestawieniu:

- wędzisko DAGGER Royal Spirit UL703 1-7g/1-4lb;

- multiplikator DAIWA Ttula CT 100HSL ze szpulą 5,6g;

- plecionka 3 godzinyVARIVAS Light Game PE 0,3/6,5lb (4 sploty), 2 godziny KAMATSU Techron Olive Green 0,03mm/2,85kg (4 sploty);

- łowisko Pilica (Teofilów-Inowłódz);

- niemal bezwietrznie, z lekkimi podmuchami bocznymi.

Przynęty począwszy od 7,2g MANNS ripper z czeburaszką, kończąc na 2,7g pływających, pękatych smużakach KAMATSU Bubble Beetle i SALMO Lill'Bug. Przynęty, w zależności od ciężaru leciały na odległości od 15 do 25 obrotów korbką (ok. 77cm/obrót), czyli od około 10 do 20m. O dziwo, bardzo dobre odległości, około 15m uzyskiwały pękate smużaki, natomiast kompletnie nie sprawdził się dość smukły KENART Vinner 3,3g, którym nie dało się rzucić dalej niż na 10 obrotów.

Niestety srodze zawiodłem się na plecionce VARIVAS. Po 3 godzinach plecionka zaczęła się rozwarstwiać, tworzyć brody nawet z przynętami 5-7g, aż wreszcie rwać się w nieprzewidywalnych miejscach (nawet w pobliżu multiplikatora). Od linki w cenie 139.-zł/100m należałoby się spodziewać znaaacznie więcej!!! :angry:

Na niedzielę nawinąłem Techrona używanego już wcześniej przez kilkanaście godzin na innym kołowrotku i bez problemów mogłem dokończyć ten mini teścik, a plecionka nie zaserwowała żadnych niespodzianek.

Nie udało mi się sprawdzić przynęt poniżej 2,7g, gdyż wygoniła mnie pogoda, ale z tego krótkiego czasu użytkowania, uważam, że można przyjąć, iż w/w zestaw jest w stanie obsłużyć w zadowalający sposób przynęty od 2,5g.


  • BOB, S.N. i Xiaou lubią to

#2402 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 20 maj 2019 - 08:49

Po tak lekkiej szpulce spodziewałem się więcej😦😦
  • maykel lubi to

#2403 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 maj 2019 - 09:29

Być może uda się jeszcze coś z niej "wycisnąć". Jak pisałem nie miałem okazji przymierzyć się do przynęt 2-gramowych. To jeszcze do sprawdzenia, ale wydaje mi się, że 2,5g to dolna granica przyzwoitości, ostatecznie to tylko Tatula. :(



#2404 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 20 maj 2019 - 09:37

Ten kij jest strasznie zamulony, jego akcja może mocno zniekształcać wyniki testu szpulki.


  • drag lubi to

#2405 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 maj 2019 - 09:43

Ten kij jest strasznie zamulony (…)

Co przez to rozumiesz?



#2406 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 20 maj 2019 - 14:22

Że jest kluchą, ma fatalną dynamikę, nie da się nim podbijać ani za bardzo rzucać.

 

Nie ogarnia ani górnego zakresu dobrze, ani dolnego. 

 

Za tę kasę, za którą chodzi jest ok, ale generalnie ja bym nie polecił zakupu. 


  • Paweł J, drag i hose4ras lubią to

#2407 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10152 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2019 - 15:37

Ma miękką, spolegliwą pracę dzięki temu można bez rwania podać lekką przynętę. Ma głębokie ugięciem i trzyma większa rybę ostatnim odcinkiem dolnika. Wtedy jest pełną parabolą i właściwie nie gubi ryb. Nie jest to kij do podbijania i nawet nie ma co tego próbować. Trzeba ten kijek wyczuć i wtedy się podaje przynętę bez problemu. Ciężko ogarnie 1gr ale przy dobrym multiku 1,2-1,5 już całkiem dobrze. 7gr obsługuje bez problemu.

Kij do łagodnego wędkowania. Ja lubię szybkie kije, ale ten w określonych sytuacjach jest spoko ...za takie pieniądze za jakie chodzi to dobry towar  ;)

Wrzuciłem swoją ocenę bo uważam, że często recenzujemy bardzo subiektywnie (i dobrze) A taka ocena zależy od potrzeb zastosowania i własnych preferencji/upodobań.


Użytkownik BOB edytował ten post 20 maj 2019 - 15:49

  • golsyl, wojciiech i Alexspin lubią to

#2408 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 20 maj 2019 - 15:46

Robert, no ale przyznasz, że do obiektywnych testów rzutowych, to to nie jest najlepszy wybór  ;)

 

Podobonie jak dexterity, która również jest fajnym kijem (o wiele fajniejszym od Royal Spirit), ale też nie użyłbym jej do testów, ze względu na charakter pracy.



#2409 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10152 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2019 - 15:54

Wszystko zależy do czego takie testy? Do przetestowania multika i wydania o nim opinii na tej podstawie, to faktycznie nie jest najlepszy wybór.

Ja jeszcze mam ten kijek i kijek testowałem z Aldebaranem BFS i Abu BFS, ale w tym przypadku multiki robiły robotę. I na tej podstawie jest mój opis :)


  • wojciiech i Alexspin lubią to

#2410 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 20 maj 2019 - 17:48

... natomiast kompletnie nie sprawdził się dość smukły KENART Vinner 3,3g, którym nie dało się rzucić dalej niż na 10 obrotów ...

Kenart Winner i inne winneropodobne woblerki to wyjątkowo antycastingowe przynęty. W miarę budżetowo można się uzbroić w chińskie podróbki typu https://www.youtube....h?v=DKS4W1zzyzE , czy https://www.youtube....h?v=bsDWQU1cJdg i mieć sporo frajdy z rzucania. 


  • maykel i Alexspin lubią to

#2411 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 20 maj 2019 - 18:23

A ja do dexterity nie mam zastrzeżeń. Dobrze ładuje i daleko rzuca wg. mnie. Jedyny minus, że to wklejka 🙂

#2412 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10152 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2019 - 18:41

..główną zaletą tego kija jest to, że ...jest to wklejka! ;)  :D i dlatego będzie u mnie bardzo długo

PS znasz dużo dobrych (lub w ogóle) wklejek w cascie? :P


  • Alexspin lubi to

#2413 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 20 maj 2019 - 18:45

Nie znam, bo to mój jedyny cast UL z Ali, który kupiłem po tym jak napisałeś o nim na forum 😁 Jestem w sumie Ci wdzięczny bo wędka jest ogólnie super, złapała sporo ryb, ale raz nie dała rady dobrze wciąć sporego sandaczowego przyłowu i mam do niej o to żal🤣😂

Użytkownik rimi edytował ten post 20 maj 2019 - 18:50


#2414 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10152 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2019 - 18:49

Sorki Kolego, ale to na prawdę kijek UL! Czego oczekujesz i się spodziewasz. Można tylko żałować ryby, która poszła zapewne z przynętą, ale kija kija Ci nie połamała?!

Na kijku kleniowym siada sum i nie często się go wyholuje. Czy to wina kija? ;)  :)


Użytkownik BOB edytował ten post 20 maj 2019 - 18:49


#2415 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 20 maj 2019 - 18:52

To było napisane w formie żartu oczywiście. 😋 Rybce nic się nie stało bo zwyczajnie spadła nie zrywając zestawu 💪, ale czuć było że to ładny sandacz.

P.S.
Używałeś pro flex 2?
  • BOB lubi to

#2416 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10152 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2019 - 19:04

Nie. Z Chińczyków używam tylko UL



#2417 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 21 maj 2019 - 11:13

A któryś z kolegów używał pro flex 2 do 8g i może coś o tym kiju napisać?

#2418 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3698 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 maj 2019 - 12:17

Robert, no ale przyznasz, że do obiektywnych testów rzutowych, to to nie jest najlepszy wybór. (…)

 

Wszystko zależy do czego takie testy? Do przetestowania multika i wydania o nim opinii na tej podstawie, to faktycznie nie jest najlepszy wybór.(…)

Nie neguję Waszych opinii, ale wybrałem Spirita dla tego, że używałem go z Tatulą wyposażoną w płytką szpulę 10,3g. Chciałem porównać jaka będzie różnica, a najlepsze porównanie uzyskuje się gdy zmieniamy tylko jeden element zestawu. Być może ze sztywniejszym wędziskiem szpulka dałaby lepsze efekty, ale sprawdzenie jej na tym samym wędzisku z tą samą plecionką (wyniki testu podane przy użyciu Techrona) dały mi właśnie obiektywny obraz różnicy pomiędzy szpulkami. Na moje potrzeby, wyniki w zupełności mnie zadowalają, a 2,5g przynęta lecąca na 15m to jest to czego oczekiwałem.

Nota bene, nie mam innego wędziska o parametrach UL, więc nie mam możliwości sprawdzenia w innej konfiguracji. Natomiast Spirit ma dla mnie tę zaletę, że nawet ledwie za skórkę zaczepiona ryba ma nikłe szanse uwolnienia się jeśli nie da się jej luzu podczas holu.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 21 maj 2019 - 12:23


#2419 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 maj 2019 - 15:48

Amerykański baitcasting ultralight to drop shot, lindy, california, texas. Proste, mało zideologizowane. Polski - to wiara w cuda, mozół zdobywania szpulek o pojemności zbliżonej do zera, plus aliexpress..  :) A czas jak rzeka ucieka..


  • vastus lubi to

#2420 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 21 maj 2019 - 19:38

Jeden z lepszych UL castów jakie miałem.A trochę tego przerobiłem.U mnie służy do łowienia samą gumką FT z hakiem .

 

Załączony plik  P1730155.JPG   160,3 KB   23 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 21 maj 2019 - 19:39

  • PILOT, arturbukowski i Bułka lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych