Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KLASYCZNY KOŁOWROTEK MUCHOWY - PROPOZYCJE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 październik 2013 - 18:29

Ciągle na nie łowisz...? Jak trafię w Polsce lub ktoś dośle nówkę sztuka to chyba się zdecyduję a to już dużo jak znam siebie.  ;)



#62 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 26 październik 2013 - 19:06

Oczywiście,że na nie łowię.Są sprawne technicznie,a o ich cechach napisałem w  tym wątku powyżej.Każdy ma na koncie X ryb,co dodaje wartości kolejnym połowom.

Tylko podczas łowów z łódki używam modeli large arbor (Waterworks Lamson),ale w rzece-prawie zawsze Hardy :) .Niestety Andrzeju wszystkie modele które widzimy powyżej nie są już w tych wersjach produkowane .Podobnie zresztą jak wędziska-deluxe i ultralite.Moje ulubione-ultralite 9' wt 5 ,dla pewności posiadam jak widać na zdjęciach w dwu egzemplarzach.Najlepsze wędzisko muchowe które miałem.I co ważne niedrogie na rynku wtórnym,choć trafić trudno.

kardi

ps.jak tam fotki lipieniowych zasysań?

 



#63 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 październik 2013 - 19:12

Kije mam więcej jak ok, potrzebuję młynka. Oczywiście Loop Runner dalej górą...

Co do fotek oczkujących lipieni - tutaj odpowiedziałem...  :(

 

http://jerkbait.pl/t...wy-2013/page-25



#64 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 28 październik 2013 - 07:56

Piękne zdjęcia,oddają atmosferę Waszego spotkania :)

Co do angola klasyka to znajdziesz coś z pewnością i będziesz chcąc niechcąc "terkotał" ;)

Na zdjęcia oczkujących ryb nadal liczę-pogonisz jeszcze coś z muszką w tym roku?

Pozdrawiam i czekam na ciekawe fotki kołowrotków starej daty -Paweł



#65 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 październik 2013 - 08:12

Paweł - przeleciałem już chyba wszystko na ebay i trudno mi coś wybrać... Brak decyzji - nie znam tych kołowrotków (Hardy), nie miałem w ręce lub sporadycznie... Jedyny Angol na którego wychyliłem się w ciemno to Zeppelin Kingpin i to był strzał w dziesiątkę. Mam swój mały plan, upatrzony model jednak nie jest to Brytyjczyk i też terkocze, dwa - dubluje się z młynkiem który wagowo posiadam... Zobaczymy, temat aktualny. Co do fotek, starałem się stąd zawsze byłem w pionie... ;)  :D  Pozdrawiam.



#66 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 05 listopad 2013 - 18:53

Piękny dźwięk dla moich uszu. Zbiórka, zacięcię, taki dźwięk hamulca, i jestem ---> :D <---



#67 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 05 listopad 2013 - 20:51

Odnośnie kołowrotków Hardy- to świetnie wykonane, klasycznie piękne kręciołki. Dla mnie mają jedną wadę- dźwięk hamulca. Moje uszy nie tolerują ich terkotek (wydają się być takie ostre i nieprzyjemne- przerabiałem Bougle i Lightweight) i tylko z tego powodu zmieniłem te kołowrotki na inne. Podobno z wiekiem dźwięk terkotki łagodnieje, ale mi nie starczyło na to cierpliwości :)



#68 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 07 listopad 2013 - 21:25

Odnośnie kołowrotków Hardy- to świetnie wykonane, klasycznie piękne kręciołki. Dla mnie mają jedną wadę- dźwięk hamulca. Moje uszy nie tolerują ich terkotek (wydają się być takie ostre i nieprzyjemne- przerabiałem Bougle i Lightweight) i tylko z tego powodu zmieniłem te kołowrotki na inne. Podobno z wiekiem dźwięk terkotki łagodnieje, ale mi nie starczyło na to cierpliwości :)

Ten dzwięk-histeryczny,że tak powiem jest dla mnie kwintesencją muszkarskiej przygody.Z czasem,jak napisałeś,łagodnieje.Po pierwsze ząbki się tępią,po drugie uszy nie te.Trzeba czekać-wiek robi swoje ;)

pozdrawiam-Paweł