Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#3141 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 11 październik 2022 - 16:32

@Stary... sam wiesz czego chcesz, piszesz że doświadczenie jakieś masz, wiesz czego się bać, zakres robót rozkładasz bezpiecznie w czasie, czyli wiesz co i jak robić  :) .

Co do Herexa: -dzwonił bym po stoczniach (w ubiegłym roku kupowałem w jednej z augustowskich stoczni -były to paski o wymiarach ok. 100cm na 8cm o grubości 8mm). Z Twoich wypowiedzi wnioskuję iż interesuje Cię bardziej płyta.... -dzwoń po Augustowie, Giżycku, Ostrudzie i paradoksalnie w Robczycach koło Dębicy mamy kosmiczną stocznie -od niej bym zaczął. 



#3142 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 październik 2022 - 18:09

Po ciężkich bojach „wybebeszyłem” stary pokład. Herex/Airex albo niedostępny albo ceny z kosmosu. Istnieją jakieś rozsądne kwotowo zamienniki? Myślałem o kupnie płyt polipropylenowych, po reklamach grubości od 5 do 10mm i oblaminowanie ich rowingiem szklanym. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z w.w materiałami i może coś podpowiedzieć? (Np jak przygotować płytę pp do laminowania, jakiej żywicy i utwardzacza używać)

Zamawiałem wiosną w Surfpol-u cena była spoko w porównaniu do innych punktów.



#3143 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 19 grudzień 2022 - 12:51

Witajcie dobrzy Ludzie.

Będę niebawem posiadaczem swojej pierwszej łódki SilverYacht405 i całkowicie brak mi orientacji co do sposobu prawidłowego montażu (mocowania) wszelakich akcesoriów (uchwyty na wędki, echosonda itp) do poszycia łódki. Łódka z laminatu, dwupłaszczowa. W jaki sposób, jakimi wkrętami, czy używać dodatkowo kleju lub silikonów?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Paweł z Kielc.



#3144 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 600 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 19 grudzień 2022 - 13:18

Wkręty/śruby wyłącznie z kwasówki, silikon lub sikaflex jako klej i uszczelnienie otworu jak najbardziej.

Poniżej znajdziesz sporo informacji o mocowaniach różnych rzeczy na łodzi, oraz sposobach i patentach użytkowników.

http://jerkbait.pl/t...okładzie-łodzi/

http://jerkbait.pl/t...fa-czy-bocznie/

http://jerkbait.pl/t...ika-dziobowego/

Jeśli jest jeszcze możliwość poproś producenta o wzmocnienie sklejką od spodu, typowych miejsc mocowania  (knagi, uchwyty, wiosła itp), szkutnik wlaminuje sklejkę w poszycie, tym sposobem wszelkie wkręty będziesz wkręcał w sklejkę a nie jedynie w cienki laminat.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 19 grudzień 2022 - 13:25


#3145 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 grudzień 2022 - 13:31

Witajcie dobrzy Ludzie.

Będę niebawem posiadaczem swojej pierwszej łódki SilverYacht405 i całkowicie brak mi orientacji co do sposobu prawidłowego montażu (mocowania) wszelakich akcesoriów (uchwyty na wędki, echosonda itp) do poszycia łódki. Łódka z laminatu, dwupłaszczowa. W jaki sposób, jakimi wkrętami, czy używać dodatkowo kleju lub silikonów?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Paweł z Kielc.


Witaj Paweł.
Jeśli masz wizje, co i gdzie chciałbyś mieć zamocowane to porozmawiaj z producentem żeby zamontował Ci to na etapie produkcji, czyli przed połączeniem w całość dwóch płaszczy. Zaoszczędzi Ci to kosztów jak i czasu. Chyba, że masz zacięcie do majsterkowania to wtedy jak słusznie zauważył kolega @drChlubicz tylko kwasówka i sikaflex

#3146 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 19 grudzień 2022 - 13:43

Jestem przeciwnikiem wiercenia łodzi dlatego stosuje inne rozwiązania. Przetwornik montuje na 3 przyssawkach rammount. Kabel od przetwornika do echa idzie w uchwytach (łapkach) naklejanych na rufie i w zależności od pomysłu w środku łodzi albo na górnej części burty. Echo powiesisz na relingu za pomocą kuli 1,5 cala (ekran echo do 9 cali), ramię łączące ekran z kulą i podstawa w zależności jak ma być wysoko, daleko. Kabel zasilania albo prowadzisz w środku (między płaszczami) i robisz szybko złącze wewnatrz na burcie albo z bakisty rufowej wyprowadzasz kabel przez otwór. Stojak na wędki możesz powiesić na relingu.

Inny patent na przymocowanie przetwornika to podstawa do ekranu echosondy z kulą 1,5 cala przykręcona na rufie a sam przetwornik na łączniku , wtedy masz możliwość ustawiania głębokości zanurzenia przetwornika i zdejmowania co by nie ukradli. Łapki do kabla do kupienia w Castoramie - mają dwustronne naklejki, jak przykleisz na czystą powierzchnię to trzyma 2 lata. 


Użytkownik CORNEL edytował ten post 19 grudzień 2022 - 13:46


#3147 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 19 grudzień 2022 - 14:59

Witajcie dobrzy Ludzie.

Będę niebawem posiadaczem swojej pierwszej łódki SilverYacht405 i całkowicie brak mi orientacji co do sposobu prawidłowego montażu (mocowania) wszelakich akcesoriów (uchwyty na wędki, echosonda itp) do poszycia łódki. Łódka z laminatu, dwupłaszczowa. W jaki sposób, jakimi wkrętami, czy używać dodatkowo kleju lub silikonów?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Paweł z Kielc.

Jeśli chodzi o uchwyty na wędke to najlepiej mocować na reling, znajdziesz takie zestawy na olx. Co do przetwornika, jak chcesz zamontować w laminacie, to jedynie lekki przetwornik np. od Raymarine Dragonfly 4.3, sam tam miałem i nie było problemu. Od lepszych echo przetwornik będzie za ciężki, nawet jak wwiercisz się idealnie, w tej kwesti najlepiej użyć blaszki nierdzewki wys np 15cm szer 5cm czy tam trochę większa, przykręcasz blache na 6 wkrętów i przed dociskiem Poxipol na całą blaszke i nie ma opcji, że woda się dostanie i dopiero przetwornik na tą blaszkę.



#3148 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 19 grudzień 2022 - 17:10

Dziękuje za dotychczasowe praktyczne wskazówki .... i proszę o więcej......



#3149 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 19 grudzień 2022 - 17:54

Można się wykazać twórczością i zrobić to mega solidnie tym bardziej ,że łódka będzie służyć długie lata.

 

Ja zrobiłem krok dalej i nie chciałem mieć  wkrętów tylko śruby. Zawsze można dociągnąć w przeciwieństwie do wkrętów gdzie po krótkim czasie otwór w sklejce jest coraz bardziej rozkalibrowany.

 

Pod sklejkę poszły wzmocnienia z zaaplikowanymi nakrętkami .Te dwa elementy z otworami to podstawy pod dulki.

Sześć elementów to pospawane elementy + podstawy do rolek ,które prowadzą linę do kotwicy. 

Duży trójkąt to wzmocnienie pod windę kotwiczną. A duży prostokąt to wzmocnienie pod pantograf.  

     msg-208-0-57698400-1454670781_thumb.jpg

 

msg-208-0-84489100-1454670807_thumb.jpg

 

Potem ocynk i malowanie proszkowe 

msg-208-0-39355800-1454670830_thumb.jpg

 

msg-208-0-72526400-1454670890_thumb.jpg

 

I na końcu efekt włożonej pracy 

msg-208-0-76923000-1454670851_thumb.jpg

msg-208-0-25238900-1454670867_thumb.jpg

 

Oczywiście wszystko zamontowane przed złożeniem dwóch płaszczy łódki.


Użytkownik M a r a s edytował ten post 19 grudzień 2022 - 17:57

  • Tabor lubi to

#3150 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 21 styczeń 2023 - 18:47

Taki sobie parkiet teakowy pokleiłem.

Załączone pliki



#3151 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 22 styczeń 2023 - 19:39

Pięknie wygląda i nietypowo . :D

Szkoda że na dziobie szachownicy nie wykleiłeś  .

W razie nudy można w warcaby pograć  .


  • Robdor lubi to

#3152 OFFLINE   Wojtek Krasnopolski

Wojtek Krasnopolski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojciech

Napisano 22 styczeń 2023 - 22:39

Było cyklinowane ? :). Tak poważnie to powiedz czym impregnowałeś. Olejowany ? Wrzuć foto całej łódki bo to jest jakaś inspiracja.



#3153 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 22 styczeń 2023 - 23:01

W warunkach garażowych ciężko o zdjęcie w całej okazałości ale na wiosnę zrobię jakieś zdjęcie plenerowe.

Nie impregnowałem i nie zamierzam. Wyznaję teorię: iż jeżeli teak nie wchłania wody to i oleju nie wchłonie a jedynie stworzy ślizgawkę. Chyba że w przyszłym roku zmienię zdanie.



#3154 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 23 styczeń 2023 - 08:00

dżemik super to wygląda postarałeś się  .

Nie wiem jak zachowuje się  teak  bez impregnatu .

Lakier pewnie przez rok by się  porysował i lipnie by to wyglądało .

Ja  pokłady z sklejki polakierowałem i wypolerowałem  dwuskładnikowym super lakierem a i tak 

ślady po piachu pozostają .

Olejowanie bardziej podkreśliło by kolor drewna ale to moje domysły jak napisałem nie znam się . 

Bardzo fajnie to wygląda i jak napisałeś ,, parkiet na łódce .''  

Naturalnego drewna żadne tworzywo nie zastąpi .


Użytkownik Tabor edytował ten post 23 styczeń 2023 - 08:01


#3155 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 25 styczeń 2023 - 14:41

Malowałem olejem platformę rurową, żadna ślizgawka się nie zrobiła. Drewno pięknie nabrało koloru dostało drugie życie bo było już brzydkie i spłowiałe.

#3156 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 25 styczeń 2023 - 15:54

Smialo mozna uzywac olejow do teaku. Wchlaniaja sie bardzo dobrze i jak pisal Robert.B drewno dostanie tylko glebi. Po sezonie zrobi sie szare i trzeba bedzie polerowac.

#3157 OFFLINE   Anonymous

Anonymous

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów

Napisano 25 styczeń 2023 - 15:54

Są specjalne olejowe powłoki antypoślizgowe do tarasów. Osmo ma taki środek.
  • Ropuch lubi to

#3158 OFFLINE   wiwo

wiwo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 13 marzec 2023 - 23:31

A porywam się na kompleksowy remont ponieważ zależy mi na wędkarskich modyfikacjach w pokładzie, tj długie bakisty, livewell, gniazda do foteli i po prostu lubię sobie coś samemu podłubać.
Kadłub od zewnątrz to najpewniej temat na przyszły rok, ale będę drapał żelkot do stanu który umożliwi odmalowanie poliuretanem.

Witam Cię "stary_anona", mógłbyś pokazać jakieś fotki z przebudowy, mam taką Wandzie po różnych przejściach i interesuje mnie jakie rozwiązania stosujesz.
Pozdrawiam



#3159 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 30 marzec 2023 - 18:22

Nie wiem czy dobre miejsce na to pytanie, pływanie z "niską" sterówką przy większych prędkościach przy niższych temperaturach ? Nawet jeśli zwolni się do 35-40km/h to przy dłużsej trasie i tak czuć zimny wiatr. Jak sobie radzicie, co ubieracie na głowę ? Czapka, komin, kaptury nic nie dają, czoło i uszy najbardziej obrywają, najlepiej byłoby mieć kask lub zestaw do nurkowania na twarz  :lol: Tak jak w którymś Perch Pro Julian. Jaki macie na to patent, Polak zawsze coś wymyśli.
 



#3160 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 30 marzec 2023 - 20:25

Ja mam maskę do paintballa :)


  • mario i Maciej_K lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych