Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1581 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5477 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 kwiecień 2019 - 19:31

misiu po primo wlacz tel , bo Ci chyba padl i  wyjasnie o co caman



#1582 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:58


 

MarMilo - "towar niezgodny z oczekiwaniami" i zwrot pół roku to jakiś chyba nowy twór :) Jeżeli zakup przez Internet to 2 tygodnie bez podania przyczyny, jeżeli stacjonarnie, to dobra wola sprzedawcy.

Jeśli zakup na osobę prywatną to jest "towar niezgodny z oczekiwaniami / opisem oferowanym przez sprzedającego". Znajoma podawała nawet kawałek paragrafu który otrzymała od Rzecznika Praw Konsumenta. NIe mam możliwości zweryfikować teraz, ale okres zwrotu jest nawet dłuższy niż 6m-cy.

14 dni przy zakupie przez net to żadna dobra wola - jest przepis  (nawet na allegro dostajesz zawsze możliwość odstąpienia od zakupu).

A na firmę niestety, ale pozostaje dobra wola sprzedawcy , którzy często w regulaminie mają zapisek bierzesz fakturę - brak możliwości odstąpienia od umowy konsumenckiej (przerabiałem to tydzień temu z monitorem niestety).



#1583 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 21:03

@MarMilo

Okres rękojmi obejmuje 12 miesięcy. W tym czasie sprzedający ma obowiązek udowodnić, iż wada nie istniała w momencie wydania towaru.
Borykam się z tym na codzień, bo nie każdy konsument jest uczciwy. W Polsce rozwalą urządzenie, ale korzystając z tych chorych praw, mogą zrobić wszystko że sprzedającym. Za kilka dni montuję monitoring, żeby mieć wszystko udokumentowane, a szczególnie sytuację braków w paczkach. Dzisiejsze czasy są chore i niestety nie jesteśmy Amazonem.

#1584 OFFLINE   maciek1982

maciek1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjazduńska wola
  • Imię:maciej

Napisano 04 kwiecień 2019 - 20:03

?????? Też ciekawy jestem , trochę mi się wierzyć nie chce że nikt tego nie użytkuje



#1585 OFFLINE   maciek1982

maciek1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjazduńska wola
  • Imię:maciej

Napisano 04 kwiecień 2019 - 20:05

Silnik kupiony sprzedawca twierdzi że to jest to samo co haswing a cena lepsza o 5 stów

#1586 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 05 kwiecień 2019 - 04:56

Jak pierwsze wrażenie? kiedy test? pięć surówek to już coś, można dołożyć trochę i akumulator mocniejszy kupić

#1587 OFFLINE   alex71

alex71

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 09 kwiecień 2019 - 21:08

Witam, przy silniku na kablach mam założone krokodylki ,myślę o założeniu konektorów czy dobrze zrobię?



#1588 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 kwiecień 2019 - 21:30

Witam, przy silniku na kablach mam założone krokodylki ,myślę o założeniu konektorów czy dobrze zrobię?

Dobrze zrobisz.

#1589 OFFLINE   maciek1982

maciek1982

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjazduńska wola
  • Imię:maciej

Napisano 10 kwiecień 2019 - 21:50

Jak pierwsze wrażenie? kiedy test? pięć surówek to już coś, można dołożyć trochę i akumulator mocniejszy kupić

Testy będą w niedzielę jak pogoda dopisze.

W beczce pracuje całkiem dobrze,jedyne co zauważyłem to nie startuje od zera,ma oznaczenia haswinga wizualnie też to samo a z jakością to pewnie jak każdy chinczyk jak dobrze trafilem to posłuży.To jest mój pierwszy elektryk tak że nie mam porównania.



#1590 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 11 kwiecień 2019 - 13:00

Witam. A ja nabyłem właśnie MK endura 34 w celu cichego poruszania sie po płyciznach B)

do spaliny mam podpięty 60ah myślę, że wystarczy też do MK-i, tym bardziej, że spalina z ładowaniem

 

mam prośbę do kolegów może polecił by ktoś jakąś przyzwoitą ładowarkę do kwasiaków (z wykorzystaniem również do auta) bo stara mi dogorywa :(

oczywiście bez lenistwa zaraz zagłębiam się w przepastne zasoby JB ale jak by ktoś na szybko cuś podał byłoby miło :)

dzięki



#1591 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 11 kwiecień 2019 - 14:59

Do wyboru https://www.google.c...mobile&ie=UTF-8 jak dla mnie na razie jedyna słuszna.

#1592 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 11 kwiecień 2019 - 15:24

Ctek, Schumacher



#1593 ONLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 11 kwiecień 2019 - 17:56

Mam , polecam Ctek . Jedyna wada to jak jest aku całkowicie rozładowany to go nie ruszy . Trzeba zwykłym prostownikiem najpierw podładować.

#1594 OFFLINE   Norbi_ZIP

Norbi_ZIP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Hryć

Napisano 11 kwiecień 2019 - 18:13

Witam, czytam forum, szukam informacji i mam coraz większy ból głowy... Potrzebuję silnika elektronicznego z maximizerem do karpiowania, czyli szukanie miejscówek, wywózka zestawu, płynięcie do brania. Podpowiedzcie, czy warto jest zapłacić więcej za Minn Kote Endura czy kupić tej samej wielkości Haswinga za mniejsze pieniądze. W zasadzie byłem zdecydowany na Minn Kote ale po kilku dniach czytania między innymi tego forum mam mętlik w głowie. Pomóżcie :-)

#1595 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2019 - 18:34

MinnKota plusy i minusy w porównaniu do tańszych chińczyków według mnie to:

- maksymizer z płynną regulacją bez przeskoków

- jakość wykonania 

- części mimo ceny będą dostępne wiele lat

- trzyma moc

- super śruba na łowiska z zielskiem Wedless

- dużo mniejsze wibracje

- cichy maksymizer bez wiatraka

- można uzyskać bardzo mała prędkość 

 

minusy:

- cena 

- drogie części



#1596 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 kwiecień 2019 - 18:46

Witam, czytam forum, szukam informacji i mam coraz większy ból głowy... Potrzebuję silnika elektronicznego z maximizerem do karpiowania, czyli szukanie miejscówek, wywózka zestawu, płynięcie do brania. Podpowiedzcie, czy warto jest zapłacić więcej za Minn Kote Endura czy kupić tej samej wielkości Haswinga za mniejsze pieniądze. W zasadzie byłem zdecydowany na Minn Kote ale po kilku dniach czytania między innymi tego forum mam mętlik w głowie. Pomóżcie :-)

Tu nie ma filozofii, nie spędzasz dnia na wodzie- wystarczy lepszy a bez maxi niż tańszy z maxi.

Ostrożnie z jazdą po rybę, w nocy ciężko żyłkę upilnować pod łajbą.



#1597 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 kwiecień 2019 - 18:59

Witam. A ja nabyłem właśnie MK endura 34 w celu cichego poruszania sie po płyciznach B)

do spaliny mam podpięty 60ah myślę, że wystarczy też do MK-i, tym bardziej, że spalina z ładowaniem

 

mam prośbę do kolegów może polecił by ktoś jakąś przyzwoitą ładowarkę do kwasiaków (z wykorzystaniem również do auta) bo stara mi dogorywa :(

oczywiście bez lenistwa zaraz zagłębiam się w przepastne zasoby JB ale jak by ktoś na szybko cuś podał byłoby miło :)

dzięki

Na znanym portalu masz schumachera 6A za 175zł z wysyłką.Wystarczy do ładowania bateryjek do 80Ah.

Ewentualnie celuj w Cteka.



#1598 OFFLINE   Norbi_ZIP

Norbi_ZIP

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:Hryć

Napisano 11 kwiecień 2019 - 19:48

Lepszy czytaj jednak Minn Kota? Co do pływania w nocy po rybę to wiem że jest takie zagrożenie :-) Generalnie używałem na kilka razy pożyczony slinik i Haswinga i Minn Kote ale po pierwsze nie jestem fachowcem co do silników, a po drugie po tak krótkim używaniu nie zauważyłem jakichś większych różnic. Poza tym wolałbym żeby ten silnik posłużył najdłużej w miarę możliwości i chciałbym wybrać optymalne rozwiązanie.

#1599 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 kwiecień 2019 - 21:17

Powiem tak, nie lubię się wkurzać na rybach, że coś działa i w tym sezonie na dziobie znowu będzie Kotka. Tylko trochę wyższy model niż poprzednio. Mogłem wziąć Motorguide, wychodził nieco taniej, ale widziałem oba silniki na żywo i jakość wykonania, akcesoria i możliwości na korzyść MK. Puki nie pojawi się sensowna alternatywa, to raczej nie zmienię marki. 


  • godski, Karol Krause i Pietruk lubią to

#1600 OFFLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 12 kwiecień 2019 - 11:19

fajne z Was chłopaki, dziękuję :)

nabyłem Ctek-a


  • Jozi lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych