Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka, ale która...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4406 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 wrzesień 2016 - 14:43

Po złych doświadczeniach sprzed lat, dla mnie firma DAIWA po prostu nie istnieje... :angry:



#1162 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 wrzesień 2016 - 15:17

Daiwa J-braid - ktoś używa? Cenowo super, ciekawe jak z jakością. Dzięki za ewentualne info.


Za tą kasę niezła do spina ta Daiwa.

Po strasznych doświadczeniach z przeszłości związanymi z mikado czy tanim shimano w życiu bym nie kupił octa braid i taniej kluchowatej catany.

#1163 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 wrzesień 2016 - 15:22

wykonane przy pomocy mikromierza TOPEX 0-25mm i elektronicznej wagi wędkarskiej WeiHeng 0-50kg.


Skoro mierzysz średnicę plecionki to ja nie mam pytań...

#1164 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 wrzesień 2016 - 15:46

Ignorując wypowiedzi niektórych Znaffffców, dla informacji zainteresowanym, dodam że starałem się przy pomiarze nie ścisnąć plecionki, przesuwała się z lekkim oporem przez szczelinę. Poza tym podczas pomiaru była naciągnięta - z jednej strony przywiązana na sztywno, z drugiej możliwie mocno ciągnięta, nawinięta na palec. Można więc przyjąć, że pomiar jest w miarę zbliżony do rzeczywistości.

Co do parametru przekroju, zgadzam się że jest enigmatyczny, ale takowy podaje przytłaczająca większość producentów/dystrybutorów i do tego tylko mogłem się odnieść.

Dla uzupełnienia dodam, że szpula o pojemności żyłki 0,16mm/120m, napełniła się bez użycia podkładu, do poziomu widocznego na zdjęciu, 150-metrami tej plecionki.



#1165 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 wrzesień 2016 - 16:46

Czyli jesteś turbospecem sprzętu wędkarskiego a powielasz bzdury naszych rodzimych importerów chińszczyzny?

Może i słaby ze mnie znawca, ale tak nisko nie upadłem by mierzyć średnicę czegoś, co jest miękkie i plecione. Ale spoko, rób tak dalej.

Z resztą skoro tak bardzo chcesz być pro i się przypucować to nie używaj zwrotów "w miarę dokładnie". Albo coś robimy dokladnie albo nie dokładnie.

Użytkownik Kamil_Be edytował ten post 17 wrzesień 2016 - 16:49


#1166 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 17 wrzesień 2016 - 21:27

puknijcie sie wsdzyscy w czoło z tym mierzeniem plecionki. Zmierzyć to sobie można rybę.


  • Fiskare, Kamil_Be i Hunter_pike lubią to

#1167 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 17 wrzesień 2016 - 21:43

Mimo wszystko co wam przeszkadza mierzenie ? Tutaj w linku też taka lipa wg. was ?

http://www.paulusjus...etestingbuy.htm


  • Alexspin lubi to

#1168 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 wrzesień 2016 - 22:37

Przeszkadza, bo jest to fizycznie NIEMOŻLIWE.

#1169 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 17 wrzesień 2016 - 22:39

Nie zmierzysz średnicy , ale plecionki klasyfikowane wg. producentów w tej samej klasie mocy mają jak widać spore odstępstwa w wymiarach nazwijmy to najszerszego miejsca zdatnego do pomiaru .


  • gringo lubi to

#1170 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2016 - 00:18

Jedyny sposób na zmierzenie i orientacyjne porównanie grubości linek to mikroskop.


  • polifem8, gringo i Hunter_pike lubią to

#1171 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 00:44

A palcyma się nie da? B)



#1172 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 18 wrzesień 2016 - 08:30

A palcyma się nie da? B)

Na chłopskie łoko też się da , jak zwykle trzeba dorobić sobie ideologie :)

#1173 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 18 wrzesień 2016 - 08:48

Nie zmierzysz średnicy , ale plecionki klasyfikowane wg. producentów w tej samej klasie mocy mają jak widać spore odstępstwa w wymiarach nazwijmy to najszerszego miejsca zdatnego do pomiaru .

 

Jedyny sposób na zmierzenie i orientacyjne porównanie grubości linek to mikroskop.

 

I dlatego mierzymy plećki pod mikroskopem, aby określić jaki układ mają włókna czy przekrój linki zbliżony jest do koła czy bardziej tasiemcowaty. Wiadomo w trakcie używania plecionki przekrój może się zmieniać.



#1174 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 19 wrzesień 2016 - 09:12

A ja z Jóźkiem i Staśkiem wczora z wieczora mierzyli plecionke. Kupili sześć win owocowych - coby od trefnego spiryta nie oślepnąć. Wszystko wypili i potem dalej napoczeło sie mierzenie. butelki pobili ale uważali żeby denek nie pobić. Stasiek zrobił stelaż drewniany, Józiek szlifował szkło a pochlastał sie co niemiara. potem ja to wszytko na miejsce powkładałem i poustawiałem. wyszed pszepiękny szesciosoczewkowy obiektyw - okulara to ci ja teź miałem ale zabrałem dzieciakowi od tego szkolnego Zaissa co to go szkoła z demobilu w zeszłem roku dostała a potem dzieciaki opędzlowały okukary... soczewek nie zdążyły bo je nauczyciel pod kluczem trzymał.

Potem Józiek nawywijał plecionki co ją z siatki swojej wyłowił razem ze zestawami od tech wendkarzy co to łowić nie umiejo i cały czas w jego siatki woblery i blachy rzucajo a o  gumach nie wspomne (bo mnie  Maryna zdzieli bez łep za sex obscene). Ile on nie miał tegodobrodziejstwa i te spider wire i te daiwy i mikady okty w wielu rozmiarach a najlepse to było te żółte power pro. 

mielim se linijke ale podziałki nie mielim więc dalej zaczelim dumać jak tu oblicyć te zwoje i podzielić cy pomnozyć bez te skale odwzorowania cy powieksemia - diabli go wiedzieli jak to ugryźć. Więc Stasiek poleciał po litra i ogórki i pogryźli my to z ogórkamy zapijając diabli wiedzo cy etanolem czy metanolem. Józkowi sie ściemniać zaczeło, więc doszli my do wniosku, że nijak nie da sie tego wszystkiego pomierzyć.Stasiek chciał znów lecić po geometre ale my mu powiedzieli - uspokój sie bo liter prawie dopity a nie mamy drugiego. Koniec końcow wyszło że wszystkie te plecionki g.. warte bo sie rwały tak że dziury po tołpygach nijak nie mogli załatać. Jedyne co to te żołte power pro co to prawie nowe było i nie obtarte co go z Józkowej siaty wyciągneli z ogromniachnym woblerzyskiem. Chyba sie jaki tak zamachnął swoja witką że caluśko ze 125 metrow wywalił i podkładowej żyłki dziewietnastkikawałek urwany był. Teraz zamiast siaty my będziem wedkarzamy pełnom gembom bo mamy piękniuśkiego woblera (no tego Coli Minowa) i namierzonej tej żółtej plecionki kupe. Koniec końców zmierzyli my plecionke ale na metry i wrócili do chałupy a jutro wykupujem koncesje na zalew a Józiek postawi swojo pychówke.


  • Artech i Mik lubią to

#1175 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1393 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 21 wrzesień 2016 - 22:17

Zaopatrzyłem się na próbę w plecionkę KONGER TexStar Invisible Spin 0,06 (biała).

Bardzo przyjemna , cieniutka, dalekie rzuty, gładka i cicha.

Po 3 dniach (w sumie kilkanaście godzin) boleniowego orania na Wiśle delikatnie zżółkła (się przybrudziła), ale nie widać żadnych przetarć, strzępów, etc.

Jak na razie - super!



#1176 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:14

Trochę rozgoryczony chciałem napisać swoje spostrzeżenia na temat DUEL Hardcore X8. 

Używana intensywnie luty-maj w morzu i teraz przy boleniowaniu. 

Po zakupie byłem pozytywnie zaskoczony gładkością i średnicą. Ładnie z niej latało nie było problemów z wytrzymałością.

Niestety dość szybko ją zajechałem. Stała się tasiemkowata i spuchła. Do tego już 3 razy strzeliła mi po środku. Wczoraj po braniu !  :wacko:

 

Nie hejtuje po prostu piszę o swoich spostrzeżeniach. Może ja coś źle robię ? :) 



#1177 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:17

Jakieś opinie na temat Mikado Nihonto ? 



#1178 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:40

Robert, o którą Ci chodzi - Fine Braid, czy Octa Braid?

Fine jest 4-splotowa i oceniam ją zdecydowanie niżej niż Magnum 4X.

Octa 8-splotową używałem w średnicach 0,08 i sporadycznie 0,14. Obydwie zdały egzamin na tyle, ile można się spodziewać po taniej plecionce. Używałem ich półtora sezonu niezbyt intensywnego wędkowania i nie mogę im nic zarzucić. Zdecydowanie i wielokrotnie przewyższa jakością MISTRALL-a Shiro.

Fluo dość szybko traci kolor i najbardziej użytkowany odcinek robi się biały. Najtrwalsza kolorystycznie jest czarna, tylko lekko szarzeje.

Ani Fine, ani Octa nie tworzyły gniazd.



#1179 ONLINE   Ferret

Ferret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie
  • Imię:Paweł

Napisano 28 wrzesień 2016 - 09:42

Jakieś opinie na temat Mikado Nihonto ? 

 

Tu chyba rekordowy w necie wątek o tej fantastycznej plecionce :-D

http://jerkbait.pl/t...nto-octa-braid/



#1180 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2299 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 29 wrzesień 2016 - 18:57

Trochę rozgoryczony chciałem napisać swoje spostrzeżenia na temat DUEL Hardcore X8. 

Używana intensywnie luty-maj w morzu i teraz przy boleniowaniu. 

Po zakupie byłem pozytywnie zaskoczony gładkością i średnicą. Ładnie z niej latało nie było problemów z wytrzymałością.

Niestety dość szybko ją zajechałem. Stała się tasiemkowata i spuchła. Do tego już 3 razy strzeliła mi po środku. Wczoraj po braniu !  :wacko:

 

Nie hejtuje po prostu piszę o swoich spostrzeżeniach. Może ja coś źle robię ? :)

Chyba nie , Wojtku . Super wrażenia spowodowane gładkością , cichością , lotnością etc.etc. zostały poważnie zaburzone strzeleniem plecionki przy odstrzeliwaniu w miejscu , gdzie trzymałem ją w łapkach . Na pierwszej wyprawie . Poszło się paść te kilkadziesiąt meterków . Nie wiem , nie znam się , zarobiony jestem  ;)  ... Narazie daję jej szansę , dopóki jest na szpuli , ale zachwiana pewność w wytrzymałość linki to nie jest to , czego oczekuję tak naprawdę  :rolleyes: . Ale jest fajna w warunkach domowych - kolejny test na Turawie wkrótce .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych