Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KLASYCZNY KOŁOWROTEK MUCHOWY - PROPOZYCJE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 28 luty 2013 - 20:32

runner do 5?

ja używam do 9ki morskiej i spisuje się bez zarzutu, nawet do #7 wg mnie za ciężki

 

Załączone pliki



#42 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 luty 2013 - 20:56

To Loop musiał się pomylić w swoich materiałach promocyjnych...

http://looptackle.co.../1.0.1.0/795/1/

 

Mam CTS Affinity X #5 10' - Runner pięknie równoważy ten kij, SAGE Xi2 9' #6 zestaw streamer-owy. Miałem na jednym ze zlotów głowatkowych nad Dunajcem. Mnie pasował, rzucało kilku kolegów z forum i też nie narzekali. Kij switch 11' #7, impreza nad Bobrem miał okazję rzucać I. Glinda i Kuba St., raczej chwalili spasowanie o rzutach nie wspomnę. Ja z tym nie mam problemów, latam cały dzień i jest ok... Pozdrawiam

 

 

Tak na szybko zmontowane...

 

 

miszmasz.jpg



#43 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 luty 2013 - 21:15

Tak, ten zestaw ze switchem to jakies marzenie było.

zestaw streamerowy z #6 tez kiedyś macałem - fajnie to leżalo, choć wrażenie jakby ktos koło od roweru doczepił, ze względu na rozmiary



#44 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 luty 2013 - 21:25

Rozmiary to ma Speedrunner. Zaręczam przy kiju nie czuć tego, łowi się swobodnie. Zarówno do 9' #9 jak i 12' #8 ergonomia bez zarzutu. Na sucho trochę straszy, kwestia przyzwyczajenia... Na Wigilii w Pieninach kolega @Marcys1973 Marcin miał z kijem 10'  #8, typowa szczupakowo-głowacicowa. Pięknie leżał w dłoni no i wielka swoboda rzutów dużą muchą. Fotki powinny być w podanym linku.

 

http://www.andrzejst...aleria.php?i=69



#45 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 28 luty 2013 - 21:49

...., kwestia przyzwyczajenia... Na Wigilii w Pieninach kolega @Marcys1973 Marcin miał z kijem 10'  #8, typowa szczupakowo-głowacicowa. Pięknie leżał w dłoni no i wielka swoboda rzutów dużą muchą.

pewnie tak - przyzwyczajenie,

a jakiej to swobody przy rzutach dużą muchą nie będzie miał runner? co to za specyficzna zaleta speedrunnera ta wielka swoboda rzutów?



#46 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 luty 2013 - 22:09

Pisząc "swoboda rzutów" nie porównuję kołowrotków tylko sugeruję, iż gabaryty Speedrunner-a wraz z kijem nie stanowią problemu przy operowaniu tym zestawem. Jak by nie było wizualnie jest to dla wielu szokujące zestawienie... Mam obydwa i dla mnie jest to bez znaczenia, który podpinam do kija. Jedyne ograniczenie to pojemność szpuli. Do kijów #8, #9 zastosowanie miał Speedrunner, mniejszy brat spokojnie daje radę tylko kombinowałem z cieńszym podkładem. Na ogół nawinięte mam głowice z running line.



#47 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 28 luty 2013 - 22:22

jasne, wielkość akurat nie przeszkadza, sam do 5 ki uzywam dryfly juz kawal czasu jak tylko wyszly i nie mam zamiaru zmieniac, ale on jest lekki i
porownywalny do innych 5ek. W sumie speedrunner niewiele cięższy od runnera, ale między runnerem a typowym kołowrotkiem do 5 czy 6 jest spora różnica wagi i dziwi mnie stosowanie go do takich wędek a nie switchów itp bo to inna bajka

Podziwiam i szanuję Twoją miłość do sprzętu, brakuje jeszcze tylko video z wyjmowania z kartonika i pierwszego nawijania linki : )

 

Żartuję, mam to samo, tylko w lżejszym wydaniu : )



#48 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 luty 2013 - 22:50

Dryfly miałem z przeznaczeniem właśnie do CTS 10' #5, był jednak za lekki. Goły młynek ważył 135 gram. Optycznie zestaw pięknie wyglądał, przy próbie zrównoważenia kij leciał na pysk. Był to dobry pretekst by dziewicze "cudo" spakować do pudła... Zastąpił go oryginalny Evotec. Co do Speedrunnera, czasami mnie mierzi jego gabaryt by drugim razem jeszcze mocniej "kochać"... Jedno jest pewne Runner to perfekcyjny młynek, idealny optycznie, technicznie, użytkowo. Ostatni z którym chciałbym się rozstać. Obecnie dojrzewam do Classic-a 5-8, nic za darmo. Kolekcja wymagała by poświęcenia sztuki... Kartonik prestidigitator-a z króliczkiem zostawiam innym pozytywnie zakręconym... ;)  :D



#49 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 01 marzec 2013 - 11:15

Do tego Switcha CTS pasuje mi okrutnie. :)

Po patyku pod casta Jaziowym zbroimy szklaka takiego pół przezroczystego w klasie 5-2,60m lub 4-2,40m.Dzisiaj powiedziałem że chce uchwyt w czarnej piance do niego.Zapadła grobowa cisza po drugiej stronie.Zapytałem-żyje Pan Panie Krzysztofie.Żyje! ale tego nie zrobię nie,nie,nie jeszcze do szklaka????hehe.Bedzie koreczek i drugi Loop stalowo/czarny.Andrzej chyba wersja DryFly? albo Classic.A!jeszcze jedno zabrałem się za mebelek muchowy,przeróbka ze starego sekretarzyka,właśnie dorwałem do niego gustowne krzesło z 19wieku.Będzie trochę pomieszanie stylów ale mam nadzieję że się wam spodoba.Mebelek oczywiście dla mnie nie na sprzedaż.Będzie stał w mojej nowej pracowni na poddaszu.


Użytkownik Tomy edytował ten post 01 marzec 2013 - 12:15


#50 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 30 kwiecień 2013 - 11:15

Ja mogę polecić takie klasyki .Do szklaka ideał.

Załączone pliki



#51 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 30 kwiecień 2013 - 11:17

B)

Załączone pliki



#52 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 30 kwiecień 2013 - 13:43

Ciepło pstrągman,ciepło... :) :) :) .To nie coś co łatwo przyjdzie  sprzedać za tydzień .

pzdr.kardi



#53 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 kwiecień 2013 - 16:32

Bardzo miło wspominam ten kołowrotek Hardego, łowiłem nim sparowanym ze szklanym żółtym Lamiglasem.

Przed wyjazdem z Polski podarowałem go swojemu nauczycielowi muszkarstwa wiedząc, że u niego będzie w najlepszych rękach i zamiast smutku rozstania mam z tego radość do dziś :)



#54 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 16:38

Cos z tymi kreciolkami jest- swojego tez oddalem w prezncie przyjacielowi, ktory uczyl mnie muchy :) 

 

Do jakiejs klejonki czy szklaka na pewno jest super no i stary Hardy made in England :) 



#55 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 kwiecień 2013 - 19:01

B)

Sama klasyka.Wczoraj byłem na delegacji i geodeta(starszy Pan) przyjechał na spotkanie skodą 120 w takim stanie że głowa mała.Auto ponad 20 lat, praktycznie żadnej rdzy :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 30 kwiecień 2013 - 19:01


#56 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 30 kwiecień 2013 - 20:44

Skoro o klasyce mowa ...trociowy kołowrotek z" duszą"

 

Załączony plik  IMG_6537.JPG   52,63 KB   64 Ilość pobrań

 

pozdrawiam-Paweł

 

 

 



#57 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 październik 2013 - 15:32

Ja mogę polecić takie klasyki .Do szklaka ideał.

 

O to właśnie chodzi, jedynie gdzie dostać nówkę z dopiskiem England. Idzie zima, zaglądam do działu "sprzedam - kupię"... Temat młynka aktualny, koniecznie Hardy i to klasyk - #4/5/6 i #7/8/9. Rozważę wersję limitowaną oby cena była "przyziemna"... ;)  :)

 

 

Skoro o klasyce mowa ...trociowy kołowrotek z" duszą"

 

attachicon.gifIMG_6537.JPG

 

pozdrawiam-Paweł

 

Paweł piękna sztuka - chcę taki...  :)



#58 OFFLINE   baca

baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaZurych
  • Imię:Bartek

Napisano 26 październik 2013 - 17:21

Może jednak zmienisz zdanie, zobacz tutaj piękny klasyk - Marryat z 1980r. rozmiar 7-9

 

https://www.ricardo..../v/an721720802/



#59 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 październik 2013 - 17:33

Fajny - jednak ciągnie wilka do lasu. Upodobałem sobie Hardy. Kiedyś odstąpiłem, teraz jestem zdecydowany. Po drodze wpadło do kolekcji kilka sztuk (aż dwa) innej firmy. I co i nic, dalej chodzę niespokojny, niespełniony. Z tym nie można walczyć...  ;)  :D

 

Dzięki za namiar.  :)



#60 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 26 październik 2013 - 17:47

Awatar zobowiązuje,a więc...

 

Załączony plik  IMG_8792.JPG   52,11 KB   2 Ilość pobrań  Załączony plik  IMG_8801.JPG   62,23 KB   1 Ilość pobrań   Załączony plik  IMG_8803.JPG   53,86 KB   1 Ilość pobrań   Załączony plik  IMG_8793.JPG   49,46 KB   1 Ilość pobrań   Załączony plik  IMG_8758.JPG   50,93 KB   1 Ilość pobrań   Załączony plik  IMG_8799.JPG   60,34 KB   0 Ilość pobrań

 

kilka lżejszych sprawdzonych modeli

 

pozdrawiam-Paweł