Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pracownia Best Rods Center, w skrócie BRC

rodbuilding pracownia

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
949 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 11:30

Można w adidasach chodzić i to bez gore texu?



#302 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 04 sierpień 2013 - 13:08

Pianka zamiast koreczka i waga poniżej magicznych 60gram



#303 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 04 sierpień 2013 - 21:55

Korek nie jest pełny, obsadzony na piance. Waga nie była tu super ekstra priorytetem. Była tylko brana pod uwagę. Kijek słuzy podobno do łowienia wzdręg na lekkie przynęty.



#304 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 sierpień 2013 - 00:49

Robert , ty chyba potrzebujesz czarno na białym a więc proszę wyślij mi te foty co obiecałeś .... obiecujesz ... chyba masz 10min na to :angry:


  • rybak109 lubi to

#305 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 10 sierpień 2013 - 08:31

Po pierwsze foty zostały wysłane, po drugie wysłałem raz jeszcze, po trzecie wędka będzie gotowa na 20 sierpnia czyli na długo przed ustalonym terminem końcowym.



#306 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 sierpień 2013 - 11:15

Robert.... po pierwsze :angry:  fotki otrzymałem , dziekuję :)



#307 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 10 sierpień 2013 - 20:26

Pare wyginań mojej taczki. Dopiero się poznajemy

 

Załączony plik  IMG_8127.JPG   58,79 KB   404 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_8128.JPG   59,49 KB   501 Ilość pobrań

 

 

Jasia przejęli goście. Jak widać nie próżnują....

Załączony plik  IMG_8256.JPG   37,47 KB   406 Ilość pobrań

 


  • Przemek lubi to

#308 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 07 wrzesień 2013 - 19:19

.


Użytkownik robbox4 edytował ten post 07 wrzesień 2013 - 23:17

  • rapala lubi to

#309 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 wrzesień 2013 - 21:13

Witaj BRC

 

Kijek ( narzędzie ) jak wiesz dotarł do mnie i  jestem ogólnie niezadowolony :rolleyes:   Małe sprawy to termin , dla mnie jeden - 2.5tyg dla ciebie kilka tych terminów było. Termin terminem ( w sumie dwa razy szybciej niż inne pracownie proponowały ) . Kijek jest u mnie i nie mam zamiaru tego wałkować . Obsługa klienta tzn odczuwalny brak zaangażowania w sensie kontakt z klientem z twojej strony . Fakt , że odbierałeś telefony prawie za każdym razem ale co z tego , jak w słuchawce tylko słyszałem " robi się , będzie fajny , fotki wyślę itp... "  Tak naprawdę przez miesiąc siedziałem jak na szpilach i tylko pozostało mi liczyć na to , że efekt końcowy mnie uspokoi ...ale  Q NIE <_<

Wysłałem dwie fotki jaki ma być kształt rękojeści , prosiłem o uchwyt gun smoke i co otrzymałem widać na zdjęciu poniżej

 

Załączony plik  narząd.jpg   22,37 KB   403 Ilość pobrań

 

Najwidoczniej możesz sobie pozwolić na taką "nonszalancję" :P Czytałem tu na forum , że za dziewięć stówek można co najwyżej oczekiwać poprawnego wykonania wędki . Ja uważam , że poprawnie to powinno być zawsze , a w szczególności gdy projekt jest banalnie prosty dla doświadczonego rodbuildera .

 

Ot tyle :)

ps blank doradziłeś wzorowo .

 



#310 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 07 wrzesień 2013 - 21:24

No to jest zabawne człowieku, po pierwsze nie ustaliłeś dokładnego terminu wykonania wędki, po drugie kij był gotowy przed terminem który był ustalony.

Po trzecie według ustaleń podałeś mi że w rękojeści nie ma być żadnych wstawek i ma być prosta jak drut a korkoguma ma być większa.

Po czwarte od samego poczatku robisz tu jakąs prowokacje pisząc w wielu watkach jaki to jesteś niezadowolony nie mając nawet wędki w rękach.

 

Po piąte dostałeś zdjęcia, sam ustalałeś wszystko co chciałeś.

 

Jeżeli ustaliłeś ze to nie jest uchwyt gunsmoke a ty zamówiłeś gunsmoke to proszę odesłać wędkę a uchwyt zostanie wymieniony.

 

Po 6 i ostatnie to może jeszcze mam p 3 sekundach odpisywac na twojego meila? Wybacz że nie pisałęm do Ciebie że w tym momencie robię omotki, w tym szlifuje korek, a w kolejnym przyklejam plasterki korka.

 

Informuję że posiadam całą dokumentację z twojego zamówienia oraz twoje meile z dokładnymi wskazówkami jak ma wyglądać rękojeść.

 

Nie ma w tym wykonaniu żadnej mojej inwencji bo to jest twój projekt.

 

Mam wklejać korespondencję jak robią to niektórzy?

 

I po kolejne to blank też wybrałeś sam. Tyle w temacie.


Użytkownik robbox4 edytował ten post 07 wrzesień 2013 - 21:26


#311 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 wrzesień 2013 - 21:34

Wklejaj co chcesz , feedbacka już masz :P  Dla mnie temat  zamknięty a BRC to przeszłość .

 

edit : kijek nigdy nie bedzie już w twoich łapkach .


Użytkownik matt edytował ten post 07 wrzesień 2013 - 21:39


#312 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 07 wrzesień 2013 - 22:09

Żeby była jasność. 25 lipca wpłyneły pieniądze na zaliczkę.

Termin ustalony w ten sposób, tu zacytuję: "Parcia z czasem nie ma ale też nie chciałbym 2 miesiące czekać..." koniec cytatu.

 

20 sierpnia dostajesz informację że wędka jest gotowa do odbioru.

 

26 sierpnia wpłacasz resztę pieniędzy, W międzyczasie dostajesz zdjęcia z postępów w budowie nie zgłaszając zastrzeżeń.

 

27 sierpnia zostaje nadana do ciebie paczka i dostajesz numer listu oraz zdjęcia produktu gotowego. Nie zgłaszasz żadnych zastrzeżeń.

 

W miedzyczasie dzwonisz codziennie do pracowni, często w niedziele i po godzinach pracy. Ustaliłeś też wymianę uchwytu na silver ze względu na bardziej pasujący do tytanowych przelotek.

Zapewne już sam nie pamietasz co ustaliłeś.

Zapytany o zakończenia rękojeści podajesz mi że mają być proste.

 

Do tego kolejny cytat z twojego zamówienia: "..Tylko proszę bez tych cienkich pasków korkogumy ( korka mielonego ? ) . Wstawki z korkogumy ( korka mielonego itp) mogą być dłuższe niz te na zdjęciach . Długość foregrip-u taka aby był nie za długi i ładnie pasował do reszty, sam zadecyduj"... koniec cytatu.

 

I to by było na tyle w temacie pańskiego zamówienia.

 

Czy jeszcze jakieś zastrzeżenia? Czy wędka jest źle zrobiona? Zle wyważona? Albo uchowaj boże lakier nie jest idealnie prosto położny i wpływa to na tor załamania linki na przelotkach?

W imieniu pracowni bardzo przepraszam że tak nonszalanco podchodzę  do rozmów telefonicznych i z tak poważnym brakiem zaangażowania. Niestety nie potrafię godzinami brandzlować się nad nitką tytanową bądź srebrą, zwłaszcza przez telefon.

Przykro też mi że poczuł Pan się urażony brakiem zaangażowania w budowe pańskiej wędki. Ciekawi mnie tylko jedno, dlaczego mimo takiego braku zaangażowania, nonszalancji i ogólnie złego wrażenia zlecił pan budowę w tej pracowni?


Użytkownik robbox4 edytował ten post 07 wrzesień 2013 - 22:20


#313 OFFLINE   klonek02

klonek02

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKoło Wisłoka

Napisano 07 wrzesień 2013 - 22:44

Tak to jest jak się zmawia kijek z pracowni i nie wie się czego sie chce: "Tylko proszę bez tych cienkich pasków korkogumy ( korka mielonego ? ) . Wstawki z korkogumy ( korka mielonego itp) mogą być dłuższe niz te na zdjęciach . Długość foregrip-u taka aby był nie za długi i ładnie pasował do reszty, sam zadecyduj"

Niestety nigdy nie będzie 100% zadowolonych klientów, bo na te 100 osób znajdzie się jeden któremu coś nie spasuje



#314 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 07 wrzesień 2013 - 23:16

Kiedyś obiecałem testy przelotek Atc w systemie MicroWave.

 

Załączony plik  NBMW-SET 960.jpg   49,53 KB   121 Ilość pobrańZałączony plik  MicroWave Line Control Illustrated 960.jpg   31,77 KB   156 Ilość pobrań

Jestem po pierwszych testach. Przelotki zamontowane na 2 całkowicie różnych blankach.

Pierwszy to Xzoga Taka-G 60 3kg.

Odległości między przelotkami według zaleceń producenta.

Kołowrotek rozmiar 2500.

 

No i pierwsze wrażenia. Rewelacja. Bez żadnego problemu przynęty lecą na odległości które w normalnym systemie zbrojenia są przynajmniej o kilkanaście, lub kilkadziesią procent krótsze.

 

Drugie wrażenie to lekkość rzutu, nie trzeba się spinać żeby posłać lekkie przynęty daleko.

Trzecie wrażenie to bardzo wysoka celność. Można raz za razem trafiać w ten sam punkt.

 

Żeby nie było całkiem różowo to jest minus, jedyny zauważony jak do tej pory.

 

System preferuje bardzo miękkie i cienkie plecionki.

 

Czyli całe wrażenie pryska po założeniu linki która jest sztywna.

 

Testowałem całość na 3 różnych plecionkach, 10lb power pro, 20 lb Xzoga A8 Hyper Micro PE, Sufix Performance Braid 20lb.

 

Power pro i Xzoga zachowywały się bardzo dobrze. Niestety Sufix w tym zastosowaniu wypada blado bo jest bardzo sztywny i blokuje się przy pierwszej przelotce która jest sercem systemu MicroWave.

 

Drugi uzbrojony blank to Batson DSS 1141-2, kołowrotek rozmiar 2500

 

Co by nie mówić, to to trzeba zobaczyć. Rewelacyjne odległość lekkimi przynętami,3- 4 gramowe woblerki leciały jak z procy.

Plecionka do testow to Xzoga  TAKA-PE 6lb.

 

Niestety przynęty poniżej 3 gramów leciały nie fajnie (porównywalnie ze zwykłym systemem zbrojenia)

Myślę ze 3 gramy to raczej graniczna wartość dla takiej plecionki (a może systemu). Pewnie trzeba by użyć jakiegoś nanofila, niestety nie miałem nic takiego pod ręką. Może w póżniejszym terminie przetestuję na innej plecionce lub żyłce.

 

Kolega który był ze mną w czasie testów Xzogi był bardzo zaskoczony odległościami na jakie przynęty mozna było posłać.

 

Z ciekawostek to ATC wprowadziło nowe warianty systemu, to znaczy wprowadzono też system do zbrojenia wędzisk castingowych.

Załączony plik  NBMW-SET-C 960.jpg   48,53 KB   140 Ilość pobrań

 

 

Oraz wprowadzono nowe odmiany nazwane TidalWave, w którym to ramki dwóch pierwszych przelotek są pokrywane tytanem, czyli przelotki stripping and transition a przelotki running maja ramki wykonane całkowicie z tytanu.

 

Załączony plik  NOIMW-SET 960.jpg   38,7 KB   86 Ilość pobrań

 

Zaletą systemu jest łatwość zbrojenia, wystarczy prawidłowo ustawić 3 pierwsze przelotki od kołowrotka, a resztę można podzielić na równe kawałki i w tych miejscach zamontować przelotki.  Można też przez umiejscowienie i ilość przelotek running kształtować ugięcie wędki.

 

Przelotki running mają ten sam rozmiar czyli 5.

 

Szczerze polecam ten system, wszystkie zalety opisane przez producenta zostały potwierdzone w praktyce.

Jak znajdę chwilkę to postaram się nakręcić jakis filmik, bardzo fajny efekt układania sie linki na pierwszej przelotce która zamienia ruch obrotowy plecionki wysnutej z kołowrotka na prosty jak drut tor przesyłu linki.

 

Teraz pora na testy systemu castingowego.

Załączony plik  MicroWave Casting Stripper Guide Detail 960.jpg   26,14 KB   68 Ilość pobrańZałączony plik  NBMW-5-C 480.jpg   17,39 KB   48 Ilość pobrańZałączony plik  NOIMW-5-C 480.jpg   20,16 KB   31 Ilość pobrań


Użytkownik robbox4 edytował ten post 08 wrzesień 2013 - 10:06


#315 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 08 wrzesień 2013 - 09:12

Zdjęcia nie działają :/



#316 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 08 wrzesień 2013 - 09:40

poprawione!


Użytkownik robbox4 edytował ten post 08 wrzesień 2013 - 10:04


#317 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 08 wrzesień 2013 - 16:56

A jak  ma sie ten system przy zastosowaniu gumy uzbrojonej w główke o wadze 25-30 gram?

 

I drugie pytamnie .

Gdzie kupujesz tak cienką pletkę xzogi?



#318 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 08 wrzesień 2013 - 17:44

Jeszcze nie testowałem 25-30 gra, ale myslę że bardzo dobrze, musze po prostu uzbrojic cieższy kij do większych przynęt.

 

Maksimum co uzywałem to 25 gr plus guma, leciał baaaardzo daleko.

 

Cienka plecionka będzie normalnie dostepna na sklepie.

 

8-splotowa od 10 lb. normalna od 4 lb



#319 OFFLINE   hhary1

hhary1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 08 wrzesień 2013 - 19:15

Masz może zdjęcia tych przelotek już na wędce?



#320 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 08 wrzesień 2013 - 19:49

przelotki jak przelotki, z daleka wyglądają normalnie.

 

Załączony plik  mw5.jpg   12,8 KB   188 Ilość pobrańZałączony plik  mw4.jpg   81,56 KB   212 Ilość pobrańZałączony plik  mw3.jpg   14,28 KB   193 Ilość pobrańZałączony plik  mw2.jpg   15,42 KB   191 Ilość pobrańZałączony plik  mw1.jpg   21,94 KB   162 Ilość pobrań







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rodbuilding, pracownia