Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KLASYCZNY KOŁOWROTEK MUCHOWY - PROPOZYCJE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2642 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 19 luty 2013 - 08:50

Zmotywowałeś mnie, Andrzeju, do poszukania:

1 - przeciez jest an American Classic: Pflueger Medalist

Załączony plik  Pflueger Medalist.jpg   20,03 KB   13 Ilość pobrań

2 - jeszcze parę innych kręćków w klasycznym stylu: http://www.blackbear...Bear-No1/Detail



#22 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 19 luty 2013 - 08:51

Perfect-uwaga-prawa lub lewa ręka-kołowrotek składa się z 3 części Bywa agatowy wypust linki!.Sovereign-świetny hamulec,możliwość odłącznia terkotki-co prezentuje filmik,produkowany był zesztą w róznych kolorach(mój jest złoty)-model gold .Marquis-najprostszy,ale zawsze terkocze w wersji typowej,choć rarytasem jest model silent o hamulcu ciernym(działa dość umownie,z precyzją słabo),ale jest cichy.Modele Lightweight-różne -terkoczą zawsze,hamulec to śrubka na obudowie-zakres hamowania mały.Kolory-srebrny i złoty w wersji gold.Jest jeszcze ultralight o mniej klasycznym wyglądzie dość fajnym hamulcu.Wszystkie mają wąskie ośki i konsekwencje są Ci pewnie znane.Krótki opis kołowrotków  "z natury" ;)

Do Twojego wędziska rekomenduję Golden LRH

 

 



#23 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 19 luty 2013 - 10:32

Andrzej,

 

Ari ma tez takie mniej ekstrawagancie konstrukcje :) 

 

Szkoda,ze bedzie ciut za ciezki ale szlo by pogodzic Twoja milosc do Loopa: http://www.fishingme...2011~11105.html

 

Bujo



#24 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 luty 2013 - 10:47

Tak, tak, tutaj nawet jestem po wstępnych rozmowach. Jednak zbyt ciężki do #4. Przymierzam się do 5-8 pod switch-a #7, #8. Z Loop-ów trzymam jako awaryjny EVOTEC LW 2 FIVE jeśli nic nie wpadnie, model jak z fotki:

 

06ok.jpg

 

Była też dostępna SORA 5-6 w kolorze jak na foto (moja 3-4) jednak wygarnął ją Kolega z forum @Marcys1973 - Pozdrawiam Marcin... :D

No i po ptokach, tak temat byłby rozwiązany...



#25 OFFLINE   kwiat

kwiat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 19 luty 2013 - 11:29

Perfect dla ubogich...

http://www.redtruckf..._trout_fly_reel

w tym sklepie jest jeszcze kilka modeli wzorowanych na klasykach...

kwiat



#26 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 luty 2013 - 19:14

Dzisiaj szklak miał test wyważenia pod kołowrotek, tzn. określenie jaka waga młynka idealnie go zrównoważy. Wyszło, że przedział 140-150 gram będzie odpowiedni. Ważyłem swojego Loop-a, wyskoczyło 151 gram. Czyli jest rezerwa gdyby nie udało się trafić odpowiedniego "Angola". Odbiór kija w piątek 22 bm. Obecnie zakładane są przelotki, omotki, lakier, ostatnie prace wykończeniowe. Możliwe, że jest to ostatni kij spod ręki K. Zielińskiego i zarazem kropka nad "i" w mojej kolekcji. Miałem szczęście, cel został osiągnięty. Gdyby ktoś z Kolegów chciał coś dopowiedzieć w sprawie młynka, Bardzo Proszę. Planuję do niego (szklak) skórzaną tubę - fotka. Jak na razie rozeznałem rynek...

 

Zdjęcie ze strony producenta:

 

tubyv.jpg



#27 OFFLINE   Fanc

Fanc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 19 luty 2013 - 22:27

Jak ma to byc cos wyjatkowego to moze to sie spodoba:

 

 http://www.ebay.de/itm/House-of-Hardy-Hardy-Bros-1912-Perfect-Diamond-Jubilee-Reel-Limitiert-250-/160788012634?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D5712062618295511614%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D3%26sd%3D221013517537%26

 

 

http://www.ebay.de/i...d=160788012634



#28 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 19 luty 2013 - 23:08

@kwiat - to jednak ma być Angol, @Fanc - nie ta skarbonka. Nie będę jednym z "dwustupięćdziesięciu" szczęśliwców... ;)  :D



#29 OFFLINE   Marcys1973

Marcys1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaJozefow nad Swidrem

Napisano 19 luty 2013 - 23:24


 
Była też dostępna SORA 5-6 w kolorze jak na foto (moja 3-4) jednak wygarnął ją Kolega z forum @Marcys1973 - Pozdrawiam Marcin... :D
No i po ptokach, tak temat byłby rozwiązany...[/quote]

Andrzej, trzeba Krzysztofa Z namówić, żeby przekonał Japończyków, aby jeszcze zrobili i wyslali przynaminiej jedna taka SORE. Chyba nie ma innej opcji bo ja swojego nie oddam:-)....Kolowrotek zarabisty, ma to coś w sobie...dla mnie mimo wszystko lepszy niż Loop, chociaż tego classica muszę sobie kiedyś kupić...
Dlaczego piszesz, ze zrobiłeś ostatni kijek u Krzysztofa Zielińskiego. Czyzby KZ skupił się już tylko na produkcji banków? Czy poprostu już masz wszystko co dusza zapragnie i wiecej wedek nie planujesz robić ? Jezeli to ta druga odpowiedz to mogę się założyć o butelkę najdroższej whisky, ze w ciagu najbliższych dwóch miesięcy będziesz robił sobie kolejna wedke...
Pozdrawiam,
M

#30 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2013 - 00:07

Co do SORA całkowicie się z Tobą zgadzam. Wyrafinowany młynek w krótkiej serii, bardzo osobisty, mój numer seryjny - 24. Co do kija szklaka, jest to chyba ostatnia muchówka którą chciałem mieć na stanie. Uzupełnienie arsenału, kiedyś trzeba powiedzieć - dość... ;) Nie znam planów K. Zielińskiego jednak w nowej sytuacji zawodowej będzie mocno ograniczony czasowo. Spod jego ręki mam na stanie dziewięć PIĘKNYCH WĘDEK. Nic tylko łowić... Pozdrawiam.



#31 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 luty 2013 - 22:11

Jest młynek marzenie z ceną akceptowalną, która w napływie czasu urośnie do widma niemożności... Dwaj bracia...

 

 

http://www.ebay.com/...d=111011889111

 

http://www.ebay.com/...d=111011889111



#32 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 21 luty 2013 - 08:13

Moim zdecydowanym faworytem jest http://www.flyhouse..../kolowrotek/cfo Mam jego poprzednią wersję z pięknym grawerunkiem- made by England. Nawet dźwięk terkotki jest taki specyficznie przyjemny dla ucha. Kształt, proporcje, kolor dla mnie to dobry przykład klasycznego kołowrotka.



#33 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 21 luty 2013 - 09:05

Zielony - to zrób fotki i wstaw w poście. Chętnie pooglądamy. Tak prywatnie - mam awersję to młynków z zatrzaskiem na szpuli. Uznaję tylko dokręcane nakrętką poprzez docisk, na ogół element ozdobny (LOOP, DANIELSSON). Mam tak od czasu gdy miałem Nautillus-a FW. Nie dość, że trzy szpule przy zakupie pasowałem by wybrać tą najmniej scentrowaną to jeszcze zatrzask puszczał w najmniej odpowiednim momencie. Jakaś kiepska seria była lub partia dostawy. Przeciwieństwem jest NV - solidna mocna konstrukcja. Stąd zatrzask na przodzie szpuli odstrasza mnie skutecznie. Są wyjątki...



#34 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 21 luty 2013 - 10:05

Andrzeju Batenkill CFO w starszej wersji.



#35 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 21 luty 2013 - 10:11

Andrzeju Batenkill CFO w starszej wersji. 


Użytkownik Zielony edytował ten post 21 luty 2013 - 10:46


#36 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 22 luty 2013 - 19:14

Młynek kupiony - Restaffine SORA - Japan. Numer seryjny "6" - na pięćset wyprodukowanych w rozmiarze 5-6.

Dzięki Wszystkim za udział w wątku. Pozdrawiam.



#37 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2013 - 21:09

No tak, ani angol, ani klasyk ani 140 g. A tak się starałem :lol:.



#38 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 luty 2013 - 22:52

SORA 5-6

 

 

 

restaffinesora3456.jpg



#39 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2013 - 14:48

Młynek kupiony - Restaffine SORA - Japan. Numer seryjny "6" - na pięćset wyprodukowanych w rozmiarze 5-6.

Dzięki Wszystkim za udział w wątku. Pozdrawiam.

Też tak myślałem co Ty tak kombinujesz jak Sora jest idealna do takiego patyka.Poszedłem w Twoje ślady i do switcha kupiłem Runnera.Takiej precyzji "tom" jeszcze nie widział.Będą Bolki fruwać w tym roku,oj będą!

 

Załączony plik  P1080517.JPG   52,99 KB   39 Ilość pobrań



#40 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 luty 2013 - 15:45

Gratuluję młynka. Witaj w klubie. Z całej serii OPTI Runner wydaje się być najzgrabniejszy, najbardziej funkcjonalny. Świetnie leży przy kiju 10' w #5 klasie sprawdzone, by za chwilę połowić kijem 9' #6 streamer-em. U mnie przede wszystkim przy switch-u 11' #7. Dobrze również wyważa switch-a 12' #8. Tutaj stosując głowice i runing line (mam Guideline, Vision) należy zastosować cienki podkład np. Gel-Spun Orvis-a by wszystko zapakować na szpulę. No i ten design. :)

 

 

Runner i jego większy brat (to ten z tyłu)...

 

 

40094265.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych