Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4404 odpowiedzi w tym temacie

#1201 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 01 październik 2016 - 17:35

Domyslam sie, ze tymi najcienszymi nie lowisz. Ciekawe, jak sprawuje sie linka 0.6 czy 0.8 😏 Jesli nie jest wyjatkowo gruba, trzeba bedzie jaki motek gdzies zakupic i sprawdzic...

#1202 ONLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 01 październik 2016 - 18:03

Domyslam sie, ze tymi najcienszymi nie lowisz. Ciekawe, jak sprawuje sie linka 0.6 czy 0.8 (...)

 

Nie, nie... "wrażenia" dotyczą linki 35 lb, dia. mm 0,20 :-)



#1203 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 04 październik 2016 - 16:20

Cześć, ostatnio zakupiłem starocia , oraz prawie nowość. Czyli Power Pro Bite Motion w rozmiarze 0,13 o wytrzymałości 8kg . Zerwała się na łączniku bezwęzłowym przy 5 kg . Bardzo fajny kolor , taki ostry pomarańcz , a co metr 5 cm czarnego oddzielonego od pomarańczy 2 cm białego . Poza tym jak PP w 4 splotach w miarę śliska tasiemka . Wody jeszcze nie widziała , ale na szaro-bure dni późnej jesieni powinna być super widoczna
Skusiłem się też na YGK G-soul Upgrade PE X8 w rozmiarze PE 1 22LB oraz PE 1,5 30LB. Plecionka też znaczona co metr , ale tylko białym 15 cm kawałkiem , który wogóle się nie odznacza od jasno zielonej reszty, moim zdaniem dość sztywna, bardzo śliska. Ta cieńsza to zaokrąglona tasiemka która zerwała się przy 5 kg , ta grubsza bardziej okrągła i wytrzymała 8kg oczywiście na łączniku . Niestety obie wody nie widziały.
Natomiast trochę czasu ( 10 dni szwedzkiego łowienia oraz parę w Polsce) w wodzie spędziła Mikado Octa Braid i podczas próby uwolnienia woblera z zaczepu pękła przy dłoni 😢
  • homax lubi to

#1204 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 październik 2016 - 16:35

 Mikado Octa Braid i podczas próby uwolnienia woblera z zaczepu pękła przy dłoni

 

Ludzie! Co Wy mówicie o pękaniu plecionek?

 

Od kilkunastu lat używam plecionek, rzadko grubszych niż 0,10, niektóre ciorane po kamieniach przez kilka lat - i NIGDY nie zdarzyło się pęknięcie inne niż na węźle przy przynęcie - a to i tak rzadko. Zazwyczaj rozgina się hak, puszcza kółko łącznikowe lub agrafka, ale wyjątkowo rzadko sama plecionka.

 

To co kostom opisujesz, jest praktycznie niemożliwe - nawet przy 0,08 powinieneś wyrwać woblerowi flaki, a nie zerwać linki, tym bardziej w połowie :o .

Musiała być wadliwa lub uszkodzona.



#1205 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 04 październik 2016 - 17:24



To co kostom opisujesz, jest praktycznie niemożliwe - nawet przy 0,08 powinieneś wyrwać woblerowi flaki, a nie zerwać linki, tym bardziej w połowie :o .
Musiała być wadliwa lub uszkodzona.[/quote]
Mnie tam pękła niejedna, właśnie praktycznie 😕
  • xyzzvpc, coma i przemo_w lubią to

#1206 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 04 październik 2016 - 17:31

Hm, kolego pezet, ludzie opisują to, co ich spotkało. Tobie gratuluję dobrze dobranych plecionek.


  • xyzzvpc i Alexspin lubią to

#1207 ONLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 04 październik 2016 - 17:51

tri poseidon oraz goal -obydwie o srednicy 0,14 sa okrągłe oraz trzymają moc i parametry oraz..color :) jakość co do ceny mega,łowie nimi sandacze,troć morze-rzeka.



#1208 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 październik 2016 - 18:10

Hm, kolego pezet, ludzie opisują to, co ich spotkało. Tobie gratuluję dobrze dobranych plecionek.

 

No właśnie tym "przygodom" się dziwię.

Jeżeli mi się zdarzy zerwanie (i to wyłącznie na węźle), to z własnej winy - jak ostatnio rzut ołowianką na lince 0,06 przy zamkniętym kabłąku :)

Ja nie "dobieram" jakoś szczególnie plecionek, po prostu idę do pobliskiego sklepu i coś sobie wybieram.

Raz tylko (ostatnio) kupiłem Texstar via internet.

Aha - i nigdy nie wydałem więcej niż 100 zł za sznurek 125 m. Zazwyczaj sporo mniej.



#1209 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 04 październik 2016 - 18:20

Ludzie! Co Wy mówicie o pękaniu plecionek?

 

Od kilkunastu lat używam plecionek, rzadko grubszych niż 0,10, niektóre ciorane po kamieniach przez kilka lat - i NIGDY nie zdarzyło się pęknięcie inne niż na węźle przy przynęcie - a to i tak rzadko. Zazwyczaj rozgina się hak, puszcza kółko łącznikowe lub agrafka, ale wyjątkowo rzadko sama plecionka.

 

To co kostom opisujesz, jest praktycznie niemożliwe - nawet przy 0,08 powinieneś wyrwać woblerowi flaki, a nie zerwać linki, tym bardziej w połowie :o .

Musiała być wadliwa lub uszkodzona.

 

.. a wcześniej napisałeś że nigdy nie miałeś obcinki szczupaka podczas gdy złowiłeś ich setki bez żadnego przyponu.

 

tak, plecionki pękają, te którę kosztują 200pln też.

 

Kwestia doboru odpowiedniej linki do miejsca/techniki ma tu decydujące znaczenie.

Po każdym wędkowaniu odcięcie ostatniego metra-dwóch pomaga.


Użytkownik shavt edytował ten post 04 październik 2016 - 18:21

  • homax i Alexspin lubią to

#1210 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 październik 2016 - 19:18

shavt, on 04 Oct 2016 - 19:20, said:

.. a wcześniej napisałeś że nigdy nie miałeś obcinki szczupaka podczas gdy złowiłeś ich setki bez żadnego przyponu.

 

 

:)

Nie przeceniaj mnie. "Dziesiątki' wystarczą :)

 

To prawda - nigdy nie używam przyponów do sandaczy i szczupaków i nic mi nie obcięło.

 

Podsumować mogę tak - nawet promy kosmiczne za miliardy $ i zylion razy sprawdzane - psuły się.

Więc prostacka plecionka też zepsuć się może :)



#1211 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 październik 2016 - 19:21


 

To prawda - nigdy nie używam przyponów do sandaczy i szczupaków i nic mi nie obcięło.

 

Pozwolisz mi jako osobie wolnej i myślącej samodzielnie nie uwierzyć w Twoje słowa lub twierdzić , że szczupaków złowiłeś co najwyżej ... kilkanaście , z czego wymiarowych kilka ;)

 


 

To co kostom opisujesz, jest praktycznie niemożliwe - nawet przy 0,08 powinieneś wyrwać woblerowi flaki, a nie zerwać linki, tym bardziej w połowie :o .

 

Varivas Premium PE 1.5 po kilkudziesięciu wypadach już strzelał przy byle szarpaniu , nie zawsze , ale jednak. Raz przy zacięciu w połowie - jestem bardzo tolerancyjny dlatego nie wyrzuciłem jej do kosza , leży w szufladzie z szansą stania się podkładem .


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 04 październik 2016 - 19:26

  • homax i Alexspin lubią to

#1212 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 04 październik 2016 - 19:25

Dobrze - masz prawo wierzyć w to, że wiesz o mnie wszystko  lepiej niż ja :)

 

Enyłej - i tak chętnie czytam Wasze opinie, bo ja akurat (samodzielnie myśląc) nie uważam, że wiem wszystko i najlepiej :)

A w najbliższym czasie planuję zakup jakiegoś sznurka fluo..


Użytkownik pezet edytował ten post 04 październik 2016 - 19:29


#1213 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 04 październik 2016 - 19:28

Skusiłem się też na YGK G-soul Upgrade PE X8 w rozmiarze PE 1 22LB oraz PE 1,5 30LB. Plecionka też znaczona co metr , ale tylko białym 15 cm kawałkiem , który wogóle się nie odznacza od jasno zielonej reszty, moim zdaniem dość sztywna, bardzo śliska. Ta cieńsza to zaokrąglona tasiemka która zerwała się przy 5 kg , ta grubsza bardziej okrągła i wytrzymała 8kg oczywiście na łączniku . Niestety obie wody nie widziały.
 

Troszkę sobie pokolorowałem Twoją wypowiedź,  różnice deklarowanej a zmierzonej  wytrzymałości to już jakaś abstrakcja  :o



#1214 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 październik 2016 - 19:30

Troszkę sobie pokolorowałem Twoją wypowiedź,  różnice deklarowanej a zmierzonej  wytrzymałości to już jakaś abstrakcja  :o

Japończycy podają liniową mierzoną chyba w jakiś kosmicznych laboratoriach . Podziel to przez 2 i wyjdzie mniej więcej moc na węźle.


  • kostom63 i Alexspin lubią to

#1215 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 04 październik 2016 - 20:13

Widzę jak to się ma do rzeczywistości ale czy faktycznie wszystkie tak są mierzone? Mam jakąś momoi 6lb  i do tego FC też JDM 6lb i wyglądają jak prawdziwe 6lb.



#1216 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 04 październik 2016 - 23:38

Troszkę sobie pokolorowałem Twoją wypowiedź, różnice deklarowanej a zmierzonej wytrzymałości to już jakaś abstrakcja :o

No niestety tylko amerykańskie wytrzymują to co podane, przynajmniej z tego co wpadło w moje ręce. Wszystkie moje pomiary są w tym wątku.

#1217 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 04 październik 2016 - 23:43

tri poseidon oraz goal -obydwie o srednicy 0,14 sa okrągłe oraz trzymają moc i parametry oraz..color :) jakość co do ceny mega,łowie nimi sandacze,troć morze-rzeka.

Jeśli można to chętnie przyjmę jakiś dwumetrowy kawałek coby zerwać po swojemu. Jeśli masz jakiś nieużywany to dogadamy się na priv
Tomek

#1218 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1010 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 05 październik 2016 - 06:21

Troszkę sobie pokolorowałem Twoją wypowiedź,  różnice deklarowanej a zmierzonej  wytrzymałości to już jakaś abstrakcja  :o

To niestety są realia  :(  Może w laboratorium, w stanie nieważkości wytrzymują więcej.. Ale w końcu łowimy tu, na ziemi, w wodzie, używając przeważnie (przynajmniej ja) łączników bezwęzłowych, szarpiąc (np przy zacięciu) i te testy (kostoma63) odzwierciedlają faktyczną moc tych linek!

Tak myślę :)

 

A co do łowienia sandaczy i w tym szczupaków bez zabezpieczenia...... :blink:   To łagodnie mówiąc...dziwne....


Użytkownik homax edytował ten post 05 październik 2016 - 06:21

  • Alexspin lubi to

#1219 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 05 październik 2016 - 06:44

(...) A co do łowienia sandaczy i w tym szczupaków bez zabezpieczenia...... :blink:   To łagodnie mówiąc...dziwne....

Jeśli chodzi o sandacze, można się pokusić o łowienie bez przyponu, pod warunkiem, że w łowisku szczupak jest rzadkim gościem, ale już nastawianie się celowo na szczupaka bez przyponu baaardzo delikatnie określiłeś. ;)



#1220 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 05 październik 2016 - 06:57

 

A co do łowienia sandaczy i w tym szczupaków bez zabezpieczenia...... :blink:   To łagodnie mówiąc...dziwne....

 

Żeby zakończyć ten wątek oboczny:

jeszcze przed erą plecionek, łowiłem tylko na żyłki, często szczupaki (największy 93 cm) i nigdy nie zdarzyło mi się obcięcie przynęty podczas holu. Nigdy.

Obcięcia plecionki (którą ciężko nożyczkami przeciąć) po prostu sobie nie wyobrażam.

Ale może jak dożyję takiego momentu i stracę rybę życia, to się zastanowię, czy może aby nie warto doczepiać do linki jakiegoś żelaza :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych