Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
250 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 09 listopad 2021 - 20:36

Obłędne ryby,  obłędne zdjęcia ...


  • patu lubi to

#202 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2021 - 21:57

Przyjemnie się to ogląda. Odra to jednak boleniowe eldorado. Nabite byki, odpasione na grubym pokarmie, przebijają gabarytami ryby ze stojącej wody. Coś pięknego. Aż korci, coby się zatrudnić w NRD-owskiej policji i dać dyla znad Wisły na zachodnie rubieże. Tylko ten koszmarny język...
  • bob74 lubi to

#203 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 listopad 2021 - 22:40

Boleniowe Eldorado🤦, kawał rzeki...pole do popisu,można się wykazać lub odbić jak nie jeden..Nie przebijają ryb że stojącej wody... jesteś w błędzie po raz kolejny

Użytkownik patu edytował ten post 09 listopad 2021 - 23:11

  • Guzu, wojti80 i matiazay lubią to

#204 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 listopad 2021 - 23:45

Nie twierdzę, Patryku, że byle jeleń połowi, bo to dzika woda i dzikie ryby. Trzeba umieć, poznać i rzekę i zwyczaje boleni. Porównuję Odrę do Wisły, czy Bugu i... nie ma porównania. Nad Odrą czułem się jak w Szwecji na szczupakach. Przyjemny dreszczyk, zastrzyk adrenaliny, trudne do zwerbalizowania uczucie, tak miłe dla wędkarza. Miałem nieodparte wrażenie, że wreszcie znalazłem się nad zasobną w ryby wodą. I nie jest to chyba tylko moja opinia.
  • WojtekCIN lubi to

#205 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2147 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 listopad 2021 - 09:54

Czyli jeszcze trochę jedzą...nie ma wyjścia, jutro trzeba ruszyć i zrobić sobie prezent imieninowy😎

#206 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 listopad 2021 - 11:25

Wszystkiego dobrego i połamania 🎣
  • malcz lubi to

#207 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 10 listopad 2021 - 12:17

Boleniowe Eldorado

Nie inaczej. Nie ma takiej drugiej rzeki w PL z tak dużą zasobnością w ten gatunek. Patrząc pod kątem ilości bolenia jest to eldorado w skali naszego kraju. Inna sprawa czy ktoś umie je złowić czy nie.


  • Maciej W., malcz i TomekSudety lubią to

#208 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 listopad 2021 - 14:01

Trochę zaburzasz znaczenie słowa Eldorado. Podejrzewam, że na Wiśle może być ich więcej, z tym że to wielka rzeka i ciężej wytypować miejsca bytowania. Odra jest bardziej czytelna, są odcinki z większą populacją jak i z niemal zerową. Umieć złowić to jedno, wytypować i znaleźć dobry odcinek drugie. Choć teraz w dobie internetu, ogólnej dostępności przynęt,YouTube większość idzie na łatwiznę ... wystarczy wpisać słowo boleń, i już można dreptać po czyichś wypocinach 😉

#209 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 10 listopad 2021 - 17:03

Nie inaczej. Nie ma takiej drugiej rzeki w PL z tak dużą zasobnością w ten gatunek. (...)


Nie znam sytuacji na Odrze, ale zaryzykuje opinię że jest.

#210 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 10 listopad 2021 - 20:12

Trochę zaburzasz znaczenie słowa Eldorado. Podejrzewam, że na Wiśle może być ich więcej, z tym że to wielka rzeka i ciężej wytypować miejsca bytowania. Odra jest bardziej czytelna, są odcinki z większą populacją jak i z niemal zerową. Umieć złowić to jedno, wytypować i znaleźć dobry odcinek drugie. Choć teraz w dobie internetu, ogólnej dostępności przynęt,YouTube większość idzie na łatwiznę ... wystarczy wpisać słowo boleń, i już można dreptać po czyichś wypocinach

 

Pic polega na tym, że raczej wędkarze znad Odry nie przyjeżdżają nad Wisłę, bo gwarantuje, że dla większości byłby to szok totalny. 
Natomiast każdy Wiślak, który odwiedził Odrę przeżył szok, ale w drugą, lepszą stronę :) 
Ja osobiście zazdroszczę, ale tak pozytywnie. 


  • Maciej W., Paweł R. i chlodnica lubią to

#211 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 10 listopad 2021 - 21:08

Zawsze to powtarzam.... każdy jest dobry na swoim podwórku. Każdemu poznanemu wiślakowi mówiłem, że na dzień dobry zapewne zgubiłbym się na ich rewirach...ale wędkujący homo sapiens prędzej czy później wyciągnie wnioski 😉

#212 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 10 listopad 2021 - 21:10

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#213 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2198 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 12 listopad 2021 - 07:24

Faktem jest, że Odra jest znacznie rybniejsza od Wisły, a taka Wisła od Bugu. Nie ma co udawać.
Mamy tu wędkarzy łowiących w każdej z tych rzek. Pomimo najmniejszego doświadczenia najlepsze wyniki przeważnie mają właśnie nad Odrą.

Nie umniejsza jednak to w żaden sposób wyników wędkarzy znad zachodniej granicy.
Każdy może sobie wykupić zezwolenie, wziąć wolne, wsiąść w samochód, pojechać i połowić (lub nie).
 


  • wujek, Maciek Rożniata i jerzy6 lubią to

#214 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1289 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 12 listopad 2021 - 10:08

Miałem znajomego co łowił w Odrze Bolenie 10 lat temu i przyjechał kiedyś do Krakowa, wziąłem go na najlepszą mete jaką znałem z Boleniami, za cały dzień złowił dwie sześćdziesiątki i zapytał mnie wprost czy nie chciałem mu pokazać lepszej mety czy my tu ryb nie mamy :)
  • Maciek Rożniata, jerzy6 i malcz lubią to

#215 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 12 listopad 2021 - 19:29

Każda z tych rzek rządzi się swoimi prawami. Wiem bo łowiłem zarówno w Wiśle, Bugu i Odrze. Żeby łowić na każdej trzeba odrobić lekcje i nie ma ze gdzieś jest łatwiej lub trudniej, choć na pewno im bardziej uregulowana rzeka tym bardziej czytelna. Tylko ta regulacja i duża ilość miejsc wbrew pozorom tez utrudnia temat bo jak wszedzie są miejsca gorsze i lepsze.
Jak ktoś nie łowił na którejś z tych rzek niech nie pisze że gdzieś jest łatwiej.

Użytkownik wujek edytował ten post 12 listopad 2021 - 19:30

  • Guzu lubi to

#216 ONLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 12 listopad 2021 - 19:58

Uważam że w Odrze bolka w miarę łatwo złowić, ale systematycznie odławiać ryby słusznych rozmiarów , to inna bajka.
Kilka dzisiejszych z kilkunastu , tylko z Odry ale i tak cieszą:).

Załączone pliki



#217 OFFLINE   radzio191

radzio191

    Nowy

  • Oczekujący na akcept
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 12 listopad 2021 - 20:05

Najlepiej niech każdy z nas chwyci za wędkę i ruszy nad wodę. Mamy piękną jesień i zamiast umiejszać sukcesy kolegi, można spróbować samemu zmierzyć się z rzeką i pięknymi rybami. Niezależnie jak bardzo rybną mamy wodę😉 Gratuluję pięknych wyników Patu.
  • patu lubi to

#218 OFFLINE   Likho

Likho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów

Napisano 12 listopad 2021 - 23:14

Właśnie, właśnie. Tutaj go nie wrzucałem ale największy tego sezonu, miał być sandaczem ale cieszył tak samo a może nawet bardziej. Szkoda tylko , że byłem sam i nikt nie mógł porządnego zdjęcia zrobić . Wrzucałem go w moim wątku a jakoś w odpowiednim na to miejscu zapomniałem, po za tym z rzeki, w której już takich miało nie być bo je zjedli.
Załączony plik  IMG_20211105_222045_copy_1281x1708.jpg   107,76 KB   34 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20211105_221848_copy_1280x1707.jpg   65,38 KB   32 Ilość pobrań
  • Artech i malinabar lubią to

#219 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 12 listopad 2021 - 23:36

Nikt nikomu sukcesów nie umniejsza. Ryby, niezależnie od ich ilości, należy umieć złowić.Nikt też nie pisał że jest łatwiej tu czy tam. Łowiłem na Warcie, Wiśle i moim zdaniem największa populacja jest nad Odrą. Ale to moja subiektywna opinia. Łowcom gratuluję i żeby nie było, też odrzańskie, wcale nie łatwe do złowienia rybki.

03be557293a6.jpg

d10e898067a8.jpg



#220 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2021 - 23:54

Najlepiej niech każdy z nas chwyci za wędkę i ruszy nad wodę. Mamy piękną jesień i zamiast umiejszać sukcesy kolegi, można spróbować samemu zmierzyć się z rzeką i pięknymi rybami. Niezależnie jak bardzo rybną mamy wodę😉 Gratuluję pięknych wyników Patu.

Kilka słów wyjaśnienia, bo kilka osób chyba opacznie zrozumiało, co miałem na myśli. A chodziło mi tylko o moje własne odczucia i spostrzeżenia po kilku wizytach nad Odrą, po wynikach jakie notują tam boleniowi spece, a przede wszystkim w nawiązaniu do rozmiarów, ilości ryb i kondycji tamtejszych boleni. W żadnym wypadku nie chciałem umniejszyć umiejętności i wędkarskiej wiedzy Patryka, jego zdjęcia tylko motywują do chwycenia za wędkę i ruszenia nad wodę. Wisłę i Bug też nawiedzam, znad tej pierwszej mam przyzwoite PB, choć wciąż się uważam za boleniowego uczniaka. Odnoszę wrażenie, że Odra jest rzeką, nad którą (bywając często i regularnie), najłatwiej byłoby mi nauczyć się łowić te piękne ryby. Szwędanie się nad Wisłą (regularnie od trzech lat) nie daje wielkich szans na postępy w nauce. Do tego jest potrzebna populacja ryb i choć niewielka chęć współpracy z ich strony.
  • wujek i bob74 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych