Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty nowwwaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
920 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 09 sierpień 2016 - 10:21

Dzięki Panowie :) Zabawa z soft plastikiem jest bardzo wciągająca. Mam juz kilka wzorów małych gumek, które świetnie się sprawdzają czas na ciut większę. Ostatnio na dużej wodzie ryby słabo reagowały na wszelkie woblery. łowiłem drobne sztuki, a widziałem że pływają w łowisku konkretne klenie i jazie. Wszystko odmieniło się jak na delikatnym sprzęcie na leciutkich główkach zacząłem grać grać przed nosem ryb małymi gumkami. Pstrągowe kopytko i małe pijaweczki najlepiej się sprawdzały.

 

20160803_150012.jpg   20160803_150049.jpg

 



#442 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 sierpień 2016 - 10:26

Te riperki pierwsza klasa :)



#443 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 15 sierpień 2016 - 12:30

W piątek, wczesnym rankiem dostałem sms od jednego z forumowiczów jerkbait.pl. - "...jadę łowic", napisał. Nie wytrzymałem i wyprułem wcześniej z pracy. Pojechałem na swoje upatrzone rybki. Po raz kolejny okazało się, że małe pstrągowe kopytko działa dobrze na wiele gatunków ryb. Łowiłem klenie, okonie, jazie, okazało się że gumka spasowała również bolusiom. Wprawdzie atakowały ją podrostki do 50 cm, ale dało mi to do myślenia. Trzeba będzie spróbowac zrobic troszkę inne warianty tej przynęty.

 

Załączony plik  20160812_162356.jpg   49,54 KB   31 Ilość pobrań  Załączony plik  20160812_143516.jpg   57,59 KB   31 Ilość pobrań  Załączony plik  20160812_161548.jpg   39,34 KB   32 Ilość pobrań

 

Teraz coś nowego. Wymyśliłem sobie tę pijaweczkę juz rok temu. Były prototypy i trochę zabawy. 5,5 cm. Przynęta przeznaczona do bardzo wielu różnych sposobów prezentacji (ds, bt, czeburaszka itd... ). W zamyśle przygotowana pod pstrągi, ale już wiem, że ma spory potencjał okoniowy. Niebawem pokażę jeszcze jeden drobny element który znacznie rozszerza możliwości wabika, ale niech to pozostanie jeszcze chwilę niespodzianką :)

 

Załączony plik  Obraz 024.jpg   37,38 KB   32 Ilość pobrań Załączony plik  Obraz 021.jpg   32,06 KB   32 Ilość pobrań Załączony plik  Obraz 002.jpg   29,99 KB   32 Ilość pobrań

 

 

 

 



#444 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 15 sierpień 2016 - 13:25

Jeśli można tak powiedzieć o pijawce...to piękna jest :-)

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

#445 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1490 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 sierpień 2016 - 18:27

Pijaweczki dostępne? :)

#446 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 15 sierpień 2016 - 21:21

Fajne te gumki. Kiedyś przy okazji zamawiania jakiś wobków zapewne na parę sztuk się skuszę.

#447 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 16 sierpień 2016 - 07:39

Pijaweczkę... :)



#448 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 10:15

Pijawy super.Masz priv. Paweł.


Użytkownik Tomy edytował ten post 16 sierpień 2016 - 10:40


#449 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 16 sierpień 2016 - 10:43

Dzięki Panowie, myślę , ze do 2 tygodni będzie nowa odsłona piaweczek i będzie to dość interesująca propozycja :)

 

Tomy, również wielkie dzięki - obiecuję nie popsuć :)



#450 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 28 sierpień 2016 - 20:28

Wrzesień tuż tuż, więc dla kolegów, którzy czekają na ławicę mam dobre wieści, korpusy odlane. Woblery powinny być gotowe do końca tygodnia. Sam już nie mam ani jednej sztuki w wersji 65TW. Co ciekawe ostatnio na główkach połowiłem na ten wobler kleni. Nie były duże, największy może miał ok 40 cm, a co mnie najbardziej zdziwiło, prawie 7 centymetrową przynętę atakowały i skubały nawet 20 cm kleniki.

 

Załączony plik  Obraz 037.jpg   36,47 KB   29 Ilość pobrań   Załączony plik  okon.jpg   51,18 KB   28 Ilość pobrań

 

Bardzo pozytywne wieści płyną od osób, które łowią na małe kopytka. W nowym sezonie będzie zdecydowanie więcej kolorów i może wersja ciut większa. ja ostatnio połowiłem wiślanych okoni. Praca tych gum bardzo mi się podoba.

 

Załączony plik  Obraz 040.jpg   33,71 KB   30 Ilość pobrań

 

Obiecany mały gadżet do pijawki. Przynęty będą zaopatrzone w mini stery. Wystarczy tylko zrobic dziurkę haczykiem na przedostatnim przegubie, przeciągnąc i już mamy trochę inną pracę - ot, takie zrób to sam:) Każdy lubi chyba kombinować z przynętami.

 

Załączony plik  Obraz 047.jpg   47,08 KB   31 Ilość pobrań

 

Na koniec mały flash z pierwszych prób odlewania na Tomkowych formach. Oj popracuję nad tymi gumami, bo mają mega potencjał. Fajna nerwowa praca. Postaram się żeby jeszcze lepiej wyglądały :)

 

 

 

 

 



#451 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 29 sierpień 2016 - 08:01

nie mogę się doczekać :)



#452 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 29 sierpień 2016 - 10:34

Mistrzostwo, czekam na możliwość przetestowania tych cacuszek :)



#453 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 30 sierpień 2016 - 14:23

Parę pijaweczek chętnie widziałbym w swoim arsenale. Jest możliwość zakupu?



#454 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 30 sierpień 2016 - 20:15

PW, Slawku

#455 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2778 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 30 sierpień 2016 - 21:05

Poszedł priv. 

Pijawki mogą też robić za minogi. 



#456 OFFLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • Imię:K

Napisano 24 wrzesień 2016 - 20:34

Juuuuhu! Kiełbie! :)) Już jest fajnie. Nie widziałem żeby ktoś robił te urocze rybki w wersji gumowej, bardzo sie cieszę że nadrabiasz. :) To ostateczna wersja czy będziesz je jeszcze szlifował?



#457 ONLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 wrzesień 2016 - 08:09

Wiem, że Matusiak robi gumy które nazywa "kielb", ale te zdecydowanie bardziej imitują kielbiki.

#458 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 25 wrzesień 2016 - 10:07

Nie, no kielbi fajnych jest troche:) Ten konkretny kielbik to jest wzor stworzony przez Tomy'ego :) Wariant jest bardzo fajny i z pewnoscia zostanie (w roznych wersjach kolorystycznych), ale mam zamiar popelnic kolejne modyfikujac gumke. Zobaczymy co z tego wyniknie. Jesli czas i zdrowie pozwola to moze jeszcze w tym roku cos ciekawego powstanie na tej bazie.

Co do pijawek, pojawily sie problemy z bonusowym sterem, wiec na te chwile lowia i woduja sie tylko w podstawowej wersji

Koledzy, ktorzy maja obiecane gumki dostana przesylki juz w najblizszym tygodniu.
  • Franc lubi to

#459 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 11 listopad 2016 - 15:07

Dawno mnie tu nie było, ale i trzeba przyznać, że zupełnie nowe wzory dopiero mozolnie powstają. W tak zwanym międzyczasie zrobiłem sobie nowe formą do ławicy z realistycznym okiem. Spora część przynęt na przyszły rok będzie maiła żywiczne oczy zrobione na podstawie zdjęć naszych rodzimych rybek. Dla przykładu ławica 65 dla jednego z kolegów.

 

Załączony plik  rreye.jpg   64,83 KB   26 Ilość pobrań

 

Trochę kombinowałem z kolorami  gumowych kopytek, które zaskoczyły mnie swoją skutecznością na wielu poligonach. Powstało sporo ciekawych wersji kolorystycznych. Przynęta nauczyła mnie wielu ciekawych rzeczy o plastisolu i nie tylko... dostała więc zaslużone miano Mini Mastera :)

 

 

Załączony plik  20161010_165530.jpg   71,24 KB   27 Ilość pobrań Załączony plik  20161024_161132.jpg   50,27 KB   27 Ilość pobrań

 

Ostatnie sztuki ławicy w tym sezonie :

 

Załączony plik  Obraz 012.jpg   75,43 KB   28 Ilość pobrań  Załączony plik  Obraz 014.jpg   83,49 KB   28 Ilość pobrań

 

 

 

 

 

 



#460 OFFLINE   nowwwak

nowwwak

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaTomaszkowice/Kraków
  • Imię:Paweł

Napisano 18 grudzień 2016 - 10:38

Co nowego?

 

Sezon dla strugaczy w pełni. Planów jest dużo. Nowe modele gumek, co najmniej trzy mam już w głowie :) Na biurku leży nie dokończony wzór Ławicy 100. Obok w pudełkach nowe odlane warianty główek do voodoo jiga. Jeszcze nie pomalowane, ale będzie dobrze:). Na pewno muszę pokręcić trochę jigów pstrągowych bo stan pudełka wygląda dramatycznie, Przynęty pstrągowe to teraz będzie priorytet. Gumki mini master, pijawki, no i... blaszki. Wróciłem trochę do tematu "klasycznego hand made".

 

Załączony plik  Obraz 216.jpg   68,66 KB   28 Ilość pobrań     Załączony plik  Obraz 225.jpg   59,14 KB   28 Ilość pobrań

 

Wahadełka na moje płytkie rzeczki. Z blaszki 1 mm. 2,5-4 cm. Chyba jeszcze nie pokazywałem tu tego żelastwa. Oczywiście kolorystycznie będzie trochę więcej srebra i złota, ale muszę dokupić materiałów. Moje ulubione zdobienia też powinny się niebawem lepiej prezentować. Wprawiam się po dłuższej przerwie. Po pstrągach będą jazie i klenie. Oprócz wobków już tłukę skrzydełka do mini wirówek montowanych na stalowej lince. Wielkości odpowiadające modelom Aglia i Comet 0 i 00.

 

Pozdrawiam wszystkih "strugaczy" !

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych