Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1995 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 21:32

Znajomy namówił mnie abym poczytał trochę tych wypowiedzi i widać, że recepta w tym wątku jest jedna nic nie robić :( problemy rozwiążą się same. Zbliżają się spotkania sprawozdawcze w kołach i ciekawe ile osób spośród zabierających tu głos pofatyguje się do swoich kół i raczy zabrać głos w towarzystwie kolesi wzajemnej adoracji..........

#62 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 21:26

Znajomy namówił mnie abym poczytał trochę tych wypowiedzi i widać, że recepta w tym wątku jest jedna nic nie robić :( problemy rozwiążą się same.


Ależ signore francisco, celem tego wątku nie było "obalanie rządu" i stanowienie nowych praw, tylko wylewanie swoich bolączek i ewentualne wskazanie dla nieudzielających się, tudzież przypadkowo zaglądających, gdzie i co można złowić - ot takie podanie na tacy namiarów ;) .
Notabene na Ogólnych jest wątek "Zmiany-organizujemy sie" itd, zdaje się że datoos jako jedyny ze ślunska zabrał tam głos.

Zbliżają się spotkania sprawozdawcze w kołach i ciekawe ile osób spośród zabierających tu głos pofatyguje się do swoich kół i raczy zabrać głos w towarzystwie kolesi wzajemnej adoracji..........


Aby głos zabierać trzeba za sobą mieć pewne poparcie, czy francisco scaramanga, takie poparcie ma ?
Bo jeśli nie, to emerytowane czerwone nosy które przyszły na zebranie chlapnąć siorbatkę pokoju (z prądem), zakrzyczą scaramangę tak że poczuje się jak w czarnej żopie i przepędzą go ze "swojego" pzw-wigwamu za "buntownicze" poglądy ;).

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 01 grudzień 2012 - 18:13

  • peter78 lubi to

#63 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 13 luty 2013 - 13:25

Witam Panów..... Ktoś coś łowi w konurbacji Śląskiej ?
Może ktoś widział jakąś rybę ? Co tam na Wiśle , co na Odrze , co na jurajskich rzeczkach ?
Ja ( niestety ) nie mam nic do powiedzenia..... , ale chętnie poczytam.

#64 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 luty 2013 - 20:55

Ten kto łowi to siedzi cicho i ja sie nie dziwie. Co innego mazury czy inne pojezierza, gdzie jest sporo wody. W okolicy śląska 1 post na forum 2 zdjęcia z ładnymi rybkami i już się nie idzie dopchać do miejscowki ;)


Użytkownik sol321 edytował ten post 13 luty 2013 - 20:56


#65 OFFLINE   wwojjtas

wwojjtas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 luty 2013 - 12:11

Ja lowie od 1 stycznia. Rzeki okregu czestochowa,bardzo urokliwe. Od 1 lutego juz u nas w katowickim, jako ze wszytsko pomarzniete to tylko rzeki,zreszta jak przez caly sezon. Narazie ubogo,wody jeszcze brudne,caly czass wahania pogody to i woda posniegowa. Wyniki jakies tam sa,ale bez szalu . Uroku zimy,ryby mniej aktywne. Jestem na rybach srednio co dwa dni. Jak cos wiecej to prosze na priv.

#66 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 15 luty 2013 - 15:31

A ja nie łowię od -ego stycznia bo poprzyjeżdżały autokary z Krakowa i Katowic po częstochowskie ..."ryby". Tęczowe, potokowe i lipieniowe mięso jest deficytowym towarem, skoro trzeba aż 130 km w jedną mańkę dymać. Ale jak autokar, to się zwraca :/ Katowice bliżej.
Na pstrągi można jechać wtedy, gdy większość "pstrągarzy" się znudzi i przerzucą na zboczone trokookonki, szczupaczki i potem - super białe sandaczowe białko. Sorka, ale gorycz płynąca z moich ust nie jest bezpodstawna. Człowiek sobie ręce urabia stawiając inkubatory, sypiąc tarliska i słyszy nad wodą że nie ma ryb bo "ch...je nie zarybiają". Prawdziwy cytat z zeszłego tygodnia od człenia podczas inspekcji skrzynek z ikrą.

Gwoli wyjaśnienia: nie piję do kolegi wwojjtas, bo być może jesteś z tych normalnych, którzy po prostu między 1 styczniem a lutym nie mają gdzie jechać NA ryby.



#67 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 30 marzec 2013 - 16:16

Tak się zastanawiam czy w przyszłym roku płacić składkę do PZW i w związku z tymi rozterkami mam prośbę.
Powiedzcie mi, gdzie na Śląsku są komercyjne łowiska które są warte zachodu ?

Obecnie przychodzi mi do głowy jedynie jeziorko w zabytkowym parku w Świerklańcu ; często tam bywam ale nigdy nie wybrałem się tam na ryby.

Są też gdzieniegdzie gopodarstwa hodowlane.
Ale co to za przyjemność łowić w stawie hodowlanym ?

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 30 marzec 2013 - 16:18


#68 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 22:32

Jeszcze ten rok nie minął a Ty się namyślasz czy w przyszłym roku opłacać ?

Obawiam się że prywatne gosp hodowlane nie zaspokoją Twoich łowczych zapędów.



#69 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 30 marzec 2013 - 22:53

Tak się zastanawiam czy w przyszłym roku płacić składkę do PZW i w związku z tymi rozterkami mam prośbę.
Powiedzcie mi, gdzie na Śląsku są komercyjne łowiska które są warte zachodu ?

Obecnie przychodzi mi do głowy jedynie jeziorko w zabytkowym parku w Świerklańcu ; często tam bywam ale nigdy nie wybrałem się tam na ryby.

Są też gdzieniegdzie gopodarstwa hodowlane.
Ale co to za przyjemność łowić w stawie hodowlanym ?

Ślązak i o Goczałkowicach nie słyszał? 

Leszczyków i karasiów moc, karta Ci się zwróci i rozterek egzystencjalnych mieć nie będziesz...


  • platynowłosy lubi to

#70 OFFLINE   Hammer30

Hammer30

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaMyszków

Napisano 31 marzec 2013 - 21:45

 w moim mniemaniu aby ryba drapiezna miala szanse chociaz raz przezyła do tarla to całkowity zakaz polowy na zywca trupka gdzie nie raz widze nad woda branie szczupaka na zywca a facet spokojnie zapala papieroska i czeka a pozniej trzeba wyrwac kowice z bebechow. U mnie na zaporowce jest wydziezżawiony 200 m lini brzegowej przez ludzi z GŚ prawdziwy tabun cyganski stawiaja kempingi juz w kwietniu i zostaja do pierwszego lodu bija w leb wszystko co popadnie. Gdzie sa kontrole PSR ogolnie rok 2012 pod wzglendem sandacza bylo tragicznie ale mam jeszcze fajne miejscowki szczupakowe gdzie 80 cm dosc latwo zlapac.



#71 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 01 kwiecień 2013 - 18:50

Dobra , dobra chłopaki. Rozumiem że musieliście dać upust swoim frustracjom i zaakcentować swoją niechęć do troglodytów ze śląska dla których sensem życia jest tylko to żeby napaść na wasze łowiska , ukraść z nich wszystko co się nadaje do żarcia , zmielić to i upchać do słoików.
Znam te opowieści , więc wiedzcie że nie jesteście zbytnio oryginalni.
Pozostawmy ten wspaniale rokujący wątek na inną okazję , tymbardziej że Ja nie wziąłem z łowiska żadnej ryby od dwóch lat.
A zatem bądźcie tak łaskawi i poinformujcie mnie , czy licencja na Goczałkowice obejmuje również jakieś fragmenty Wisły i Bajerki , a jeśli tak to jaki charakter mają te fragmenty ?

#72 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 01 kwiecień 2013 - 19:10

Kolego samwieszkto, to nie frustracje, tylko smutna rzeczywistość - kilkakrotnie widziałem jak "wędkarze" masakrują rybostan. Kiedyś na Skawie trzech wyśmienitych łowców w ciągu dnia wybili stado świnki - myślę, że ze 100 sztuk z jednego bełka. Żyłka 0,2 i dawaj - płakać mi się chciało .... a co na brzegu zostało to lepiej nie mówić ...


Użytkownik jabadaon edytował ten post 01 kwiecień 2013 - 19:11


#73 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 kwiecień 2013 - 19:42

Ślązak i o Goczałkowicach nie słyszał? 

Leszczyków i karasiów moc, karta Ci się zwróci i rozterek egzystencjalnych mieć nie będziesz...

 

Hej Kolego zza miedzy taki schemat działa w dwie strony...



#74 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 kwiecień 2013 - 20:14

Hej Kolego zza miedzy taki schemat działa w dwie strony...

Bielsko to też Śląsk. Tylko taki bardziej Górny ;)

To był żart.

Jak ktoś w marcu zaczyna się zastanawiać, czy opłacić składkę w przyszłym roku, to może ja coś źle zrozumiałem - nie chce łowić w rzekach i jeziorach zarządzanych przez katowickie PZW? Już teraz wie, że będzie miał tak słaby sezon, że musi się odstresować na łowisku komercyjnym? 

Malkontenci źle na mnie działają :(



#75 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 20:21

Hej Kolego zza miedzy taki schemat działa w dwie strony...

 

 

Trzeba poprzeć, i nie rozpisywać się o Goczałkowicach, Żywieckim, Międzybrodzkim itp. bo od dawna wszyscy wiedzą, że tam nie ma ryb. :huh:



#76 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 01 kwiecień 2013 - 20:50

Januszu . Po co te drobne złośliwości i ta pseudo psychoanaliza . Pogoda jest do bani więc zamiast chodzić na ryby czytam sobie forum.
O łowiska komercyjne zapytałem bo przeczytałem taki felieton w WŚ który mnie zastanowił. W tym roku już składkę zapłaciłem więc po sprawie ; ale przez ten sezon mógłbym odwiedzić kilka łowisk żeby w przyszłym podjąć decyzję bardziej świadomie. Ot i cała sensacja.
Chcesz pomóc- to pomóż , nie chcesz - nie pomagaj ; ale swoje domysły i insynuacje zachowaj na bardziej stosowną okoliczność.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 01 kwiecień 2013 - 20:51


#77 OFFLINE   Babek

Babek

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKce
  • Imię:M
  • Nazwisko:B

Napisano 02 kwiecień 2013 - 08:02

np.Jak widzicie że dzieje się coś nie tak nad wodą, czyli widzicie te nadużycia, to co nie wolno zadzwonic na policje,albo jakies inne sluzby przeciez sa telefony



#78 OFFLINE   Babek

Babek

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKce
  • Imię:M
  • Nazwisko:B

Napisano 02 kwiecień 2013 - 08:05

Mam jeszcze jedno pytanko, bo niedawno się zapisałem do kola, i chodzi mi o rejestr ryb, tzn. ze np. jak zlowie rybe która podlega wymiarą ochronnym jest wieksza bądź mniejsza czy musze ją wpisywacdo rejestru jak ją wypuszczam?



#79 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary

Napisano 02 kwiecień 2013 - 08:21

 Kiedyś na Skawie trzech wyśmienitych łowców w ciągu dnia wybili stado świnki - myślę, że ze 100 sztuk z jednego bełka.

Ciekaw jestem w jaki sposób tak dokładnie policzyłeś te ryby. ??



#80 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 08:23

@Andrzej Stanek bójże się Boga zza jakiej miedzy ? Bielsko to G.Śląsk, podobnie jak czeski Hlučín, Jablunkov, Frýdek, Opava - o czym większość ludzi nawet nie wie.

@samwieszkto jam tu nikomu nie wróg, ale po tym poście mam taki sam odbiór jak Janusz, sezon nie minął a tu pada pytanie czy opłacać składkę w przyszłym roku i gdzie są komercyjne łowiska ?

I stąd to zdziwienie (jak widać nie tylko moje), czyżby w tym roku na naszych wodach miała być już taka dziadowizna że na prywatne trzeba uciekać ?
Co do łowisk prywatnych @samwieszkto jeśli chcesz spiningować (bo nie na każdym można) -> w Stanicy (za kościołem) masz łowisko, w Pilchowicach tzw. rodzinne i z Bytomia nie masz daleko.
 


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 08:24





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych