Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak daleko rzucacie castem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 09 kwiecień 2013 - 07:18

Wpisy takie że załamka moze dopaść :P
Jeszcze troszke to zaczną sie wątki typu kto ma dłuższego narząda :D
Wiosna na gwałt potrzebna



I tak jeszcze wracając do tematu przewodniego zacytuje słyszany gdzieś tekst modlitwy wędkarza:

....... i Panie Boże pozwól mi w tym roku złowić taką rybę abym nie musiał kłamać.

Interpretację pozostawie każdemu z osobna

Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 09 kwiecień 2013 - 07:29

  • Alexspin i Przemek_M lubią to

#22 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 09 kwiecień 2013 - 07:57

rzucanie na odleglosc, ktore uprawia janusz, nie ma nic wspolnego z wedkarstwem, o czym mozna sie latwo przekonac czytajac artykul janusza, ktory od kilku lat wisi na stronie glownej ... a wracajac do pytania z pierwszego postu tego watku, to ogromna role odgrywaja zarazem (oczywiscie, ze tak) technika wyrzutu jak i odpowiedni zestaw ... to pierwsze mozna wytrenowac, a drugie skompletowac :)

Czy mogę poprosić o linka do tego artykułu Janusza? Coś lewy jestem i nie mogę odnaleźć.



#23 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 kwiecień 2013 - 08:56

Tu masz link: http://jerkbait.pl/p...utowych-dc-r117


  • kaczor lubi to

#24 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 18:00

Jestem pod wrażeniem wyników. Ja potrzebowałem roku by rzucić castem na odległość 20 m. Wczoraj mi sie udało. Przynęta 3 gr :) i wiało w plecy.

Gratuluję zawziętości i determinacji. 3g,na 25m ,bez rozgrzewki ,sprężarki i marnowania roku czasu,oczywiście spin   :huh:


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 09 kwiecień 2013 - 18:00

  • Jack__Daniels lubi to

#25 OFFLINE   pepe9328

pepe9328

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 12 kwiecień 2013 - 09:36

Ja rzucam na ok. 30 metrów 20 gramowym woblerem, jak na drugi miesiąc nauki myślę, że to dobry wynik ;)

#26 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 14 kwiecień 2013 - 23:58

Pamiętam jak na filmie King of the jerkbait Piotr Piskorski mając na zestawie castingowym Slidera 10 powiedział, że "80 metrów to nie jest wielki wyczyn" - wygląda więc, że miał na myśli tak długi rzut Sliderem i przy użyciu podobnego sprzętu (łowił Dragonem HM 62 Slider, którego mam). Dla mnie dystans niewyobrażalny. Rzucam kilkadziesiąt metrów, coraz dalej, czasem w okolicach pięćdziesięciu przy sprzyjającym wietrze, ale nie wyobrażam sobie, że kiedyś rzucę 80... Rzeczywiście można tyle?



#27 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:59

Nie wiem dokładnie czy tyle... Jednak tym klockiem (S) można nie jedną łódkę spacyfikować pod brzegiem w strefie zakazu podpływania bliżej jak umowne 50 metrów. Wielokrotnie przećwiczyłem takie sytuacje, gdzie "pocisk" wpadał do wody 20 metrów za łodzią. Kij Megabass Mephisto + CC 201DC.  ;)  :D



#28 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 kwiecień 2013 - 09:50


Jeszcze troszke to zaczną sie wątki typu kto ma dłuższego narząda :D
Wiosna na gwałt potrzebna

 :D :D :D :D

 

Zdecydowanie kolejny temat z cyklu pompka do penisa


  • Alexspin lubi to

#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2013 - 10:53

Na tytułowe pytanie odpowiedź powinna brzmieć "tyle ile potrzeba" ; rok temu byłem na łowisku na którym wystarczył rzut 15-20 metrów od łodzi, dalej rzucać nie miało sensu, ani nie byłoby gdzie ( mała miejscówka )



#30 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 13:26

Po co jakieś konkursy rzutowe wykonywać jak sobie można podpłynąć  i rzucić te 20m  :lol:

 

Jakaś fobia z tą odległością rzutów? Za młody jestem żeby mieć takie problemy :D  :D  :D



#31 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 16 kwiecień 2013 - 17:09

Jakaś fobia z tą odległością rzutów? Za młody jestem żeby mieć takie problemy :D  :D  :D

 

 

No i tak trzymać! Im więcej lat przybywa tym nowe wyzwanie by udowodnić samemu sobie - DAM RADĘ!!!

Jest dyscyplina która coraz bardziej mnie dołuje - daję radę - jak długo,  :ph34r:  :wub:  :D "kołki w zęby tempo 22".  :D

A te dystanse, kto by się tym przejmował... :)  ;)



#32 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 kwiecień 2013 - 17:14

No i tak trzymać! Im więcej lat przybywa tym nowe wyzwanie by udowodnić samemu sobie - DAM RADĘ!!!

Jest dyscyplina która coraz bardziej mnie dołuje - daję radę - jak długo,  :ph34r:  :wub:  :D "kołki w zęby tempo 22".  :D

A te dystanse, kto by się tym przejmował... :)  ;)

Ty też ???? :lol:  :lol:
 

  :lol:



#33 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 16 kwiecień 2013 - 20:13

Jak dla mnie jakaś wiedza jest nieważna, to jest nieważna w ogóle.
Ja łowię głównie z brzegu, na akwenie gdzie daleko daleko są piękne wypłycenia, w innym miejscu gałęzie, rzucam coraz bliżej ale wciąż za blisko. Ile da się rzucić byłoby dla mnie wiedzą ważną, merytoryczną.



#34 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2013 - 21:45

Jak już uzbroję sprzęt to z ciekawości sprawdzę jak daleko u mnie z tym. Jaki sprzęt , linka i ustawienia hamulca. No i wiatr.


  • Wilk_ lubi to

#35 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 25 kwiecień 2013 - 08:23

No i sprawdziłeś? Dla mnie, jak już mówiłem, to ważna informacja ile doświadczeni castingowcy rzucają takim na przykład Sliderem, albo Fatso10, bo wówczas będę wiedział, czy w interesujące mnie miejsca w ogóle da się dorzucić, czy też nie. Ja mam do tego dwa kije, oba 2.05 metra, oba do 50g wyrzutu, jeden castingowy a jeden jigowy - tym drugim dalej się rzuca, ale powyżej 50 metrów nie udało mi się nigdy, a aby tyle osiągnąć muszę mieć sprzyjające warunki. Inna sprawa, że dotąd rzucałem Okumą Aluminą, a teraz będę to robił Curado 201e7.
 



#36 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 25 kwiecień 2013 - 09:02

Pamiętam jak na filmie King of the jerkbait Piotr Piskorski mając na zestawie castingowym Slidera 10 powiedział, że "80 metrów to nie jest wielki wyczyn" - wygląda więc, że miał na myśli tak długi rzut Sliderem i przy użyciu podobnego sprzętu (łowił Dragonem HM 62 Slider, którego mam). Dla mnie dystans niewyobrażalny. Rzucam kilkadziesiąt metrów, coraz dalej, czasem w okolicach pięćdziesięciu przy sprzyjającym wietrze, ale nie wyobrażam sobie, że kiedyś rzucę 80... Rzeczywiście można tyle?

 może i można ,tylko po co ? jakaś olimpiada ?

 

Moich 90% rzutów jerkiem to jest spod jajek na 15 metrów lub mniej.Tylko ,że ja zajmuje się łowieniem ryb a nie rzucaniem byle dalej.

To jest troszke jak z muchowaniem.Ludziom sie to podoba ,bo jest efektowne.Ale jak jest efektownie,to wtedy mucha jest w powietrzu.A żeby złowić rybe mucha musi być w wodzie.I ten ma lepsze wyniki,kto trzyma muchę  maksymalnie dlugo w wodzie i to w odpowiednim miejscu.

Lepiej przepuścić ja 15x w dobrym miejscu po 10 sekund,niż 3x po 50 sekund ,gdzie 40s z 50 bedzie na jałowej wodzie.To samo jest z jerkami.

 

ot takie moje zdanie

 

ps.a dodam jeszcze że nie używam multiplikatora, tylko zwykłego bluarka.Bo mi tak wygodniej,i bez szpanerstwa.


Użytkownik Taps edytował ten post 25 kwiecień 2013 - 13:29

  • Bujo, @slider@ i Alexspin lubią to

#37 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 25 kwiecień 2013 - 09:36

miałem okazję rzucać aluminą tą starą i nową 273,także użytkuję curado 201e.i wydaje mi się że wielkiej różnicy nie będzie.nawet pamiętam jak kumpel coś marudził że z curado to mi ładnie wabik leci a jemu z okumy nie.byliśmy na łódce ok 35-40m od brzegu,wziąłem jego zestaw-rzut i jerk wylądował w trzcinach.według mnie warunki rzutowe młynek ma,reszta to kwestia ustawień młynka.ewentualnie wypłukanie smaru z łożysk.



#38 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 25 kwiecień 2013 - 09:37

 może i można ,tylko po co ?

Po co mnie, już wyjaśniałem - innym może być po nic. Jak innym jest po nic, to ja już na moje pytanie nie uzyskam odpowiedzi? W zamian uzyskam dlaczego komuś jest po nic? I tak jest prawie zawsze.

Busz231, byłem już na polu i nad wodą porzucać jednym i drugim młynkiem (tylko bez ciężkich przynęt), Alumina jest bardzo fajna, łowiłem nią rok prawie codziennie, więc mam opanowaną, ale różnica jest ogromna! Pierwszy raz miałem w rękach to Curado, ustawiłem na dwa bloczki i rzucałem czym chciałem, jak chciałem, prawie nie kontrolując kciukiem - bajka! A od tej pory jeszcze zostało nasmarowane.


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 25 kwiecień 2013 - 09:42


#39 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 25 kwiecień 2013 - 10:04

Ja mam do tego dwa kije, oba 2.05 metra, oba do 50g wyrzutu, jeden castingowy a jeden jigowy -

 

 

yyyyyyyyyyyyyyyyy a czym sie rózni kij CASTINGOWY od kija Jigowego??

 

bo jak dla mnie to stwierdzenie typu: mam dwa kije jeden spinningowy a drugi wklejanka...


  • Wilk_ i Alexspin lubią to

#40 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 25 kwiecień 2013 - 10:09

Masz rację Mifek, ale to przejęzyczenie. Miałem na myśli: jeden jerkowy a drugi jigowy, a napisałem co innego. Sorry :)

Na wszelki wypadek zastrzegam się: HM 62 Slider, wiem, że jerkowy ,bo tak był reklamowany, a Tenryu od Kawalca jigowy - bo tak mi powiedział pan Kawalec :) :P


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 25 kwiecień 2013 - 10:13





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych