Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Bolenie 2021


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
250 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 post贸w
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 listopad 2021 - 00:55

Panowie, chyba nadesz艂a jesie艅 馃榾. Nikt nikomu nie umniejsza, nikt tego tak nie odbiera tak偶e dyskusja zb臋dna馃槈. Za 5 h ruszam zbada膰 czy jeszcze jedz膮.. powodzenia i po艂amania na ka偶dej wodzie z wi臋ksz膮 czy mniejsz膮 populacj膮 boleni.
  • Maciej W. lubi to

#222 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w

Napisano 13 listopad 2021 - 09:18

patu 艂owisz w tych samych miejscach co pleciona nakr臋ci艂 film ? Prawdziwe 艂owienie boleni zaczyna si臋 jesieni膮 - takie rapy, 偶e sandacze si臋 chowaj膮 - YouTube


  • jerzy6 lubi to

#223 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 3201 post贸w
  • LokalizacjaBug / Wis艂a
  • Imi臋:Daniel

Napisano 13 listopad 2021 - 14:23

Chyba wszystko zosta艂o ju偶 napisane... Pi臋kne ryby i zdj臋cia Odra ma sw贸j niepowtarzalny klimat i rybostan te偶 ma niepowtarzalny. Co nie znaczy 偶e ka偶dy z biegu na niej po艂owi. Ale jest to kilkukrotnie bardziej prawdopodobne ni偶 na Wi艣le czy Bugu.
Pozdrawiam i bez urazy
  • Maciej W., Micha艂AspiusFishing, Fossegrim i 1 inna osoba lubi膮 to

#224 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Dominik

Napisano 15 listopad 2021 - 18:31

Faktem jest, 偶e Odra jest znacznie rybniejsza od Wis艂y, a taka Wis艂a od Bugu. Nie ma co udawa膰.
Mamy tu w臋dkarzy 艂owi膮cych w ka偶dej z tych rzek. Pomimo najmniejszego do艣wiadczenia najlepsze wyniki przewa偶nie maj膮 w艂a艣nie nad Odr膮.

Nie umniejsza jednak to w 偶aden spos贸b wynik贸w w臋dkarzy znad zachodniej granicy.
Ka偶dy mo偶e sobie wykupi膰 zezwolenie, wzi膮膰 wolne, wsi膮艣膰 w samoch贸d, pojecha膰 i po艂owi膰 (lub nie).
 

Piotrek to akurat - chc膮cy b膮d藕 nie - napisa艂 o mnie :)

艁owi臋 w ka偶dej z tych rzek i najlepiej po艂owi膰 mo偶na na Odrze. 

 

Ka偶da z tych rzek rz膮dzi si臋 swoimi prawami. Wiem bo 艂owi艂em zar贸wno w Wi艣le, Bugu i Odrze. 呕eby 艂owi膰 na ka偶dej trzeba odrobi膰 lekcje i nie ma ze gdzie艣 jest 艂atwiej lub trudniej, cho膰 na pewno im bardziej uregulowana rzeka tym bardziej czytelna. Tylko ta regulacja i du偶a ilo艣膰 miejsc wbrew pozorom tez utrudnia temat bo jak wszedzie s膮 miejsca gorsze i lepsze.
Jak kto艣 nie 艂owi艂 na kt贸rej艣 z tych rzek niech nie pisze 偶e gdzie艣 jest 艂atwiej.

 

Jasiek ma racj臋 - z perspektywy zdj臋膰 na forum, na fejsbuku czy film贸w na YT mo偶e si臋 wydawa膰, 偶e na Odrze ryby same si臋 艂owi膮. Odra to kapry艣na ksi臋偶niczka. Ja regularnie otrzymuj臋 od niej lekcj臋 pokory. I nie mniej regularnie otrzymuj臋 nagrody. 

 

呕eby by艂a jasno艣膰 - wszed艂em do domu godzin臋 temu, tym razem Odra dawa艂a  :D  

A fota poni偶ej jest sprzed miesi膮ca.

Za艂膮czone pliki


U偶ytkownik Fossegrim edytowa艂 ten post 15 listopad 2021 - 18:47


#225 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 post贸w
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 listopad 2021 - 21:17

Po艂owa listopada, bolenie jeszcze jedz膮. warto wykorzysta膰 kr贸tkie ale intensywne okresy 偶erowania.Po 2h snu, po pracy, niewyspany...ale by艂o warto. Uwielbiam ten o艂owiany spok贸j nad rzek膮. Prym wiod艂y woblery od @wildrivera i kaban #Mateuszabolenia馃憣

Za艂膮czony plik  PSX_20211115_202644.jpg   237,49 KB   38 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  PSX_20211115_203231.jpg   207,67 KB   37 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  PSX_20211115_210811.jpg   206,42 KB   38 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  PSX_20211115_211232.jpg   292,78 KB   40 Ilo艣膰 pobra艅

#226 OFFLINE   Piotr Go艂膮b

Piotr Go艂膮b

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 listopad 2021 - 23:50

*
Popularny

Ka偶dy z nas, a przynajmniej zdecydowana wi臋kszo艣膰 ma na swojej w臋dkarskiej mapie zaznaczone miejsca kt贸re regularnie przewijaj膮 si臋 w naszych my艣lach a kt贸rych  to z r贸偶nych powod贸w odwiedzi膰 ot tak nie mo偶emy. Kwestia odleg艂o艣ci, splotu niekorzystnych warunk贸w, wydarze艅 i B贸g wie czego jeszcze.

Ju偶 od dawna takim miejscem, a w艂a艣ciwie rzek膮 by艂a dla mnie Odra. Zupe艂nie inna charakterem od tych nad kt贸rymi si臋 wychowa艂em i chyba to sprawia艂o, 偶e od lat chcia艂em stan膮膰 nad Jej brzegiem z w臋dk膮 w d艂oni. No i uda艂o si臋 :) . 

Kiedy w telefonicznej rozmowie z Kub膮 pad艂o  " B臋d臋 niebawem wybiera艂 si臋 na bolenie, na dwa mo偶e trzy dni, jak chcesz mo偶esz wpa艣膰 ... " nie zastanawia艂em si臋 d艂u偶ej ni偶 pi臋膰 minut.

Takiej radochy na sam膮 ju偶 tylko my艣l o tym wszystkim nie mia艂em od dawna, teraz tylko dogra膰 kilka rzeczy na miejscu i mog臋 zostawia膰 za sob膮 kilometry.

Z racji tego, 偶e do pokonania mam ich od groma rezygnuj臋 z jazdy samochodem i rezerwuj臋 bilet na poci膮g. Nie korzysta艂em z us艂ug PKP ju偶 od dawna i sama forma podr贸偶y sta艂膮 si臋 kolejn膮 "atrakcj膮" .

Nadszed艂 dzie艅 wyjazdu i cho膰 mam wyruszy膰 z Lublina dopiero p贸藕nym popo艂udniem, my艣li od samego rana kr膮偶膮 tylko wok贸艂 jednego i ci臋偶ko si臋 skupi膰 na czymkolwiek.

Kiedy stoj臋 na peronie w oczekiwaniu na poci膮g analizuj臋 w g艂owie czy na pewno mam wszystko co potrzebne. Na pewno w pude艂ku brakuje nieco odpowiednich wobler贸w, na kt贸rych tworzenie non stop brakuje czasu.

Poci膮g ruszy艂 w mrok, z przy艂o偶on膮 do okna g艂ow膮 zacz膮艂em odlicza膰 czas bo przede mn膮 oko艂o dziesi臋膰 godzin jazdy.

Nie zmru偶y艂em oka kiedy konduktor oznajmi艂, 偶e w艂a艣nie zbli偶amy si臋 do stacji docelowej. W minut臋 postawi艂em si臋 do pionu, marz膮c ju偶 o normalnym gruncie pod nogami oraz dobrej kawie.

Jest jeszcze ciemno, ch艂odne powietrze pozwala walczy膰 ze zm臋czeniem odganiaj膮c sen. Siedz臋 na 艂aweczce przydworcowego skweru a nade mn膮 co chwil臋 przelatuje mniejszy, to znowu ca艂kiem poka藕ny klucz 偶urawi. Odp艂ywam, uwielbiam ich krzyk i w tej p贸艂sennej atmosferze trwam dosy膰 d艂ugo. Kiedy w ko艅cu dociera do mnie, 偶e za kilka godzin b臋d臋 sta艂 z kijem w 艂apie w nurcie Odry, zn贸w otwieram oczy kt贸rym na szcz臋艣cie ukazuje si臋 otwarta o tak nieludzkiej jeszcze porze cukiernia w kt贸rej  wzmacniam si臋 kubkiem ca艂kiem przyjemnej kawy z ekspresu.

W ko艅cu przyje偶d偶a Kuba, kiedy zaczynamy rozmow臋 resztki zm臋czenia odchodz膮 a my艣li skierowane s膮 ju偶 tylko w jedn膮 stron臋.

Za艂膮czony plik  IMG_20211015_082332.jpg   33,96 KB   36 Ilo艣膰 pobra艅

Nad rzek臋 doje偶d偶amy szybko, pierwsze spojrzenie na Odr臋 i ju偶 nie mog臋 doczeka膰 si臋 pierwszych rzut贸w.

Staram si臋 uwa偶nie s艂ucha膰 swojego "Przewodnika" bo wiedz臋 o tutejszych boleniach jak i o miejscach w kt贸rych si臋 ustawiaj膮 ma nieprzeci臋tn膮. Wzmagaj膮cy si臋 wiatr nie pomaga w prowadzeniu i kontrolowaniu przyn臋ty jednak staram si臋 nie zwraca膰 na to uwagi. Ciesz臋 si臋 najzwyczajniej, 偶e mog臋 tu by膰 do tego w 艣wietnym towarzystwie.

Wycygani艂em od Kuby bezsterowca jego wykonania, tzw. "verta". Podczas kolejnego pe艂nego wiary rzutu dos艂ownie kilka metr贸w od pontonu delikatny stuk. Udaje mi si臋 zaci膮膰 odruchowo, nieco zdziwiony zaczynam holowa膰 ryb臋. Ta idzie grzecznie w moim kierunku i wydaje si臋 by膰 co najwy偶ej 艣redniakiem. Kiedy pr贸buj臋 j膮 d藕wign膮膰 do siebie, zaczyna si臋 pokaz si艂y. Rapa zaczyna w艣ciekle targa膰 艂bem i kiedy pokazuje si臋 po raz pierwszy ju偶 wiem, 偶e to zawodnik wagi ci臋偶kiej. Nieprzyzwyczajony do holowania z "wody" w silnym nurcie do艣膰 d艂ugu naprowadzam ryb臋, kt贸ra na szcz臋艣cie l膮duje w podbieraku. Nie wierz臋 w艂asnym oczom, bole艅 jest gruby i ci臋偶ki. Jak si臋 za chwil臋 oka偶e, ma r贸wno osiemdziesi膮t centymetr贸w. Lepszego rozpocz臋cia nie m贸g艂bym oczekiwa膰, wypuszczam zm臋czon膮 ryb臋 i ze spokojem siadam na 艂aweczce, powoli dociera do mnie co w艂a艣nie przed chwil膮 si臋 wydarzy艂o.

Za艂膮czony plik  IMG_20211017_100636.jpg   32,9 KB   35 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  IMG_20211015_125739.jpg   73,21 KB   35 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  IMG_20211015_125926.jpg   43,74 KB   35 Ilo艣膰 pobra艅

Tego dnia zaliczam jeszcze kilka nie wykorzystanych bra艅, Kuba do艂awia za to kilka fajnych ryb ods艂aniaj膮c kolejne niuanse potrzebne by sprowokowa膰 tutejsze rapy do brania. Jest ju偶 zupe艂nie ciemno kiedy sp艂ywamy do brzegu, jeszcze chwila jazdy i jeste艣my na kwaterze. Pogaduchom pewnie nie by艂o by ko艅ca, jednak obydwoje wiemy 偶e trzeba si臋 zregenerowa膰 by od 艣witu przez ca艂y kolejny dzie艅 w pe艂ni si艂 m贸c p艂ywa膰 po rzece. Usypiam niczym dziecko, podro偶 poci膮giem, do tego dzie艅 na wodzie pe艂en wra偶e艅 robi膮 swoje.

Kiedy doje偶d偶amy przez zamglone 艂膮ki nad rzek臋 w艂a艣nie wstaje nowy dzie艅. Jest pi臋knie, Odra pomimo tego 偶e uregulowana ma w sobie to co艣 i czuj臋 si臋 tutaj po prostu dobrze. Szybki desant i z bojowym nastawieniem ruszamy przed siebie. Co jaki艣 czas Kuba z du偶ym wyczuciem nap艂ywa na kolejne miejsca. Stajemy na ciekawej przykosie, w ruch id膮 verticale. Mija mo偶e kilka minut kiedy s艂ysz臋 i widz臋 niez艂y "be艂t" na powierzchni a ko艂owrotek mojego "Gajda" ;)  zaczyna pi臋knie gra膰. Szybki hol i dobre siedem dych cieszy nasze oczy. Za chwil臋 mam fajny strza艂 niestety ryba si臋 nie wpina. Posy艂am wobler w to samo miejsce i po kilku obrotach bole艅 chce wyrwa膰 mi kij z r臋ki a na twarzy pojawia si臋 u艣miech. Ryba jest bardzo dynamiczna i w艣ciek艂a co w po艂膮czeniu z silnym uci膮giem dostarcza sporych wra偶e艅. W ko艅cu jest m贸j, szybko wraca do siebie.

Za艂膮czony plik  IMG_20211016_092148.jpg   43,49 KB   34 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  IMG_20211016_094335.jpg   29,67 KB   34 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  IMG_20211016_095952.jpg   43,3 KB   34 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  IMG_20211016_100625.jpg   42,24 KB   33 Ilo艣膰 pobra艅

Brania ustaj膮 kiedy widz臋, 偶e na ko艅cu zestawu Kuby l膮duje bezsterowiec 艣lizgaj膮cy si臋 po powierzchni. Nieco zdziwiony przygl膮dam si臋 jego poczynaniom kiedy mo偶e dziesi臋膰 metr贸w od pontonu widzimy pot臋偶ny kocio艂 w pobli偶u przyn臋ty jednak ryba nie trafia, poprawia jednak za moment a woda gotuje si臋 ju偶 na dobre a hamulec gra jak nale偶y. Grzebi臋 nerwowo w pude艂ku by po chwili za艂o偶y膰 na agrafk臋 bezsterowca w艂asnego wykonania kt贸ry cho膰 odrobin臋 przypomina prac膮 przyn臋t臋 kumpla. Posy艂am go maksymalnie daleko, nieco w g贸r臋 rzeki. Wobler zaczyna przecina膰 powierzchni臋, kiedy co艣 brutalnie go kasuje i tym razem to m贸j kij wygina si臋 obiecuj膮co. Jeste艣my niczym w transie, trafiamy na wspania艂膮 aktywno艣膰 ryb, do tego wychodz膮 nam do "powierzchniowc贸w" co o tej porze roku jest dla mnie czym艣 wyj膮tkowym. Ryby s膮 bardzo agresywne, niekt贸re potrafi膮 po kilka razy poprawia膰 by w ko艅cu skasowa膰 wobler skutecznie. Prze偶ywam boleniow膮 ekstaz臋, co艣 niepor贸wnywalnego z niczym co dane mi by艂o do tej pory zazna膰 podczas jesiennych po艂ow贸w tych intryguj膮cych ryb.

Za艂膮czony plik  IMG_20211016_104339.jpg   42,07 KB   33 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  IMG_20211016_125511.jpg   53,29 KB   33 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  IMG_20211017_073512.jpg   41,06 KB   33 Ilo艣膰 pobra艅

Tego dnia z艂owili艣my wiele grubych rap, dopiero pod wiecz贸r przypomnia艂em sobie o przygotowanym termosie z kaw膮, adrenaliny by艂o tyle 偶e inne dopalacze by艂y zupe艂nie zb臋dne :) . Kiedy wracamy "g臋by" nam si臋 nie zamykaj膮 i analizujemy dzisiejsz膮 przygod臋 krok po kroku. Jeste艣my wy艂owieni i szcz臋艣liwi, cho膰 z pokor膮 przyznaj臋 偶e bez wiedzy i do艣wiadczenia jakim dysponuje Kuba by艂bym pewnie w g臋sty lesie i o takim wyniku m贸g艂bym tylko pomarzy膰.

Trzeci dzie艅 to dla mnie tylko kilka godzin 艂owienia, bo cho膰 m贸g艂bym tu zosta膰 " na zawsze" :wub: , to niestety trzeba wraca膰. Wyp艂ywamy r贸wnie wcze艣nie, tym razem jest ju偶 trudniej a wczorajsza rybodajna meta 艣wieci pustkami.

Szukamy aktywnych ryb co rusz ustawiaj膮c si臋 w nowych miejscach. Udaje nam si臋 艂owi膰 pojedyncze ryby kiedy nap艂ywamy na ciekaw膮, nadw膮tlon膮 czasem przykos臋. Kuba wykona艂 mo偶e kilka rzut贸w kiedy jego kr臋cio艂 w j臋cz膮cych tonach zacz膮艂 oddawa膰 link臋 a woda si臋 zagotowa艂a. Sprawny hol i po chwili jesienny grubas jest nasz. Po niespe艂na kilku minutach niemal w tym samym miejscu co艣 z pot臋偶n膮 si艂膮 zabiera mojego bezsterowca prowadzonego w poprzek nurtu. Ryba robi imponuj膮cy kocio艂 po czym zje偶d偶a w d贸艂 rzeki. W ko艅cu udaje mi si臋 j膮 wyhamowa膰, idzie jak po sznurku w naszym kierunku i kiedy zobaczy艂em Go na piaszczystej muldzie po raz pierwszy zrobi艂o mi si臋 gor膮co. Pot臋偶na ryba w odcieniach srebra wymieszanego ze starym z艂otem targa co chwil臋 艂bem daj膮c do zrozumienia z kim mam do czynienia. Sama jego masa powoduje, 偶e w tak silnym nurcie ci臋偶ko jest szybko i sprawnie opanowa膰 sytuacj臋. Odzyskuj臋 po kilka metr贸w plecionki by za chwil臋 odda膰 drugie tyle.

Za艂膮czony plik  IMG_20211017_091117.jpg   40,86 KB   34 Ilo艣膰 pobra艅

Za艂膮czony plik  IMG_20211017_091248.jpg   47,71 KB   34 Ilo艣膰 pobra艅

W ko艅cu Kuba podbiera szcz臋艣liwie zm臋czonego ju偶 bolenia a ja dr臋 si臋 w niebog艂osy. Kiedy podnosz臋 do g贸ry podbierak wiem ju偶, 偶e jest grubo. Kiedy wyjmuj臋 z niego ryb臋 nie mog臋 znale藕膰 odpowiednich s艂贸w. Szeroki niczym karp, wielka paszcza z kt贸rej ledwie wystaje ca艂kiem spory wobler. Szybki pomiar pokazuje ok 83 centymetry i niech tyle zostanie, trzymam go d艂u偶sz膮 chwil臋 za nasad臋 ogona i w ko艅cu kr贸l przykosy wyrywa si臋 mocno, machaj膮c pot臋偶nym ogonem na po偶egnanie.

Uspokajam si臋, w艂a艣ciwie to niczego wi臋cej ju偶 dzisiaj nie potrzebuj臋 i jestem spe艂niony. 

Kilka godzin p贸藕niej jestem ju偶 w poci膮gu, wracam na "wsch贸d" jednak my艣lami jestem zupe艂nie gdzie indziej ... .

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESI膭CA"                                                                     :good:


U偶ytkownik bartsiedlce edytowa艂 ten post 26 listopad 2021 - 10:15


#227 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 post贸w
  • Lokalizacjap艂d.-zach.
  • Imi臋:Bartek

Napisano 26 listopad 2021 - 00:20

Co艣 pi臋knego Piotrek - gratulacje  :)


  • Piotr Go艂膮b lubi to

#228 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 post贸w
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imi臋:Darek

Napisano 26 listopad 2021 - 05:31

艁adnie po艂owione Piotrek...

Super wypad.gratki !!!


  • Piotr Go艂膮b lubi to

#229 OFFLINE   Piotr Go艂膮b

Piotr Go艂膮b

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 listopad 2021 - 06:47

Co艣 pi臋knego Piotrek - gratulacje  :) !

  

艁adnie po艂owione Piotrek...
Super wypad.gratki !!!

Dzi臋kuj臋 馃憤

#230 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 post贸w

Napisano 26 listopad 2021 - 07:11

Kuba wiedzia艂 co robi uciekaj膮c ze wschodniej 艣cianki wiem 偶e od lat uwielbia艂 艂owi膰 te ryby , w naszych wschodni rewirach gdzie jest jak jest i tak zawsze co艣 wyd艂uba艂
Teraz jest we w艂a艣ciwym miejscu.
Gratuluje pi臋knych ryb ,a szczeg贸lne gratulacje dla Kuby馃榿

U偶ytkownik Czoper edytowa艂 ten post 26 listopad 2021 - 07:13

  • Forecast i Piotr Go艂膮b lubi膮 to

#231 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Bartek

Napisano 26 listopad 2021 - 07:11

Pi臋knie po艂owione, super si臋 czyta艂o. Jeszcze raz gratulacje Piotrek!
  • Piotr Go艂膮b lubi to

#232 OFFLINE   Piotr Go艂膮b

Piotr Go艂膮b

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 listopad 2021 - 07:22

Kuba wiedzia艂 co robi uciekaj膮c ze wschodniej 艣cianki wiem 偶e od lat uwielbia艂 艂owi膰 te ryby , w naszych wschodni rewirach gdzie jest jak jest i tak zawsze co艣 wyd艂uba艂
Teraz jest we w艂a艣ciwym miejscu.
Gratuluje pi臋knych ryb ,a szczeg贸lne gratulacje dla Kuby馃榿

 Zgadza si臋, bez Jego wiedzy z przys艂owiowego "marszu" m贸g艂bym co najwy偶ej pomarzy膰 o takim 艂owieniu 馃檪

Pi臋knie po艂owione, super si臋 czyta艂o. Jeszcze raz gratulacje Piotrek!

Dzi臋ki 馃槈
  • Czoper lubi to

#233 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2021 - 08:52

Je艣li chodzi o Odr臋, napisane w punkt. Mam wra偶enie, 偶e magi臋 tej rzeki najbardziej doceniaj膮 ci, kt贸rzy maj膮 do niej daleko. Kto znad Odry b臋dzie je藕dzi艂 nad Bug, czy Wis艂臋 艂owi膰 bolenie? Chyba tylko po to, 偶eby poczu膰 r贸偶nic臋. Ryb tylko pogratulowa膰. Nie zawsze si臋 trafi na takie brania i pomoc tubylca cz臋sto jest bezcenna, ale umiej臋tno艣ci Ci Piotrze nie brakuje, wi臋c nie zwalaj wszystkiego na koleg臋.
  • Piotr Go艂膮b lubi to

#234 OFFLINE   Piotr Go艂膮b

Piotr Go艂膮b

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 listopad 2021 - 09:05

Dzi臋ki Ma膰ku. Faktycznie 艂owi膮c wiele lat konkretny gatunek zawsze b臋dzie 艂atwiej, nawet na nieznanej wodzie. Jednak pomoc i podpowiedzi oraz wytypowanie odpowiednich miejsc to cz臋sto 90 % sukcesu, ja mia艂em z g贸rki 馃槈

#235 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2021 - 09:58

Maj膮c kilkaset kilometr贸w do tej rzeki jeste艣my niejako zdani na pomoc. W臋dkarz mieszkaj膮cy na miejscu ma nad nami kolosaln膮 przewag臋. Trafienie na okres bra艅, odpowiedni膮 pogod臋, czy znalezienie miejsc贸wki, to dla niego chleb powszedni. Dla nas to logistyczne przedsi臋wzi臋cie, na kt贸re mo偶emy sobie czasem pozwoli膰. Widz臋 analogi臋 z wyjazdami Polak贸w do Skandynawii. I tu i tu trzeba mie膰 du偶o szcz臋艣cia, 偶eby trafi膰 z terminem w dogodne warunki. Do tego dochodzi aspekt poznania w par臋 godzin wody, kt贸r膮 miejscowi znaj膮 jak w艂asn膮 kiesze艅. Mo偶na im pozazdro艣ci膰. Nie twierdz臋, 偶e na codzie艅 maj膮 偶ycie us艂ane r贸偶ami i wszystko podane na tacy, ale mo偶liwo艣ci stania si臋 skuteczniejszym w臋dkarzem s膮 tam du偶o wi臋ksze. Tamtejsi nastolatkowie maj膮 na rozk艂adzie ryby w ilo艣ciach i rozmiarach przyprawiaj膮cych o zawr贸t g艂owy. Nauka przychodzi z ka偶dym po艂owem i jestem pewien, 偶e jest to wypadkowa pasji w臋dkarskiej i rybnej wody.

U偶ytkownik Maciej W. edytowa艂 ten post 26 listopad 2021 - 10:01

  • Piotr Go艂膮b lubi to

#236 OFFLINE   andego

andego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 post贸w

Napisano 26 listopad 2021 - 18:04

Bole艅 z艂owiony kilka dni temu przy sandaczowaniu na p艂ytkochodz膮cego woblerka... mi艂e zaskoczenie i niespodzianka :)

 

 

Za艂膮czone pliki



#237 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 post贸w

Napisano 29 listopad 2021 - 00:45

Wide艂 u mnie nie zawodzi :)

 Wszystkie najwi臋ksze swoje ryby z艂owi艂em na niego, zw艂. model ,,O艂贸wek.

tak jak w poprzednich latach jest the best!

Niedawno z艂owi艂em 偶yci贸wk臋 bolenia 83cm.

 

Za艂膮czony plik  20211120-170000.jpg   20,37 KB   27 Ilo艣膰 pobra艅Za艂膮czony plik  20211120-170106.jpg   64,08 KB   29 Ilo艣膰 pobra艅

Z艂owiony na spokojnej opasce z kamienn膮, g艂臋bok膮 raf膮.My艣la艂em pocz膮tkowo, ze sum :D

Podczas holu zapl膮ta艂 si臋 w przybrze偶n膮 ro艣linno艣膰 i musia艂em z podbierakiem wchodzi膰 do wody.

 

Og贸lnie ten rok s艂aby, dziwny i bardzo zmienny. Z sandaczy to jednego tylko 80plus  z艂owi艂em w czerwcu, a pa偶dziernik i listopad to tylko takie 60 do 68cm.Bolk贸w te偶 kilkana艣cie mia艂em do 70 cm tzn. 60 do 70 i ten jeden rodzynek. ;)

Du偶o wyj膮tkowo w tym roku mia艂em spi臋膰 i to naprawd臋 艂adnych ryb., wr臋cz giga....

Z sandaczami jest kiepsko. Du偶a presja, zabieranie przez niekt贸rych w臋dkarzy wi臋kszo艣ci ryb to przyczyna ma艂ej ich ilo艣ci i rozmiar贸w.

Zach臋cam wszystkich do puszczania wszystkich tych pi臋knych ryb!

Niestety cz臋sto w rozmowach mam odpowiedzi typu, a p艂ac臋 sk艂adki to bior臋 ryby, niech PZW troszczy si臋 o nie, albo np. , 偶e sk艂adka musi mi si臋 wr贸ci膰 :M贸wi臋 wtedy 偶e nie ma co na PZW liczy膰 tylko co艣 trzeba przecie偶 od siebie da膰..tak偶e po to aby艣my mogli 艂owi膰 w przysz艂o艣ci okaza艂e sztuki, a nie wymiarki je艣li w og贸le. Niestety budzi to u niekt贸rych oburzenie.

:D

A to bardzo niedobrze 艣wiadczy o mentalno艣ci..


U偶ytkownik jerzy6 edytowa艂 ten post 29 listopad 2021 - 00:52


#238 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 post贸w

Napisano 03 grudzie艅 2021 - 10:32

Hej!

Dawno nic nie wrzuca艂em, cho膰 oczywi艣cie z forum jestem na bie偶膮co. 

Wczoraj postanowi艂em sobie zako艅czy膰 tegoroczny boleniowy sezon. Cho膰 kto wie - bo ja to strasznie s艂ab膮 wol臋 mam  :)

Sprawdzi艂em dwa odcinki i nawet co艣 wpad艂o.

W tym jeden fotogeniczny:

 

Za艂膮czony plik  20211202_13392114 (1).jpg   81,81 KB   29 Ilo艣膰 pobra艅

 

Sezon na podkrakowskiej Wi艣le ci臋偶ki. Do tego bardzo ma艂o (jak na mnie) wyj艣膰 nad wod臋.

 

Dziwny rok. Powierzchniowej aktywno艣ci praktycznie brak. Woda niby martwa, a jak co艣 siad艂o - by艂o odpasione. Wi臋c nie g艂odowa艂y.

 

Za艂膮czony plik  202111e.jpg   179,39 KB   30 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  202111d.jpg   139,61 KB   29 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  202111.jpg   112,6 KB   29 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  202111c.jpg   123,46 KB   30 Ilo艣膰 pobra艅

 

 

Oby 2022 by艂 lepszy.

 

 



#239 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 post贸w
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imi臋:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 grudzie艅 2021 - 11:57

Czeka艂em na wpis Tadka 馃槈馃憣馃檶
  • jerzy6 i malinabar lubi膮 to

#240 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w
  • Imi臋:Sergiusz

Napisano 03 grudzie艅 2021 - 14:13

Tadek jak zwykle zamiata :)

Ps. Tadek wrzu膰 wi臋cej fotek bo nie wierze ,偶e tyko bolki 艂owi艂e艣 ;) :):)

U偶ytkownik sero1975 edytowa艂 ten post 03 grudzie艅 2021 - 14:21

  • jerzy6, bartosz311287 i bob74 lubi膮 to




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych