Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warszawska i podwarszawska Wisła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12411 odpowiedzi w tym temacie

#11481 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2022 - 00:32

Zastanawiam się co mogę napisać w podsumowaniu 2021 r.
Ostatni raz tak mało razy byłem na rybach podczas studiów. Wtedy też doba była za krótka na łowienie.

Teraz wyskakiwałem tylko okazjonalnie w okresie wakacyjnym i wczesnojesiennym łowiąc trochę średnich sumów i dwa duże bolenie.
Ani razu nie wybrałem się na brzany, na sandacze też nie było czasu. Aaa bym zapomniał, jeszcze wpadła jakaś drobnica przy okazji wakacji w Darłówku.

Z drugiej strony zawodowo wygrałem wszystko co chciałem, rodzinnie i inwestycyjnie też super. Coś za coś.


Nad Wisłą, Bugiem, Wkrą i w różnych okolicznych lasach bywałem w trochę innym celu. Walka o duszę wygrana, ludzie pierwotni wyszkoleni.
17.jpg

W Nowym Roku życzę Wam normalności, zdrowia, a sobie więcej czasu i jakiejś nowej oceanicznej ryby.


Fajny opis.. Gratuluję uwagi poświęconej dzieciom..🙂👍 A zawodowo to Ty przypadkiem nie przyczyniasz się do "ujni" przed którą.. tak uciekasz ? Taki mi się pomyślało..😉

#11482 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 06 styczeń 2022 - 12:10

Jak klenie prześladowały mnie przez cały sezon sandaczowy, tak teraz, kiedy poszedłem celowo za nimi ze sprzętem dostosowanym to na dwa wypady wymęczyłem jednego średniaka.
Niemniej sezon rozpoczęty...

Załączone pliki



#11483 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 06 styczeń 2022 - 12:13

 

Fajny opis.. Gratuluję uwagi poświęconej dzieciom.. A zawodowo to Ty przypadkiem nie przyczyniasz się do "ujni" przed którą.. tak uciekasz ? Taki mi się pomyślało..

 

Nie, to nie ja. Akurat zawodowo staram się dorzucać swoją pozytywistyczną cegiełkę do rozwoju na tyle, na ile mogę. Niezależnie od osiołka przy żłobie.
Coś tam po mnie pozostanie, na lata nawet. Niestety w tym systemie ciężko coś zmienić. Już to zaakceptowałem i skupiłem się na rozwoju dzieci. W końcu tyle jesteśmy warci, ile po sobie zostawimy.
Czasem tylko przychodzą myśli czy warto, czy nie pójść w służbę do Eskimosa, są instytucje dające immunitet (wszędzie), można wtedy bezkarnie łowić na "ciepłym" :D


Użytkownik korol edytował ten post 06 styczeń 2022 - 12:20


#11484 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 18 styczeń 2022 - 00:51

W tym sezonie 5 wypadow. Jak w grudniu prześladowały mnie klenie, skubiąc nawet 18cm jaskolki, tak w tym roku jest słabo.
Na 5 wyjść zlowilem tylko dwie kluchy, i to takie nawet nie wypracowane a wręcz wymęczone. Wiecie, mozolne, długotrwałe obławianie miejsc.
Niemniej jeden z tych kleni był przypadkiem ciekawym. Trochę tych paskud w życiu przerzuciłem w zimnych miesiacach, ale tak spasionego jeszcze nie spotkałem.
Zdjęcia niestety kompletnie tego nie oddają, nie wiem, może źle się ułożył?

Natomiast jak przewinął się pod wierzchem po raz pierwszy, pomyślałem że mam leszcza pod 50cm. Podciągnąłem trochę bliżej... Ooo, ładny jaź, taki ponad 5 dych, fajnie, trochę czasu już jazia nie widziałem.
Dopiero podbierając zorientowałem się, że to kleń :)
Już taki ciut lepszy, przymierzyłem do wędki, w domu zmierzylem, miał jakoś 53-55cm.
Czasem trafiały mi się wyjątkowo krępe, ale zawsze ryby o takiej budowie miały poniżej 45cm.
No, ale do tej pory żadnego w pierwszym (ani drugim ;)) momencie nie pomyliłem z leszczem...

 

Załączony plik  IMG_20220118_004918.jpg   59,22 KB   55 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                                                         :good:



#11485 OFFLINE   kosio

kosio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 18 styczeń 2022 - 07:06

Piękny Gratulacje
  • minkof i Night_Walker lubią to

#11486 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 18 styczeń 2022 - 13:54

W tym sezonie 5 wypadow. Jak w grudniu prześladowały mnie klenie, skubiąc nawet 18cm jaskolki, tak w tym roku jest słabo....

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                                                         :good:

 

Ale kaban :ph34r:  B)

Woblerek?


  • Night_Walker lubi to

#11487 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 18 styczeń 2022 - 14:07

Ano woblerek :)
  • malcz lubi to

#11488 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 styczeń 2022 - 14:12

W tym sezonie 5 wypadow. Jak w grudniu prześladowały mnie klenie, skubiąc nawet 18cm jaskolki, tak w tym roku jest słabo.
Na 5 wyjść zlowilem tylko dwie kluchy, i to takie nawet nie wypracowane a wręcz wymęczone. Wiecie, mozolne, długotrwałe obławianie miejsc.
Niemniej jeden z tych kleni był przypadkiem ciekawym. Trochę tych paskud w życiu przerzuciłem w zimnych miesiacach, ale tak spasionego jeszcze nie spotkałem.
Zdjęcia niestety kompletnie tego nie oddają, nie wiem, może źle się ułożył?

Natomiast jak przewinął się pod wierzchem po raz pierwszy, pomyślałem że mam leszcza pod 50cm. Podciągnąłem trochę bliżej... Ooo, ładny jaź, taki ponad 5 dych, fajnie, trochę czasu już jazia nie widziałem.
Dopiero podbierając zorientowałem się, że to kleń :)
Już taki ciut lepszy, przymierzyłem do wędki, w domu zmierzylem, miał jakoś 53-55cm.
Czasem trafiały mi się wyjątkowo krępe, ale zawsze ryby o takiej budowie miały poniżej 45cm.
No, ale do tej pory żadnego w pierwszym (ani drugim ;)) momencie nie pomyliłem z leszczem...

IMG_20220118_004918.jpg


NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA" :good:


Szacunek za wytrwałość. Bardzo marźnie linka i przelotki? Wczoraj pewnie wobki latały na drugi brzeg Wisły 😉

#11489 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 18 styczeń 2022 - 14:29

Czasem marznie, ale bez ekstremów przeważnie. Spokojnie można używać plecionki.
Wczoraj wiało po długości, pod prąd i całkiem konkretnie - najgorszy wariant.

Zrobiłem spacerek od Poniata do Żerania, ale bez kontaktu z rybami.
Sarenki lazily, lisek był, zające, królik. I o dziwo żadnych dzików.
Generalnie przyjemna przechadzka z elementami łowienia ;)

#11490 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 styczeń 2022 - 14:45

Czasem marznie, ale bez ekstremów przeważnie. Spokojnie można używać plecionki.
Wczoraj wiało po długości, pod prąd i całkiem konkretnie - najgorszy wariant.

Zrobiłem spacerek od Poniata do Żerania, ale bez kontaktu z rybami.
Sarenki lazily, lisek był, zające, królik. I o dziwo żadnych dzików.
Generalnie przyjemna przechadzka z elementami łowienia ;)


Z tym wczorajszym dniem żartowałem, ale widzę, że nie ma złej pogody 😄
  • MaleX i Night_Walker lubią to

#11491 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 18 styczeń 2022 - 15:03

Piękna ryba! Gratulacje!
Mi on wygląda na rybę z tasiemcem - ligulą…. Był czas, że często trafiały się ryby z tym draństwem…
  • Night_Walker lubi to

#11492 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 18 styczeń 2022 - 15:27

Z tym wczorajszym dniem żartowałem, ale widzę, że nie ma złej pogody 😄

Nie ma złej pogody, jest tylko za słaba kawa :D
Nie no, żartuję, ostatnio jakoś bardziej mi się chce, ba, nawet w niedzielę trochę połaziłem, a wtedy.... No, na jednym wypadzie miałem przyjemność łowić w deszczu, w gradzie i w śniegu, tak mnie pogoda podle potraktowala :D
Ryby oczywiście nie zerowały, wcale się nie dziwię. Jakbym w taką pogodę był tak jak one dodatkowo mokry, to też bym się do żerowania nie palił ;)
Co ciekawe, bobry widziałem. Spać powinny grzecznie...
Ah, w temacie nietypowych zachowań zwierząt...
Zdjęcie (zrobione w okolicy Tomaszowa Lubelskiego) przedstawia podmarznietego padalca. Znalezionego na środku ścieżki, na śniegu, bez żadnych obrażeń, widać było, że sam tam przypelzl.
Koniec grudnia, tu i ówdzie śnieg. Dzień wcześniej była odwilż, a niedaleko miejsca gdzie go znalazłem wycięto trochę lasu.
Podejrzewam, że mimo sztywności był nadal żywy, więc przygotowałem mu odpowiednie do zimowania miejsce :)
Jedno z bardziej niespodziewanych znalezisk.

Piękna ryba! Gratulacje!
Mi on wygląda na rybę z tasiemcem - ligulą…. Był czas, że często trafiały się ryby z tym draństwem…

Nie mam wiedzy w tym temacie, możesz mieć rację, choć ryba wydawała się być w dobrej kondycji.

Załączone pliki



#11493 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2022 - 15:13

Zakaz zabierania i posiadania drapieżników – szczupaka, sandacza i bolenia – oraz zakaz połowu „na żywca” lub „na martwą rybkę” obowiązuje na” - odcinku rzeki Wisły w Warszawie od mostu południowego do mostu Marii Curie Skłodowskiej, - na Kanale Żerańskim od ul. Zegrzyńskiej w Nieporęcie do ujścia kanału do rzeki Wisły wraz ze zbiornikami wyrównawczymi śluzy: północnym (tzw. „zimowiskiem”) oraz południowym (tzw. „kotnikiem”). 

 

https://ompzw.pl/new...pzw-w-warszawie



#11494 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 29 styczeń 2022 - 21:55

Bardzo dobrze, niektórym będzie trudniej napełnić zamrażarki.
  • Sebastian Lovec-Rapy i MietekK lubią to

#11495 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 30 styczeń 2022 - 08:31

[...] do mostu Marii Curie Skłodowskiej [...]

 

 

Drobna uwaga, to most Marii Skłodowskiej-Curie, nie odwrotnie, nie wyszła za mąż za Skłodowskiego, jakby chcieli Francuzi ;).


  • homax, lysy69 i S.N. lubią to

#11496 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5791 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 styczeń 2022 - 08:53

Co z tego, ponoć nocne łowy sandaczy na miejskim trwają w najlepsze 😡
  • S.N. lubi to

#11497 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 30 styczeń 2022 - 14:01

Co z tego, ponoć nocne łowy sandaczy na miejskim trwają w najlepsze


Sumy też biorą.
  • S.N. lubi to

#11498 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 30 styczeń 2022 - 15:57

Co z tego, ponoć nocne łowy sandaczy na miejskim trwają w najlepsze

U nas działa tylko metoda kontroli, egzekwowania i wysokich kar. Bez tego każdy przepis jest martwy.



#11499 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 styczeń 2022 - 17:35

Drobna uwaga, to most Marii Skłodowskiej-Curie, nie odwrotnie, nie wyszła za mąż za Skłodowskiego, jakby chcieli Francuzi ;).

Wcale nie takie oczywiste, vide pewna lubelska uczelnia. Sama uczona używała różnych form.



#11500 OFFLINE   MaleX

MaleX

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaTeren prywatny
  • Imię:Marcin

Napisano 30 styczeń 2022 - 20:02

Wcale nie takie oczywiste, vide pewna lubelska uczelnia. Sama uczona używała różnych form.

To jest oczywiste w kontekście mostu.

Zgoda, jest zapis UMCS - https://www.umcs.pl/...czelni,5489.htm Nie ma natomiast w języku polskim tradycji takiego zapisu podwójnych nazwisk, istnieje zaś przyjęty zapis chronologiczny (pierwsze, drugie). Niemniej zapis Curie-Skłodowska jest lepiej zrytmizowany... Jest jednak odstępstwem od powszechnie przyjętej normy, co oczywiście nie zawsze oznacza błąd.

Koniec OFFA :D.


Użytkownik MaleX edytował ten post 30 styczeń 2022 - 20:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych