Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty nowwwaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
920 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 25 kwiecień 2017 - 19:30

Majowy czas nadchodzi...

 

Załączony plik  IMG_5360.JPG   46,01 KB   25 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5365.JPG   43,5 KB   24 Ilość pobrań

 

A z majem nowy model Ławicy TW. 95mm, ok 19 g wyszło finalnie. Jeszcze trzeba dopieścić malowanie i będzie dobrze. Byle do weekendu. Jest fajnie :)



#482 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 25 kwiecień 2017 - 19:38

Piękny :) Pawle same takie "niedopieszczone" przynęty chciałbym mieć w swoim pudełku :) A wielkość idealna. 


Użytkownik Qcyk edytował ten post 25 kwiecień 2017 - 19:38

  • korol lubi to

#483 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:24

Nie no, ja nie twierdzę, że jest źle :) kwestia,  dosłownie ogarnięcia detalu jednego. Tak w ogóle, to ten ładniejszy u góry malowany przez moją drugą połowę :)


  • Franc lubi to

#484 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 26 kwiecień 2017 - 07:06

Paweł ,  doskonale wygląda . :)

Co Ty chcesz poprawiać.


  • Dokuś lubi to

#485 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 26 kwiecień 2017 - 08:44

Ja też nie wiem, co tu można poprawić. Boleniówki w top3 na jb.pl, o ile nie najładniejsze.


  • grzesiekp. lubi to

#486 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 kwiecień 2017 - 09:29

Piekne wykonanie :)



#487 OFFLINE   piston2608

piston2608

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWłocławek
  • Imię:Michał

Napisano 27 kwiecień 2017 - 06:29

Wobek pierwsza klasa. Powiedz coś o jego pracy.

#488 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 27 kwiecień 2017 - 10:11

Michał, w zapiskach mam że brałeś ode mnie wersję 75TW, więc w odniesieniu do tego mniejszego modelu, na pierwszym wodowaniu zauważyłem, że pracuje odrobinę płynniej. To bezster, więc jak zwykle dużo zależy od wyobraźni prowadzącego I wbicia się w bodźce jakie w danym momencie wywołuja u boleni to coś :) W założeniu ma byc tak: wężyk pod lustrem wody. Podciągnięcie - diubek do powierzchni, krótki opad z lusterkiem, dwa obroty korbką I bum :) Testowałem korpusy w lutym na pstrągowej rzece i wszystko poza bum się zgadzało :)



#489 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 kwiecień 2017 - 18:46

TURBO

 

Dziś testowałem nowe przynęty jaziowe. Uzbrojone w druciane ownerki lub haki czeburaszkowe. ( dodatkowo chwosty lub gumki). Waga od 0,7 do 1,5g max. Testy wypadły całkiem nieźle, choć żaden większy "byczek" się nie trafił. 

 

Rybki brały dość pewnie. Zrobiłem sobie sporo wariantów, na drucikach, linkach a la Streamepps i w innych ciekawych konfiguracjach. -  bardzo rozwojowy wabik. Będzie miał zastosowanie również na pstrągach.

 

 

Na podobne przynęty znajomy łowi od lat, od malutkich okonków po karpie :D

Przynęta słabo eksploatowana, o ogromnym potencjale. Raczej do samodzielnego wykonania, chyba, że trafi się zmyślny rzemieślnik, który zechce to wrzucić na rynek. Ale wtedy trzeba się liczyć z przyzwyczajeniami wędkarzy (a raczej, w tym wypadku, z ich brakiem). Masz całkowitą rację - jest to bardzo rozwojowy wabik.



#490 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 28 kwiecień 2017 - 09:10

Januszu, dzięki za info. To fakt, podobnych konstrukcji było już trochę. Począwszy od klasycznych much łososiowych, przez devony, spin'n'glow itp... Nie wszędzie się przyjęły, ale nie powiem, żeby to mnie specjalnie martwiło. Zawsze lubiłem kombinować z różnymi typami przynęt, a z tymi też jest fajna zabawa. Natrzeskałem już tego trochę dla siebie I paru kolegów. Jak się odpowiednio zestawi przynętę to dzieją się miłe rzeczy :) Zachecony, kombinuję dalej... ;)

 

Panowie, dzięki za dobre słowa. zawsze mobilizują :)

 

Koledzy którzy czekaja na przynety - jutro wysyłki


  • woblery z Bielska i Franc lubią to

#491 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 01 maj 2017 - 10:57

W przygotowaniu kolejne boleniówki, a w międzyczasie kończą się powolutku realizować zamówienia dla kolegów forumowiczów.

 

Najmniejsze TURBO jakie udało mi się umotać i pijawki w fajnym glajchowym kolorze. Zdjęcie nie oddaje do końca różowej opalizacji...

 

Załączony plik  IMG_5393.JPG   42,27 KB   19 Ilość pobrań     Załączony plik  IMG_5399.JPG   45,93 KB   19 Ilość pobrań



#492 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 02 maj 2017 - 18:42

Paweł slow trochę, japońce jeszcze takiej cienkiej  plecionki nie wymyślili to Twojego TURBO :D


  • Dokuś lubi to

#493 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 02 maj 2017 - 18:59

Waga tych mikrusków waha się między 0,7g a 0,9g. Tak chciał kolega jeden i ta koncepcja też mi się spodobała :) Przy tej wadze to nawet i z chińskiej linki poleci ;)


  • Franc lubi to

#494 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 699 postów
  • Imię:K

Napisano 02 maj 2017 - 21:02

Słuszne przynety łowią słuszne ryby.
Pawłowa gumka pozwoliła otworzyć sezon.
Jeszcze raz dzieki!

Załączone pliki


Użytkownik Kuballa44 edytował ten post 02 maj 2017 - 21:03


#495 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 03 maj 2017 - 11:52

Kuba gratulacje! Muszę odkopać formę do jęteczek, bo przynęta dzięki paru wędkarzom przechodzi swój renesans :) Dzięki za fotki.
  • Franc lubi to

#496 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 07 maj 2017 - 12:37

Zachęcam do licytacji, są fajne boleniówki do wyrwania dla dobrej sprawy. Tomkowe i ten Rafała to już raczej niedostępne rarytasy...

 

http://jerkbait.pl/t...taw-boleniówek/



#497 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2017 - 10:46

Witam. Powiem krótko i na temat,otrzymałem zamówione oczka  :) .Chłopie ,pojechałeś z tymi oczkami ,real super  :) ,warto było czekać.Dzięki za gratisy.Tak nie śmiało się zapytam czy robisz większe takie 7-8mm uklejowe?



#498 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 19 maj 2017 - 13:38

Od 3 lat każdy rodzaj ławicy ma swój udział w moim sukcesie. I choć ilość łowionych boleni na Pawła woblery przestała zaskakiwać to grube rapy są zawsze miłą niespodzianką.

Załączone pliki

  • Załączony plik  b2jpg.jpg   83,53 KB   17 Ilość pobrań


#499 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 19 maj 2017 - 21:48

O jak miło wejść do własnego wątku i sobie poczytać :)

 

Witam. Powiem krótko i na temat,otrzymałem zamówione oczka  :) .Chłopie ,pojechałeś z tymi oczkami ,real super  :) ,warto było czekać.Dzięki za gratisy.Tak nie śmiało się zapytam czy robisz większe takie 7-8mm uklejowe?

 

Tak myślałem, że to Ty, jak zobaczyłem adres mailowy :). Dzięki! No fajnie tak dość wychodzą te oczka spod ręki mojej małżonki. Jak ktoś już weźmie to raczej jest zadowolony. Muszę tylko w końcu fotki sensowne zrobić, bo każdy mówi że w realu wyglądają o niebo lepiej. Teraz na tapecie ukleja i pstrąg. Podstawowy wariant będzie miał 5 mm, jak wyjdą dobrze to 7 też będą. Dam znać w tym wątku

 

Od 3 lat każdy rodzaj ławicy ma swój udział w moim sukcesie. I choć ilość łowionych boleni na Pawła woblery przestała zaskakiwać to grube rapy są zawsze miłą niespodzianką.

 

Przepiękna fota! Dzięki Darku. Powoli i w bólach szykują się nowe warianty. Nie wiem jeszcze kiedy to ogarnę, ale na pewno będziesz jedną z pierwszych osób, które będą miały okazję pobawić się nimi. Nie mogę się napatrzeć... fajna rapa



#500 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 20 maj 2017 - 06:20

Wszystkie z 8z przodu są fajne :) Stukal delikatnie w gumę że 3 razy więc poprawiłem ławicą. Branie,, odjazd w nurcie i po w kilku minutach zapozował do zdjęcia. Fota z samowyzwalacza bo pilot mi siadł :(( Ale jak zgram zdjęcia to nie uwierzysz jakie fajne leszcze łowiłem na najmniejszą ukleję w białym malowaniu :) I to już drugi sezon i inne miejsca więc to już chyba nie przypadek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych