Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pływadełko (belly boat)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
716 odpowiedzi w tym temacie

#221 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 07 maj 2018 - 12:50

https://max-fish.pl/...google_shopping - na plus tych płetw wychodzi uniwersalny rozmiar i cena, na minus mocowanie do buta (ja wspomagam się opaskami zaciskowymi szerokości 1cm i wystarcza) oraz prędkość.
Ew może coś takiego, ale nie wiem, nie próbowałem:
https://m.ebay.pl/it...Banner=1&_rdt=1

#222 OFFLINE   Grzesiak cast

Grzesiak cast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacjaradom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 maj 2018 - 12:57

Zamówiłem dziś Jet fish xl ze sprężynami koleżka pisał że kalosz wchodzi zobaczymy jak to będzie. Te płetwy ton tomphona widziałem i jak nic nie dopasuje to będę musiał niestety z nich skorzystać

#223 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 maj 2018 - 20:25

https://max-fish.pl/...google_shopping - na plus tych płetw wychodzi uniwersalny rozmiar i cena, na minus mocowanie do buta (ja wspomagam się opaskami zaciskowymi szerokości 1cm i wystarcza) oraz prędkość.

 

kupa. dostalem takie z visionem keeperem po kilku godzinach pekly (pod woda jak sie odpychalem!)

 

Ew może coś takiego, ale nie wiem, nie próbowałem:
https://m.ebay.pl/it...Banner=1&_rdt=1

 

wygladaja na waskie do tego rzucasz losowymi linkami nie testujac ani nie odnoszac sie do jego rozmiaru nogi... ja juz w kilku sklepach pytalem o rozne pletwy "do belly boata" wygladajace jak zwykle. jeszcze nikt mi nie odpisal inaczej niz "sa duze" ;)

 

Operowanie pojeciami "kalosz wchodzi", "waskie" i "szerokie" to najszybsza droga do pomylki. Swoje przedostatnie pletwy(scuba pro rozmiar xl - najwiekszy jakie robia) probowalem w sklepie i weszly na buty jakie mialem na nogach - okazalo sie, ze buty neoprenowe (tez scuba pro rozmiar przedostatni albo przedprzed ostatni) + skarpeta z spodniobutow sa duzo szersze od nogi w zwyklym bucie. wycialem 1/3 "kalosza" a dalej brakuje mi dobrych 7cm by wsadzic noge do srodka pletwy.mimo, ze jedno i drugie nieby komplet i od jednego producenta..... juz raz przez internet (pierwsze pletwy) kupilem opisane jako "olbrzymie" pletwy rozmiaru S (bo baba co je sprzedawala gola noge do srodka wsadzila to jej sie wydawalo, ze olbrzymie sa - ja ledwo w spiochach w nei weszlem...

 

oczywiscie jak masz noge typu "43" to ok bo to "47" to grubo odstaje od "43". ja mam noge 9.9-11.5 (najczesciej 10.5) uk (czyli jakies 46). buty vision loikka do brodzenia mam 45.



#224 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 07 maj 2018 - 21:34

kupa. dostalem takie z visionem keeperem po kilku godzinach pekly (pod woda jak sie odpychalem!)

 

No widzisz, może do keeperka dostałeś jednak nie ron thompson tylko jakieś no name. Nie wyobrażam sobie by podczas normalnego użytkowania mogły pęknąć, przecież mają podłużne wzmocnienia, nawet odgięte w przeciwną stronę, podczas wiązania nie pękły. A że pasują na każdą nogę to co tu więcej się odnosić do rozmiaru ;)

Natomiast co do drugiego linku, sprzedawca nie podaje rozmiaru, więc jakby kalosz był uniwersalny. Kogoś kto szukał płetw ale na te z ebaya się nie natknął, może zainteresuje link. Zawsze można kupić i jako prawie nowe sprzedać :)



#225 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 maj 2018 - 21:37

Mialem tez bb airflo (niby markowy) co mial kiepsko wszyte siedzenie i wisialo sie w nim na jajach. Nie dalo sie go uzywac. Nie zawsze markowe=dobre. Moje pletwy tez mialy wzmocnienia.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#226 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 maj 2018 - 20:56

Z ciekawosci jak pletwy?



#227 OFFLINE   Grzesiak cast

Grzesiak cast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacjaradom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 maj 2018 - 11:40

U mnie zakaz pływania jeszcze więc nie testowałem. Kupiłem płetwy techniczne ze sprężynami roz xl bo się bałem że mi noga nie wejdzie. Jak się okazało to są ciut przy duże ale nie spadają bo sprężyna trzyma do kalosza 44-45 będą w sam raz but do brodzenia roz 47 też wchodzi minus taki że waga ich to 3,5kg. Przy okazji zakupiłem płetwy uniwersalne od plywadla savegear urzywki ale lekkie, krótkie i zakładane na kalosz. Teraz czekam na czerwiec.

#228 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 31 maj 2018 - 20:11

Obie nogi skręcasz wokół własnej osi w jedną stronę no i płyniesz. Aby zawrócić w miejscu: łydka z płetwą ustawione są w jednej linii pionowo do dołu, a druga "wiosłuje" skręcona na maksa (im bardziej poziomo tym lepszy efekt).

 

Dzięki MarcinW za pomoc w nauce pływania. Byłem wczoraj na krótkim wypadzie, szło mi o niebo lepiej niż za pierwszym razem. Sposób na skręcanie "w miejscu" wcale nie jest intuicyjny, gdyby nie Twoja podpowiedź nie wpadłbym na to, dzięki :)

 

W wątku o "numerach na pontonie" postaram się zamieścić sposób w jaki sam naniosłem numery na swoje float tube.  

 

Płetwy mam od Visiona - Kepper, takie jakby białe. Bardzo szybko przemieszczałem się po łowisku, siłę ciągu dają niesamowitą. 


Użytkownik Herman edytował ten post 31 maj 2018 - 20:13


#229 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 04 czerwiec 2018 - 08:41

Szukam opinii na temat PŁYWADEŁKO TRAPER FLY STREAM BELLY BOAT. Ma ktoś,ewentualnie używał?



#230 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:54

jesli to takie jak na fotce odpusc. duza szansa, ze bedzie to taka kupa jak byl moj airflo - siedzenie nei bylo dmuchane tylko zrobione z kawalka szmaty krzywo wszystego w balony - rezultat wisiales na jajach ciagle... nie dalo sie plywac...

Załączone pliki


  • bertus lubi to

#231 OFFLINE   maqu77

maqu77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGniezno
  • Imię:Marek

Napisano 05 czerwiec 2018 - 10:05

Kup Taimen jest teraz w promocjach za 499 cały komplet.Ja mam Ron Thompson konstrukcja ta sama co Taimen.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
  • bertus lubi to

#232 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 06 czerwiec 2018 - 11:30

Dzięki za informację, na fotce wygląda solidnie ale chyba faktycznie uderzę w Taimena.



#233 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 19 czerwiec 2018 - 08:49

Hejka, Widzę że temat zmarł ;)  mam pytanie, czy pływa ktoś na drzeworytowym pływadełku z decatlona ?  



#234 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 19 czerwiec 2018 - 09:02

Witam.

Temat zmarł, bo wszystkie próby reanimacji w wątku muchowym skutkują wyrzuceniem tematu do działu "Sprzęt motorowodny i elektronika wędkarska" http://jerkbait.pl/t...łko-belly-boat/, gdzie sobie dalej dogorywa.

Zarówno spiningiści jak i muszkarze nie są tym, zadowoleni, ale cóż - jak Adminy tak to widzą to tak widać musi być.

Pozdrawiam.

PS. KwaQ ... generalnie jak myślisz o jego posiadaniu, to się nawet nie zastanawiaj, tylko kupuj ...


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 19 czerwiec 2018 - 09:04


#235 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 19 czerwiec 2018 - 09:08

Hejka, Widzę że temat zmarł ;)  mam pytanie, czy pływa ktoś na drzeworytowym pływadełku z decatlona ?  

Patryk pływam od ponad roku właśnie jestem na etapie ukończenia pisania testu tego pływadełka.

Podsumowanie jest jedno....  warto i to bez dwóch zdań :-) Mówię jako osoba która pływał, lub posiadał przynajmniej kilka pływadełke.

Jak chcesz szczegóły to dzwoń  ;)



#236 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 19 czerwiec 2018 - 20:50

a które to "drzeworytowe" ??



#237 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 20 czerwiec 2018 - 10:01

Siemka,

Miało być budżetowe ale coś słownik zmienił. sorki,

 

Daniel. dzięki. pływadełko w drodze :D 

 

pozdro


  • thug lubi to

#238 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 20 czerwiec 2018 - 10:44

Mój ostatni nabytek, jeszcze czekam na śpiochy z Ali... 933482c50e277b13fd6a8c356809de55.jpg
  • maqu77, gooral i KwaQ lubią to

#239 OFFLINE   Grzesiak cast

Grzesiak cast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacjaradom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 czerwiec 2018 - 12:14

Dechatlon, keeper czy ron thompson to jedno i to samo inne tylko brandowanie. Js zmienilem na klase wyzej i nie narzekam fish cat deluxe i chyba na lepszym plywac nie bede no moze jak mi odbije to kupie caly z pcv bo mozna mu przynajmniej dokleic uchwyty. W thomsonie denerwowalo mnie to ze dlugo schla ta cordura. Woze belly napompowane w bagazniku i zawsze bylo mokro i brudno. Fish cat polowa balonow to chyba pcv wiec material nie nasiaka woda i nie przykleja sie brod. Przy pierwszym plywaniu troche brakowalo mi tej rozporki i jakos nie pewnie sie czulem :-D jest masywniejsze i wieksze od tych keeperow. Cena za nowke troche odstrasza ale warto szukac uzywek :-D

#240 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 21 czerwiec 2018 - 12:46

Zna ktoś polskiego dystrybutora?

https://www.elpezros...=Iberux Pro 2.0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych